TülhDRQ 1934 GEMEENTEFEESTEN Reusje blijft Jonkman s CARILLON STAD VPER «ROOT MUZIEKFEEST Harmonie Ypriana EEN INTERVIEW STAD YPER - Zaterdag 4 Oogst Om 18 u. Klokken geluid Om 20 u. 3o Concert op de Groote Maikt sdoor de Harmonie Ypriana. Programma 1. El Capitain, marche Stusa 2. Unejournée aVienne, ouverture Suppé .3. Aubade Printanière Lacombe 4. Suite Oriëntale Popy a) Les Bayaderes, Divertissement b) Au bord du Gange. Rê ^erie c) Les Almées, Dar.se d) Patrouille. 3. Le Ballet des Heures Ponchielli (Extrait de la Joconde) (6 Le Téméraire,Mougeot marche avec tambours et clairons. Zondag 5 Oogst Om 10 u 3o Processie ter eere van 4}. L. Vrouw van Tuine. Maandag 6 Oogst Om iS u.In den Stadsschouwburg Prijs tuitdeeling voor de leerlingen der Nijverheids- school. Om 20 u. 3o Boomgaardstraat, Concert door de Vlaamsche Harmonie. Dinsdag 7 Oogst Om 9 uur In St M aarlenskathedraal, JRouwdienst voor de Ypersche Gesneuvel den, van wegens de V. O. S Om 14 u.Velokoers voor Juniors, inge richt door De Vereenigde Spurt vrienden 23e byzondere plakorieven. Om 20 u. 3o R. Colaertplaats, Concert door de Symphonie Ypriana. Programma j. Radetzky, marsch Joh. Strauss 2. Coppélia, ballet Delibes a) Prélude et Mazurka. b) Valse, de la Poupée. c) Czardas. d) Entr'acte et Valse. 3. Patrouille Arab e AH Monfred 4. Suite Printanière E. Wesly a) Aubade. b) Impromptu. c) Nocturne. d) Ronde Villageoise. 3. Marche Nuptiale d'une Poupée A. Turlet •ri. Fior d'Amore, valse A. Morlacchi 7. Tuindaglied. Donderdag 9 Oogst Om 10 uur Groote Schieting aan de Pers gegeven door de Koninklijke Gilde dSt-Sebastiaan. Om 20 u. 3o Veemarkt, Concert door de Harmonie Ypriana. Programma 1. Marche du Triomphe F. De Ridder 2. Suite Oriëntale Popy 3. Les Cloches de Corneville Planquette 4. Danse Anamite Maquet 5. Sur un Marche Per san Ketelbey 6. Voix du Printemps J. Strauss Zaterdag 11 Oogst Om 20 u. 3o Op de Groote Markt, Concert door de Liberale Harmonie. Zondag 12 Oogst Van den Peereboomplaats Van i5 tot 16 u. Harmonie Rhetorika van Thourout. 60 uitvoerders. Leiding M. Bernard Blondeel. Van 16% tot 17% u. Société Royale Les Amis Rénnis Fanfare de Wervicq. - Direc tion Mr G. Bonneel Président Mr G- Slagmuylder. Van 18 tot ig u. Koninklijke Philharmonie Ingelmunster, 65 uitvoerders. Voorzitter Mr A. Ghekiere. René Colaertplaats Van 16 tot 17 u. Harmonie Royale de Comines Président Mr Louis Devos Direction Mr G. Carpentier, Officier d'Aca- démie. Van 17% tot 18 y. u. Koninklijke Maat schappij De Groote Harmonie van Wer- vick. Bestuurder Jer. Vervaeke Voor zitter Paul Leroux Van 19 tot 20 u De PhilhaTmonie Koninklijke Maatschappij van Poperinghe. Leiding M' C. Moreau, gepensioneerde Luitenant Muziekmeester van het 3'° Linie regiment Voorzitter A Crousel. Woensdag 15 Oogst, (O. L Vrouw Hemelvaart) Om i3u. Groote Velokoers voor onaf hankelijken. ingericht door de Ypersche Wielrijder sclub. - 5000 frank prijzen. Zie bijzondere plakbiieven. Zondag 19 Oogst Om nu 3o: Op de Groote Markt, Con cert door de Socialistische Harmonie. Om i5 u Aan de ^eenenpoort: Prijs kamp in 't Lijnvisschen door de Front hengelaars. Zaterdag 25 Oogst Om 20 u. R. Colaertplaats, Concert door de Harmonie Ypriana -C Donderdag a s vóór het concert gegeven op de Veemarkt, zullen de Yprianisten de gelegenheid te baat nemen om een aubade te brengen aan M Emiel Vercoutere, werkend lid der Harmonie, die piet het nijverheidseere- teeken van ie klas komt vereerd te worden om zijn 35 jaren werkzaamheid in de firma E. en V. Seys. Op 26" Oogst, jaarlijksche uitstap van Ypriana naar De Panne. D'Ieperlingen waren blijde Hunnen Reuze weer te zien En ik heb met hem gesproken. Ge gelooft me niet misschien? 't Was hier door mijn zoldervenster, Op de hoogte van zfjn hoofd, Dat ik, zonder te gebaren, 't interviewtje heb'geroofd. Wat heeft nu 't meest getroffen, Langs uw oude zegebaan Onder ons ge moogt hier spreken, Wind er maar geen doekjes aan. Waarde Vriend, ik moet U zeggen Dat ik zoo gelukkig ben En in deze schoone kleeren Schier mij zei ven niet herken. 'k Ben gelukkig en verwonderd 'k Zie te veel, in eenen keer, leper is zoo schoon geworden. Met den Tuindag kom ik weer. 'k Ben een beetje laat vertrokken, 't Was op 't einde van den dag En ik twijfel of ',t wel waar is Al wat ik vandage zag. Vrouwen, met geschoren nekken, Heb ik eertijds nooit gekend. Sport is nu hun werk geworden En ze rooken, lijk een vent 'k Mocht wel eens aan 't huwlijk denken. Ja, 't ligt opperst, maar ik vrees Overdreven modenkosten En dan nog den prijs van 't vleesch. 'k zal maar liever jonkman blijven Zonder zorg noch kommernis 'k Trouw eens, als dit aardig leven Heel en gansch veranderd is. leper, 2 Aug. 1934. RAEKELBOOM. De wekelijksche MARKTDAG (Zaterdag) zal bij uitzondering op de VANDEPEERE- BOOMPLAATS plaats hebben op volgende Zaterdagen. den 4 Oogst en rt Oogst 1934. 'n Ezel weigert te drinken, o jee, Lekkre koffie van PACHA chicorei Hoe is 't mogelijk, zei een kwezel Wel... ©mdat hij is... een ezel 1 Carillon aux clochettes d'or, Chante le jour, la nuit encor, Marque le temps de notre vie, Nous t'écoutons l'ame ravie, Car tu sèmes dans les cieux, Les beaux refrafns de nos aieux, Dont la fiére et noble cadence Ranime en nos coeurs l'Espérance. Chaque note est un souvenir Un doux baiser de l'Avenir. Chante, gai carillon, fais tinter tes clochettes Dont les échos joyeux fleurissent nos couchettes» Fendant l'air, sur lechar d'un matin lumineux, Chante, gai carillon, l'éveil des jours heureux t Belles clochettes d'or, couronnez de vos trilies Nos monuments, nos toits, qui dans l'azur [scintillenl I Chantez pour les enfants, Chantez pour lés amants, Les vieillards vous écoutent Souriants sur leur route Prenez votre envoi vers la plaine, Survolant le pré, la fontaine. Chantez la vie et le labeur, La moisson et le moissonneur Clochettes de paix et de gloire, Marquez les dates de l'histoire D'un trait brillant, pur, éternel, Dans les grandes clartés du ciel. Beau carillon, bravant la pluie ou la tempête, Le tonnerre ou la grèle, entonne un chant de fête£ Que ta limpide voix Ruisselle du Beffroi, Répandant la noble légende Des grands siècles d'Ypres la grande Chante un hymne aux drapiers, Chante leur fier métier Et toutes les franchises Par leur travail acquises. Proclame la prospérité Qui fit épanouir notre antique cité, Etalant ses superbes halles Ses pignons élégants, ses tours, sa cathédrale» Dans l'écrin verdoyant Des remparts souriants Chante pour ces hautes murailles Méprisant les coups, les entailles Protégeant de leur bouclier La Bravoure des francs archers. Belles clochettes d'or, a Ia voix angélique, En écoutant rêveurs, comme un divin cantique, Ce réveil du passé Lointain, presque effacé En retrouvant en vous la voix de nos ancêtres, Nous oublions le deuil qui chassa le bien-être, Etranglant notre cité Mais respectant sa beauté 1 Belles clochettes argentines, Qui chantiez nos joies enfantines, Qui versiez l'Amour dans nos cceurs Et dans nos ames, le bonhtur. Un jour terrible, un jour d'incroyakle démence, Un tonnerre d'airain, de cendres et de mort, Lachement vous brisa. Puis ce tut le silence I Vous dormites en paix, belles clochettes d'or r Les enfants d'Ypres sonttenaces. lis ont le sang pur de leur race, Défiant leur sombre Destin, lis sont revenus, un matin, Armés de pioches et de courage, Pour vaincre l'horrible carnage Chante aujourd'hui, beau carillon Un hymne de résurrection. Laisse. pénétrer, dans nos ames, Comme autant de langues de feu, Tes notes claires qui proclament Leur communion avec les cieux 1 Belles clochettes d'or, chantez la Brabangonite Chantez le doux émoi qui dans nos coeurs frissonne! Chantez pour la Belgique et la Reine et Ie Roi Le joyeux «Tuindaglied» chant sacrédes Yprois Alfred GAIMANT.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 15