Un Yprois au Grand Concours International dos Virtuoses Accordéonistes a Bruxelles Een Yperling op den Grooten Wederlandschen Wedstrijd van de Virtuoos - Accordeonisten te Brussel VELOSPOHT Criterium van Laeken Groote Prijs van St Amandsberg Zondag in den Grooten Prijs van St Amands berg kon men eveneens op een schoon succes bogen. Immers, 92 ingeschrevenen is een prachtig getal en als men dan nog nagaat dat 24 van hen in den eindsprint uitkomen, be toont het wel dat tegenwoordig alleman zich wat aan de groote snelheden begint aan te passen Bijzonder Van Slembrouck, Gérard Leopold, Verniers en Flander Horemans, deden zich opmerken. Omloop van Allier Criterium van Mechelen Vroeger reeds waren wij in de gelegenheid over den virtuoos accordeonist Alb. DE HOLLANDER te spreken en zijn verwor ven bijval aan te halen. Thans dringt deze artist zich nrgmaals aan onze aandacht op met, te Brussel, in den Grooten Wtderland- schen Wedstrijd van de virtuoos-accordeo- PHOTO DANIEL ïiisten voor 1934, onder het bestuur van M. Loriaux, den eersten prijs met gelukwea- schen van de jury te bemachtigen. Deze be langrijke proef vereenigt de virtuozen van gansch Europa, en zoo de Franschen, Ita lianen, Luxemburgers, Belgen, enz., er talrijk vertegenwoordigd wareD, heeft slechts een •enkel artist der Vlaanders, gansch alleen, den •durf en den wil gehad zich op dien wedstrijd aan te bieden om zich met zooveel groote kunstenaars te meten. De proef bestond uit verscheidene opgelegde stukken en ook uit een lezing op zicht, en 't is door zijn zeker heid van stijl, zijn uiterst uitgebreiden kunst zin en zijn onberispelijke techniek dat onze virtuoos de eerste plaats behaald heeft, alzoo, samen met een anderen artist van Parijs, al de mededingers overwinnende Ziehier ten andere de uitslagen door de «erste prijzen bekomen ie Afdeeling 1' prijs met gelukwenschen der Jury Aloert De Hollander. Yper, 28 punten op 3o André Beauvois, Parijs, 28 1* prijs met onderscheiding Jean Medert, Metz, 26 punten op 3o Wij wenschen den heer De Hollander van harte geluk om dien prachtigen uitslag, die •de bekroning is zijner pogingen en ter eere strekt onzer stad Yper welke alzoo een inter nationaal kampioen bezit. Wij wenschen hem goed heil in de moeil ke loopbaan van vir tuoos die zich voor hem opent en dan nog wel met de beste voorteekens, gezien, naar wij vernemen, de heer De Hollander reeds verscheidene vragen van engagement ontving, -onder ander voor het buitengewoon concert van den Koninklijken Circus gegeven den 23 Juli aanstaande onder de bescherming van M. Max, burgemeester van Brussel, en ook nog als solist voor de wereldtentoonstelling van 1935 te Brussel. Notre concitoyen, le virtuose accordéoniste Alb. De Hollander, vient de s'imposer de nouveau a notre attention en remportant le premier prix avec félicitations du Jury au Grand Concours International de Virtuoses Accordéonistes pour 1934 tenu a Bruxelles sous la direction de Monsieur Loriaux. Cette importante épreuve, qui groupe les virtuoses de toute l'Europe, portait sur plusieurs mor- ceaux imposés ainsi que lecture a vue et c'est par son style sur, son sens artistique trés déve- loppé et une impeccable technique que notre virtuose a remporté, avec un autre artiste de Paris, la première place. Voici les résultats obtenus par les premiers prix 1* Division ir prix avec félicitations du Jury Alb. De Hollander, Ypres, 28 points sur 3o. André Beauvois, Paris, 1' prix avec distinction Jean Medert, Metz, 26 points sur 3o Nous ne pouvons que féliciter chaleureuse ment Monsieur De Hollander pour ce magni- fique iésultat qui fait honneur a notre. ville d'Ypres, et nous lui souhaitons bonne chance dans la brillante carrière de virtuose qui s'ouvre maintenant devant lui. Zondag hadden we in de beroepsrenners klasse eene verpoozing aan te stippen want, buiten het Criterium van Laeken Zaterdag geloopen en de Groote Prijs van St Amands berg, daags nadien betwist, viel er niets bijzonders aan te stippen, 't Is waar, wij zijn nu ook het gansch seizoen door, gewoon ge raakt aan verscheidene koersen op één en denzelfden dag, die de beroepsrenners zelf 't hoofd op hol brengen en zoodoende hen soms ingeschreven zien op 2, zelfs 3 en meer plaat sen te gelijk Te veel schaadt immers èn voor renners èa voor inrichters, die waarlijk, den dag van vandaag, het niet gemakkelijk hebben en van wien vele opofferingen gevergd worden en dus wel het maximum van de gunst der ingeschreven renners verdienen. Om nu de koersen aan te pakken, deze Za terdag 11. in het park van Laeken geloopen, was feitelijk een liefdadigheidsmeeting ten voordeele van de familieleden der slachtoffers van de mijnramp Lambréchies Paturages, feest welke ten volle meesloeg, en dat bestond uit koersen voor onafhankelijken, voor lief hebbers en voor beroepsrenners op eigen kracht, en achter moto's. Voeg daarbij dat de officieele ploegen der vertegenwoordigende landen in de Ronde van Frankrijk zich voor stelden en een Ronde van het Park aflegden onder het uitbundig gejuich der menigte, en men mag gerust zeggen dat een mooie stuiver aan dit grootsch en edelmoedig feest zal ten bate gekomen zijn. Onder sportief oogpunt was het een succes. De koersen werden vinnig betwist en vooral de grootsche forme van Louviot viel te onderlijnen, welke de koers achter moto's won vóór stayer Benoit, Van Rijsselberghe, Gyssels, Bonduel en Vervaecke Julien De Groote Prijs Gueules Noires werd per ploeg door Alb. Buysse Slaats in de wacht gesleept, vóór Charlier welke alleen eindigde 3' Depauw ook alleen; 4e Debruyc ker Haemerlinck en 5e Piet Van Kempen die insgelijks door den Amerikaan Belg Ottevaire in plan werd gelaten. Nadat Pol Vandenbosch ook bij de onafhankelijken den Grooten Prijs van Lambrechies had binnengepalmd vóór Priqueleer, Geus en Bu'y, won bij de liefheb bers Van GenCk den Grooten Prijs van Patu rages vóór Lowagie, Rimbaut en Luypaert. Uitslag 1. Flander Horemans, T45 km in 3 u. 57 min. 2. Raes M. op 1/2 lengte 3. Decorte R op 1 lengte 4. Dewitte G. 5. Van Puyvelde 6. Verniers 7. Alexander 8. Wynants; 9 Haeck 10 ex aequo i5 renners w. o. de West Vlamingen Van Eenooghe, Hendrikx, Van Slembroeck en Van Isegem. In den Omloop van Allier waaraan Emiel Bruneau en Jef Moerenhout deelnamen kon den zij respectievelijk de ie en 3e plaats bin nenpalmen. Die Bruneau verdient in Frankrijk veel schoone baarden en is bepaald een der beste Waalsche jongeren. Uitslag 1. Em. Bruneau, 275 km. in 8 u. 4 min. 2. Cassin op 1 lengte 3. Jef Moeren hout op 1 y» lengte 4. Galliot5. P. Magne 6 Mallet. In Mechelen in 't Vrijbroeck Park gaven zij insgelijks een Criterium waaraan enkel 42 renners mochten deelnemen en welke een machtig succes kende. De overwinning kwam toe, en dit tot ieders verbazing, aan Jules Geens welke zich de luxe permitteerde afge- teekend Duerlo en Deryek te kloppen en nochtaüs 't zijn rappe dat... Uitslag Jules Geens, 125 kaa. in 3 u. 18 min 2. Duerloo op 1 wiel3. Deryek op i/a lengte 4. Vissers 5. Huys 6. Vanderhaegen; 7. Put 8. Corthout 9. Geunis 10. Croon. Ronde van Frankrijk Voor het laatst bij de beroepsrenners houd ik de groote brok, de gebeurtenis die telken- jare de sportmassa voor een maand lang ia roering brengt ik bedoel de Ronde van Frankrijk die zoowel op gebied van belang stelling als van organisatie alles overtreft, wat tot hiertoe op rijwielgebied is aangedurfd ge- - worden Benevens andere proeven onder de bescherming van l'Auto uitgeschreven en door de vleugeladjunkten van Desgrange gevolgd, leeft en beweegt deze laatste enkel en alleen voor zijne Ronde, die, laat het ons maar zeg gen lijk het is, nog geene degelijke concur rentie heeft te weerstaan. Aangezien dus ook «Het Ypersche» zijne sportkroniek weergeeft, zullen wij ons eveneens op het broos terrein van de pronestiek wagen en beginnen met de Italiaansche ploeg, waarin Martano als leider zal dienst doen. Deze ploeg, welke elementen bezit als Gestri, Folco, Gotii, Cazzullani, Bergamaschi, Vignoli en Di Pacco.doet ons vermoeden dat Martano bij de Italianen het zal halen, maar opgelet van Cazzu'lani, welke bewees in de Ronde van Italië een beetje daar te zijn. De Zwitsersch Spaansche ploeg lijkt ons, zoowel individueel als per ploeg,niet bekwaam om eenige aanspraak te mogen maken op de eindoverwinning. In de Duitsche ploeg, ontwaren we Kurt Stoëpel, die met Geyer en Buse een prachtig tiio vormen, maar als men ernevens mannen ontwaart als Nitzschke, die hier in België tegen onze straatkoersers absoluut nietske» vermocht, zal ons dunkens de kopman Stoëpel niet genoeg gesteund worden om met eenige kans van wellukken het tot de eindoverwin ning te brengen. Blijft ons dan nog de Fransche en Belgische ploegen, tusschen wie het pleit volgens ons zal beslecht worden. De Fransche ploeg bevat schitterende na men zoowel individueel als per ploeg staan zij er schitterend voor, al werd Vietto nog al wat gauw aangeduid en Leducq er toch meer op zijne plaats hadde geweest. Maar mannen als Magne en Speicher, Lapébie en Archambaud die het alphabet der Ronde op hun duimke kennen zijn voor onze mannen hard om verteren. Voeg daarbij Pélissier en Le Grevès wier beenen en hersens in eene aankomst in groep nooit verkeerd werken en een Louviot in prachtform, die de verrassing kan brengen, en ge krijgt intens de stóotblok waartegen onze ploeg een maand lang zal te kampen hebben. De Belgische ploeg eindelijk, met name Rebry, Schepers, Hardiquest, Bonduel, Gys sels, Romain Maes, Decaluwé en Dictus, schijnt een goede, neen, een allerbeste keuze te zijn en indien in den sprint Gyssels, Deca luwé, Schepers en Bonduel dikwijls zullen te kampen hebben om niet te zeggen verslagen, durven we gerust ons volle vertrouwen stellen in Hardiquest, Romain Maes en Rebry die het lastige gedeelte voor hunne rekening zul len aanvaarden tegen Magne, Speicher, Ar chambaud en Lapébie, terwijl Frans Dictus het groote vraagteeken van den koers kan zijn en dicht eindigen. Maar wie nu genomen 't Is een gewaagd itts maar toch, de Ronde van Frankrijk met zijne korte opeenvolgende ritten is de Ronde niet meer waarin een Defraye, M. Buysse, Thys, Lambot, en L. Buysse lauweren pluk ten, en is veeleer ingericht om het de Fran schen gemakkelijker te maken. Daarom ook denken wij dat het hoofdzakelijk tusschen Magne en Speicher zal gaan met een lichte voorkeur aan eerstgenoemde welke in piek- forme aanzet, 'k Zou willen dat ik mis ware en een Schepers of Hardiquest als eindover winnaar moge aanstippen, maar me dunkt dat als ploeg de Belgen de zegezuilen weten te behalen. In de reeks afzonderlijken zal ik kort wezen, en de zege voorspellen van Vervaecke F., welke, als hij niet te veel afziet van zijne Ronde van Italië en gespaard mag blijven van ongelukken vast en zeker in de 10 eersten van het algemeen klassement kan eindigen. Zoodat wij meenen dat de stand op 29 Juli er als volgt zal uitzien 1. Magne Antoon 2. Speicher 3. Sche pers 4. Hardiquest 5. Rebry 6. Louviot 7. Stoepel

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5