VELOSPOHT De Ronde van Italië De Ronde van België Parijs Vichy De Onafbankelijlcen 5 De Juniors De Beginnelingen Beginnen we deze week nogmaals met het •vervolg van de Ronde van Italië, die in het -verder verloop nog verschillende winnaars van ritten zag zooals Battesini en ook de jonge -Olmo, die waarlijk als de echte revelatie mag betiteld worden en al mag Camusso als oud .gediende het werkelijk gevaar voor Guerra t»eteekend hebben, toch dient de 22 jarige Olmo in de gaten gehouden te worden en -verdient werkelijk zijne plaats in de Fransche Ronde, die reeds zijn beroemde voorgangers prachtprestaties zag verwezenlijken zooals Brunero, Belloni, Gay, Bottechia, Guerra, ^n verleden jaar nog Martano. Daarmêe wijken wij af van onze beschou ■wing over 't algemeen klassement, dat voor de Belgen geheel goed eindigde echter niet -voor hetgeen Jef Demuysere betreft, die dit jaar als favori vertrok en aanzien was als de on middellijke tegenstander van Guerra en Binda. Vervaecke verbaasde iedereen en vooral in Jt klimmen bewees Frik over welke gaven hij beschikt. Mannen van de Nationale ploeg voor de Fransche Ronde houdt u goed vast, want Félicien zal wel de Belgische Trueba :zijn en voorzeker, als de afgeloopen Ronde hem niet in de beenen hangt, een allerschoon ste plaats bekleeden. Voor wat Ghesquière be treft hoera voor Fonten dubbel proficiat. Uwe bewering, als zoudt gij ons allen toonen dat ook gij de koppigheid en de kracht bezat om eene Ronde tot een goed einde te brengen, hebt gij ten volle met bewijzen gestaafd. Ik meen dan ook de tolk te zijn van alle rechtge aarde sportliefhebbers uit de streek om U de -verdiende hulde te brengen en nogmaals uit te \jroepen bravo en hartelijk proficiat. Miel Decroix heeft hetjammer genoeg moe ten laten steken door een val waarbij hij in de ritten die volgden met moeite nog den guidon Jton houden. Jammer voor dien braven wroeter .die ook nooit genoeg naar verdienste beloond ■wordt. Voor het laatst echter heb ik het over den grooten triomfator Guerra,die een kampioen is bij uitstek. Of wie zou er mij durven het tegenovergestelde bewijzen, daar Guerra van alles heeft geloopen en met succes Ronden, mesdagen, omniums, ploegkoersen, achter kleine motos en criteriums, om te eindigen met nu en dan ook den stayershelm opgezet te hebben. De grootste kampioenen zooals Gi rardengo in zijn land en om Ronsse bij ons te noemerhadden maar één bepaalde richting, maar Guerra verorbert alles, en dit met het grootste gemak. Ook om 10 ritten te winnen ■en aldus het rekord van Girardengo te sfivenaren moet er kruim achter zitten. Heil -dus aan den Campionissimo waarop het land der pauzen fier gaat. We hebben verleden week gezien hoe de 1® jrit van de Ronde van België gewonnen werd aioor Louis Roels, de 2® door Jef Moerenhout; .alswanneer we deze week de kroniek willen volledigen met in den 3n rit de zege aan te -stippen van Oplientje die reeds in den 2" rit gensters van groote forme sloeg en in dezen rit naar Namen het grootste deel van de ach tervolging op zich nam, nadat Tommies en Gamier tot g min. voorsprong hadden geno men. werden in 't zicht van de aankomst bijgehaald en Maurits pijlde er van onder «m I® en als groote overwinnaar de citadel te be stormen De 4*rit zag Jozef Vanderhaegen winnaar en daar waar de Walen in eigen streek overwon nen werden door de Vlamingen, namen zij nu hunne revanche met dezen van 't zelfde laken een broek te passen in hun eigen midden. Toch ging het meer gespannen hebben, had Dielten Van Hevel op den Katteberg vóór Kortrijk aan geen verflauwing onderhevig geweest, ge volgd van een bandbreuk, waarop Vander haegen, Roosemont, Gurinckx en Gérard Leo pold er natuurlijk een schupke meer opdeden, blij dat ze waren om van een lastigen tegen stander verlost te zijn Hier in Yper trok ook de karavaan voorbij gedurende den laatsten rit de renners waren met 45 min. achterstal vertrokken, tengevolge van een vergadering, waarop de leider van 't klassement, Deloor, werd gestraft met 2 min. achterstal, op grond van een artikel bij hetwelk hij een wiel had gekregen van een ingerichten dienst, en aldus kwam Roels aan de leiding. Om 9 48 ure trokken de eersten hier voorbij met op kop Dignef, Vandensteen, Gardier en Croon, op 200 meter gevolgd van <«en groep van 3l renners met Oplientje aan .de leiding. Vanderruit met 2 man op 1 min., en Odiel en Matthieu op 2 min. De controle en de ordedienst ingericht door de Vereenig- de Sportvrienden waren in de perfektie en dwongen de bewondering af van de heeren Sportbestuurders van La Dernière Heure die aan gezegde club een brief van bedanking lieten geworden. Al over Poperinghe, Oost- Vleteren, Veurne werd er onophoudend hard gereden, meestal met Gardier en Dignef als 1* planrollen daar Deloor in zijn koppigheid volhardde en het vertikte den strijd aan te binden en zich liever met Roels alleen bezig hield. Zoo verloor hij dan ook de Ronde, want alswanneer Rot ls plat viel en Fons dus vrij de achtervolging kon aanvangen was het te laat, en indien Gérard Léopold de rit op zijn aktief bracht, liep de leepe Gardier met de leiding van het klassement heen, profijt trekkende uit den tweestrijd van de streekge- nooten Roels en Deloor, die nog de 2' plaats werd ontfutseld door Dignef die ook nooit het Noorden verliest. Uitslagen 3 Laatste Ritten Ronde van België 3* rit 1. Oplinus Maurice, 229 km. in 6.47'53" gemid. 29 5oo km. 2. Deloor Alf. 6 48*53" 3. Houyoux Marcel, 6 49*23" 4. Dignef Antoon 5. Laloup Georges 6. Croon Maurice 7. Gurinckx 8 Tommies 9 Mat thieu 10. Schallier, Roels, Deloor G., Gar dier, Gérard Léopold, Roosemont allen zelf den tijd. 4' rit Vanderhaegen Jos., 212 km. in 6.13*49" Sem- 33.980 2. Gérard Léopold, 6 14*19'* 3. Roosemont Léopold, 6.14*23" 4. Gurinckx, 6.14*29" 5. Van Hevel Odiel, 6.i5'5o" 6. Deloor G., 6 i6'36" 7. Roels Louis, 6.19*33" 8. Vandensteen 9. Michiel- sen 10. Deloor Alfons, V. Grootenbruele, Schallier, Gahy. 5e en laatste rit 1. Gerard Leopold, 255 km. in 7.33*48" 2. Dignef Antoon in 7.34*19" 3. Gardier Frans in 7.34*20" 4. Sc.hallier in 7.36' 11" 5. Deloor G. in 7.40*28" 6. Binst Frans 7. Corthouts Fons 8. Capelle 9. Cocqueriaux 10 Van Grootenbruele ii. Deloor Alfons 12 Roosemont i3. Laloup 14. Gurinckx i5. Verdyck Lucien Algemeen Klassement i. Frans Gardier, 36.o8'5i" 2. Dignef An toon, 36.Ii'56" 3. Deloor Alfons, 36.13*45"; 4. Deloor Gustave, 36.i5'l6" 5. Roosemont, 36 I9'57" 6. Schallier, 36.23*12" 7. Vander haegen, 36.23*14" 8. Roels Louis, 36 25'28"; 9. Gurinckx, 36.3i'i6"; 10. V. Grootenbruele, 36.48*20" 11. Gerard Leopold, 36.48*42" 12. Cocqueriaux, 36.54*32*' i3. Corthouts, 37.o3'o2"; 14 Laloup, 37.11*19"; i5. Verdyck Lucien, 37.16' 16. Capelle Const., 37.20' 17. Michielsen, 37 21T8". Met de opening van't seizoen te Vichy laat men gewoonlijk de koers Parijs Vichy betwis ten. Zoo ook dit jaar maar nogmaals komen wij, Belgen er deerlijk geslagen uit. Het ziet er meer en meer uit dat de Franschen, sleepten zij de klassiekers niet in de wacht, nu hunne weerwraak aan het voltrekken zijn en 't zal noodig worden dat het seltktiecomi- teit van den B. W. B. morgen onpartijdig allen zift, die in het kampioenschap van Bel gië zich niet naar behooren weten op te drin gen. Een homogene ploeg moet er naar de Ronde, want om Lapébie, Louviot, Magne, Speicher en Pélissier te bevechten, zal de hoogste kunde en forme dienen aangesproken te worden. Uitslag t. Lapébie Roger, 35i km. in gu. 39*36" 2. Raym. Louviot, op 1 lengte 3. Speicher Georges, op 8 minuten 21 sec. 4. B uneau Emile, op 1/2 lengte 5. Bon duel, op 1 lengte 6. Duerloo, op 1/2 lengte 7. Lesueur 8. Le Grevés 9. Lauck, 9 5g'3o"; 10. Dictus 11. Driancourt 12. Krauss 13. Louyet, in 10.10' 14. Bertocco. Wanneer men over dergelijken afstand dan het gemiddelde nagaat van 36 km. 356 meter per uur is dat effenaf formidabel en in de fransche gazetten mogen wij ons nogmaals voor eene gansche week aan de gewone lof trompet van de sportpers verwachten. Immers de Belgen van 't leer geven is voor hen alleen troef. De Italianen, Spanjaards, Duitschers enz. zijn slechts bijzaak. Hier in die kategorie zitten ze ook volop in 't geweld, en waar één jaar of 2 geleden die mannen zich verre van huis moesten verplaat sen om aan de bete te komen, is er van de geleverde propaganda ten hunnen voordeele dit aan te stippen dat ze geregeld hunne proe ven met succes zien doorgaan. Ook is het de beste school om den overgang van Junior ('t zij 100 tot 120 km.) tot Beroepsrenner (200 km. en meer), met veel kans van welluk- ken door te maken. In Brussel Sweveghem b. v. hebben ze den lokalen crack Kint, die algemeene favori was, gevloerd, en hij gaf op in de omstreken van Nederbrakel. Georges Degraeve liet zijne sprintersgaven bewonde ren door een opeengepakte massa, welke alleen de baankoersen kunnen leveren. Uitslag 1. Degraeve G., 190 km. in 5.20' 2. Lowie op 10 meter 3. Desmet Gerard op 55 sec. 4. Olieslagers op i lengte 5 Wael- kens op 1 lengte 6. Couserière op I m. 3o" 7. Lambert en Van Parijs gelijk 9. Verstuyft op 11 min. 10. Van Hemelen II. Desmet Camiel12. Keteleers. In Borgworm was het de Waal Neuville welke het haalde op een lot van 35 man, in den sprint op Creus en Fabris, terwijl in Steenokkerzeel, R. Vandendriessche prachtig alleen toe kwam insgelijks met 35 vertrekkers. Hij liet ze na zich het in den sprint beslechten die Degreef op zijn aktief plaatste vóór Par- mentier en Van Campenhout. In Neuville was de belangstelling eerder kaal waar een Vla ming, Rochus Van Rossem, den Waal Franc- quet klopte. In Carnières, plaatste Bury zich eerste op een lot van 34 man vóór Coelaert, Meulenberg en Pedroli al deze proeven gin gen door Zondag, zoodat wij nogmaals op een gansch leger reserven beschikken die in de eerstkomende jaren onze beroepsreanersran- gen zullen dienen aan te vullen. Maandag waren ze nogmaals aan den slag in Wielsbeke, een sportief dorpje aan de Leieboorden. Deze maal waren de rollen van de Ronde van Vlaanderen omgekeerd, alwaar Cam. Vermassen alsdan 2®, 1® toekwam vóór André Defoordt die toen overwinnaar was. 3® was Goris, 4® kampioen van Belgie Spies- sens, 5® Claeys, 6® Van Iseghem en 7® Vanhee. In Gosselies waren er insgelijks 41 vertrek kers waar de jonge belofte Sambre er het leeu wenaandeel stekte en alleen toekwam vóór Meulenberg, Villez, Bury en Smets. Vooraleer tot de Juniors over te gaan, laat ons nog een vluchtig kijkje werpen ep den Grooten Havenprijs van Duinkerke waar en kele beste krachten startten, maar het niet konden bolwerken tegen Blin, de jonge fran sche hoop uit Henin-Liétard, die Odo Pync- ket in den sprint vloerde. Hespeel, Van Overberghe en Gouwy werden voor onregel matigheden uit koers gesteld, zoodat de ©fficieele uitslag werd: 1) Blin de 102 km. in 2 u. 5 r40" 2) Pync- ket op 1 lengte 3) Cocheux op 3o sec. 4) Vandenberghe Cyr. op 1 m. 3o" 5) Depoor- ter 6) Vandepitte Em. 7) Maes Romain 8) Declercq Noël 59) Van Bruaene Arm. j 10) Decroix Remi, allen zelfden tijd. Dat Scherens weer kampioen van België is der snelheid zal niemand verwonderen, maar dat Michard, architect Gerardin zijn plan op gemaakt heeft, bewijst dat de sluwheid het nog altijd haalt op de brute macht voor 't geen snelheidswedstrijden aangaat. We zien dat de Juniors overal aan slag waren In Gosselies, Fauvier i® in Neder over Heembeek, Tersagoi®; in Munckzwalm, Hermie 1® in Villers- Leveque, Durilleux i® in Hasselt, Pelgrims 1®; in Deurne, Deweerdt 1® in Borst bij Thienen, Jacobs 1® in Den derleeuw, Demeulenaere 1® in Winterslag, Johan 1®. Zij trokken naar Poperinghe, alwaar men op een gehucht (Den Hertog) uitpakte met eene proef voor 't kriterium van de Hoppe- streek. Ze, dit zijn Woets, piot Litière, De graeve, Verbeke, Salomé, Lacante, gingen het lot aanvullen dat 26 vertrekkers telde, welke om 3 1/2 ure de baan opgestuurd wer den om 5 ronden van 11 km. af te leggen over grondgebied Boeschepe naar Abeele toe, terug naar Den Hertog. In de 1* ronde moet de leider van 't klassement Woets lossen door steken in de zij, en zal, spijts een nijdig door- gevoerde jacht, in gezelschap van Daleyne, en bij dewelke zij ©p sommige oogenblikken de 40 per uur benaderden, er niet in gelukken te vervoegen. Integendeel, nogmaals gekweld, moet Albert aan den Abeele opgeven, de leiding van het klassement in handen van zijn vriend Litière overlatende, welke op 't laatste vloog. M. Degraeve reed ook goed, en deed zich als premiejager gelden M. Lacante gaf ook de pijp aan Maarten, terwijl Verbeke en Salomé geheel frisch eindigden. Uitslag 1. Moerman Joseph, Woesten 2. Berton, Woumen 3. Litière, Yper 4. De graeve, Yper 5. Devos, Wervick; 6 Hosdey, Poperinghe 7. Daleyne, Poperinghe 8. J. Verbeke, Yper 9. Salomé, Yper10. Huyghe,. Poperinghe ii. Ruyssen, Poperinghe. Sprinter.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5