paurr. jk i Léon Jonckheere - Boulanger G. Nuyttens-Crombé Raphael Conlier - Jonckheere, Opvolger Kanten - Gordijnen - Stoors, enz. Filiaal te Yper L. KNOCKAERT - JOOS Gewaarborgde Permanenten Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk, Vlakke en Gegolfde Platen, alle merken van Tegels en andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen en Brandhout 9, Elverdinghestraat, IEPER - Tel. 384 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk toekomen. Mengelwerk van Het Ypersche N' 23 Roman door A. BRULEZ Vervolg) Inderdaad, zei de Dokter, dat zou niet mogen zijn Trouwen of doen trouwen zonder liefde, zie ik reeds aan als een wandaad. Maar als er daarenboven afkeer meê gepaard gaat en dat de waarborg tot geluk t r nog bij te kort schiet, dan is 't een misdaad. Ziet ge wel, Dokter, riep ze geestdriftig uit, dat gij aan mijne zijde staat en ze bloos de van genoegen. Daar moogt ge op rekenen In zulk geval Daarom zou it ge nu best zeggen, waar ik uwe ouders kan vinden, ik zal er heen gaan en uw vader overtuigen dat hij een mis stap begaat. Ik zal met zooveel overtuiging en kracht uwe zaak bepleiten, dat ik zeker ben te zullen gelukken Oh 1 ik voel wel, Dokter, dat ik in u den besten pleitbezorger zou vinden dien men krijgen kan, maar ik verzeker het u er is niets aan te doen 1 Aangenomen. Doch laat me eerst de poging wagen, ik zal niet zeggen waar ge zijt. Indien ik niet luk zal er geen verder gevolg aan gegeven worden 1 Neen, neen, Dokter, geloof me vrij, 't is nutteloos. En als ze me dan vinden Maar uwe ouders zullen u doen opzoe kenze zullen aan het station wel vernemen waarheen ge uw kaartje genomen hebt en zoo verder nagaan, waar ge aangeland zijt. De onderzoekskring zal gedurig vernauwen. Neen, Dokter. Ze weten dat ik naar Lier reisde, bij eene Tante waar ik van tijd tot tijd ga. Deze wist van mijne komst niets af en, uit Lier, stuurde ik eene kaart naar huis toe, meldende dat ik goed aangekomen was. Men zou er mij Zondag namiddag komen af halen. Bijgevolge zullen er tot Zondag of Maandag geene opzoekingen gedaan worden. Dr Deroo bleef nadenkend het meisje bezien, tot zij haar blik weer ondervragend op hem richtte. Hij wendde weer de oogen af en mijmerde voort. Hoe meer hij dat lief, kranig aaugezichtje bekeek, hoe meer de beelden uit *t verleden hem bestormden. Hij was begon «en met te handelen uit goedhartigheid en trachtte zich te overtuigen dat hij het lot van gelijk welk meisje, in haren toestand, zou ter herte nemen. Nochtans begon hij, bij nader «verwegen, hieraan te twijfelen. Er was iets in haar en ook iets in hem dat alles uit een anderen hoek deed waarnemen Maar de tijd was er niet om zich daarmee op te houden. Hoe oud zijt ge vroeg hij dan Negentien Dat is erger i wierp hij op. Waarom vroeg ze angstig wordend. Omdat gij nog minderjarig zijt, en 't mij niet toegelaten is Maar ik ben ontvoogd wierp zij er- tusschen. Ah 1Waarom Om den handel, thuis, die heelemaal op mij draaide 1 Zoo 1 Dat gaat beter. Ze lachte fier, gerustgesteld. Dan kan ik u een ander voorstel doen Oh, spreek, Dokter, kunt ge mij helpen Hij voelde zich reeds beloond om zijn plan, toen hij die pinkelende, dankbaar-blije oogen op zich gericht zag. Kunt ge machienschrijven Natuurlijk, thuis schrijf ik al de brieven <en rekeningen met het machien. Mooi 1.... wilt ge hier blijven Ze sprong recht in blijde verrassing, en worden met de meeste zorgen in 't nieuw gewasschen en naar wensch gekleurd door de Firma Verwen en in 't nieuw kuischen aller kleedingstukken. Op staal verwen van alle zijde en andere stoffen. Kuischen en HERVORMEN van alle feuterhoeden. Nieuwwasschen en GLACEEREN van kols, manchetten en ceremo niehemden. Fijne STRIJKWASCH (volg. tarief). KILOlVASCH (2 Fr. 75 de kilo). VRAAGT INLICHTINGEN. Het linnen blijft steeds HELDER WIT en ondergaat de MINSTE SLEET. Diksmudestraat, waren ze niet gescheiden geweest door het bureau, dacht hij wel dat zij hem om den hals zou vliegen. En hij voelde zich zoo aange naam gestreeld door die onverholen blijd schap, die hij bij 't meisje kwam te verwek ken, en jubelend in 't hart om de dankbare genegenheid die hij bij haar bestatigde, lachte hij genoeglijk en zei Mijn dactylo wenscht te trouwen en wacht alleen tot ik haar zal vervangen, wilt gij Oh ja-ja wat ben ik gelukkig 1 Wat zijt ge goed 1 Hare vreugde deed hem zoo innig goed En toen zij met eene spontane beweging, kinder lijk dankbaar, de hand uitstak, maar ze weer schuchter en aarzelend wilde terugtrekken, greep hij toe, voelde de zachte vingertjes warm in de zijne rusten, doch moest zich, zelf op springend, hervatten, om geen traan van aan doening in zijn oog te laten komen. Kom, zei hij, we gaan Juffer Marshal zeggen dat ze vrij komt Ze kon het bijna niet gelooven, dat haar plotselings zulk geluk te beurt viel, en een oogenblik bleef ze den Dokter met twijfelen den blik aankijken. Maar hem ziende heen gaan, volgde zij met sneller kloppend hert. Jufler Marshal, hier heb ik iemand die uw werk wil overnemen zei de Dokter. Wilt ge Juffer Blondeel op de hoogte brengen, ze kan morgen reeds beginnen. Daarmeêliethij de meisjes samen en vertrok om alleen te gaan nadenken over al het on voorziene dat hij kwam te vernemen en dat hij kwam te beslissen. De man der strenge wetenschap voelde zich al met eens verjongd, vreugdiger, tevreden over zich zelf en over de daad die hij kwam te stellen ja, een goede daad dat was het 1 Een... zoo sympathiek... meisje redden van levenslang ongeluk, en haar een positie geven, waardoor hij ze behoedde voor 't wereld bederf der groote stad. Hij was gelukkig, zoo gelukkig Waarom Om dat menschlievend werk Daar was wel iets van, maar dat het daar om alleen was, ging in zijn eigen hart niet door. Was hij ook niet blij omdat ze daar bleef? XVI. Luchtkasteelen Dien nacht kon hij den slaap niet vinden allerlei plannen en gedachten rolden hem door 't hoofd, waarvan hij de eene uitschakelde, de andere voorloopig terzijde liet, en nog andere dadelijk aanpakte. Vooreerst, als hij 't meisje in dienst nam, moest hij zorgen voor onderkomen voor haar, in de kliniek mocht zij immers niet blijven. Dat was uitgemaakt, maar 't speet hem. Waarom Geen antwoord Vervolgens zij had geen geld Hij zou haar een voorschot geven op het loon om 't noodige aan te koopen't Noodige Dat was zooveel Zij had niets mee Hij zou haar een kleed ten geschenke geven onder welk voorwendsel?.... waarom neen, hij zou haar toelaten te koepen wat zij wenschte en zij zou vereffening maken bij maandelijksche afkortingen. En nog wie zou op 't meisje passen Zij was verstandig, volwassen, maar ze had nooit alleen in de wereld gestaan hoe knap ze ook mocht zijn in 't zakendoen, toch had ze altijd de schaduw der ouderlijke vleugelen over haar gevoeld. Hij zou haar raad geven, haar leiden Hij had immers geen kinderen, 't zou hem aangenaam zijn. Maar.... was zij nog een kind Zij was een huwbaar meisje 1 Wat zou men erop weten te zeggen Hij zou gaandeweg zien, wat hij doen kon en mocht. Den volgenden morgen, vond hij haar reeds vóór haar schrijfmachien aan 't kloppen. Toen hij binnentrad met de brieven, stond zij beleefd en lichtjes blozend op. Welnu, zal dat gaan Ik hoop het, ik zal mijn best doen Fr. zonder doom noch electriek Allerlaatste Nieuwigheid. Kalfvaart, 22, YPER. Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis Vervolg te naaste week. Verzorgd werk. Spoedige bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9