M Biebuyck. Kan de Meenensteenweg ook daarbij niet begrepen worden M Van der Mersch. Wij kunnen zulks •vrag n, maar mogen dit in de voorwaarden niet voorzien, daar de Meenensteenweg bij het vroeger afgesproken akkoord niet begre pen werd M. Vergracht. Mn zegt dat de leiding zal gaan tot 200 m over de Potyze, doch waar begint de Potyze M Leuridan. Ik ben een weinig verlegen voor dit zoo schielijk, geïmproviseerd werk. Het vroeger beletsel om de gevraagde over dracht te verleenen was niet alleen het gebrek aan verlichting, maar ook de zware verplich - tingen van het contract. Ik vraag mij af zoo wij geen andereen betere voorwaarden kunnen bekomen en ik stel voor dit punt te verdagen om zoo mogelijk andere bepalingen van het contract te verkrijgen. Ik zal mij dan ook om die reden bij de stemming onthouden. M. Vander ghote. Het wapen dat wij in onze hand hebben is niet zoo sterk als gij wel M Leuridan. De maatschappij dringt toch gedurig aan om de toelating te bekomen. M. Van der Mersch. Het is de stad die aandringt, want zoolang dit niet gedaan is kunnen wij niets bekomen. M. Missiaen. Hoeveel kost dit aan de maatschappij om in likwidatie te blijven M. Van der Mersch. Hoegenaamd niets, tenzij een stempel met de woorden in likwi datie om op de brieven te slaan. M. Lemahieu. Het bijzonderste is de prijs. Andere gemeenten betalen veel meer dan wij hier te /per, er zijn zelfs gemeenten waar men 5 fr. de kilowatt betaalt. Vroeger hebben wij dikwijls aangedrongen voor een eenvormigen prijs voor geheel de stad en dit STAD YPER 5 VELOSPORT Ronde van Frankrijk teit vragen Langs den Zonnebekesteenweg •wordt de Ligywijk niet meegerekend en op -den Rijselsteenweg waar er hier en daar een woning staat, zal men toch aannemen dat er twee huizen op drie bij het electrisch net moeten aangesloten worden. Wij hebben alzoo reeds het geval gehad met de waterlei -ding. De menschen zeggen eerst dat zij het water begeeren en eens dat de leiding er is -verklaren zij nog wat te zullen wachten. M Missiaen. Wanneer de electriciteit tot t'eioden het grondgebied der stad gaat langs de baan, wtlke huizen worden er dan aanzien als dienende aargesloten te worden. Worden de hofsteden of huzen die wat ver van de baan verwijderd zijn ook meegerekend M Delahaye - Neen, het zijn alleen maar de huizén die zich langs de baan bevinden. Te Foperinghe werd ook dezelfde voorwaar de gesteld en daar zijn dooreen acht huizen en half op tien die de electriciteit genomen hebben Ik denk wel dat ook hier iedereen •de aansluiting zal vragen M. Missiaen. Dit valt nog te zien. Wan neer het eigenaars zijn die hun huis bewonen dan zijn er geen moeilijkheden, doch indien het huurders betrefr, die overdenken zich eerst tweemaal vooraleer die kosten te doen daar zij niet zeker zij i het huis nog lang ge noeg te bewonen. M. Vanderghote. Ik stel dan voor vol -gende beraadslaging te nemen waarbij tus- schen de stad ^fper en de Société Générale Beige de Distribution Electrique een ak koord gemaakt en aan deze laatste de toelating gegeven wordt te versmelten met de Com pagnieGénérale Belgede Gaz et d'Electricité» ëlie alle rechten n verplichtingen zonder «enige uitzonderiag overneemt, op voorwaar de dat de nieuwe maatschappij de uitbreiding van het tlectrisch net doet op den Rijsel steenweg in de Oude Veurnestraat vanaf het Hoekje tot aan de kaai, op den Zonnebesteen weg tot aan de Bellewaerdebeek of beter tot op 200 meter over de Potyze, op den Dickebuschsteenweg tot aan het Exercitie plein, en op den Thouroutsteenweg tot het einde der Pilckemstraat, en er de electriciteit levere aan denzelfden prijs als in stad in het geval nochtans dat zeven huizen op de tien die langs de lijn gelegen zijn zich bij de elec trische leiding aansluiten. M Biebuyck. Langs den Dickebusch steenweg, over het Exercitieplein, begint daar een nieuwe wi]k in de Frezenbergstraat. Ware er ook geen mi Idel het electrisch net tot daar uit te breiden M Lemahieu. Er bestaat een klein beekje dusschen de Potyzeenhet Pauwtjeshoekje, dit is de limiet waar de Potyze begint, verder is er nog een andere beek die de uiteiste grens van de Potyze aanduidt doch de eigenlijke limiet van de Potyze is de Kruisstraat die van St Jan naar Zillebeke Kruiskalsijde leidt. denkt. jammer genoeg niet bekomen. Er zijn ook gemeenten zoo als b. v. Moorslede waar geen enkel openbare weg is die de eleciriciteit niet heeft. M Delahaye. Wij ontvangen hier gansche dagen petitiën van inwoners die de electiici- teit wenschen. Zoo wij niet roeren, zal de maatschappij het nog minder doen, zoo iat de be/olking denkt dat de stad niets verricht. Die kosten van uitbreiding zullen aan de maat schappij niets opbrengen, maar aan talrijke inwoners voldoening geven. M Vander ghote. Ik stel voor thans tot de stemming van de overdrachtsakte over te gaan. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela haye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de heeren Seys, biebuyck en Vanderghote onthouden zich de heeren Missiaen, Ver gracht en Leuridan. 11. Verordening betrekkelijk het statuut van het gemeentepersoneel. M. Vanderghote. - Het ware best dit in ge heime zitting te bespreken. 12. Mededeelingen. M Vanderghote. Zijn er raadsleden die begeeren de een of andere vraag te stellen M Missiaen. Het is nu reeds verscheidene weken geleden dat bij ministerieel besluit de Beheerraad der Middelbare School weer ge vormd werd Ik heb daarvan kennis gekregen door een afschrift van het besluit mij door den heer burgemeester gezonden. Dit is alles wat ik ervan weet. Ik meende dat de beheerraad geroepen was om de school te beheeren, en nu bijzonderlijk op dit oogenblik om de prijsuit deeling te regelen, om den aankoop te doen van de prijsboeken, om maatregelen te nemen ten einde de schoolbevolking te behouden, enz. Doch daarvan is er tot nu toe nog geen spraak geweest Tot nu toe werd de beheerraad nog niet bijeengeroepen, zelfs niét om in zijn ambt aangesteld te worden. Indien het beheer der school altijd aan een enkel persoon overge laten wordt, dan is hét onvermijdelijk dat er kritiek uitgeoefend wordt. Verleden jaar wer den mij prijsboeken getoond met propaganda op den omslag voor politieke dagbladen en boeken. Dit is een misbruik Overal reeds worden plakbrieven uitgehangen die de voor waarden van het volgen der lessen kenbaar maken, want het is nti het tijdstip dat de ouders de school voor* hunne kinders kiezen. Hier werd er nog nietsjijedaan. Ik protesteer daartegen. ladien een beheerraad voorgesteld werd, dan is h :t omdat man meen ie dat hij er noodig is Welnu de heer burgemeester, die de voorzitter is van den beheerraad, heeft tot heden toe steeds verzuimd de leden van den beheerraad bijeen te roepen. Ik doe dit hier opmerken, opdat gansch de bevolking het zou weten. M. Vanderghote. De heer Missiaen schijnt te vergeten dat ik het voor het oogenblik heel druk heb. Het ministerieel besluit is pas sedert twee of drie wtken hier aangekomen, en het was mij onmogelijk den beheerraad bijeen te roepen. Ten andere ik werd daartoe niet aanzocht, noch door den heer bestuurder der school, noch door iemand anders, en ik heb dan ook gedacht dat de vergadering van den beheerraad niet geradig geoordeeld werd. Indien gij begeert dat de beheerraad een dezer dagen bijeeukome.ik ben te uwer beschikking. M. Missiaen. Wat meer is, ik maak al mijn voorbehoui over de geldigheid der diploma's die vandaag afgeleverd werden. Iemand die het goed weet heeft mij verzekerd dat de exi men in tegenwoordigheid van een lid van den beheerraad moeten geschieden. M. Van der Mersch. - Vroeger heb ik meer maals aangedrongen voor de benoeming van een beheerraad. Ik heb ook de examen uijge woond, de heer best uut der kan u zulks beves tigen, doch hij zal u ook zeggen dat ik natuur lijk van het begin tot het einde in dezelfde klas niét oen gebleven, daar ik verscheidene klassen bezocht heb. Wat betrefc de botken op wier deksel propaganda voor politieke bladen gemaakc wordt, ik ben t' akkoord met den heer Missiaen om te zeggen dat zulks een misbruik is dat zich niet meer zou mogen her halen. De heer voorzitter verklaart hierop de openbare zitting te 20 u. 10 opgeheven. De wekelijksche MARKTDAG (Zaterdag) zal bij uitzondering op de VAXDEPEERE- BOOMPLAATS plaats hebben op volgende Zaterdagen. den 28 Juli, den 4 Oogst en 11 Oogst 1934.. We hebben in ons vorig relaas over de Ronde van Frankrijk gezien in hoeverre de Fransche ploeg alleman den baas werd en zelfs een Martano er enkel in gelukte een ritje op zijn aktief te brengen. De rest werd opge slorpt door de homogene sterke ploeg Fran- schen, waai in volgens ons oordeel een zekere Vietto voorkwam, welke als veel te gauwge- •s lektionneerd werd aanzien, maar of we ons sindsdien bedrogen in dien 20 jarigen knaap welke van de I4e plaats met 5o min. achterstal zoo maar in eenige ritten tot aan de3eplaatsge raakt en ernstige kandidaat wordt voor de lei ding van 't klassement der bergen Zelfs zal het tijd worden dat Magne en Martano de ge schiedenis van de twee honden die om een been vochten niet te veel in praktijk stellen, want Vietto zou kunnen zijn meesterstukje herhalen van Aix les-Bains - Grenoble en erbij gevoegd de bonificaties van ie op de bergen met deze ter aankomst, zou hij het de 2 lei ders nog aan het verstand kunnen brengen eer we Bordeaux achter den rug hebben. Jammer genoeg zal hij daarna geen cols meer te over meesteren hebben en er moeten wijken. Maar wat gezegd van Felicien Vervaecke welke ons voortdurend na de eene verrassing de andere brengt, en prachtig or ze pronostiek aan 't verwezenlijken is. De ioe rit werd geloopen in een tempo dat aan 20 renners toeliet zich in den sprint aan te bieden niettegenstaande de Col de Lègues, Col de Luens, Col de Seranon, Col de la F aye en Col du Pilon. Doch aan de aankomst was het iets anders. Op 5oo m. van de meet hing eene banderol met het opschrifi Arrivés in groote letters, en wanneer de renners zich aan 't sprinten zetten en naderbij kwamen, zagen ze tot hunne groote ontsteltenis, in kleine let ters onder het woord arrivée a 5oo mètres». Speicher was eerste, Martano beweerde eerste te zijn, Geyer zwoer bij het hakenkruis van Hitier ook eerste te zijn, kortom de eigenlijke sprint gaf Le Grevès gewonnen. Deze rit werd gekenmerkt door een zwaren val van Rom. Maes, welke twee gapende wonden aan het hoofd opliep, en onrustwekkende geruch ten deden de ronde. Naderhand is echter ge bleken dat Romain, die ettelijke uren buiten kennis had gelegén, na verzorging zijner won den reeds terug te huis is. Wij blijven dus met de drie zonen der Denderstreek De Caluwé, Bonduel en Gyssels. Tries'ig gesteld; zooveel te meer dat wij, die verleden week ook de op gave van Gyssels tot het mogelijke aanzagen, misschien in het kort zullen in 't gelijk gesteld worden. Uitslag 1. Le Grevès, l56 km. in 4 u. 58 min. 26 sec. 2. Lapebie R. 3. Louviot 4. Vervaecke 5. Vietto 6. Buchi 7 ex aequo: Martano, Magne, Gestri, Cazzul- lani, Vignoli, Erne, Trueba, Molinar, Geyer, Gotti, Speicher, S. Maes, Morelli, Pastorelli. De ne ritNizza Cannes werd door 2 belang rijke dingen gekenmerkt ten ie Magne werd aangevallen niet rechtstreeks door Martano, maar door een lid der Fransche ploeg, Vietto, welke van Cannes is en absoluut ie wilde zijn in zijn gebooitestreek aile samenhoorigheid ten spijt, maar hij had Martano in 't wiel die er van profiteerde en nu leelijk Magne op de hielen zit. (Beleefden wij verleden jaar 't zelf de niet met Jan Aeits, die in Tarbes gewoond heeft en er zoo deerlijk Lemaire in plan liet Ge ziet dat de eigenliefde niettemin den ploeg geest soms aardige perten speelt. Uitslag 1. René Vietto, 126 km. in 4 u. 9 min. 7 s-c. 2. Martano, z. t. 3. Magne 4. I2'3o" 4. Trueba, z. t. 5. Lapebie 4. i5'2Ö" 6. Vervaecke, F afg., z. t. 7. Meini 4. i8'47" 8. Louviot z. t. 9. Morelli z. t. 10. Pastorelli 11. Vignoli 12. Esquerra, Gotti, Ganardo, Geyer, S. Maes. In dezen rit verdrong Fel Vervaecke, Morelli van de ie plaats der afzonderlijken eu de tweestrijd tusschen de 2 eersten der natio nale ploegen, zoowel als deze van de afzon derlijken zal heel btlangwekkend zijn om volgen. Maandag Cannes-Marseille, ig5 km. bood aan renners die Vars, Alios, Galibier over wonnen geen de minste moeilijkheid. Toch was het de kleine col in 't dorpje Camp, die de strijdlust aanwakkerde van Trueba ea Esquerra, die poogden te ontsnappen, maar eerst door Vervaecke en Geyer werden ver voegd. Naderhand poogden Montero ea Esquerra een ontvluchting maar tevergeefs, en 20 man kwamen in den sprint welke gat als Uitslag 1. Lapebie R. 6 u. 49 min. 29 sec. 2. Stoepel z. t. 3. Morelli F atgez. 4 Bon-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5