T T DUHANIEEUW Claeyssens - Titeca Voor Uwe Portretten Gesprek over Landbouw Cyr. et Rich. TALPE Maandelijksche raad JULI Volledige Meststoffen Battaille Eischt deze merken Y P E R S O e Vervoer - Verhuizingen 19, Tempelstraat, 19, Yper - Tel. 170. Ondergeschikte Teelten Belangrijkheid en Rationeele Bemesting Amateurs de BON TABAC demandez dans tous les débits Ia marque Chaus-ée de Dickebusch, 277 - YPRES Ondergeschikte Teelten Landbouwers Landbouwers: Volledigt de voorraden door de 7-7 7- P Opgelet Voor uwe Hof parasols en Kampeertenten wendt U tot het Huis 3, Boterstraat, 3 Prijzen buiten concurrentie.' *3 cé n <D 0 cé cé 0 u cé N Ch O O 0 O N PQ 0 CD U 0 Jl CO 0) 0 0 <D bo u O O T3 In de Kleine Wlnel 33, Meeneustraat. 33 YPER. Deskundige Onderzoekingen en alle werken van Rekenplich tigheid wendt U tot Maurice VERFAILLIE, h9u?slsatcrhatat leper 118, Dlckebuschsteenweg, 118 Groothandel G. Van Wonterghem-Callewaert 15, Boterstraat, Yper. De ondergeschikte teelten, groene maïs, rapen, rutabagas z:jn voor ons land van groote belangrijkheid, bijzonder bij droge jaren zoo- als onder ander [934. De ondergeschikte teelten bieden verschei dene voordeelen die van tijd tot tijd moeten herinnerd worden, bijzonder gedurende dezen tijd van crisis en droogte. Deze teelten volgen de voorname teelten op ten vollen zomer, trekken nut uit de in den grond bevindende voedzame bestanddeelen daar gelaten door de vorige korenvelden. Dit is zeer belangrijk biizonder voor de stik- jstof houdende zelfs'andigheden die een wer kende voeding ondergaan in zomer en zelfs in herfst. Deze gevormde salpeterzuren, indien niet gebruikt, verdwijnen in de afl idingswate -ren in den herfst, dus een besparing in stik atof. De teelten van rapen en rutabaga verarmen betrekkelijk weinig den grond, maar men moet daaruit niet besluiten dat de planten -zich met de voorraden zullen tevreden stellen om overvloedige opbrengsten te geven, tegen woordig onmisbaar om den inkoopprijs van <ie opbrengsten te verminderen. Deze opbrengsten, uitmuntend, groen vee voeder of voedzame wortelen zijn gansch ver bruikt op de hoeve, dus het grootste deel der opgeslorpte voedzaammakende bestanddeelen komen terug door de nikste meststoffen naar <ien grond, dus zijn niet kostbaar. Dit voedsel, wel toegepast, is zeer kost baar wintervoedselgioen veevoeder in kom kommertijd. De rapen en rutabagas vergen onderhouds- zorgen. Vooral herhaal ie omwerken van den grond, dus deze teelten laten toe den grond in een uitmuntenden staat van netheid te onder houden. Eindelijk deze teelten groeien snel bezet ten den grond weinig en zijn van zeer kleine tusschenkomst in de pacht. Gezien de belang ïijkheid van deze teelten, moet men hen zekere zorgen toepassen en vooral een ratio neele bemesting. Onze landbouwers weten dat de grond moet beploegd en bezaaid zijn zoodra de graangewassen binnengehaald zijn, men moet dus werken zonder tijdverlies, men moet zaaien alvorens de grond droog is. Het is van de hoogste belangrijkheid zelf rapenzaad van eerste hoedanigheid op te brengen. Met dit doel moet men welgevormde rapen kiezen, ongekwetst en de zwaarste met fijnen hals, en deze zaaddragers moeten in den besten hoek van den tuin geplant worden, waar de lucht, het licht en de warmte overvloedig zijn. De grond zal wel bemest worden, wel gewied en herhaald omgewerkt worden, en het aftoppen of afknijpen zal toegepast wor den. Eindelijk moet de grond op rationeele manier en snel bemest worden. De rapen en rutabagas eischen groote bemesting de vloei bare meststoffen geven de beste ui slagen, in dien zij volledigd worden door stikstof op gematigde manier toegepast (1 tot 2 zakken salpeterzuur) aangelangd door phosphoorzuur en suDer voor eene verzekerde en snelle wer king (2 tot 4 zakken superphosphaat) en vol ledigd door een bijbrengst potasch onder vorm van goede chloor die aan de wortels meer suiker geeft en het gebladerte meer weerstand geeft tegen insecten en vlooien. Om het werk te verminderen, daar men rap moet gaan, zou het veel beter zijn deze drie aankoopen en slecht mengelen er van te vervangen door het gebruik van een wel in evenwicht gebrachte formule. De 7 7 7 bij voorbeeld per dosis van 400 tot 5oo kg. per ha. zou het voordeel hebben aan haar wel bekende viuchtbaarmakende waarde een twee de insektdoodende waarde door ons sedert verscheidene jaren bestudeerd bij te brengen Landbouwers verzorgt deze ondergeschikte teelten die met droog weder een zeer groote waarde zullen hebben voor het voeden van vee in wintergetij. Am. Hantson, VoordrachtgeverPeruwelz. de la fabrique de tabac nouvellement instal- lée avec du matériel moderne Na de voorname teelten de ondergeschikte teelten. Deze teelten gebruiken het salpeterzuur gevormd in den zomer en herfst, zij geven uitmuntend groen veevoeder of voedzame wortelen. die het onkruid der rapen en rutabagas verwij- dei en dosis van 400 tot 5oo kg. per ha. EISCHT Wel gemerkte, wel genaaide zakken voorzien van het oorspronkelijk loo ije het buiten etiket met verhouding en het keuretiket binnen in den zak. E. HI ATT AN 0 0 CD 0 nj O u, 0 0 'O Worden verkocht bij Jw Vandenberghe Tallooze handel- en nijveraars,aannemers van vervoer, openbare- en private werken meenen 't overbodig een boekhouden in te richten. Anderen, beter ingelicht, verzaken slechts om geringe uitgaven te besparen. Kortom allen miskennen 't zóó onbetwistbaar belang rijk nut. anders gezegd verliezen geld. Nu meer dan ooit is rekenplichtigheid niet alleenlijk de spil aller zaken, maar, in verband met 't fiskaal stelsel, vooraf verzekerde winst VOOR Rekenplichtige - Inrichter - Raadsman. in binnen en buitenland met AUTO - TAPISSIÈRE. - YPER - Tel t8g Verzorgd werk Matige prijzen. wendt U tot het vermaard huis - PHOTOGRAAF - Begeeft zich ten huize voor alle photowerken. huwelijken en familiegroepen. 41 hei werk is gewaarborgdSpoedige uitvoering Open op Zon- en wekedageu.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11