Musée de Guerre du Saillant d'Ypres JAARLIJKSCHE KERMIS Nos Visiteurs Quiconque visitera le ira de l'avant et prêchera tou- jours la Paix entre Nations. Examen Uitslagen Onderscheiding Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Onze Scheepvaart Stad Yper - WijS Citadelie Burger lijKe Stand van Yper Dimanche apiès-midi, vers 3 h. 3o. nous est arrivé, en aqjocars, un groupe d'élèves de l'école militaire Tchéco Slovaque, qui ont pas sé quelques heures en ville. Environ deux cents membres de l'Union Nationale des Combattants frargais, venus de la Bretagne. de la Loire Inférieure, de Ia Tou raine et del'Anjou, sont venus Lundi dernier passer une journée a Ypres, afin d'y visiter les anciens champs de bataille du saillant et les cimetières frangais des environs, oil tant de leurs braves compatriotes dorment leur der nier sommeil. Dès leur arrivés en ville, ces pèlerirs, qui étaient acgompagnés par M. Ie Chanoine Rallu, d'Angers, ex aumónier de la io* divi sion, sont aftês, en groupe et drapeaux en tête, fleurir le monument aux Morts Yprois, en pré- rence d'une délégation des sections Yproises de la Fédération Nationale des Invalides de guerre et des Poilus de France. Ce pieux hommage rendu a nos Héros par nos amis frargMs a laiscé sur tousles assistants la meilleure impression. Les poilus frangais qui passaient plusieurs jours en Belgique. sont allés fleurir le lende- main le monument aux Fusilliers Marins a Melle et se sont ar êtés é^alement auptès de la tombe du Soldat inconnu a Bruxelles. {Paroles de l'Evêque de Willesdem A St. Martin's-in-tbe-Fields Trafalgar Square, Londres, le 10-11-32). La Meilleure Collection qui existe. Parmi l'exposition Engins défensifs et offensifs. Equipements. Curiosités d'intérêt technique et historique dont plusieurs, de par les faits qu'elles évoquent, rappellent de nota bles exploits. Toutes les branches des diffé- rentes armées v sont représentées et des Pho tographies Officielles de guerre, prises par l'ennemi etlesalliés, reoroduisent les FAITS LES PLUS IMPORTANTS de la guerre. En face des Halles. Entrée Rue du Verger. Hoogeschool van Leuven Faculteit der Rechten. 2' Doctoraat in de Rechten nieuw regiem), met voldoening MM. Debyscr Albert, van Oostvleteren, en Quaghebeur Joseph, van Westvleteren. Faculteit van Wijsbegeerte en Lette ren. Doctoraat in klassieke taalwetenschapi' proef, met voldoenirg, en 2' proef, met groote onderscheiding M. Geerardyn Omer van West- Nieuwkerke. Candidaiuur voorbereidend tot de rechten (1' Proef), met voldoening: M. Pieters Jean, van Reninghe. Faculteit der Geneeskunde. Candida tuur voorbereidend tot de artsenij of de veeartse rtijkunde, 2' Proef, met onderscheiding M.M. Devloo Etienne, van Oostvleteren, Butaye Raoul, van Sta vele en Deschilder Roger, van Poperirghe met voldoening M. De Baenst Oscar, van Pollinchove. Candidaiuur in natuurlijke en geneeskundige wetenschappen, 1proef, met voldoening M. Morlion Raphaël, van Gheluwe 3' Proef (vlaamsch regiem), met voldoening M. Peene Hector, van Bixschote. 3e Candidaiuur in natuurlijke en geneeskun dige wetenschappen,fransch regiem).met onder scheiding: VI. De beir Osw., van Boesinghe. De heer Gerard Petit, oud student van St Vincentscollege, heeft met goeden uitslag het eindexamen van doctor in de rechten af gelegd. Hoogeschool van Gent Faculteit der Wetenschappen. Graad van Candidaai in de wetenschappen voorberei dend tot de veeartsenijkunde of tot de artsenijbe retdkunde, 1' proefmet onderscheiding Juflr. S. Heyvaert, van Yper. Faculteit der Rechten. Graad van Doctor in de Rechten, 2proef, nieuw regiem), met voldoening MM. Werquin Léonce, van Yper en Seys M. van Dadizeele. Aan allen onze beste gelukwenscben. Wij vernemen dat de heer De Byser Valère, regent aan de Staatsmiddelbare School te Yper, met voldoening zijn exaam van licen ciaat in de opvoedkunde, aan de Rijksuniver siteit van Gent, heeft afgelegd. Onze hartelijkste gelukwenschen. Gevonden. Maandag g Juli, door Mevr. Wed. Bostyn, 24 Oude Houtmarktstraat, een gekleurd sajetten kinderfrakje, dat zij ter beschikking van den eigenaar houdt. Eene dame wandelde met haar dochtertje (ongeveer 10 jaar) op Sinksen Zon lag om streeks 12 u. 3o op de Vanden Peereboom plaats, in de richting der Anglikaansche kerk, in gezelschap van eene andere dame. Kan een der twee dames zich niet laten kennen Adres geven ten bu<eele van 't blad. Verloren. Dinsdag 10 Juli, door het kind van M. Kools, een zilveren katting. Yper. Omvergereden Dinsdag morgen, rond 10 u., kwam de genaamde Camille Vanraes per velo, uit de richting der Groote Markt, de Boterstraat ingereden en wilde deze straat oversteken om zich naar de woonst van den beenhouwer Descamps, zijn schoonzoon, te begeven toen op hetzelfde oogenblik een kleine auto uit tegenovergestel de richting aankwam. De autogeleider, de Tg jarige Ghekiere Gerard, die waarschijnlijk het inzicht van den wielrijder om de straat over te steken niet vermoedde, kon de aanrijding maar moeilijk vermijden, daar er zich bij die plaats nog tAee stilstaande auto's bevonden, en raakte het wiel van de velo met het gevolg dat Vanraes ten gronde geworpen werd. In zijn val verstuikte Vanraes zich het handge wricht doch bekwam verder niet het minste letsel. Zijn rijwiel echter was nog al bescha digd. Een lastige kerel Zekere Verwarde Achiel, die van zijn vrouw gescheiden leeft en, om wille van zijn wangedrag en zijn her haald overmatig drinken, ook reeds bij zijn ouders, die een herberg openhouden op den Rijs lsteeDweg, aan de deur werd gezet, kwam Zaterdag, rond 7 u. 's avonds, daar nog eens binnengestapt en, nogmaals dronken zijnde, begon hij er de verbruikers lastig te vallen. Toen de politie, die verwittigd werd, ter pkats kwam, was de kerel echter reeds gaan vliegen. Ze waren aan hun proefstuk niet. Naar aanleiding van den diefstal van een vat naphte, door de genaamden Vanacker Pierre en Lainou Alois onlangs gepl tegd ten nadeele van den heer Vandekerckhove J alien, aanne mer te Yper, sloten wij ons relaas over dezen diefstal met de vraag wie weet wat het on derzoek zoo nog al aan den dag zal brengen Immers, uit eenige woorden die de daders zich hadden laten ontvallen vermoedde men dathun verleden niet al te zuiver was. De heer Vansevenant, adjunct politiecommissaris, die het op zich genomen had het geweten van deze kerels eens grondig te onderzoeken, heeft al zoo reeds verscheidene kleine zaakjes ontdekt die, zonder zijne doorzichtigheid, misschien wel nooit zouden uitgekomen zijn. Onder meer heeft hij reeds de zekerheid bekomen dat beide mannen vroeger eens drie bidons en dan wat later nog vier bidons naphte van 25 liter ieder ontvreemd hadden dat Vanacker, dit maal samen met een zekeren Libbrecht, een hoeveelheid vijlen, ter waarde van omtrent 1000 fr., verders nog verscheidene kgr. nagels, alsook een aantal iuiten, voor broeikassen dienende, had weten te stelen dat Lib brecht de dader was van een diefstal van moyeux voor rijwielen en zich aan de verhe ling van een brieventasch, de som van 5oo fr. bevattende, had plichtig gemaakt dat Vanac ker zich vroeger eens een vulpen en een zil veren doosje met ketting had toegeëigend, en eindelijk dat Larnou ook nog voor de ver heling van een eierkist zal moeten terecht staan. Zooals men ziet hadden die kereltjes van het stelen een soort beroep gemaakt. Diefstallen. De eierhandelaar Bown Victor, wonende in de Tempelstraat, had reeds sedert eenigen tijd bemerkt dat hij eieren tekort kwam, doch vond weldra de sleu tel van het geheim. Immers, uit het gedane onderzoek, bleek het dat hij bestolen was door zijn werkman, Herman Henri, wonende op het Zaalhof, die zich goedkoop van eieren voor zag en ze zich goed liet smaken. Verleden jaar werd er een zakuurwerk gestolen bij de genaamde Creus Maria, wo nende Kaai West. Tha^-s is de dader van dezen diefstal gekend. Hét is zekere Defever Julien, die dit uurwerk voor 5j fr. verkocht. De genaamde W Ghislaine werd op heeterdaad betrapt wijl ze bezig was met zich een tuil van de schoonste rozm uit den open baren hof te plukken. St Jan-bij Yper - Ongevalnaklank De echtgenoote Florent Dtconinck, geboren Alina Ennaert, 41 jaar oud, van Kemmel, die samen met haar man zoo deerlijk gekwetst werd tijdens het ongeval dat hen hier op I Juli 11 overkwam, is verleden Dinsrag in het hospitaal te V per aan de gevolgen der opge- loopen verwondingen bezwiken. Binnengevaren Vrijdag 2g Juni de Frar.gaise (schipper Tronrkot) met 80 ton maïs voor M. V'ande- putte te V per de «Lukkino» (schipper Thys) met 45 ton bloem voor M Vandeputte te Yper de 'Vndré (schipper De Boeuf) met 25 ton beurt voor verscheidenen. Maandag 2 Juli de Deux Frères »P (schipper Lahaye) niet g5 ton hout voor M. Vergracht te Yper de Progrès», (schipper Staes) met 110 'on kolen voor M Degeest te Yper. Woensdag 4 Juli, de Hortense schipper Andrees), met 106 ton kolen voor M Deg- est te Yper de Gulden Vlies (schipper Van- nieuwenhuvze) met 102 ton kolen voor M. Degeest te Yper. Vrijdag 6 Juli, de Andié (schipper De Bceuf). met 25 ton beurtgoed voor verschei- denen. Dinsdag 10 Juli, de Leonard (schipper De Bondt), met 78 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, te Yper. Woensdag 11 Juli, de Marie (schipper Tas), met 80 ton graan voor M. Vandeputte, te Yper. Weggevaren Woens lag 4 Juli, de Leona (schipper Deloz) bevracat met 35 ton ijzerafval door Weduwe Vandamme te Yper. Zaterdag 7 Juli, de Anlré (schipper De Bceu met 25 ton beurtgoed. Op Zondag 15 Juli 1934 Jaar lijksche RINGSTEKIA G per Velo 150 Fr - Prijzen 150 Fr. 's Avonds Prijskamp op Teerliogbak. Om 7 ure, bij Ch. Louis Knockaert Om 8 ure, bij Ch. Van üamme Om g ure, bij Ch. Lemiegre ten minste 200 Frank Prijzen. Op Maandag 16 Juli VERSCHILLENDE GROOTE VERMAKELIJKHEDEN 200 Frank Prijzen Om 4 ure namiddag, bij Van Damme, om ter langst en schoonst te lachen. Om 5 1/2 ure, bij Lemiegre, om ter langst en schoonst te vrijen Om 7 u bij Knockaert, om 't langst, 'c meest en 't scaoonst te drinken, elk op zijn kosten. Verder gezang met clowns. Alsook goede fijne frissche dra-.ken aan. voordeelige prijzm. Verklaringen van 7 Juli tot i3 Juli ig Geboorten Demuinck Joseph, Esplanade, 12.Casier Charles, Dickebuschsteenweg, 76 Priem Suzanne, Korte Meerschstraat, 17. De Jonghe Ivan, René Colaertplaats, 4. Allegaert Herman, Rijsselstraat, 5. Noterdame Henri, Paddevijverstraat, 12. Huwelijken Demets Georges, z. b., te Houtbem (Komen), en Ver Eist Joanna, z. b., te Yper. Berghman Valerius, kleermaker en Pattyn Ludovica, dienstmeid, beiden te Yper. Decoorne Emile, landbouwer te Ploegsteert, en,- Lozie Hermina, z. b., te Yper. Dekeyser Albertus, hande laar en Maertens Augusta, z. b.. beiden te Yper. Overlijdens Busschaert Irma, 42 j., z. b., ongehuwd Poperinghesteenweg, 8. Callens Henricus, 63 J., z. b., echtg. Lampaert Emma, Zonnebekesteenweg, 344. En naert Alina, 42 J., huishoudster, echtg. Deconinck Florent, Lange Thouroutstraat, 25, (van Kemmelj. Pyck Maurice,. 7 m Slachthuisstraat, 34. Carton Sylvia, 61 z. b., weduwe Masschelein Valère, Maloulaan, 7. Haverbeke Margareta, 26 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Huwelijksbelofte Hieronymus Malfait, metser, en Irma. Collet, herbergierster, betden te Yper,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8