Salvator e Ypersche Voetbalkr«niek RODÖLPHE BOUDRY Koopt zuivere Honing BeldersKampioenschap 1933-34 Feestviering Driehoekig Toernooi RIJWIELEN Faillissement - Uittreksel BERICHT Zonnebekesteenweg, 208, Yper HERSTELT alle slach Zetels, Canape's, Clubs Salongarn ituren Ressorlbakken, enz. BOKSEN op 26* Mei (om aan de boksliefhebbers te herinneren), gaat de boksgala, op het eiland door. In hoofdkamp zal de Werviksche klepper Allaert het opnemen geheel waarschijnlijk tegen Foumeau van Moeskroen. Voer wie weet dat Allaert verleden Dinsdag 8 rounds weerstond aan kampioen Scillie, ex kampioen van Europa, overwinnaar van Al Brown wil dit iets beteekenen. Allen dus er naartoe, 't Is den Zaterdag en alleman kan. Govg. De bolders vierden feest Donderdag laatst zo Mei. Bijeengekomen in den Katholieken Kring, hadden een 100 tal mannen eraan ge houden hulde te brengen aan de kampioenen van den Katholieken Kring. Rond 18,45 u. opende h Val. Seys als Eere voorzitter der Federatie, de reeks toespraken. Hij wenschie de bolders van Cercle en inzen der de kampioenbolders, hun spelleider heer Verkinderen,en hun voorzitter heer Ververken, van harte geluk om de geleverde prestatie. Hij wees op de goede verstandhouding onder de bolders en overhandigde den beker der Federatie, een kunstwerk van het huis Van* neste, aan voorzitter heer Ververken. Vervol gens wenschte hij een hartelijk proficiat aan de mannen van 't Postje, bracht hulde aan voorzitter heer Tavernier en spelleider heer Noyez en overhandigd» den beker, door hem geschonken, aan den 2n in de algemeene rang schikking, aan den heer Tavernier. Hij be dankte vervolgens alle aanwezigen om hun talrijke opkomst en waardeerde zeer al de bolders die hun kans verdedigd hadden, de vriendschap die onder de leden der Federatie heerscht en drukte den wensch uit dat de Federatie verder moge groeien en bloeien. De heer Ververken bedankte de heer Val. Seys en zegde met veel voldoening den beker aan te nemen. Hij wees erop dat toen de Bas cule twee jaar naeen den beker won, iedereen dacht dat die prestatie niet meer zou her nieuwd worden. Doch Cercle wint reeds sedert vier jaar naeen. Cercle gaat er fier op en iedereen roemt dien uitslag. Hij bedankte alle aanwezigen en waardeerde zeer de gene genheidsblijken door allen aan Cercle bewe zen. Hij sprak nog een huidewoerd ten op zichte van de tegenstrevers die,na den nijd van 't spel, toch vrienden zijn en blijven. Hij had nog proficiat te wenschen aan de verdedigers der maatschappij De Ware Bloemtros en inzonder aan spelleider heer Verkinderen om zijne kalme en zachtmoedige leiding tot de zege. Hij gaf den beker aan den voorzitter van den Katholieken Kring, heer Ernest Seys en vroeg deze in eere te bewaren als blijk van den trots van de Ware Bloemtros die enkel een deel is van den Katholieken Kring. Heer Ernest Seys zegde dat hij niet verder kon dan die schoone geste te beantwoor den. Op zeer humoristische wijze wees hij op het leven en het wedervaren van een bolder. Moest ik den beker winnen zegde hij, 't zou lang kunnen duren. Maar ieder doet wat hij kan. De broederlijkheid is in 't spel, evenals den nijd om te winnen». Hij wees op de verdiensten van de verdedigers van Cercle, op de kunde van de spelers, van mijn maatje Abel en van den Voorzitter die de leden wist rond zich te scharen. Die hulde bracht hij over op al de bolders die mededongen om den beker, wees op de tucht en het gehalte van het spel onder de matchen en dankte alle aanwezigen. Iedereen was uit ter harte welge komen. De heer Tavernier in naam van 't Postje wenschte proficiat aan 't winnende achttal.' Hij zegde hoog,op prijs te stellen den beker,, door den heer Valeer Seys uitgeloofd, gewon nen te hebben dank zij de leiding van den heer Noyez en sprak nog een woord van moed voor de Coo en wenschte hem op voorhand geluk voor 't naaste seizoen. De heer Vierstraete namens de Statiebol ders wenschte ook de kampioenen geluk en voorspelde in de toekomst beter te doen en te trachten kampioen te worden. De heer Devos Richard wenschte een har- teli k proficiat in naam van de Coo. Cercle mannen zijn de sterkste en z'hebben het ge haald», zegde hij,,«de Coo zal stand houden, ze zullen hun best doen, en wie weet De heer Salomé Rod. bracht ook namens de Bascule hulde aan de overwinnaars. Hij wees op wat er zooal gebeurde in 'n partij om tetoonen.dat den nijd in 't spel, de vriend schap niet verdringt. Hij bracht dan de beslui ten der Federatie aan de aanwezigen ter ken nis voor wat aangaat de twee groote prijsbol lingen van 25» fr. Een op 17 Juni en d'andere op i5 Juli a. s. Hij besloot met leve de Fe deratie Heer Ernest Seys besloot alle toespraken met aan te kondigen dat Cercle, als dank om de menigvuldige huldeblijken, een bolling zal geven waarvan de voorwaarden later door de Federatie zullen geschikt worden. Al die redevoeringen werden op een gulhar tig applaus onthaald. Nadien werd er gebold, gekaart, gebiljart. Alles wel beschouwd een heerlijke dag voor de bolders, voor de inrichters en de kam pioenen. KRABBER. S. K. Roeselare 2 C. S. Y. 1 Te Meenen ging de tweede ontmoeting van het driehoekig toernooi door. Deze match was van alle belang voor de Sportkringers, want een overwinning stelde hun voor goed in het bezit van den beker te dien einde uitgeloofd Alhoewel de Mandelzonen de zege op de rood-witten behaald hebben, mogen wij toch verklaren dat een gelijk spel beter de spel- weergave had aangetoond, en dat alleenlijk scheidsrechterlijke beslissingen ons van den drawn beroofd hebben. Onder geleide van den H. Grymonprez, werden de volgende ploegen in lijn gesteld S. K. Roeselaere Dekimpe V andamme Roesebeke Phlypo Bertrem Vansteenkiste Vannieuwenborg Coussement Debusschere Wynants [Dubois C. S. Y. Depoortere Molein Vanderbauwhede Ossieur Ollevier Callens Versailles Veys Deplamcke Dechièvre Messelis Roeselare wint den toss en verkiest met het windvoordeel op te treden. Dadelijk nestelen zij zich in ons kamp. Op freekick stopt Mes selis onvoldoende, doch kan in corner redden die ontzet wordt. Vanderbauwhede, in 't bezit van den bal, geeft aan Ollevier door, deze ontwijkt heel mooi Roesebeke en Dekimpe heeft niet de minste kans om het schuinsch schieten van Ollevier af te weren. 1 o voor Yper aan de 8® minuut. De rood-witten blijven aandringen en Dekimpe moet nogmaals tus schenkomen op zending van Veys. Van den anderen kant, loopt Dubois gevaarlijk weg maar zendt huizen hoog boven het heiligdom van Messelis. Een weinig nadien is dezelfde speler wederom doorgebroken, evenwel is Jules niet te verschalken. Op voorzet van Ossieur, muist Ollevier er nogmaals van on der en geeft gemeten voor het doel, doch de aanval wordt gestuit voor offside van Depoor tere onze linksbuiten trekt er nadien ook geweldig aan, maar zijn shot vliegt nevens. Intusschen doet Roeselare gevaarlijke aanval len en al de kunde van ons achtertrio is van doen em hun te beletten den gelijkmaker te netten, Dekimpe's doel ontsnapt insgelijks aan doorboring op een geharrewar ontstaan door een ontvluchting van Ollevier. Een tweede hoekschop moet aan de Mandelzonen toegestaan worden, doch hij brengt niets aan den dijk. Messelis onderscheidt zich verder pp zendingen van Bertrem en Dechièvre is zoo gelukkig te kunnen in hoekschop redden, terwijl Jults uitgeloopen was. De iust komt vervolgens met Yper ten aanval. Nauwelijks is het spel herbegonnnen, of de Yperlingen zitten voor Dekimpe's kooi. Mo lein zendt geweldig naar 't doel, maar het leder komt op de bovenlatte pletter. Vander bauwhede herneemt maar zendt boven. De Sportkringers gaan er nu op lis. Callens, ge dwongen, wil Messelis den bal toespelen, maar zijn zending is te kort, een oogenblik aarze ling is voldoende om aan Vannieuwenborg de gelegerheid te verschaften om gelijk te stellen aan de 3' miruut. Roeselare doet nu enkele aanvallen, die echter in de kiem gedood wor den. De rood-witten nemen stillekens aan de bovenhand en de zwart witten beginnen hun buitenstandspelval open te zetten. Onze voor waartsen loopen er nogal dikwijls in, zoodat het grootelijks schaadt aan hun vooruitrukken. Op missen van Deplancke rent Vannieuwen borg met den bal op Messelis doel, schiet, Jules houdt onvoldoende en Roeselare telt 2-1 voor stand, aan de 27® minuut. De rood-witten geven het nog niet op en de backs Roesebeke en Vandamme hebben hun werk. Op algemee gggggggggggSiBv nen aanval begaat Rertrem hands in het: gevaarlijk gebied. Alleman ziet het, Bertrem* bekent het zelf na de match, maar de heer Grymonprez wil van geen liefde hooren en laat doorspelen. Een weinig nadien nogmaals de zelfde spelfout voor het doel van Dekimpe, doch voor de tweede maal wordt er geen be slissing getroffen. De scheidsrechter moet dan- ook een echt fluitconcert van wege het Mee- nensch publiek in ontvangst nemen. Intusschen blijven de onzen aanvallen en een mooi grond- scherend schot van Vanderbauwhede bezorgt ons bijna den gelijkmaker, maar het leder vliegt nevens de paal in het zijnet. Zoo be haalde Roeselare kansrijk de zege, terwijl de tweede speelhelft gansch in ons voordet 1 af liep Morgen derde en laatste match van het toernooi te Roeselare. Daar er niets meer te winnen of te verliezen is, zal de match eeni goede oefening voor Yper daarstellen, daar onze mannen erg verlekkerd zijn om in het Sinxentoernooi te Halluin uit te blinken. De- volgende ploegen nemen er deel aan Iris- Club Rijssel 1 A, Racing Club Roubaix, beide reserve beroepselftallen, Olympique Sporting Halluin en C. S. Yper. Toekomende week zullen wij trachten de getroffen schikkingen nopens dat toernooi mede te deelen. NEMO. voorzien dr beste verbeteringen Modellen voor Sport, Toerisme, Werk en Verroer. Lichte MOTORRIJWIELEN aan gematige prijzen. Bij de Agenten. De Rechtbank van Eersten Aanleg van. Yper, wijzende in handelszaken, bij vonnis, verleend in openbare handelszitting van Woei sdag 9 Mei 1934, heeft, ambtshalve, in staat van faling, verklaard, de Samen we-ken de Maatschappij Vlaamsch Huis geves tigd te Wervife, ter heiberg Vlaamsch Huis Nieuwstraat. De Rechtbank heeft bepaald op 9 Novem ber 1933, de date van het schorsen der beta lingen aangesteld, als rechter commissaris,, den heer Rechter Beyvaert benoemd tot curator, Meester Robert Beek, advocaat, te Poperinghe, Priesterstraat bevolen aan de schuldeischers, hun schuldvorderingen neêr te leggen, ter Griffie dezer Rechtbank, Ge rechtshof, Groote Markt, te leper, vóór 3o Mei 1934 vastgesteld, op Woensdag, i3» Juni daaropvolgend, te drie uur. namiddag, ter gehoorzaal van gezegde Rechtbank, het onderzoek der ntêrgelegde schuldvorderingen en op Woensdag, 27° derzelfde maand, te tien uur, voormiddag, ter openbare handelszitting, het verhandelen der betwistingen, ontstaan tijdens het onderzoek der schuldvorderingen. De Rechtbank heeft, verders, de kostelooze rechtspleging bevolen. De Curator, Robert BECK, Advocaat, Poperinghe, Priesterstraat. De Vrouw Madeleine Deruyter, echtge- noote van M. Jérome Verbrugge, verklaart bij dezen dat zij nooit geen schulden heeft gemaakt en brengt ter kennis van het publiek dat zij geene schulden van har^n man zal er kennen. Yper, dtn g Mei ig34 (get.) Madeleine Deruyter Lange Thouroutstraat, 38. 1 1 "T Bijzonder verzorgd weik. r r» 1 bij den bieënkweeker zelf aan 20 fr. de kilo. Albert RIDEY, Rijselstraat, 194, Yper (ingang der kweekerij langs de Yperleestraat),»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6