Gemeenteraad van Yper Maandag 16 Juli 1934, om 18 ure ^Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 17 Juni 1934 Zondag 15 Juli 1934, om i5 uur. Algemeene Maandelijksche Vergadering Ferd. Dethoor. Hector Casier. TRABOLSPEL Groote Prijsbolling 250 fr. prijzen verdeeld in 80 fr.60 fr., 40 fr 3o fr., 20 fr. en 20 fr. De vier eerste prijzen moeten verbold worden. De twee laatste mogen verdeeld worden onder de aan wezige aanblijvers alswanneer hun speelbeurt in de laatste bekorting voor 5® en 6® prijs komt. De aanwezige vertegenwoordigers der maatschappijen nemen hierover de beslissing. V ELOSPORT Ronde van Frankrijk DAGORDE XProcés verbaal der zitting van den 25 Juni iq34 2. Openbare Onderstand Rekening over .het dienstj tar ig33. 3. Openbare Onderstand Openbare ver- hooping van een perceel bouwgrond. 4. Openbare wegenis Politieverordening. 5. Omzeitingsleening 3o jaarder leening 20 jaar van Fr. 1.400.000 00. 6. Aanbestedingen a) levering van kolen b) herstellingswerken aan de Staatsmiddelbare school Processen verbaal. 7. Taksverordening op het openen, verbree den en verbeteren van straten, het leggen van riolen, kasseiwerk, enz. 8. Nieuwe voorlanden Aandeel der eigenaars Rol Bezwaren. g. Kerkfabriek van St Niklaas Rekening over het dienstjaar ig33. 10 Overdracht - Electriciteit vergunning Goedkeuring 11. Verordening betrekkelijk het statuut van .het gemeenteper son eel. 12. Mededeelingen De heer Voorzitter opent de vergadering om i5 uur, en de secretaris geeft lezing van het verslag der vorige vergadering. Dit ver slag wordt vervolgens zonder opmerkingen goedgekeurd. Voordracht De heer Van der Borght, Staarsvoordrachthouder te Kortrijk, vergast -de talrijke aanwezige leden op een schoone, prachtige en wel uiteengezette les over de kweek der Roos in het algemeen. De spreker wordt gedurende een vol uur door al de toehoorders met de grootste aan dacht in zijn aangename en nuttige rede gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. De Voorzitter bedankt, namens al de toe hoorders, den gevierden spreker in wel ge paste woorden en moedigt de leden aan groot .nut uit die schoone les te trekken. Aanbrengsten Menigvuldige aanbrengsten «overdekken de tafels en worden als volgt ibekroond 1) Hebben Henri, 6 punten voor zijne aard beziën Vilmorin Quatre Saisons de Meaux Docteur Vieillard zijne wortels Korte Duvick erwten Prince Leopold «en ypersche spruitselderii 2) Vandenbriele Cyrille, 5 punten voor zijne -erwten Wonder van Amerika wortels Duvick en zijne aardbeziën Vilmorin M® Moutot en des Alpes 3) Dael Henri, 3 punten voor zijne Prin- =cesse Clémentine 4) M®*9 Derycke Remi, 3 punten voor hare aardbeziën M® Moutot 5) M"- Pattyn Onraet, 2 punten voor haar vroege suikerboonen en erwten. 6) Crepeele Gustaaf, 2 punten voor zijn -witten Zomerajuin. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden voorgesteld 1) Heunnirck Pierre, door Hebben Henri. 2) Leconte Florent, door Kerrinckx. 3) Dutry Alfred, door Lepercq F. 4) Vrouw Emile Ghys, door Dethoor F. Tombola Een prachtige tombola, samen gesteld uit kamerplanten en bloemen,door het huis Marcel Lauwers geleverd, wordt vervol gens onder de aanwezige leden uitgeloot, en de vergadering sluit om 17 uur. in het lokaal Hotel Continental DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2) Voordracht. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Op Zondag 15 Juli, groote prijsbolling, ingericht door de Federatie en voorbehouden voor de leden van Katholieken Kring, Bas cule, Statie, Coo en Postje. Alle partijen spelen over 6 punten. De pelo tons worden gevormd door loting. De inschrij ving is open in de COO van 14 tot i5 uur. Daar wordt ook de i® ronde gespeeld. De bekortingen geschieden in de Statie van af de 2e ronde. In de ie en 3' ronde en volgende ronden, doch niet in de 2' ronde, wordt 5 minuten gewacht op de afwezige bolders. Na dien tijd zijn zij verbeurd. Een peloton heeft het recht onvolledig op te treden, maar ieder speler heeft enkel een bol te spelen. Alleen in een peloton van 3 man gevormd door loting, heeft de eerstuitgekomen speler twee bollen te spelen. In geval er een peloton van 5 man wordt gevormd moet de ie speler van het peloton na 4 man 2 bollen spelen. De prijzen zijn bepaald per peloton en worden aan de eerst uitgekomen spelers van het win nend peloton uitbetaald. De verplichting be staat te spelen voor een consommatie. Zelfs in geval van verdeeling van prijs moet een con sommatie betaald worden. De inschrijving is bepaald op 2 fr. per persoon. Spelreglement aangenomen door de Fede ratie. Alle onvoorziene betwistingen in 't spel worden door de aangestelde commissarissen beslecht. Alle verdere beslissingen worden genomen door de Voorzitters of de vertegen woordigers der voornoemde maatschappijen. Veel liefhebbers worden verwacht. Krabber. Laat ons dus onze kroniek inzetten met het groot event, of de Ronde van Frankrijk, waarvan wij verleden week de 3 eerste ritten hebben weergegeven Zoodat wij om te begin nen een kijkje nemen op den algemeenen stand. Bij ons, Belgen, heeft Gaston Rebry het, spij tig genoeg, moeten laten steken, maar op een manier die ons aan een terugslag van de vroe gere forme doet denken. Immers, een mensch is geen machien, en al noemt die mensch toch Rebry, hij ook moest den weerbots gevoelen van' de gedane krachtinspanningen. Het heeft hem pijn aan 't hart veroorzaakt, het te moe ten afgeven in eene streek die hem destijds lauweren zag oogsten enopeene manier waar in hij, zelfs in 't begin van 't seizoen, ten volle de specialist bij uitstek was, t. t. z. het trein- loopen, dat hij zelfs nu niet kon volgen, door de gezwollen knieën en hielpezen. De Duitschers verloren Nitzschke, (geen groot verlies), maar de Italianen ondergingen een grooter knak in den persoon van Di Pacco 'die hen gewis nog menige frankskens ging in ce wacht slepen. Laat ons nu het overzicht voortzetten. In den 4e rit van 220 km. waarin de fameuse Ballon d'Alsace vooikomt, speelde Félicien Vervaecke eene hoofdrol welke Trueba in zijn besten tijd evenaarde, en onze pronostiek ten voordeele van Félicien doet overhellen, niet naar de 10 eersten, maar wel, int ien hij de huidige forme mag behouden, tot een van de gevaarlijkste outsiders van den koers. Ik weet wel, wij zijn nog nergens, en al zal het uiterst lastig, om niet te zeggen onmogelijk wezen, Magne van zijn pieterstaal te halen, toch zal Félicien bepaald te duchten zijn en... wie weet Nu om kort te zijn, Vervaecke kwam eerst den fameuzen col boven met 1 m. i5 s. voor sprong op Esquerra, 1.35 op Trueba 2.10 op Martano en Molinar en 2.35 op Vietto en S. Maes welke insgelijks verrastte inden besten zin van 't woord en zich ontpopte als beste klimmer. Evenwel kon Félicien welke de taktische fout beging niet te veranderen van developpe- ment, het niet houden, en indien hij aan de poorten van de velodroom nog 5© meters voorsprong had en viel, aldus werd ingeloo penen overgestoken, mogen wij wel dien val toeschrijven aan de vermoeidheid die zich bij hem deed gevoelen. Uitslag 1. Lapébie R. 220 km. in 7 u. 16- 27" 2 Morelli, Le afz. 3. Esquerra 4. Viet to 5. Molinar 6. F. Vervaecke 7. Trueba; 8. Magne, allen zelfden tijd; 9. Martano 7 u. 17' 56" 10. Archambaud z. t. 11. Canardo z. t. 12. Gotti 7 u. 19' 18" r3. Meini z. t 14. Le Grevès 7 u. 19' 45" i5. Stoepel z. t. De Belgen eindigden 17. S. Maes z. t. als Le Grevès ig: R. Maes 7 u. 20' 3g" 20. Dic- tus z t. 21. Schepers z. t.22. Bonduel z.t.; 24 De Caluwé 7 u. 21' 5i" 26. Gyssels 7 u. 22 54" 3o. Jan Wauters z. t. 43. Herken- rath 7 u. 28' o5 5o. Hardiquest 7 u. 3i' 56". De 5' rit van Belfort naar Evian zijnde de langste rit der Ronde met 2 bergen in onze taal, maar ginder nog maar aanzien als een voorsmaakje van wat hen nog te wachten staat. Deze rit werd gekenmerkt door de vol ledige nederlaag, 'k zegge meer de verplette ring, de grootste vernedering die de Belgische wielrijderssport heeft ondergaan. Toen op zeker oogenblik Schepers was gevallen en Har diquest bij hem bleef, waren Dictus en Bon duel ook niet verre te zoeken, en noch min noch meer spraken ze van het op te geven, 'k zeg u maar dat. Men weet wel dat ze sedert het vertrek te Parijs veel ongelukken zijn tegengekomen, maar toch het slechte rijden moet hier wel de hoofdzaak zijn want nader hand kan men zich neg altijd herpakken, in dien men den wil heeft van voort te doen. In elk geval Schepers en Hardiquest kwamen, om niet te zeggen de laatsten, 5i® en 52e toe met bijna een vol uur achterstal op Le Gre vès en Speicher, welke samen snee aan snee de meet overbolden, maar de overwinning aan den jongen Bretoen zagen toekennen, nadien aan Speicher en ten slotte aan alle twee te zamen Uitslag 1. Le Grevès R. en Speicher, 293 km in 9 u 47 min. 16 sec. 3. Cazzulani 4. Magne A. 5. Morelli (1* afz.) 6. Deca- lüwé 7. Buchi 8. Martano 9. Gestri 10. Stettler it. Erne; 12 Canardo i3. Geyer 14 Louviot, allen zelfden tijd. Archambaud viel, brak zijn schouder en moest het opgeven. De Belgen plaatsten zich als volgtHer- kenrath I7e in den zelfden tijd als Le Grevès Bonduel 25® ing.5i'36" Wauters 34' en Ver vaecke 35* in 9 55'15" Dictus 3ge, Gyssels 41' en R. Maes in 9.5f5z"S. Maes 47® in io.o3'o2" en Schepers en Hardiquest 5i® en 52e in ro.38'. Zondag in Evian was het rustdag en men verhoopte ten zeerste dat de geschokte ge moederen der beproefde renners zouden her- opgebeurd worden, want 't is een feit dat nog nooit, sedert het bestaan der Ronde, de neder laag der onzen zoo afgeteekend is geweest, wat de belangstelling niet alleen voor ons, Belgen, vermindert, maar ernstig het bestaan der landenploegen bedreigt. Maandag 6' rit van Evian naar Aix-les Bains over 207 km. met de fameuse Col des Arravis en Col de la Tamie, zag de zege van Speicher welke Lapébie en Morelli afgeteekend klopte. Frik Vervaecke was er weerom de uitblinker en scharrelde den Arravis en Tamie boven met een gemak dat de volgers hem in volle bewondering toejuichten. Ook Sylv. Maes was bewonderenswaardig en was met de eersten den Tamie boven. Uitslag 1. G. Speicher, 207 km. in 6 u. 45 min. 16 sec. 2. Lapébie, z. t 3. Morelli, 1* afgez 4. Decaluwé 5. Cazzulani 6. Vietto 7. S. Maes, 2® afgez. 8. Canardo 9. Martano 10. Magne n. Vervaecke, 3® afgez. 12. Vignoli i3. Frauzil14. Louviot 15. Geyer, allen zelfden tijd. In dezen rit verloren de Belgen Schepers, Hardiquest en Dictus welke het de eerste door val, de 2® door zonneslag en de 3® ont moedigd lieten steken. Zoodat voorwaar de kansen verloren zijn om zelfs in de landen rangschikking nog in aanmerking te komen. De Franschen verloren Pélissier welke insge lijks slecht reed. Dinsdag, Aix les Bains - Grenoble, 229 km. met de bergpassen van Telegraphe, Galibier en Lautaret, zag de Fransche klimmer Vietto winnen. Na op den Telegraphe bij de eersten te zijn geweest, in den afzink van den Galibier ontsnapt zoo kwam hij met 3 min. voorsprong in Grenoble toe. Indien rit gaf de Italiaan Ber- gamaschi op terwijl de Duitschers Risch en de 2 Wolke's onderwege bleven. Uitslag 1. Vietto 229 km. in 8 u. 40' 27" 2. Martano 8 u. 43'5o";3. Magne 4. Esquer ra, 5. Molinar, 1® afgez. allen zelfden tijd 6. Trueba 8 u. 43' 56" 7. S. Maes 8 u. 52' 12" 1 8. Vervaecke 9. Morelli 10. Vignoli, allen zelfden tijd; 11. Cazzulani 8u.53' 10"; 12. La-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5