Salvator Gewaarborgde PERMANENTEN Ypersche Voetbalkroniek KOSMOS-TOERISME Huis Janssens- Bonte Elk zijn Eigen Huis 6 zijn kop gegaan zijn. Frikske Vervaecke is 3®, ea als er wel iemand die eereplaats verdient is het dat nijdig Meenenaarke, die iedereen verstomt. 4' is Jef Demuysere die er stilaan in komt, en weer de allergrootste kampioen zal zijn in de macaroni-ronde. Dan De Caluwé zevende en Jan Aerts i3® waarvan we meer hebben verwacht. Maar wat gedacht van de 38 km. 820 gtmiddelde snelheid en dat gedu rende 6 uren 20 minuten, 't Is niet meer noo dig voor zulke kleppers zich in de donzige kus sens van een Minerva, Buick ofandere Ford's uit te strekken, ze doen er immers geen winst aan tijd. Hier in de streek was h;t de 100 km op eigen kracht, gegeven in den hippodroom Franco Beige, die de belangstelling verwierf. Immers, de mannen der streek waren er ver tegenwoordigd, behalve Fel. Vervaecke. Het was een prachtkoeis geloopen over 110 ron den van zoo q3o meters omloop in 10 klasse menten, dus alle II ronden, die gavep voor uitslag i* klassement 1. Van Bruaene, 2. Ghes- quière, 3. S. Maes,4. Van Eenooghe ;2® klass.: I. Ghesquiè-e, 2. Le'èvre, 3. Rebry, 4. Ver vaecke 3' kldss. 1. Decroix Em., 2. R. M aes, 3. Hendrickx, 4. S. Maes 4® klass. I. Vervaecke J., 2. Bekaert G., 3. Planckaert, 4. Lievens 5* klass. 1. Hendrickx, 2. R. Maes, 3. Rebry, 4. S Maes 6' klass. 1. Rebry, 2. R Maes 3. France, 4 Vervae cke 7® klass. 1. Lievens, 2. R. Maes, 3. Vervaecke, 4 S. Maes 8® klass. 1. Lievens, 2. Hendrickx, 3. R. Maes, 4. Vervaecke g® klass 1. Bekaert, 2. R. Maes, 3. Hen drickx, 4. Decroix io® klass. 1. Ghesquière, 2. S. Maes, 3. R. Maes, 4. Decroix. Een juister beeld van den koers kan men zich vormen als wanneer men weet dat op- volgenlijk aan de 1®, 2®, 3e en 4® geklasseer- den de punten als volgt worden toegekend 1, 3, 4 en 5 punten en al de anderen 7 punten, die de eindrangschikking als volgt miek. Algemeen Klassement 1* R. Maes 44 punten 2* ex aequo Ghes quière A. en Hendrickx 53 p. 4® J. Ver vaecke 55 p. 5®S. Maes 57 p. 6* G. Rebry 58 p 7® E. Decroix 60 p. 8® Öd. Van Een ooghe 68 p op 1 ronde q® Aimé Lievens 56 p. 10® Arm. Van Bruaene 57 p. li® ex aequo Bekaert G en France Jér. 60 p. i3® ex aequo Hector Martin en Od. Van Hevel 70 p. op 2 ronden i5® Kindt Alfons 70 p. Zoo dat men nogmaals het kleine Maesje als overwinnaar mocht toejuichen. Geheel den koers door stond hij in de eerste en was hij niet den besten, hij was er niet verre van af. In elk geval, hij trachtte zich telkens te plaat sen in de klassementen en even voor de laatste eindrangschikking was hij de zege zeker. Proficiat, Romain. 2® was onzen Fons Ghes quière die er als pickbest gereden heeft en alleszins de beste man van 't veld was. Zonder van vooringenomenheid beschuldigd te wor den, deed hij 't grootste deel van de achter volging alswanneer Manten Van Bruaene was weggeritst even voor het i® klassement, liep dan zelf weg, bracht zijn voorsprong op 3oom. en hield het gedurende 7 ronden vol maar gezien het voor de groote helft wind op was, die door de menigvuldige herhaling nog al afmatte, nam Fons het besluit zich te laten vervoegen. Hij had naderhand ongelijk zich niet méér te klasseeren iets nochtans is de talrijke supporters opgevallen, Fons, 't is dat ge opnieuw goed, allerbest marcheert. Vooral in de achtervolging die ge deed met Miel Decroix en Vervaecke, toen ge even door misverstand waart losgeraakt, en flink uw steek stond nevens uw partners, om in een foTsigen wip ze terug bij de leiders te sleuren 3® is Remi Hendrickx van Woumen. In menige bladen staat hij 2' aangeteekend, bij mij niet omdat de ex aequo's te klasseeren zijn naar gelang den uitslag van het laatste klassement, dat Ghesquière won. Toch is het een schoone plaats voor Remi, al dient er bij gevoegd dat hij op zeker oogenblik op het laatste juist plat viel, als het niet beter kon passen, want de 2 ronden neutralisatie kwamen hem goed te pas om uit te blazen. 4® Julien Vervaecke of het synoniem van nijdigheid. 5® Sylvère Maes die al zoo slank is als Romain Maes rond Hij was nog al passief en enkel in de achtervo'ging op Fonten deed hij zijn deel. De 6' is Gaston Rebry die gelijk in zijn dag niet was. Maar 's avonds zal hij er wel bij geweest zijn bij 't tellen van de kas. Immers, Gaston als mede inrichter met de heeren Vandeputte en Depaepe zal het zich nfet verwacht hebben over de 8000 betalen die plaatsen te kunnen noteeren. 7* i6 Mieltje Decroix, de coureur cafébaas van Gheluvelt, of de stille wroeter die zonder veel armgezwaai en geroep en ge tier zijn weg gaat en uitslagen maakt 8* is Oditl Van Eenooghe, die weerom flink mar cheert en de belofte schijnt te worden, wien velen in hem zagen. Van de anderen was, be nevens Lievens die bij momenten vloog om dan weer te sukkelen, Hector Martin te ver melden. Ja, de blonde Roeselaarnaar gaat nog altijd flink. In Brussel Jupille was het nu weerom Frans Gardier welke zich deed gelden en er zegevier de, hm., volgens 't schijnt een overwinning met een reukske want Jan Wouters legde een,klacht neer in regel tegen den rosse omdat hij bij de trui werd getrokken, door Cappelle die in naamlooze vennootschap met Gardier verkeer de. In Brussel Hofstade was het Frans Spies- sens die de bloemekes wegkaapte voor den neus van Chiele Dermeaux, die nu zoowat de 1® viool speelt bij de onafhankelijken. Achiel die in den tijd van Ghesquière reeds een be hoorlijke kracht was, maar door ziekte en ver ders door overvloed van werk, op het achter plan gedrongen werd, is ineens verrezen. Dinsdag 1.1. i* Mei trokken de keroepsren- ners 't zij naar Deurne ol naar Roeselaere. In Deurne alwaar 91 renners zich kwamen in lijn stellen zegevierde De Caluwé, die als jonge be lofte, na zijn scheone 2' plaats in Parijs- Brus sel nu die zegepalm op ziin blazoen brengt. In Roeselaere waren er 54 vertrekkers en ge heel de koers door, vinden we Ghesquière, op het voorplan te zamen met Fél. Vervaecke. In den sprint echter werd er nog al wel aan haarkepluk gedaan alswanneer, volgens voor aanstaande bestuursleden, Fons een van de meeste kansen op winnen had. De held van deze onfaire daad was Sylvère Maps die van Ghesquière aan Desmet en dan Félicisn's trui ging trekk-n. Waarlijk men zou zeggen dat het ongeval aan Devocht overkomen en het incident Van Rossem nog zijne vruchten niet heeft gedragen. Ook bedreven de leiders maar enkel deze fout, 't is van Maes niet on middellijk gansch te deklasseeren, noch min noch meer zulke daden zijn enkel te verhel pen door er met den groven borstel door te gaan. Uitslag ie Fel. Vervaecke, 140 km. in 3 uur 44 min. 2® Fons Ghesquière en Desmet G.ex aequo 4® S. Maes 5® Vaneenooghe Odiel 6® Raym. Decorte, op 2 min. 7' Christiaens Georges, op 4 min. 8" Raes M., op 5 min 'O sec. 9® Mortier André, op 1/2 lengte; 10* AGoessens, op 1 wiel; L' De putter Edgard Hector Martin i3e Désiié Goossens 14® Demuysere Jozef. Onze beginnelingen kwamen Zondag in strijd in Komen, maar werden er door tegen spoed uitgeschakeld. Enkel krullebol Degrae- ve bekwam er de 11' plaats Lacante ging zijn geluk beproeven naar Jonckershove en vloog er den 8" prijs. Dinsdag i* Mei ging het iet of wat beter. In de St Jacobsstraat waren er 56 vertrekkers waaronder al de Yperlingen. Het was een koers die, voor het wellukken, een stevige, degelijke organisatie vergt, en daar het week dag was en niemand op post, bekroop het de jongeren somtijds de lust van eenige straten van den omloop te vergeten om zich toch in den eindsprint geklasseerd te zien. Zoowel en zoo goed dat de overwinnaar 't verwonderdst van allen was dat hij den beker in zijn handen gefoefeld kreeg Nu, na een depart, waarin de helft de Driezottenstraat insloeg en de andere helft den Zonnebekesteenweg vervolgde, tot aan de Potyze, dan na een nieuw vertrek gegeven te hebben mag men zich aan alles verwachten Jammer voor de inrichting en voor sommige rijders die in plaats van 10 ron den er 12 moesten aflappen (het eind al de Potyze meegerekend), terwijl anderen met 9 en min nog zich tevreden stelden om toch hun prijs op te rapen. De uitslag werd ie Vandecandelaere, Beythem 2® Vander straeten, Moorslede; 3* Lacante Maur., Yper; 4* Woets Aloert, Yper 5' Defever Daniel, Poelcapelle 6® Litière Florent, Yper 7® Masschelein Albert, Gheluvelt 8' Florizone. Yper; 9® Degryse N., Rumbeke 10* Clauw» Robert, Houthulst; tl® Bouttelegier M., Lan- gemarck 12® Defever Alf., Wervick i3® Moerman Jos., Woesten. Sprinter. rijwielen III® Speciaal Hazehrouck 3 C. S. Yper» Speciaal speelde verleden Zondag de terug match ta Hazebrouck, en heeft er met 3-o het pleit.... en den beker verloren De ploeg was als volgt samengesteld 5 Vóór de match boden de kapiteinén elkan der bloemen aan. De toss werd gewonnen door Hazebrouck, die het voordeel van den wind verkoos. Na eenige wederzijdsche aanvallen neemt Haze brouck wellicht de bovenhand, maar onze verdediging houdt goed stand. Af en toe kum nen onze voorwaartsen eenige aanvallen langs de vleugels inzetten, maar het meerendeel van 't spel verloopt in ons kamp. De voorman nen van Hazebrouck hebben herhaaldelijk- gelegenheid om te doelen, maar hun zendin gen gaan ofwel naast of worden door onze verdediging weggewerkt, en onze roodjes gelukken erin tot aan de rust hun netten vrij te houden. Na de rust speelt Yper met windvoordeeL maar onze mannen gaan te traag op den baï en laten het initiatief meestal aan Hazebrouck. Ze houden in den beginne nochtans goed stand en geven bijwijlen goed de repliek, maar als Hazebrouck na een twintigtal minuten dó score opent, is alle verstandhouding in onze ploeg zoek geraakt. Wel kunnen onze maif- nen nog nu en dan eenige ontsnappingen in zetten, maar Hazebrouck is veruit de meerde re en alhoewel keeper Wolf rijkelijk door moeder Fortuna wordt bijgestaan, kan hij niet beletten dat de Franschen nog tweemaal zijn heiligdom schenden. Na de match viel onze spelers een gulhartig onthaal te beurt in het lokaal der bezochten», waar de prachtige beker aan de ovei winnaars- werd overhandigd en een goed glas geledigd op den voorspoed van beide clubs.. Morgen Zondag trekt onze tweede afdeeling. naar Meenen om er uit te komen tegen S K. Roeselaere, die hier over veertien dagen, na een prachtige partij, Meenen met 3 2 versloeg. Te hopen dat vele supporters de verplaatsing zullen medemaken, want onze mannen zullen in alle geval hunne aanmoedigingen noodig: hebben om aan de goedgedrilde ploeg van-. Dekimpe te weerstaan. Onze lok ile Bedevaartreizen aan crisis- prijzen met 10 "Io vermindering mits deel neming aan 3 reizen 1. Naar Onkerzeele op 5, 12, 19, 26 Mei, 3 Juni (ofAcieele datums der bedevaarten). Prijs 30 fr. Afreis om 6 3o uur. 11. Naar Oostacker op 9, 14, 17 Mei. Prijs 24 fr. Afreis om 8 uur. III. 2 daagsche reis Beauraing Marcke - les - Dames- Grotten van Han op i3 Mei, 27 Mei. Prijs 200 fr. Afreis om 7,3o uur. Vraagt inlichtingen en ons programma KOSMOS - TOERISME Groote Markt, 26 YPER. Telefoon 515 Voor uwe blijvende haargolving met het nieuwste modernste toestel, wendt U tot het Rijsselstraat, 53 Yper (Rechtover de Groote Post). Prijs 50 Fr. Coiffeur voor Damen en Heeren. met eene kleine besparing te doen, 't zij door U of uwe kinders. Bekomt een kapitaal zonder interest. Alle zekerheid jen waar borg. Zaak zonder winstgevend doel. Voor alle inlichtingen zich wenden bij M. DEPREZ, 41, de Haernestramt, Yper*. vertegenwoordiger der streek. voorzien dr beste vorbeieringen Toerisme, Werk en Verroer. Lichte MOTORRIJWIELEN een Wolf Gryffon Gallens Versailles Dumortier Coene Ossleur Vanlimburg Segers Vandamme Depoortei

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6