6 Ypersche Voetbalkroniek Driehoekig Toernooi Het WILLEMSFONDS Uitstap naar de West-Vlaamsche bergen Allerhande Nieuws KEMMEL - KERMIS Speciaal tarief GITAX 2 0 ftv de rit voor 4 personen. Tel. 100,. Etat Civil da Comines Départ de Comines de Monsieur le Rév. Curé G. Colle Visite d'Ai ciens ('ombattants Francais Les Poilus de France a Coxyde De Horlogen en Jüweelen van het Huis Vandermarliere- Depuydt, 29, Groote Markt teYper, maken zelf hun publiciteit door hunne kwaliteit. Alles gewaarborgd. Alles eerste keus. Alles aan de minste prijzen. R. S. C. Meenen 2 C. S. Y. o Voor een geringe opkomst ging de laatste ontmoeting van het driehoekig toernooi door op het terrein van S. K Ro< selaere. Met 2 o mochten wij het aftrappen en bekleeden door die nederlaag de laatste plaats in de rang schikking van dat toernooi Indien wij deze match verloren, dan is het wel eenigszins toe te wijten aan de samenstelling van onze ploeg die bestond uit tien Yperlingen en een Roese- laerenaar. Van de veertien gedagvaarde spe Iers waren er negen op post en een tiende werd onder weg opgepikt. Ziedaar wat na seizoen wedstrijden te weeg brengen. Scheidsrechter Decru stelde dan ook met een kwart uurs vertraging volgende ploegen in lijn R. S. C. Meenen Vancoillie Fertin Schrurs Eggermnnt Vandenbroucke Strobbe Samyn Verkinder Grouwet Delaere Eeckheut C. S. Yper^: Depoortere Cherchye Vanderbauwhede Ossieur Coussement Dumortier Ververeken Versailles Callens Deplancke Messelis Vanderbauwhede wint den opgooi en ver kiest met de zon in den rug te spelen. Rood wit doet den eersten aanval die ons reeds een hoekschop medebrengt. Nauwelijks ontzet of Meenen dwingt insgelijks corner af. Verkinder kopt naar Messelis doel, doch Jules redt met de vuist in corner, welke door Deplancke ontzet wordt. Op algemeenen aanval valt ons een tweeden hoekschop te beurt. Goed door Depoortere gegeven, wordt het leder door Coussement bovengekopt. Rood wit blijft nu voor eenigen tijd voor het Meenensch doel geplakt en Vancoillie heeft gelegenheid om zich te onderscheiden. Op voorzet van Michel, schiet Ossieur in de goede richting, maar Schrurs zet tijdig zijn voet vooruit om het leder een andere richting te geven. Van den anderen kam blijft Meenen ook niet onledig. De voorwaartsen spelen een mooi samenspel en Grouwet en Delaere wedijveren om onze Jules te verschalken. Doch onze doelbewaar der is niet te spreken en vangt alles op. Van coillie is insgelijks gelukkig een machtig schot van Coussement te kunnen ophouden en ont zetten. Beide voorlijnen doen hun best om degelijk werk te verrich'en, evenwel blijven de verdedigingen meester van het veld en de iust treedt met blanke score in. De eerste aanvallen na de herneming gaan van rood wit uit. Twee hoekschoppen bren gen ons niets op. Evenveel wordt door de geel zwarten afgedwongen, maar de eindshot- ten vliegen nevens of boven. Op vrijen schop houdt Messelis een machtig schot van Grou wet. Van onzen kant worden ook talrijke pogingen aangewend om Vancoillie het na kijken te geven, doch tot nu toe van doelen geen spraak. Op gevaarlijk uitschieten van Grouwet loopt Jules uit, Callens zendt weg, Delaere herneemt, doch zijn goed gericht schieten wordt evenwel door Messelis opge vangen. Onze keeper speelt waarlijk een uit stekende match, doch hij wordt eindelijk aan de 3oe minuut door Grouwet geklopt op alge meen vooruitrukken der Meenensche voor- waartslijn. Yper geeft het niet op en een hoek schop wordt moeilijk ontzet. Delaere bemach tigt het leder en kan, op persoonlijke poging, nummer twee aanteekenen aan de 40" minuut. Nog een hoekschop voor rood wit en het einde is daar met eene overwinning van Üe- vos mannen. De eindstand van het driehoekig toernooi luidt dus als volgt S. K. Roeselaere 2 2 o o 5 3 R S. Meenen 211043 C. S. Yper 202014 Het toernooi te Halluin gespeeld op de Sinxendagen werd als volgt geregeld Sinxendag om 14 1/2 u. Racing Roubaix Rés. C. S. Yper. Sinxendag om 16 u. Iris Club Rijssel I A. Olympique Halluin. Sinxenmaandag aan dezelfde uren verliezers tegen verliezers van den eersten dag en vervol gens de winnaars tegen de winnaars. Gezien Racing Roubaix en Iris Club Rijssel beroeps elftallen zijn, krijgen Halluin en Yper elk één doel vooruit per match. Indien de rood witten het ernstig meenen dan is het niet uitgesloten dat zij in die laatste voetbalcompetitie hun woordje zullen medepraten. NEMO. Zondag i3 dezer vergaderden een zeventig tal onzer leden nabij Concordia Twee prach tige toerautobussen vervoerden deze schaar overtuigde Vlamingen naar de prachtigestreek ten Zuiden onzer provincie. Naden Kemmelberg te hebben bestegen en er genoten te hebben van het uitgestrekte panorama en de verkwikkende lucht, vervoeg den de toeristen hun auto's langs den Kin derput 't nieuw Fransch monument, 'tfran- sche kerkhof, 't Zonnetje lachte vroolijk en jolijt ontstond in de harten. De Foode Berg werd eveneens beklommen en een overheerlijke wandeling werd aange vangen in 't Hellegat met zi,n sierlijke glooiingen Op dit tijdstip zijn de schakeeringen van 't jong geboomte verrassend mooi. Frisch zui gen een schat van bloemei aan de boorden der vlietjes of op de heuvels. De tocht naar den Zwarten Berg leverde gelegenheid een tochtje te maken over de grer-s. Belle lachte in de nabijheid en verruk keli k zijn de vergezichten naar alle richtingen. Vlaanderen schijnt van hier uit een toover- oord waar de meest innig mooie landschappen versmelten onder een ragfijne, witte floeis. Op verschillende punten van den Zwarten Berg, en ook elders in de omgeving, zijn de zichten op het landschap van een indruk wekkende grootschhe.id en toch van milde zachtheid. Wie de bergen niet gezien heeft kan zich geen voorstelling maken van de statige en tevene idyllische landschappen die zich onaf gebroken ontrollen van de onmiddellijke nabij heió tot in de verste verte van de einders. Wie eenmaal onder deze bekoring van de bergen komt, kan ze nooit meer vergeten, en voelt een heimwee naar dit eenig oord waar de lucht zuiver is, de blik in schoonheid baadt en 't harte zwelt van genot. De jonge lieden van 't gezelschap hadden gelegenheid om in de nieuwe lokalen hun hart op te halen, te dansen naar hartelust, 't Wil lemsfondslied werd er gezongen en gebisseerd. Een gezellig uitstapje dat dient herhaald te worden. Yper. Motobotsing Maandag voor middag heeft op den hoek der Maloulaan en Elverdinghestiaat een botsing plaats gehad tusschen de motorijders Emile Huyghe van Westoutre, komende van de Maloulaan en Abel Sinaeve komende uit ce richting van Poperinghe. Door zijn val werd Huyghe aan het achterhoofd gekwetst en, na de eerste zorgen ontvangen te hebben, per auto raar huis gevoerd Zijn reisgezel, die langs achter op de moto zat, bekwam geen letsel, terwijl de tweede motorijder slechts eenige kleine verwondingen aan het been opliep en per moto kon voortrijden. Botsing. Woensdag middag kwam de 41 jarige Moulaert Maurice, van Kortrijk, per auto van uit de richting der Boterstraat door de Boomgaardstraat gereden, toen hij op den hoek der Kiekenmarkt in botsing kwam met een andere auto, gevoerd door Quataert Maurice, 23 jaar, van Blarkenberghe. Deze laatste, die het eerste voertuig waarschijnlijk niet had zien aankomen, wilde draaien toen de auto van Moulaert juist voorbijreed, het geen de aanrijding veroorzaakte. Alleen de voertuigen werden beschadigd. De politie stelde een onderzoek in. Landlooper. De 28 jarige Burmeister CharLs, van Antwerpen, die alhier, zonder middelen van bestaan zijnde, door de Rijks wacht aangehouden werd, verscheen Woens dag voor de Rechtbank die hem, uit hoofde van landlooperij, veroordeelde om voor twee jaar te Merxplas opgesloten te worden. Dickebusch. - Solo Schlem. Verle den Woensdag werd ter herberg Amerika een solo schlem gespeeld door M Mjurice Lebbe, met de zeven hoogste van schuppens- en zes koekens, waaronder aas. heer, vrouw en zot. De medespelers waren de gebroeders- Soenen en M. Theirssen. Hartelijk proficiat Elverdinghenaars 1 Wervick. Inhuldiging van den nieut wen burgemeester. Zondag namiddags ter gelegenheid der inhuldiging van M ErnesV Vande Candelaere als nieuwe burgemeester, doortrek een prachtige stoet, bestaande uit 47 groepen, de verschillige straten der stacE die allen mooi bevlago en versierd waren. In de Speiestraat was een verhoog opgetimmerd vanwaar de nieuwe burgemeester, omringdi van den E H pastoor Lambrecht, de katho lieke schepenen en gemeenteraadsleden, de- familieleden. de heeren Lammertyn en Depon- thieu, senators, Lommez, bestendig afgevaar digde, Dujardin, burgemeester van Komen,, Ingelbeen, burgemeester van Gheluwe, enz.,, den stoet in oogenschouw nam. De burge meester werd door al de deelnemende maat— schappijen bloemen aangeboden, kir d ren zeg den gf legenheidsgedichten op en einrb-lijk: werd hij door de katholieke gemeenteraadsle den en het feestcomiteit ten staohu'ze verwel komd. Na deze ontvar gst hadden er v llerhande <eeste bjkfeien en concert plaa s en de dagr werd met een prachtig uurwerk b< sloten. du 5 au 18 Mai 1084. Naissancbs Decroix Marie, rue de Ten Brielen. Gry— son Adonis, Chaussée de Wervicq. Verhulst Raymond,, rue de Wervicq, 146. Duriez Michel, rue d'Houthem, 110. Duyck Willy, rue du Sentier, 21. Braem Andre, S°n* Ten Brielen. Desmet Nicette, rue d'Houthem, 113 Décès Schaubrouck Gérard, 3 ans, rue de Wervicq. Verfaillie Georgette, 3 mois, S°n Ten Brielen. Cailliez Aurelie, Ve de Sohier Benoit, 77 ans. s. p., Chaussée de Wervleq. 129. Mariaqes Santy Gérard, cél.28 ans, o/ieinturier, k Comines avec Masscheleyn Yvonne - Marie, cél, 27 ans, o/couturière, Comines. Tachez Marcel, cél., éplnceur de pierres, domicilié Blamgies, avec Santy Adrienne, cél., o/cartonneuse, domiciliée a Comines. A peine établi a Comines comme cu de la parpisse de St Giysole, Mr Colle G. vient d'être nommé Aumöaier de la Cour; en rem placement de Mgr de Tramoy. Mr G. Colle, est Chevalier de l'Ordre de Léopoid. ancien professeur au Collége Episcopal a Manin, et il était avant sa nomination a Comines, Eco nome au Collége Episcopal a Thielt, sa ville natale. On nous annor ce pour le Samedi 2 Juin lat visite d'un groupe d'environ i5o membres de l'Amicale du 8/e de Sl Quentin. Nos hótes- arriveront ici. en plusieuTs autocars et autos particulieis, dans le coura.it de l'après oiner. Ils visiteront les monuments et curiosités de la ville et déposeront une couronne au monu ment des Morts Yprois. La Ligue des Poilus de France, sectioi* a'Ypres, se rendra le Lundi de la Pentecöte,. a Coxyde, a l'occasion de l'inauguration du monument élevé a la mémoire des Zouaves Encore quelques places disponibles, s'in- scrire chez le président M. Claeys, 36, rue de Lille. Prix du voyage, auto et ciiner, 20 fr,r auto seule 9 fr. Départ a 9 h. précises, Hótel du Nord, rue de la Station, 63 Le diner sera servi a la pension Gabv tenu par Mme Emile Verhack, Digue de Mer-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8