In Belle's Godshuis Begrafenis van M. THEOPHIEL BOUVE Pension de Familie GABY Verleden Dinsdag was de Belle in volle feest. Van den eenen kant ter gelegenheid van de plechtige professie van Eerweerde Zuster Christina, van den anderen kant van de over handiging van het burgerkruis van eerste klas aan Eerw. Zuster Josephine, voor 37 jaar, en Eerw. Zuster Lutgardis, voor 35 jaar liefde dienst in Belle Godshuis. Z. Eerw. Heer Kanunnik Reynaert, heer De Saegher, Voorzitter van den Openbaren Bijstand, en heer J. Vanderghote, burgemtes ter der stad, schetsten in gloedvolle woorden het heldhaftig leven van die verdienstelijke kloosterzusters bij de lijdende lidmaten van Christus, een leven van zelfopoffering er geiu rig ztlfvergeten, gansch d^n naaste gewijd. Op het einde van het f estmaal spelde de heer Burgemeester het eerek'uis op de borst dier verborgen hel finnen onder algemeene toejuichingen der gansche vergadering en de feestzangen van Belle's zangkoor. De meeste onzer Pellezusters zijn afkom stig van Waereghem. De familie Van den Broucke. een der schoonste van Vlaanceren, heelt er een ruim detl van geleverd. Aan het feestmaal werden door de familie leden van de geprofeste Zuster, verscheidene lieve gelegenheidsdichten te harer eere voorgedragen. By de plechtige overhandiging van het Burgerkruis van Eerste Klas aan E. Zusters Josephien en Lutgardis van het Belleklooster alhier. Men heeft, met recht, na kamp en strijden, den Yzerheld gedekoreerd door palm en lint en eerekruisen ziin taaien heldenmoed geèerd. Want vier jaar lang gaf hij het beste van lijf en ziel aan 't Vaderland, en, spijts ontbering, doodsgevaren, bleef hij zijn duren plicht gestand. Men heeft, met recht, den koenen redder, 't zij knaap of man gedekoreerd, die van den naaste dood of rampe met lijfsgevaar heeft afgeweerd. Want om die mooie daad te stellen, berekent hij alleen zijn moed omdat, zegt hij, men toch den naaste in elk geval wel helpen moet. Men her ft, met recht, den stouten vi-der, de ontdekker ook gedekoreerd, den koenen durf en 't naarstig zoeken, de wetenschap in hem geëerd. 't Is hij, die van natuurgeheimen den dikken sluier heeft gelich door hem, dat onbeschaafde volkren den opgang zagen tot het licht. In 't stil gedoe van 't Belleklooster, waar liefde en krankheid huizen saam, Twee vrome heldinnen leven Lutgardis, Josephien bij naam. 't Zijn engels voor al de oude wijfjes, een troost, een balsem voor hun smart, die meer dan vijf en dertig jaren hun moeders zijn met gouden hart. Zulk leven, vijf en dertig jaren, dag in, dag uit, 't zij feest of ni=t, hebt ge ooit gedacht wat zulk een offer, zulk htllenleven soms bediedt Geen wereldling zal ooit begiijpen v/elk leven hier een nonne leidt, van haar profes tot aan haar sterven, welk leven van heldhaftigheid. Subliem in 't offer van haar leven, zich zelf vergetend zonder baat, en kent die non maar haren Meester en pronkt niet om een mooie daad. Dat hebben Josephien, Lutgardis reeds vijf en dertig jaar gedaan, en zullen, met Gods hulp, bij de oudjes, tot 't einde toe, hun stake staan Daarom, en meer dan voor die helden, heeft Leopold, de nieuwe Vorst, het eerekruis van eerste klasse doen prijken op die eedle borst. Eerwaarde Zusters, draagt dat kruiske als huldeblijk aan 't Liefdewerk Gij zoekt, wij weten 't, andre kruiskens van grooter waarde en beter merk. Van uit den hemel zien uw stichters, Christina en Elisabeth, dat Gij hun werk in hunne Belle, tot glorie Gods hebt voortgezet. Leeft lang, gedekoreerde Zusters, in 't Bellehuis, uw groote schat Het ridderkruis staat U te wachten Lutgardis, Josephien Proficiat I Yper, i3-6 1934- «L R- Van den Driessche. Is Brlelen Woensdag 1.1. had te Brielen de begrafenis plaats van den heer Th. Bouve, er overleden in den ouderdom van 71 jaar. De aflijvige, rustend brievenbesteller van Poperinghe, was op de gemeente van eenieder geacht en bemind. Een afvaardiging van de biiefdra- gersgroep der Post Federatie van Y per, Pope ringhe en omliggende, was op de begrafenis tegenwoordig. Alvorens de afgestorvene zijn laatste rustplaats ging vervoegen nam de heer Emiel Kerrinckx, voorzitter dezer groep, het woord en sp-ak volgende lijkrede uit Geachte Familie, Het hart vol droelheid neem ik hier het woord om, in naam van den Briefdragers bond, Post Federatie, een laatste hulde te brengen aan onzen diep betreurden makker en trouwen vriend Theophiel Bouve. Vriend Theophiel is in den Postdienst getreden in het jaar 1887. Reeds van in htt Degin zijner loopbaan heeft hij zich als een goeden en vooi uitzienden makker lau n kennen. Ook van in het begin der stichting van den Postbond is hij een der eerste en warmste strijders geweest, die geen enkele gelegenheid liet voorDijgaan zonder zijn vasten steun te voegen bij dezen zijner makkers. Altijd was hij de eerste om onze gemeen schappelijke belangen te helpen verdedigen nooit viel hem iets tezwaar ofte lastig en altijd vonden zijne weikmakkers in hem een waren en trouwen vriend, een toonbeeld van moed, doorzichtigheid en taaie wilskracht. Gij hebt ook de dure tijden doorgemaakt, die het Postpersoneel in het algemeen gtkend heeft,en niettegenstaande die lastige dienstuit voering hebt gij nooit gemord. Altijd waart gij op uwen post, vlijtig <n ernstig. Gij hebt uwen dienst uitgeoefend op eene onberispe lijke wijze en tot groote voldoening van uwe oversten. Ook, vriend Theophiel, waart gij voor uwe kollega's een waren, goeden gezel, met wien men altijd vrijelijk en openhartig kon omgaan. Gij kendet maar een ding vriendschap en eerlijkheid Ook aan moed en onverschrokkenheid zijt gij nooit ten achter gebleven, z;lfs niet binst de beschieting van uwe geliefde stad Poperinghe, waar gij zonder morren uwen dienst deeat, alhoewel gij wist dat ieder oogenblik voor u een gewissen dood kon zijn. Daarom, vriend Theophiel heeft het Hooger Postbes uur, om al ueze gaven en om uwe gehechtheid aan den dienst gedurende eene loopbaan van 43 jaren te beloonen, U vereerd met de Hsrinnerings medaille van de regee ring van Leopold II, de Hsrinnerings me daille van den itn Postzegel in België, de Burgerlijke medailles van 1' en 2c klas en met bijzondere erkentelijkheid de Burgerlijke me daille 19T4 1918. En nu, helaas na al uw strijden en ver zuchtingen om een beter lot, komt de vreese lijke dood u aan ons en uwe geliefde lamiiie te onttrekken. Doch uw strijden, vriend Theophiel, heeft toch reeds talrijke vruchten gedragen en ik verzeker u dat wij allen uwe voetstappen zullen volgen en het zal voor uwe zeer beminde kinders een blijvenden troost zijn van te weten dat hun beminden en diepbetrturden Vader altijd gestreden heeft voor lotsverbetering om een goed en eerlijk bestaan aan zijn duurbaar huisgezin te kunnen bezorgen. En nu, waarde vriend Theophiel, breng ik U, in naam van den Briefdragersbond, in naam der Post Federatie, een laatsten af scheidsgroet, een laatste hulde. Vaarwel, vriend Theophiel, vaarwel! Rust in vrede, en dat de aarde U licht wezi. Uittreksel uit het Bestuurlijk Memoriaal der Provincie West-Vlaanderen Bij Koninklijk Besluit van 9" Mei 1934, werd de Burgerlijke Medaille van ie klisse toegekend aan M. Wenes Ernest, leeraar bij de Muziekschool 't Yper. Onze beste gelukwenschen. 35, Digue de Mer, 35 COXYDE - BAIINS Pension compléte pour Juin 25 et 30 fr. par jour (boisson non comprise). Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 27 Mei 1934 De heer Voorzitter opent de vergadering om i5 uur en geeft het woord aan den secre taris die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. De Voorzitter weet den gevierden spreker in wel gepaste woorden, namens al de toe hoorders te bedanken. 1) Hebben Henri, 3 punten voor zijne vroege aardappelen Eerstelingen 2) Maerten Achiel, 3 punten voor zijne prachtige saladen Cordon rouge 3) Crepeele Gustave, 3 punten voor zijne schoone salade vroege Lorthioi Zondag 17 Juni 1934, om i5 uur. Rlgemeene MaandelijWsche Vergadering in het lokaal Hötel Continental DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver- gadeiing. 2) Voordracht. 3) Mededeeling. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola. Ferd. Dethoor. Hector Caster. Provinciaal Bestuur van West-Vlaanderen PRIJSKAMPEN voor Merrie veulens en KweeKmerriëa van het Belgisch Trekras Deze prijskampen zullen plaats hebben Voor de t' omschrijving te Brugge, op Dinsdag 19 Juni 1934, te 10 1/2 ure voor middag, ter Burgplaats. Voor de 2' omschrijving te Torhout, op Vrijdag 29 Juni 1934, te 10 ure voormiddag, ter Purgplaats. Voor de 3e omschrijving te Gistel, op Dinsdag 26 Juni 1934. te 10 ure voormiddag, ter Groote Markt. Voor de 4® omschrijving te Diksmuide, op Donderdag 21 Juni 1934, te 10 u. voormiddag, ter Groo'e Mat kt. Voor de 5e omschriiving te Kortrijk, op Donderdag 28 Juni 1934, te 9 1/2 ure voor middag, langs de Vanden peereboomlaan. Voor de 6e omschrijving te 1EPER, op Woensdag 20 Juni 1934, te 10 3/4 u. voormiddag, ter Groote Markt. De inschrijvingsbulletijns der aan de prijs kampen de» 1 nemende merrie- en kweek- merriën, moeten naar het Provinciaal Bestuur gezonden worden ten minste vijl dagen vóór den dag der prijskamp. De kweekmerriën aan de jury voor te stellen moeten drachtig zijn of in den loop van het jaar een veulen van een goedgekeur- den hengst gedragen hebben. De samenstelling der omschrijvingen is aangeduid in het besluit der Bestendige De putatie van i5 Mei ig31hetwelk benevens de provinciale verordening van i5 Juli 1924 ter verbetering der paardenrassen, opgenomen is in het Bestuurlijk Memoriaal der Provincie deze beslissingen kunnen dus in de gemeente huizen geraadpleegd worden. A 4c Damen, Heer en en Ambtgenooten Makker Theophiel, Voordracht M. Van der Borght, Staats- voordrachthouder te Kortrijk, geeft een nut tige klare en wel uiteengezette les over bloe menteelr, namelijk over de doorlevende of vaste plakten in den tuin. De spreker wordt door de talrijke aanwezige leden in zijn klare rede en tevens zeer leerzame les gedurende een vol uur in groote stilte gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. Aanbrengsten talrijke aanbrengsten over dekken de tafels en worden als volgt bekroond: 4) Vandenbriele Cyriel, 1 punt voor zijne jonge selderij. Nieuwe leden De hr Vandermarliere And'é, hoofd onderwijzer te Westvleteren. wordt door den heer Camille Tahon als rieuw lid voorgesteld. Tombola Een p'achtige en welvervulde tombola, samengesteld uit sieraad en bloe- menplanten, en geleverd door het huis Paul Boudein, wordt vervolgens onder de talrijke aanwezige leden uitgploot en de vergadering sluit om 17 uur. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 4