ONDERLINGE FAULAI IfORTBIJKSCHF Brand - Leven Ongevallen Kanfan - Gordijnen - Stoors, enz. Filiaal te Yper L. KNOCKAERT - JOOS Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen Mengelwerk van Het Ypersche Nr 21 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) Een meisje van rond de twintig jaar, P. B. werd sedert 24 uren vermist. Onmiddellijk greep hij naar het telefoon boek, stelde het cijler 20402 op en luisterde. Allo 1 politiebureel Hier Dr Deroo, kliniek Kunt ge me den inaam zeggen van 'c meisje dat verdwenen is te Berchem Pascal Bertha Beschrijving a. u. b. Zwart kleed, blond haar en lidteeken in den hals Dank u... neen, ik meende ze in de kliniek te hebben, maar 'k Den mis. Dark u Neen, dat Was het dus niet Het raadsel prikkelde hem. Hij begon be lang te stellen in het meisje. Ze scheen tot een goeden stand te behooren hare kleeding was knap en met smaak gedragen de handen wa ren fijn en wel verzorgd het schoeisel naar de mode. Vanwaar kwam ze Wie mocht ze eigenlijk zijn En welke plannen droeg ze in dat mooie kopje Zoodra zij op kon, zou hij haar bij zich roe pen en met zachtheid trachten te overtuigen weer naar huis te gaan. Hij zou er haar zelf heen brengen met zijn auto en hare zaak bij de ouders bepleiten, om alles weer goed te maken. Misschien zou zij zelf, bij nader over wegen, tot andere gesteltenissen komen en er toe besluiten hem alles te zeggen en naar huis te gaan. Dan vlogen zijne gedachten weer naar 't verleden. Twintig jaar geleden beminde hij zulk meisje Bij den eersten aanblik dacht hij dat hij haar op denzelfden ouderdom terugge vonden had en zijn hart had een oogenblik op gehouden te kloppen, om dan met verdubbelde snelheid het bloed door zijne aderen te jagen. Om dit alles had zij nog meer zijne belang stelling opgewekt. Hij zou haar helpen XV. De Nieuwe Dactylo De tijd van Dr Deroo was nauwkeurig verdeeld buiten enkele uitzonderlijke ge vallen, waren al de uren van den dag toege wezen aan eene voorafbepaalde bezigheid. Hij begon den dag met zijne briefwisseling na te zien, enkele aanteekeningen gaven werk aan zijn bureelbediende en dan waren zijne zorgen den heelen voormiddag gewijd aan kliniek en patiënten. In den namiddag ontving hij klienten en studeerde tusschendoor zijne medicale tijdschriften in. Aan den avond kreeg hij verslag vanwege de hoofdverpleeg ster en na 't souper had hij vergaderingen bij te wonen of nam soms een uurtje verzet. Zoo had hij den volgenden morgen wel de gelegenheid te bestatigen dat zijne nieuwe patiente genezen was, buiten de schram aan het hoofd, maar hij kon den tijd niet nemen verder op haar geval in te gaan. Daar het weder buitengewoon gunstig was, gaf hij haar den raad een boek te vragen aan de verpleeg ster en in den welaangelegden hof den voor middag over te brengen. Na den middag zou hij het meisje in zijn bureel ontvangen ten einde eene verdere beslissing te nemen. Zoodra zij, op het afgesproken uur aan klopte, riep hij BinnenGa zitten, Mejuffer We zouden thans eens ernstig moeten spreken. Terwijl zij zich eenigszins gedwongen en ook wel verlegen vóór hem zette, kon hij niet nalaten het lieve kind nogmaals te bewonde ren, maar vóór haar helderen blik, die vragend op hem'gericht bleef, sloeg hij de oogen neer. Zijt ge tot een besluit gekomen vroeg hij dan. Ja, Dokter. Naar huis ga ik niet gaf ze beslist ten antwoord. Zoo hm Hebt ge familie of vrien den te Antwerpen Neen Hebt ge misschien wat geld op de Bank? Ook niet 1 Hoe kwaamt ge dan uithetTorengebouw? Ik was er werk gaan vragen. En Er worden thans geen bedienden ge- wenscht de crisis Natuurlijk Daarom vraag ik u nog eens, heel ernstig, zou het niet beter zijn weer naar huis te gaan Als 't u blieft, Dokter, dat niet Maar wat wilt ge dan Stel u eens goed voor wat het geeft Gij bevindt u al met eens alléén, met de noodwendigheid in uw eigen behoeften te voorzien Ge komt naar eene groote stad, omdat gij denkt er meest kans te hebben er eene bediening te vinden. Maar hier zoowel als elders heerscht de crisis. Daarbij staat ge alléén, zonder hulp, zonder bescher ming in een stad als Antwerpen, waar er meer dan waar ook gevaar loert, voornamelijk voor een jong,... lief... onervaren meisje Ik sidder als ik eraan denk Zij scheen zeer verrast door zijne woorden en zijne droevige uitdrukking. Maar, Dokter, zei ze dan aarzelend, ik ben altijd thuis geweest en vond me nooit ge dwongenzoo alleen te handelen Ik weet niet waaromen toch voel ik me zoo gerust bij u en vol vertrouwen.... zoudt gij mij niet willen helpen Hij keek, op zijne beurt, het meisje heel verrast aan. Ik voelde me hier zoo gerust, ging ze verder, dat ik er zou willen blijven. Dat kan niet, weet ik wel, maar indien gij zoudt wil len helpen Ge zijt zoo menschlievend Ik vraag niet beter, sprak hij gevleid, maar gij weet niet wat het is Overal zal men u eerst vragen wie ge zijt, vanwaar ge komt, of ge certificaten hebtEn dan Ik ken u zelfs niet I Ja, dat alles gaat niet deed ze moede loos. Daarom zou ik alles van u willen verne men, om eene andere beslissing te treffen. Wilt ge mij uw vertrouwen niet schenken Ze keek hem zoo openhartig en vertrouwe lijk aan, dat hij nietkon twijfelen aan de woor- .den die zij uitsprak Oh, ja Ik heb volle vertrouwen in u Ik voel me aangetrokken tot u, zoo veilig on der uwe bescherming. Nochtans mag ik u alles niet zeggen. Zeg me dan wat ge kunt. Wat doen uwe ouders Thuis hebben we een grooten witgoed winkel, die zelfs in dezen tijd, neg heel goed 1 3 gaat en die, door zijne ligging en de plaatselijke omstandigheden, heel wat heeft opgebracht in de goede jaren. Sedert ik de kostschool ver laten heb, deed ik er al de geschriften, de boekhouding, de bestellingen. Tk zou mis schien in dergelijke instelling iets kunnen vinden Misschien...doch laat ons eerst voort gaan. Gij hebt dus dit gelukkig en vreedzaam leven vrijwillig verlaten, orndat men u wilde uithuwen aan iemand die u niet bevalt Ja. Uw ouders zijn toch niet onredelijk! Jonge meisjes zien soms verkeerd de inzich ten hunner ouders in. De ervaring is er im mers niet Ik kan toch niemand zoo voor de hand nemen, die me opgedrongen wordt en mij... afkeer inboezemt Oh 1 Oh 1 Is 't zoo erg Uwe ouders kunnen toch geen dwingelanden zijn of er moet iets anders onder schuilen Ik herhaal het u, Dokter, alles kan ik u niet zeggen. Zij willen er kort spel mêe maken en mij dwingen. Ik zou liever.... sterven I Welk huwelijk stelt men u dan wel voor? Met een weduwnaar, vader van drie kin deren. Hij is wel niet te oud, maar reedskaal- hoofdig en veel te diklijvig omdat hij veel drinkt. Hij riekt al ijd naar 't bier, maar zit er goed voor. Van zelfden schrijver zijn verschenen en te koop ten bureele dezer TE VELDE, Oorlogsroman IN DEN STORM, Roman. ■-«•■-«■raMffiiMitiiiiÉiiiii'ni mranfrn—ai 1 win— Handelsregister: Kortrijk g52 Waar zijt gij het ZEKERST en VOORDEELIGST verzekerd NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de TE KORTR1JK Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. Voor alle inlichtingen wende men zich tot ket Bijkantoor te Yper 8, Mondstraat - Tel- 189 Algemeen Opziener OMER ROBYN- worden met de meeste zorgen in 't nieuw gewasschen en naar wensch gekleurd door de Firma Verwen en in 't nieuw kuischen aller kleedingstukken. Op staal verwen van alle zijde en andere stoffen. Kuischen en HERVORMEN van alle feuterhoeden. Nieuwwasschen en GLACEEREN van kols, manchetten en ceremo niehemden. Fijne STRIJKWASCH (volg. tarief). KILOWASCH (2 Fr. 75 de kilo). VRAAGT INLICHTINGEN. Het linnen blijft steeds HELDER WIT en ondergaat de MINSTE SLEET. Diksmudestraat, Vervolg te naaste week. Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December iq32, in uitvoering van de wet van 25 Juni iq3o.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 13