Venetiaansch Feest Fête Vénitienne EST - CE - MOI EERETEEKENS Onderscheidingen Burgerlijke Stand van Yper EXAMEN UITSLAGEN Uitslagen vaa Oud-Leerlingen der Middelbare School EXAMEN Speciale ftutobusdiensten Yper Roeselaerer Op Zondag 29 Juli Zwems port Gevonden en Verloren Voorwerpen- Allerhande Nieuws De personen voorzien van eene kaart voor de Tribune, worden vriendelijk verzocht vol gende voorschriften na te leven 1) De ingang tot de Tribune heeft plaats door de fabri-k L'Alpaga Mondstraat. 2) De deur zal open zijn om 8 1/2 u. 3) Om 9 1 2 u. wordt de toegang gesloten en de bezitters van kaarten die niet tegenwoor dig zijn verliezen op dit «ogenblik alle recht. 4) Niet meer dan een plaats mag voorbe houden wordeo. Die maatregelen z'jn genomen om alle verwarring en moeilijkheden te voorkomen. Komt dus naar het feest bezield met eoeden wil, zoo zult gij de taak van het Comiteit ver gemakkelijken en alles zal goed van stapel loopen Dank 00 voorhand. Les peisonnes munies de cartes pour la tribune sont priées de se conformer au règle ment suivant 1) L'accèi de la 'ribune se fera par les établissements de l'Alpaga rue de l i Bouche. 2) La porte s'ouvrtra a 8 1/2 h. 3) A 9 1/2 h. la porte sei a fermée et dès ce moment les possesseurs de cartes en retard perdent tout droit. 4) II est strictement défendu de retenir plus d'une place. Ces mesures sont prises dans l'intérêt géné ral et pour éviter tout ennui Suivre ct s recommandations c\st aider le Comité qui remercie anticipativement. Op 21 Juli laatstleden ter gelegenheid der Nationale feesten werden 3 werklieden der firma E. V. SEYS, gedekoreerd. Heer Jules Deprez, die reeds 6d jaar op die werkhuizen arbeidt werd vereerd met de zil veren palmen der Kroonorde, Zijn Majesteit Leopold III vestte hem in eigen persoon het eereteeken op de borst en wenschte hem profi ciat met een warmen handdruk. De heer August Claeys, die insgelijks gedu rende 60 jaar, in die werkhuizen een bediening bekleedde ontving hetzelfde eereteeken. Heer Emiel Vercoutere verkreeg het nijver heidseereteeken van eerste klasse. Aan alle drie onze welgemeende hartelijkste gelukwenschen. Wij hoeven er niet veel bij te voegen de reden die aanleiding gaf tot het uitreiken van die decoraties spreekt zelf genoeg van de werkzaamheid, de verdienste, het plichtbesef, en het nauwkeurig uitoefenen van den dagelijkschen plicht van die drie voorbeel dige butgers Nog eens in den naam van «H t Ypersche» en in dien van de Ypersche bevolking Harte lijk proficiat Werden toegekend voor daden van moed en zelfopoffering de medaille van 2" klas, aan M. Dewulf L, van Elverdirghe de medaille van 3' klas, aan M. Mervielde C., van Waasten en een eervolle melding aan MM. Mas schelein J van Houthem bij Yper Masure J Russe G., en Taillieu P., allen van Komen. Aan allen or.ze beste gelukwenschen. Verklaringen van 21 Juli tot 27 Juli 1934 Geboorten Demoor Jacques, Eoterstraat, 26. - Debaene Nicole, Q. de Stuersstraat, 2. Huwelijk Malfait Hieronymus, metser en Collet Irma, herbergierster, beiden te Yper. Overlijdeks Benoit Emma, 51 j. z.b. ongehuwd. Pope- ringhestwg, 8. f ouckenaere Marie, 80 j. z.b. weduwe Van der Scbueren Cyrille, Kaaistraat, 10. Spilleboudt Herma nns, 621. slachter, ech' Delahaye Alexia. SlachthuisstT. 36. De Gryze Camillus, 47 j. z.b. ongeh., Eigen Heerdstr., 31.- De Saegher Henricus, 61 kandidaat-notaris, voorzitter der commissie van openbaren onderstand, ongehuwd, Rijssel- straat, 39. Huwelijksbeloften Lucianus Duflou, onderwijzer, 1e Vla- mertinghe, en Margareta Delahaye, onderwijzeres, te Yper.— Léon Colmar.t, bediende, te Doornijk en Adriana Frantzen, t b. le Yper. Robrecht Beyaert, drukkerijbestuurder te Kortrp, en Roza Gyöngyösy, z.b. te Eudapest, verblijvende te Kortrijk, voorheen te Yper. Robert Ossieur. fabriekwer ker, enGermana Vandoorne, fabriekweikster, beiden teYper. Raoul Wullus, cndetwijzer, en Paula Waerenborg, z.b. beiden te Yper. Jerome Varhove, aardewerker, te Zonne- belre en Maria Vandenberghe, labriekwerkster, te Yper. Phitomin Claeys, cimentbewerker, en Suzanne Deporte, z.b., beiden te Yper. Albertus Cardirael, wever, en Margareta Victoor, z.b. beiden te Yper. De heer Merlevede Daniel heeft met de grootste onderscheiding zijn examen van li- cenciaat in de opvoedkunde aan de Rijksuni versiteit te Ger t afgelegd- Hoogeschool van Leuven Faculteit der Rechten. 1 Doctoraat (nieuw regiem), met voldoening M. Boone Jcseph van Yper. 1 Doctoraat (oud regiem), met voldoening M. De Schrijver Gilbert, van Wervick. 2 Doctoraat (nieuw regiemmet onderschei ding M. Ghesten Jean, van Waasten met voldoening: MM. Hellebuyck Antoine, van Gheluwe, en Mahieu André, van Yper. 2 Doctoraat1 onder proefmet voldoening M. Mandeville Gerard, van Staden. Faculteit der Geneeskunde. Candida- tuur in natuurlijke en geneeskundige wetenschap pen, 1 proej, met voldoening M M. Van Dam me Joseph, van Gheluwe, en Defossez Joseph, van. Rumbeke. 2 Proef, met voldoening M. Delrue Albert, van Wervick. 3 Proef (vlaamsch regiem), met voldoening M. Jacob Ftrmin, van Reninghelst 3 proef (fransch regiem), met voldoening M. Roussel Gérard, van Wervick Candidatuur in wetenschappen voorbereidend tot de artsetij of de veeartsenijkunde, 2 proef, met voldoening M. Huyghe Jerome, van Oostnieuwkerke. Doctoraat in genees heel- en vroedkunde, 1 proef(vlaamsch regiem), met groote onder scheiding: M. Zoete André, van Alveringhem; met onderscheiding: MM. Ponseele André, van Wervick, en Philips Arsène, van Hand- zaeme. Graad van Doctor in genees heel en vroed kunde, 2 proef (vlaamsch regiem), met groote onderscheiding M. Back Pierre, van Pope- ringhe. 2 proef, (fransch regiem), met vol ioening M. Roussel Albert, van Komen-ten-Brielen 3 Proef (vlaamsch regiem), met groote onder scheiding M. Dieryck Marcel, van Yper met voldoening M Vankan Joseph, van Yper. Doctoraat in de geneeskunde, 3 proef, met groote onderscheiding M. Daniel Breyne, van Yper. 1 Proef, met onderscheiding M. Willy Baekeland, van Aartryke. Candidatuur in de natuurwetenschappen, I proefmet groote onderscheiding M. Marcel Vandeplassche, van Zonnebeke. Faculteit van Wijsbegeerte en Lette- reo. Doctoraat in opvoedkundige wetenschap Penmet de grootste onderscheiding Mej. Veys Maria, van Yper. Candidatuur voorbereidend tot de Rechten en het Notariaat, 2 proef, met voldoening M. Versailles André, van Yper. Candidatuur in wijsbegeerte en letteren, 2 proef, met voldoening M. Antoon Vande putte van Poelcapelle. Bijzondere Scholen. Graad van candi- daat burgerlijk ingenieur, met onderscheiding M. Verhaegbe Firmin, van Rumbeke. Graad van burgerlijk ingenieur der gebouwen, I proef (vlaamsch regiem), met groote onder scheiding M. De Berdt Marcel, van Staden. Graad van ingenieur der Kunsten en A mbach- ten van het Burgerlijk Genie der Mijnen, 5proef, vlaamsch regiem), met voldoening M. Deprez Paul, van Houthem. School der Handelswetenschappen Licenciaat in Handelswetenschappen, 1 proef, fransch regiem), met voldoening M. Dumor- tier Bernard, van Komen. Licenciaat in handels-, financieele, consulaire en koloniale wetenschappen, I onder-proef, (fransch regiemis toegelaten M. Snauwaert Louis, van Poperinghe. Aan allen onze beste gelukwenschen. Door plaatsgebrek moeten wij verscheidene uitslagen van prijsuitdeelingen tot ons volgende nummer verschuiven. De heer Etienne Tahon klasseerde zich ioe op 70 in het examen voor Ontvanger der Re gistratie en Domeinen. De heer Alb. Dejonghe bekwam met onder scheiding zijn einddiploma in de moderne humaniora van het Atheneum van Oostende. De heer Bruynooghe Gaston, leerling van het 4® studiejaar der Middelbare Afdeeling, werd 1' aanvaard in de Hoogere Nijverheids school te Gent Aan allen onze beste gelukwenschen. 1— M. Paul Donck d'Ypres a réussi l'institut supérieur des fermentations a Gand.l'examei» d'Ingénieur Technicien des Industries de Fer mentation. Nos sincères félicitations. Yper Statie 23 3e> Markt 23 35 Zonnebeke 23.55 PdSschenHa le 24.04 Moorslede 24.12 Ko selaere 24.30 Stopt op aanvraag aan al de an 'ere stop plaatsen Verleden Zaterdag 21 Juli namen enkele elementen van de Ypres S vimming Club deeE aan het zwemfeest te Rumbeke. Roger Djmey kwam 3e in de ioo m. vrij zwemmen en facques Raymond 5ein de 100 m~ borstzwemmen. In de relais kwam de ploeg; Demey - Sedeyn D. - Jacques derde, na de Brugsche Z. V. en de Ostend S. C. Maandag 23 Juli, gaf de Y. S. C. een beker- te betwisten over den afstand Boesinghe-Yper. De uitslag gaf 1. Deven Omer in 1 u. 23'. p 2. Demey Roger (die 9 min. handicap had ge geven) op 5 min. 3. Jacques Raymond 4. Buseyne Daniel. Gevonden. Maandag 23 Juli, door M. Hoflack Roger, Groote Markt, nr 12, een leesboek die op gemeld adres mag terugge haald worden. Door M. Gyskiere Emile, van Yper, een', dames broche. Donderdag 26, door M. Gits Jan, van Yper,. een paternoster. Door M. Odent Marcel, politieagent, een huissleutel. Nog denzelfden dag, door iemand die niet: wenscht gekend te worden, een pakje vuile cols. Deze vier laatste voorwerpen berusten op - het politiebureel Verloren. Donderdag 19 Juli, door M. Quesnty Roger, van Komen, een zilveren armbanduurweik. Vrijdag 20, door Jvr. Quisthoudt, een bruin lederen sacoche. Zaterdag 21, door Mme Louwyck Marceline,. van Elverdinghe, een handzakje. Zondag22, door M. Vandermeersch Cyrille,. Au Saumon te Yper, een radiateur stop-- sel van auto. Dinsiag 24, door Jvr. Cherchye Emilienne,, Capronstraat, 20, Yper, een handzakje Woensdag 25, door Mevr. Angillis Albert,. Cartonstraat, 2, Yper, een huissleutel. Donderdag 26, door M. Croquey Gerard,. Yperstraat, 222, Ktmmel, een zwarte rug zak met prijsboeken erin. Tegen belooning; terug te bezorgen ten bureele van 't blad. Yper. Verkeersongeval. De ge naamde Van Leemputte Louis, van Evere, kwam Dinsdag namiddag, rond 4 u., uit de Kauwekijnstraat gereden met een auto waar aan een sleepwagen was vastgemaakt, doch berekende slecht zijn draai zoodat het voer tuig op den hoek van het gedenkteeken der Meenenpoort terecht kwam en het steen ervan een weinig beschadigde. Dronkaard. - Dinsdagavond, omstreeks 6 u bevond zich Callewaert Camille, ver blijvende te La Madeleine, alhier in het Café Minerva, de Stuersstraat. De man was echter nog al hevig onder den invloed van den drank en vond er zijn behagen in 't een en 't ander in het café te beschadigen, zoodat de tusschen- komst der politie moest ingeroepen worden. De dronkaard werd naar den amigo geleid waar hij tot 's anderendaags 's morgens- mocht verblijven. Solo-Schlem Een solo-schlem werd gespeeld in den trein Yper-Kortrijk door den heer Paul Donck met aas, heer, vrouw, zot, tien, zes en drie van schuppens, aas, heer, vrouw, zot, negen en zes van hertens. Mede spelers MM. Modeste Vanneste, Eugène Vuylsteker van Yper en Ernest Vandenberghe van Poperinghe. En vente chez les principaux libraires a Ypres- brochure illustrée par Blanche Houvenaghel

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8