Verschrikkelijk Verkeersongeval te Westroosebeke EEN DOODE EN ZES GEKWETSTEN Immatriculation des Francais a l'Etranger TRABOLSPEL Feestviering van "t Kampioenschap VELOSPORT De linkerzijde van ^de auto en de twee verwrongen rijwielen van Develter (links) en Vandamme (rechts). De vernielde auto rechts de boom, aan de linkerzijde der baan, waartegen de auto gebotst heeft. Zondag namiddag reed Van Eeckhout Ro Ibert, handelaar, wonendete Beveren-bij-Rous- rselare, per auto naar Rer.inghe in gezelschap zijner 3ja1 ige echtgenoo'e, Lturidan Maria, en van hun minderjarig kindie Twee andere kinders, tusschen twee en vier jaar oud, als ook een 17 jarige nicht Jufvrouw Staelens Elisabeth, van Reninghe, en nog twee vrien den, de echtgenooten Verhoest, landbouwers te Beveren bij Rousselare, vergi zelden hen op hun uitstap. Rond 3 uur waren zij gekomen aan het ge hucht De Spriet tusschen Westroosebeke en Poelcapelle, doch nog op het grondgebied der eerstgenoemde gemeente, toen opeens, ten gevolge eener nog ongekende oorzaak het stuur van de auto doorbrak, juist op het oogenblik dat een groep wielrijders, van Poelcapelle komende en die naar het schijnt naar Westroosebeke gingen om er een velo koers te zien, daar in den voor de velos voor behouden zijweg langs den rechterkant der ..baan voorbijkwam. De auto, die niet meer kon bestuurd wor den, zwenkte, niettegenstaande de hopelooze pogingen van den voerder, naar links af en reed eerst met volle geweld twee der wielrij <lers omver, botste vervolgens met den rech terkant zijdelings tegen een der boomen, die aldaar langs den kant van den steenweg staan, en vloog eindelek al over de kleine gracht in een daar nevens liggende partij land, waar hij gansch vaneengerukt en verwrongen bleef liggen. Een der omvergereden wielrijders, Devel ter Albert, 17 jaar, van Poelcapelle, was links gesmeten geweest terwijl zijn rijwiel door de auto meegeslturd werden gansch ontredderd een tiental meters verder lag. Zijn makker, Vandamme Germain, 20 jaar oud, insgelijks ^ran Poelcapelle, lag in de gracht, beiden waren zeer erg aan het hoofd gewond en be wusteloos blijven liggen. Een derde wielrijder Capelle Georges, die hen volgde, was zoo ge lukkig te kunnen ontsnappen en 't is dan ook hij die, na de eerste oogenblikken van ontzet ting ryelke dit zoo bliksemsnel en ijseh.k on geluk op hem had teweeggebracht, het noodige deed om hulp bij te roepen en de gekwetsten te doen verzorgen. Van de inzittenden van de auto, kon Van Eeckhout, de geleider die links aan het stuur zat, nog alleen uit de overblijfsels van het voertuig kruipen. Hij had het aangezicht gansch bebloed, doch droeg slechts enkele lichte kwetsuren waarschijnlijk door de glas scherven veroorzaakt. Met behulp van eenige toegesnelde personen werden de overigen dan aanstonds uit hun neteligen toestand gered. Vrouw Van Eeckhout had haar linkerbeen op twee plaatsen gebroken en was nog aan den rechter voet gewond. De nicht droeg een groote hoofdwonde, landbouwer Verhoest had den rechter arm op twee plaatsen gebro ken.terwijl zijn vrouw er slechter aan toe was. Zij had den linker arm op verschillige plaat sen en daarbij nog de twee sleutelbeenen gebroken en droeg ook nog verwondingen aan het hoofd. Alleen de drie kinderen kwamen als bij wonder ongedeerd uit den slag. ©okter Defever, van Langemarck, die dade lijk was ontboden geworden, diende samen met Dokter Desmyter, van Reninghelst, die daar enkele stonden na het ongeluk kwam -voorbijgereden, de gekwetsten de eerste zor- jgen toe. Hun hulp bleef echter vruchteloos voor een der slachtoffers, den genaamde De velter, die k >rts daarna aan de gevolgen der opgeloopen schedeloreuk bezweek. De rijkswacht van Westroosebeke, die ver wittigd was geworden, kwam aanstonds het ee'Ste onderzoek doen en richtie een strengen ordedienst in om de stilstaande voorbijgan gers en de nieuwsgierigen, die steeds talrijker toekwamen, op afstand te houden. Ook de E. H. Pastoor van Westroosebeke was wel dra ter plaats en diende de ergst gekwetsten nog het H. Oliesel toe. Korts daarna volgde de ambulancewagen van het Rood Kruis van Yper die de gewon den onmiddellijk naar het hospitaal van Yper overbracht. Daar bestatigde men dat de wiel rijder Vandamme, die nog steeds buiten ken nis lag, het ergst gesteld was. Hij had een erge schedelbreuk opgeloopen en was beide armen gebroken. Men vreesde insgelijks dat Jufvrouw Staelens een schedelbreuk bekomen had, doch naderhand bleek het dat de hoofd wonde niet levensgevaarlijk was en dat het slachtoffer alleen maar een groote hersen schudding had opgeloopen. Rond 5 u. 3o kwam het Park;t van Yper, samengesteld uit de heeren Devos, onder zoeksrechter, Op Jebeeck, substituut van den Procureur des Konings, en Vanderghote, grif fier, op de plaats van het onheil en gaf, na de noodige vaststellingen gedaan te hebben, de toelating om het lijk van Develter, wiens naastbestaanden met de noodige omzichtig heid over het schrikkelijk ongeluk ingelicht werden, naar zijn huis over te brengen. Dit smartelijk ongeluk, dat het leven kostte aan een jongeling die enkele stonden te voren nog frisch en gezond zijn huis verliet om in gezelschap van eenige makkers den Zondag namiddag door te brengen, heeft in gansch de streek een begrijpelijke opschudding verwekt en was er langen tijd het voorwerp aller ge sprekken. De teraardbestelling van het jeugdig slacht offer had Donderdag morgen, om 9 uur, te Poelcapelle plaats in aanwezigheid van een overgroote menigte. Twee der gekwets en, namtlijk landbouwer Verhoest en Jufvr. Staelens, zijn Donderdag morgen reeds naar hun huis teiuggekeerd, terwijl de andere, die nog in het hospitaal verzorgd worden, allen aan de beterhand zijn. Ook de wielrijder Vandamme, voor wien men het meest gevreisi had en die twee dagen buiten kennis lag, zal naar alle waarschijnlijk heid en zonder verdere verwikkelingen goed herstellen. Le Consul de France a Ostende fait con- naitre que le décret présidentiel du 22 Mars rend obligatoire i'immatriculation de tous les Francais résidant a l'étranger et la délivrance du certificat d'immatriculation. Cette pièce, devant ê.re renouvelée tous les trois aas, est délivrée moyennant le payement d'une taxe de 5 francs outre le double décime, soit 6 francs frangais, au change qui sera fixé ultérieurement. Les droits a percevoir pour toute formalité requise du Consulat seront majorés de 100 pour tous ceux qui ne seront pas immatriculés. Ostende, le 20 Avril 1934 rue Wellington, 72. Het Bestuur der Federatie heeft beslist van een wijziging te brengen aan de gebruikelijke; feestvieiing van het Kampioenschap. Het be zoek aan de verschillende lokalen is afgeschaft, evenals het uitstapje met muziek door de straten der stad. Voortaan dient volgende feestregeling De inhuldiging grjjpt plaats in het lokaal van de kampioenen, en er zullen twee prijsbollingen ingericht worden ten voor- deele van de leden der Federatie. Over dik laatste volgt nader bericht later. Ingevolge die beslissing worden de kam pioenen van het boldersseizoen ig33 34 de bolders van den Katholieken Kring gevierd in hun lokaal, Rijselstraat. Die feestviering zal plaats grijpen op onzen gebruikelijken bolders hoogdag, zijnde Donderdag 10" Mei aan staande O. H. Hemel vaartdag. Daar zul len de beker van 't kampioenschap gewonnen door den Katholieken Kring, en deze geschon ken door heer Val. Seys, eere voorzitter der Federatie, en gewonnen door 't Postje, aan de voorzitters der winnende maatschappijen over handigd worden. Alle bolders, supporters en liefhebbers komen in den Katholieken Kring bijeen te 17 uur om een welverdiende hulde te brengen aan de kampioenen en de mannen van 't Postje. De avond wordt verder in 't lokaal van Cercle doorgebracht. Onnoodig te zeggen dat menig bolder zijn hart zal hunnen ophalen om vriendenpartijtjes te spelen dien namiddag tot... in de late uurtjes. Alle bolders daar heen I KRABBER. Zondag 1.1. kon men het, bij een zonnig we der, niet nalaten zich af te vragen of nu dat de gewenschte temperaiuur was, die de Fran- schen moest toelaten, benevens Parijs-Caen diezuiver nationaal was, nu hun eersten inter nationalen klassieker in de wacht te sleepen, maar nogmaals heeft het hen gefaald Ja, de Belgkens, die na Parijs-Nizza, Parijs Roubaix, omloop van Morbihan,nu ook in Parijs Tours heer en baas speelden en de Franschen den kaas voor den neus wegpikten, bezettt n zoo maar goedsmoeds en ineens de 4 eerste plaat sen. Verder commentaar ware overbodig, in dien we zelf niet eens zoo uitpluisden wie er zich zoo aan de zegetafel kwam aandienen. Beginnen we met den uitslag le Danneels Gustave, de 24b km in 6 uur 20 min. 10 sec. of 38 820 in 't uur 2' R. Gyssels op 3oo met. 3* Fél. Vervaecke, op 1 lengte; 4 Demuysere J. op 17 sec. verders nog J' DeCaluwé 13" Jan Aerts 21' Kemper Hore mans; 23* Van Rijsselberghe; 2qe EraBruneau 3o' Cocqueriaux 33' Struyven 3g' Hardi- quest. Zoodus de fijne, gestyleerde G ntenaar is aan de eer en 't moet er bij gevoegd dat het noodig was dat hij zich begon op te drin gen na al het goede dat men er van vertelde, want menigeen trok reeds twitfelend de schou ders op.. Toch ontzag hij het in den sprint te komen met mannen als Gijssels, maar heel wijselijk poetste hij op 5 km. van de aankomst de plaat om niet meer vervoegd te worden. 2' Romain Gyssels, die alleen de maat sloeg in den sprint het bewijst dat hij op goeden weg van herstel is, maar de 2 nog te bekomen plaatsen voor de ploeg van de Ronde van Frankrijk zal hem wel den ganschen dag door

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5