WOONHUIZEN T T 82 a. 20 c. Zaailand 78 a. 30 c. Zaailand WOONHUIS VETTEWEIDE Openbare Verkooping Openbare Verkooping INSTEL Dinsdag 24 Juli mi TRABOtSPEL Cyr. en Rich. TALPE Aanbesteding van Kolen Vande Lanoitte's koffie» zijn de beste Kantoor van den Notaris Van Eecke te Poperinghe. Op Vrijrlati 1 Juli 1934 te 2 uur namiddag, te POPERINGHE, in den «Café de la Paix», bij Mr H. Camiel Vandepitte, Groote Markt. t© ELVERDINQHE nabij de Wanebeek, langs een kezelweg, half mede. Gebruikt door Vrouw Weduwe Meersseman, mits 625 fr. 's jaars boven de lasten. zonder geschreven pacht. t© ELVERDINQHE nabij het Vuilvoordeken. Gebruikt door M' Camiel Dtmuys, mits 525 frai,k 's jaars boven de lasten, zonder geschreven pacht. ten dienste van herberg genaamd «De Tram», met afhankelijkheden en 2 aren 71c. bebouw den grond, erf en hof te WOESTEN, Dorpplaats ter Oostzijde van de Staatsbaan van leper naar Veurne. Bewoond door M. Henri Glorie, mits 600 fr. 's jaars boven de lasten, zonder geschreven huur. Studie van den Notaris A m eye te Rousselare. Om uit onverdeeldheid te treden. VAN EENE GOEDE gelegen te BULSCAMP (bij Veurne), largs de Presentestraat Groot 12 Ha. 87 a. 28 ca. Verdeeld in 6 koopen. Verpacht aan h. Omer Matsaert voor 3, 6 of Q naeenvolgende jaren, ingegaan den i Oc tober TQ33, mits io.oóo fr. 's jaars, boven de lasten, watergelden en premiën van brand verzekering. EENE ALLERBESTE gelegen ie LAMPERNISSE nabij den steenweg Dixmude Veurne, bij de hofstede gebruikt door h. Joseph Cardon, groot 2 Ha- 75 aren 20 ca- Gebruikt, zonder geschrevene pachtvoor- waarden, door h. Joseph Loncke te Rousse lare, mits 3.coofr. 's jaars, vervallende I Oc tober. DRIE SCHOONE gelegen te OOSTKERKE (Veurne) op de Plaats, nummers io, 9 en 8. Verdeeld in 3 koopen. Gebruikt, zonder geschreven pachtvoor waarden, respectievelijk door hh. Omer Cat- teeuw, Achiel Hollevoet en André Gouwy, ieder mits 80 fr. te maande. Plakbrieven met plan te bekomen bij den Notaris AMEYE. Recbt van samenvoeging. o,5o per hon derd Instelpenning. Zitdagen Op Zondag 17 Juni e. k. groote prijs bolling gegeven door de Federatie en voorbe houden aan alle leden van Katholieken Kring, Postje, Statie, Coo en Bascule De inschrijving is open in de Bascule van af 14 uur en wordt gesloten te i5 uur zeer stipt. Onmiddellijk worden de pelotons van 4 man gevormd bij lotir g. Alle partijen worden ge speeld op 6 punter. Ieder speler heeft enkel het recht één bol te spelen, tenzij de eerst- uitgekomen van een one flen peloton die er 2 mag spelen. De bol van den speler die het spel verlaat wordt verbeurd tot hij terug in 't spel komt. In geval van onpaar aantal pelo tons gaat het laatste peloton zonder te spelen van rechtswege over naar de 2* ronde. Van af de 2' ronde moeten alle pelotons bekorten. Alle prijzen moeten verbold worden. Alleen de laatste twee kunnen desnoods verdeeld worden onder de aanblijvers. De ie ronde wordt gespeeld in de Bascule. Van af de 2' ronde wordt de bekorting ge speeld in 't Postje Verplichting te spelen voor drank, waarde een glas bier. Inschrijvirgsrecht 2 fr. per man. Spelreglement aangenomen door de 'Fede ratie. Alle onvoorziene betwistingen worden door de aangestelde commissarissen beslecht. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Zaterdag 9 Juni, door M. Fiers Julien, in de Boterstraat, een paar hand schoenen. Ten politiebureele te bevragen. Door Mevr. Pauwels Marietta, wonende Surmontstraat, nr 23, een breiwerk dat zij ter beschikking van de eigenaarster houdt. Door M Meulewaeter August, op de Groote Markt, een kleinen sleutel. Berust op het politiebureel. Door Mevr. Vanoverschelde Devos, een huissleutel die op het politiebureel werd afge geven. Zondag 10, nabij het eiland, door M. Stam per Gilbert, een stuk vischpers. Op het poli tiebureel terug te halen. Bij Jufvr. Vandenberghe, In de Kleine Winst Meënenstraat, 33, werd een paar dameshandschoenen achtergelaten. Aldaar te rug te bevragen. Dinsdag 12, door Mevr. Caenen, een klak. Door Mevr. Maeseman Julia, een kleine kindersacoche. Deze voorwerpen mogen op het politie bureel afgehaald worden. Nog Dinsdag 12, is een hond fox terrier toegekomen bij M. Vandamme Cyriel, Mee nensteenweg, 139. die hem ter beschikking van den eigenaar houdt. Denzelfden dag door M. Wenes André, een paternoster. Op het politiebureel- terug te t evragen. Door Mevr. David Emma, wonende Pope- ringhesteenweg, nr 175, de moto taksplaat nr 100.520, die op genoemd adrester beschikking van den eigenaar gehouden wordt. Verloren. Maandag 4 Juni, langs de baan van Elverdinghe naar Yper, door M. Vanderghote Louis, van Elverdinghe, een wrang van auto merk F. N. Vrijdag 8, door Mevr. Collet Marie, in den Openbaren Hof, een breiwerk. Zaterdag 9, door Jvr. Dekoker Rachel, Vandenpeereboomplaats, een wit handzakje. Mevr. Declaer, van Voormezeele, heeft Zaterdag laatst op de Groote Markt een achterwiel van velo met torpedo rem achter gelaten. Maandag ir, door M. Heursel Georges, een zwarte lederen portefeuille. Dinsdag 12, door M. Deven Omer, een bruin lederen brieventasch zijne eenzelvig heidspapieren bevattende. Woensddg i3, is bij Mevr. Cofiyn Clemen tine, Groote Markt, i5, een klein zwart hondje met witte plekken weggelcopen. Goe de belooning aan wie het terugbrengt. Liefhebbers van GOEDE TABAK vraagt bij alle winkeliers het merk der nieuwe gansch moderne ingerichte tabakfabriek Dickebuschsteenwsg, 277 - Yper Allerhande Nieuws Yper. Het Noodsein. Daar de beiaard, voor het oogenhlik door een voorloo- pig hoi loge werk in werking gebracht, thans regelmatig alle vijftien minuten een verschil- lig deuntje speelt, - zoo fat iedereen bij het hooren van het l'uindaglied weet dat het uur slaat, dat Reusje het half uur en Spellewet kersmestdag het laatste kwart aanduidt, alleen de uurwijzers en de verschil- lige klokslagen ontbreken nog, d^ch dit zal ook wel komen, zoo werd zeggen wij,, sedert Donderdag laats-, 14 Juni, oesloten hetnoodsein om 12 u. niet meer te doen fluiten- Voortaan zal alleen de beiaard het uur aan kondigen en het noodsein zal waarschijnlijk neg slechts dienen in geval van brand, ten ware men hiervoor ook bet loot een speciale klok, zooals voor den oorlog, te doen kleppen- Veroordeeling. De genaamde Moer- kerke Camiel, van Yper, verscheen Maandag: laatst voor het Assisenhof te Brugge en werd er, wegens erge feiten, tot twintig jaar dwang arbeid veroordeeld. Aangehouden. Donderdag morgen- werd de genaamde Vandercruysse Hector, die het vergeten was dat hij nog twee maanden gevang te goed had, alhier door de rijkswacht: aangehouden en naar zijn nieuwen thuis gebracht. Doodelijk werkongeval. - Donderdag namiddag, korts na 2 u. 3o, werd de 23 jarige Deschodt Joseph, diamantbewerker, wonende in de Wallestraat en werkzaam in de diamant slijperij Labaere, Z jn-ebtkesteenweg, recht over de Ligywijk, plots met het hoofd door een drijfriem gevat en voor de oogen van zijn versch-ikte werkgezellen met het wiel meege- rukt. Dadelijk werd Dokter Vandenbussche ontboden die, na de eerste zorgen ve leend te hebben, het Rood Kruis van het ongeval verwittigde en de ambulance - autj voerde weinigen tijd nadien het slachtoffer, dat buiten kennis lag, doch geen uiteilijke teekens van verwondingen of kneuzingen vertoonde, naar het hospitaal. Daar diende men den armen jongen de beste zorgen toe, doch niets mocht baten en hij is nog denzelfden avond, rond 10 uur, zonder ooit tot het bewus zijn te zijn gekomen en na het H Oliesel ontvangen te hebben, aan de gevolgen der ops elcopen schedelbreuk bezweken. De politie deed het gebruikeliik onderzoek De begraving van het jeugdig slachtoffer zal VJaancag morgen, te 8 u., in St Maartenskathedraal plaats hebben. Proven. Door de tram overreden. Woensdag morgen, rond 8 1/2 uur, werd de genaamde H-tnoié Benauwt, van Crom- beke, die bezig was met wei ken aan de her stelling van de baan Rousbrugge-Proven, door een auto-rail van den buurtspoorweg Watou- Veu'ne, verrast en op den slag gedood. Het slachtoffer is 35 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinders. Het parket heeft ter plaats een onderzoek ingesteld Etat Civil de Comines STAD YPER Voorbehouden aan de Ypersche Koleohaodeiaars Op Dinsdag 3 Juli aanstaande, om 3 uur namiddag, zal het College van Burge meester en Schepenen overgaan tot de aanbe steding der kolen, fioodig voor de verwarming der Stadslokalen binst den winter 1934-1935. Het lastenboek ligt ter inzage der belang hebbenden op het Stadssecretariaat en kan er bekomen worden mits betaling van o,5o fr. Yper, 12 Juni 1934. De Burgemeester, J Vanderghote.- VAN HOFSTEDE Toeslag Dinsdag 7 Augustus daarna telkens om 2 uur namiddag, ter herberg «Cour de Commerce» bij Jw Cornette, Noordstraat, i5i, te Routselare. Groot© Rrijsbolllng Schikkingen Prijzen 80 fr., 60 fr., 40 fr., 3o fr., 20 Ir.20 fr., 't zij 25o fr. te verspelen onder de inschrijvers. Krabber. du 8 au i5 Juin iq3i Naissances Mortreu Thérèse, rue de la Gare, 9. Van— denbroucke Roland, Godshuls, 154. Garrein Niette, rue d'Houthem, 26 Droulez Simonne, rue de Warnêton. Blieck Justa, chaussée de Wervicq, 343. Décès Ghesquière Henri, époux de Delbecque Marie, 70 ans, rue de l'hospice. Samain Marie, épouse de Sarrazin Adolphe, 61 ans, rue du chemin de fer. Decraemer Henri, 1 an, rue du Sentier. Publications de Mariaqes Debruyne Marcel, cél. 0/agri- cole 4 Comines-Cruyseke, avec Decroix Marie, cél. o/de fabrique, domiciliée a Wervicq. Arban Franfois, cél. mo- saïste, domicilie a Comines, rue des Moulins, avec Marecaux Agnès, cél. o/d'usine, domiciliée 4 Bousbècque (France). Den Doncker Robert, cél. ingénieur, domicillé 4 Roulers, avec Béague Marle, s. p. domiciliée 4 Comines, rue de ia Gare.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8