M. Vandermarliere-Depuydt T uindag-Schieting Yper, Gr. Markt - 29 - Grand'Place, Ypres Juweelen Brillanten Diamanten Horlogen Bijoux Brillants Diamants Horlogerie Le plus beau et le plus grand choix Les meilleurs prix par achats dirt ets et montage en nos ateliers Maison de confiance Gros Détail flaDdboopaatscliippijYPER-HOEKJE Zaterdag 4 Oogst Om 5 uur 's avonds COMBATSCHIETING Op Maandag 6 Oogst 1934 SCHOONE met medehulp der Centrale Ypersche Brouwerij Inleg 15 50 Fr. Kleine vogels 12 Fr. BECELAERE Zondag 5 Augustus 1934 GROOTE VELOKOERS voor beginne lingen tot en met 20 jaar onder de reglementen van de W. V, W. V. 2000 F/. Prijzen en Premiên I E P E R Efcuwfaest van Sint Vinceniiuscoilege Woensdag 15 Oogst 1934 te 1 uur zeer stipt 14e Oroote Prijs van V p er en Sigaretten BBLQ A voor Onafhankelijker) B. W. B. - 125 km. 4500 Fr. Prijzen en 500 Fr. Premiëi Ond er scheldingen Examens Allerhande Nieuws Gheluwe. Ze mogen van geluk spre ken. Dinsdag morgen, rond 7 u 3o, kwa men twee fransche auto's in de richting van Meenen aangereden In het afdalen van den Keiberg, juist over het duitsch kerkhof, moes ten ze echter plots remmen daar een kar en peerd hen voorafgingen en een andere auto uit de tegenovergestelde richting aankwam. Dit geweldig remmen had voor gevolg dat de tweede auto omkantelde en in de vier meter diepe gracht langs den kant der baan terecht kwam. Gelukkig kwam daar korts nadien een autobus van Komen voorbij die de fransche auto met een kabel op de baan kon trekken. De inzittenden kwamen er als bii wonder met den schrik van af en ook de stoffelijke schade aan de auto was uiterst gering. Boeslnghe. Op Kermis Woensdag, om 4 1/2 uur, had aan de psrs van St Joris de jaarlijksche Koningschieting plaats en moest duren tot 6 r/2 uur; 't en duurde geen zoo lang, en men moest dit jaar geen tweeden dag her beginnen, want van de eerste ronde velde H. Leon Vandenberghe Van der Heeren den Koningvogel neer. Proficiat Leon. Oostvleteren. Schielijke dood Maandag namiddag was de landbouwer Henri Fortry, op zijn land aan het werken met een pikmachien toen hij, door de zengende hitte getroffen, plotseling ten gronde zeeg. De werkman die hem bijstond, poogde te ver geefs alle middelen om hem terug tot het leven te roepen. Het slachtoffer is 5i jaar oud, gehuwd én vader van twee kinderen. iDe grootste en schoonste keus De minste prijzen door rechtstreekschen aankoop en zelf monteeren Huis van vertrouwen Groot Klein Oppervogel 100 Fr. 2 Zijdvogels, ieder 5o fr. too Fr. 2 Kallen, ieder 25 fr. 5o Fr. 10 Hoekvogels aan 20 fr 200 Fr. 3o Geprimeerde vogels aan 17 fr. 510 Fr. Zooveel vogels als schutters, oppervogels, hoekvogels en primés inbegrepen. Aftrek io*/* op de hoogvogels, 5 0 0 op de hoekvo gels en geprimeerde vogels en o.25 op de kleine. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje bij de We Maurice Dumortier, van 1 1/2 uur tot 2 1/4, om ten 2 1/2 uur zeer stipt te beginnen schieten tot 7 uur. Een peleton blanc voor de latekomers. Verders gewone voorwaarden volgens 't reglement van den Nationalen Bond De Maatschappij is niet verantwoordelijk voor de ongevallen en het bestuur beslist bij slecht weder of bij onvoor ziene gevallen. Inschrijving bij Daniel Larnout, lokaal Velo Club, Bscelaere. Inleg 5 fr. STAD YPER Ingericht door het Stadsbestuur en de Ypeische Wielrijdersclub met de milde on dersteuning der Firma Van Ier Eist, Klakken City - Sport Neringdoeners en Sport wereld Verdeeld als volgt iooo fr. en Palm, ver ders 700, 600, 5 'O, 400, 3oo, 25o, 175, 12.5, 100, 100, 75, 75, 5o, 5o fr. en verscheidene premién Verdere inlichtingen Inschrijving en Ver trek aan Taverne Chevrolet bij Gaspard Vanlimburg, Veurnesteenweg. Wegwijzer Eerste ronde Kemmel, Locre, Rooden Berg, Westoutre, Reninghelst, Poperinghe, Elver dinghe, Yper (één maal) Tweede ronde Yper, Potyze, St Jan, Kemmel, West Nieuw- kerke, Wulverghem, M»=epsen, Vier Koningen, Yper (twee maal). Aankomst aan 't 1 >kaal Café Sportwereld bij J. Debeer. Prijs uitdeeling ter café Au Monarque bij den Oud Renner Odiel Taillieu. In April laatstleden was het honderd jaar dat het Bisschoppelijk College van leper gesticht werd. Op i3" Augustus a s zal het de eerste eeuw van zijn bestaan herdenken in blijde vreugde en innige dankbaarheid aan God, den Gever van alle gaven, om de rijke vruchten van die 100 jaar onverdroten toewij ding aan het heilig werk van de christelijke opvoeding der jeugd. Het zal een groot familiefeest zijn, waarop de banden der collegekameraadschap weer nauwer worden toegehaald, en de levenden terug denken op hun collegemakkers en op de vorige sludentengeslachten, die de dood reeds wegrukte. Dit familiefeest, dat met luister rijke plechtigheid, maar tevens met innigheid en gezelligheid zal gevierd worden, krijgt een hoogere beteekenis, en stijgt ver boven de enge muren van het familiehuis uit, wanneer wordt nagegaan hoe in dit huis duizenden en nog duizenden hun oplek irg hebben gekre gen tot christen humaniores, en dank aan die opleiding, veelal na hoogere stud'ën, de meest verschillende en belangrijke beroepen in den dienst van kerk en maatschappij hebben ver vuld of vervullen, niet alleen in stad en om streken, vanwaar meeste studenten afkomstig zijn, maar overal in den lande, in de omlig gende landen en tot op de verste missievelden. Met rechtmatige firrheid wijst het St Vin- centiuscollege van leper op zoovele zijner kinderen die hec tot eer strekken. Daarbij derkt het vooreerst aan hen, die tot de hoogste kerkelijke waardigheid opste gen aan Mgr Vanheule, ie laureaat en ic aartsbisschop van Calcutta aan den heiligen en hooggeleerden bisschop Mgr Wafielaert, eveneens oud laureaat, die zoo lange jaren zijn Bisdom Brugge met hooge wijsheid bestuurde, en door het bevorderen der godge leerde en mystieke studièD, godgeleerde lee raars en schrijvers vormde, die Europeesche befaamdheid genieten aan Mgr De Neckere, titulaire aartsbisschop van Metilene, prefect van het Vatikaansch Seminarie igo3) aan Mgr Six, die lange jaren reeds als Scheutist in Congo werkzaam was, en nu benoemd werd tot Apostolisch Vicaris van Leopeldstad en Bisschop gewijd. Het roemt op een flinke schaar geestelijken in verschillende orden, die alles hebben ver laten om tot aan de vier uithoeken der wereld het woord Gods te verkondigen en onver minderd is het getal dergenen die in de laatste jaren het heldhaftig offer van alles hebben gebracht om al hun krachten te gaan wijden aan de reuzentaak der wereldbekeering. Ook verheugt het zich om de ontelbaar velen die de roepstem des Heeren tot het priesterschap edelmoedighebben beantwoord, om de geestelijke vaders en leeraars van hun volk te worden, en het voor Christus te be houden of te herwinnen. Benevens meer ge kende, als de oud laureaat Grootvicaris De Schrevel (f 1934), Eere inspecteur Kan. Les couhier, oud laureaat Z. E. H. Kan. Coucke, hoogleeraar Gr. Seminarie, Brugge, de veel zijdig wetenschappelijk geleerde E H Dumez, E H. Dr P. Sobry, hoogleeraar aan de Uni versiteit te Leuven, zijn zooveel meer ande re, die in engeren kring bekend, onverpoosd arbeiden op het veld der zielen. Niet minder verheugend is het na te gaan hoeveel verdienstelijke, leeken, in 't college gevormd, op alle gebieden van de menscbe lijke bedrijvigheid werkzaam waren of zijn. Eerst komen voor den geest zij die de hoogste burgerlijke ambten hekleed hebben of beklee- den oud laureaat Minister Begerem, Minister Nyssens, Biron Ruzette. Gouwheer van West- Vlaanderen, Heer J. Vanderghote, huidige? burgemeester van leper dan de hoogleeraars Henri Desagher, Edgar De Rruyne, vervol gens de magistraten, advocaten, geneeshee- ren, veeartsen, ingenieurs, notarissen, nijve- raars, handelaars, erz. Oud leeraars en oud leerlingen, wier adres- sen spijts de moeizame opzoekingen van het Comité niet werden teruggevonderen die dus geen persoonlijke uitnoodiging ontvingenr worden vriendelijk verzccht hun adr^s of hun toetreding te laten geworden aan Z. E. H. Principaal Het Nijverheidse«rtte« ken van ,e klas werd toegekend aan den heer Vlax Coutelle en dit van 2* klas aan den heer Lelong Valère, beiden werkzaam bij de frma Fr. Hoflack, Rijsselstraat. Het eereteeken van klas werd insgelijks toegekend aan den heer Neyrinck Hector, werkzaam bij de HH. J. en E. Mahieu, aan nemers. Onze beste gelukwenschen aan die drie arbeiders, voorbeelden van werkzaamheid en- plichtbesef. De heer Léon Beimaert heeft het Bekwaam- heidsiiploma met de grootste onderscheiding bekomen voor schilderkunsfafdeeling hout en marmerschilderen, aan de Vrije Beroeps •- school voor Kunsten en Ambachten, te Rous- selaere. Onze beste gelukwenschen. In de Landbouwschool van Avelghem, werd; de ie prijs van uitmuntendheid, alsook het eeremetaal voor het hoogste studiejaar, beko men door onzen jongen stadgenoot, den heer Achiel Lampaert, oud leerling van de Sint. Michielsschool. Onze beste gelukwenschen. In ons nummer van verleden week meldden- wij dat de heer Alb. Dejonghe, oud-leerling van de Middelbare School, met onderschei ding zijn einddiploma bekwam in de moderne? humaniora van het Atheneum van Ocstende het is met de grootste onderschei ling. Nous apprenons avec satisfaction que Mon sieur Julien Maes a pas^é, avec distinction,» l'examen d'Aspirant Officier a l'Ecole Supé«- rieare de Navigation Maritime d'Anvers. Nos sincères félicitations. distinction M. Léon Beimaert. vient d'obtenir le diplót- me de capacité avec la plus grande distinction'- pour Décors (Bois et Marbres) a l'école pro- fessionnelle libre d'Arts et Métiers a Roulers.. Nos sincères félicitatiors.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8