Het Geheimzinnige Document AFSLAG BIJ KOSMOS-TOERISME KOFFIES en CHIC< Christiaens De JREl met PREMIEN (volder - Kortrijh KOLEN Te koop in alle goede winkels. - Premiedepo G. Laroye, 20, Eoomgaardstiaat, Yper. 14-7-1934 Het ITpersche - 2e Bijvoegsel - JL,a. JFiégion d'lTpres N° 15 Reklaam reizen aan Crisisprijzen in Salon - Rutocar KOOPT BELGISCHE EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche Nr 5 door CHRISTIAN HAUGEN 1.100 Fr. Oberammergau 1.850 Fr. Zwitserland 1 200 Fr. Vogezen 900 Fr. Lolreboorden 700 Fr. Rijnland 650 Fr. Parijs 575 Fr. Mont St-Michel 450 Fr. 400 Fr. Lisieux 325 Fr. Parijs 200 Fr. Albert Kanaal 90 Fr. Ghistel en Oostende 22 Fr. Voor alle buitenlandsche reizen, zooals ITALIË 25 dagen en 15 dagen SPANJE 25 en 16 dagen - LOURDES 14 en 11 dagen, wendt U by KOSMOS - TOERISME, Groote Markt, 26, YPER. Tel. 515. Ondersteunt onze mynwerkers met enkel belgische kolen te koopen. Vertaald door P. J. AERSSEN5 VERBODEN NADRUK (Vervolg) Opeens schoot Algy iets te binnen, wat eigenlijk met dit gesprek niets te maken had. Zoudt u mij nog één vraag willen beant woorden, Miss Cynthia Zeker antwoordde zij op ietwat verwon derenden toon, als ik maar kan Dat kunt u beslist Ik zou namelijk graag willen weten waarom u, die mij eigenlijk niet kent, zooveel voor mij doet, hoewel u zich daardoor de grootste onaangenaamheden op den hals kunt halen Ik zal 't u zeggen. Enk :1 en alleen, omdat ik Stenton haat en ik alles te baat neem, om mij op hem te wreken antwoordde zij vlug. Bovendien ging zij op weifelenden toon verder, bovendien heb ik al meer over u gehoord en u ook al eeas 'n paar m den ge zien... Maar nu moet ik afbellen. Goeden nacht Goeden nacht, Miss Cynthia Gaarne had Algy nog langer naar deze diepe, klankrijke stem geluisterd. En ook brandde hem de vraag op de lippen, of hij nu niet spoedig in de gelegenheid zou zijn om haar ook eens te zien. Helaas ging dat nu niet meer. Hij was na dit telefoongesprek in een bij zonder goede stemming. Haar stem scheen een bijzondere uitwerking op hem te hebben en ook was hij blij, dat hij voorloopig tenmin ste met rust zou worden gelaten. De laatste acht en veertig uur had hij meer dan genoeg sensatie beleefd. Voor het verdere gedeelte van den avond zou hij het zich eens echt gezellig maken en zoo min mogelijk denken aan alles wat met Mr. Stenton in verband stond. Hij haalde een flesch whisky uit een kast en een fraai geslepen glas, dat hij alleen maar gebruikte bij feestelijke gelegenheden. Dan belde hij Mrs. Jones voor een flesch ijskoud sodawater, mengde zich op het kleine rookta feitje voor den divan een goede whisky, nam een prettig boek uit de boekenkast, stak een heerlijke sigaret op en strekte zich uit op den divan. Maar het zou niet lang duren. Onwillekeurig viel zijn oog op de leege plek, waar zijn bureau gestaan had... en hij had een idee. Misschien kon hij toch nog het geheim ach terhalen. De kans was zeker niet groot, maar was in ieder geval vooi handen. En hij besloot naar den uitdragerswinkel te gaan, waar hij acht jaar geleden het meubelstuk gekocht had. Mogelijk kon hij daar inlichtingen omtrent den vroegeren eigenaar inwinnen. Veel hoop had hij wel niet, het was al zoolang geleden en de Bestemming Aantal dagen Afreizen Prijs LOURDES 8 7/8 12/8 17/8 io 1/8 25/8 12/9 8 3o7 17/8 6 22/7 5 28/7 4 27/7 16/9 5 i/9 4 12/8 - 27/8 4/9 Beli. Ardennen en Luxemburg 3 28/7 26/8 3 28/7 18/8 29/8 2 19/8 25/8 2/9 i5 9 I 8/8 - 19/8 - 26/8 I 27 7 man had er niet naar uit gezien of hij zich bij zonder voor den persoon van kooper of ver kooper interesseerde. Maarmi:S-hien hield hij er wel een bo k op na, waarin althans de grootere s ukken genoteerd werden. Het was al half negen, hij moest zich dus haasten als hij er tenminste vandaag nog werk van wilde maken. Morgen zou hij er wel geen tijd voor hebben, want met die nasporingen zou toch zeker 'n paar uur gemoeid zijn Ook het adres wist hij niet meer, zelfs geen straat of huisnum mer, enkel maar de wijk. Hij dronk z'n glas leeg en trok z'n oudste coloert aan. Hij wilde zoo weinig mogelijk de aandacht trekken van de min of meer dronken matrozen en dokwerkers en andere lichtschu we elementen, die de kroegjes in East India Doek bezochten. Hij nam de ondergrondsche tot East India en sloeg toen de Kingsireet in. Na 'n half uur de kleine, smalle straatjes doorkruist te heb ben, vond hij het bewuste huis, doch het tweedehandschwinkeltje was er niet meer. In plaats daarvan stond nu 'n duister kroeg je. Rodney stapte binnen en vernam dat de winkelier al geruimen tijd dood was en de erf genamen naar alle windstreken verspreid waren. Hij bestelde een glas bier, betaalde en ging Al z'n moeite was dus tevergeefs geweest en hij had spijt van den kostelijken tijd, die er mee gemoeid geweest was. Geheel onder den indruk van deze teleur stelling sloeg hij den weg in naar de onder grondsche. Plots greep iemand hem bij den arm. Het was een dronken matroos, naar z'n uiter lijk te oordeelen een Spanjaard, die hem in slecht Engelsch 'n shilling vroeg. Zijn toon en manier van optreden waren dreigend en bru taal. Rodney bemerkte dat dicht bij het onguur sujet nog drie andere kerels stonden en dat zij zich in. een stil donker straatje bevonden. Als hij niet vlug met z'n shilling voor den dag kwam, kon hem dat wel eens 'n blauw oog kosten. Het liefst had hij den biutalen bedelaar ruw van zich afgestooten en desnoods met hem willen vechten. Doch hij zag het goed in, dat hij van ieder verzet moest afzien. Bij de minste luidruchtigheid zau het gepeupel zeker te hooploopen en ongetwijfeld partij tegen hem kiezen. Hij ging met zijn hand in zijn zak en zei Ik zal eens zien, of ik klein geld heb De drie anderen waren inmiddels dichterbij gekomen. Ongelukkigerwijze bevonden zich onder het kleingeld, dat hij uit zijn portemonnaie geno men had, ook een paar goudstukken. De oogen van den Spanjaa'd begonnen onheilspellen f Een aankoop van duizend kilos vreemde kolen doet twee dagen loon verliezen aan een belghch mijnwerker. De inlandsche huiskolen zijn beter dan de vreemde. Ze branden langer en komen ten slotte beter koop. Laat U dus niet beïnvloeden door den schijnbaar geringen prijs aan denwelken men U de vreemde kolen komt aanbieden. De firma E. VAN OVERSTRAETEN, Statiestraat, 35, Yper, telefoonnummer 123, verkoopt enkel belgische kolen. Zii aan vaardt alle bestellingen van af duizend kilos en levert deze kolen aan den prijs van den groothandel. te glinsteren. Met de linkerhand greep hij naar 't geld en haalde tegelijk de andere hand uit, om Rodney 'n klap te geven. Maar ook Algy had de goudstukken gezien en begreep direct, wat daarvan de gevolgen zouden zijn. Hij kneepzijn hand vast toe, weik 'n weinig bezijden uit, om den slag van den Spanjaard te ontgaan en om tevens meer kracht bij z'n eigen vuistslag te kunnen zetten. Hij trof den ander onder de kin, die onder 't uitstooten van 'n schn euw over den grond rolde. Zijn metgezellen waren door deze onver

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9