Motocyclisten IfORTBIJKSCHF ONDERLINGE Saroléa* F. N.* Gillet KOLEN Gewaarborgde Permanenten FR. VAN BRUSSEL Gaston Dedeurwaarder Brand - Leven Ongevallen SCHAAP WOL Le Royal Amer et le Bitter Zlgomar KOOPT BELGISCHE .leper Plechtige Prijsuitdeeling in St-Vincentiuscollege UITSLAGEN 9. Veurn*steenweg. YPER. Mk Fochlaan, 22, Yper. Waar zijt gij het ZEKERST en VOORDEELIGST verzekerd NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de TE KORTRIÜK Voor alle inlichtingen wende men zich tot kd Bijkantoor t© Vper Algemeen Opziener OM ER ROBYN- oril tou|ours été at nestent les mellleurs des APÉRITIFS» Kaifvaart. 22 YPER Donderdag. 26° Juli, had in St-Vincentius- .college de Plechtige Prijsuitdeeling plaats. Ter gelegenheid van het Eeuwfeest van het •College werd haar bijzonderen luister bijgezet. jZij werd voorgezeten door Mgr Callewaert, Voo! zitter van het Groot Seminarie, en werd bijgewoond door Z. E. H. Deken Vermaut, beer Vanderghote, Rurgemeester van leper, lieer Van der Mersch, echepen van onderwijs, door talrijke priesters der dekenij, en notabe len uit stad en omstreken, en de vele ouders en familieleden der studenten. De plechtigheid werd gehouden in de feest maal, die zoj sober voornaam en stemmig lief werd geschilderd en getooid. De verschillen de nummers van het feestprogramma vielen alle evenzeer i 1 den smaak, om de keurigheid van de uitvoering zoo het lieve spelletje De dokter komt door de kleinste kleuters van 't College gespeeld, het blijspel Drie maal één is één zoo rijk aan verrassingen en zoo flink uitgevoerd, dat het herhaaldelijk -onbedaarlijk g« lach verwekte, en last notieast, de heerlijke Woud cantate van L. Lam- brechts en E. Hullebrcuck, met begeleiding van orkest dark aan de welwillende medewer king van kunstenaars uit stad. Tusschen die nummers in werden de uitsla gen afgeroepen, en de prijzen uitgedeeld. Tot slot hield V«f Callewaert een korte en gevoelde aanspraak. In naam van Z. Exc. Mgr Lamiroy wenscht hij het college geluk om het onschatbaar goed dat het gedurende de eerste oeuw van zijn bestaan voor stad en streek beeft tot stand gebracht. Hij dankt eerst de burgerlijke overheid om haar blijken van iwaardeering voor de heilige zaak van de chris lelijke opvoeding, die in de hopelooze ver warring van dezen tijd alleen redding brengen kan vervolgens de ouders om het vertrouwen 4iat ze stellen in de oversten van het College, jdoor hen hun kinderen toe te vertrouwen, en aom hun tegenwoordigheid, die voor de over •sten een deugddoende aanmoediging is. Een bijzonder woord van dank richt hij nog tot E. H Goethals, leeraar van de 3e en 4e Latijn- sche klas, die 12 lange jaren heeft gewerkt en gezwoegd en al de rijke gaven van zijn ziel ten beste gaf voor de opleiding der jeugd, en zooeven benoemd werd door Z Exc. Mgr Lamiroy tot onderpastoor van de zeer volk rijke parochie Wevelghem. Eindelijk wenscht hij de studenten geluk am hun uitslagen en hun pogingen,en geeft ze als leus de woorden mee van Schaepman, die prijken in de feestzaalCredo Pugno Geloo- ven en Strijden en voegt dan nog enkele lauweren bij de reeds geplukte, gewonnen in den Bisschoppelijken wedstrijd In Rhetorica op 206 mededingers bekomt C. Leuridan van Mei kern den 9e naprijs in Fransch Opstel. In Pcësis bekomt André Burggraeve van leper op 178 mededingers den 17* naprijs in 't Grieksch, en op 18 r mededin gers den eersten prijs in Vlaamsche verzen. Lagere Afdeeling Lagere Graad Eerste Studiejaar 1. Henri Vierstraete, leper 2. Jozef Erard, id. 3. Frans Maes, id. 4. Karei Lietaert en André Vanderper, id. Lagere Graad Tweede Studiejaar 1. Antoon Boudin, Zillebeke2. Aimé De- wulf, leper en Frans Fernagut, Vlamertinge 4. Antoon Debruyne, leper 5. André De- haeck, id. Middelbare Graad Derde Studiejaar t. Jan Lommez, leper 2. Albert Ketels, id. 3. Noël Soens, Heule 4. Roger Van- thorre, Wyischaete 5. Jozef Lesage, leper. Middelbare Graad Vierdf Studiejaar 1. Felix Benoot, leper; 2. Willy Devos, id.; 3. Jan Pien, id. 4. Jozef Vierstraete, id. 5. Roger Blootacker, id. 6. René Barbier, J3rugge 7. Willy Casier, leper. Hoogere Graad Vijfde Studiejaar r. Edgard Benoot, leper; 2. Frans Vanhee, id. 3. Benoni Dehaeck, id. 4. Georges Parret, id. 5. Leon Ronse, id. 6. Jules De- jonghe, id. 7. Frantz Opdebeek, id. Hoogere Graad Zesde Studiejaar 1. André Rijngaert, leper; 2. André Logie, id. 3. Fernand Spotbeen, id. 4. Paul Lom mez, id. 5. Paul Lobelle, id. Zevende Fransche Klas 1. Paul Vanderghote, leper 2. André Van- neste, Passchendaele 3. Arthur Dehem, leper 4. Harold Vandevoorde, id. 5. Henri Leterme, id 6. Henri Vandenberghe, id. Moderne Humaniora Zesde Handelsklas 1. Cyriel Rraem, leper 2. Roger Depoor ter, id. 3. Jozef Bourdeaux, Zillebeke 4. Paul Durnez. Beselare. Vijfde Handelsklas 1. Alfons Vandenberghe, leper 2. Roger Vanderstichele, Roezinge; 3. Gerard Declercq, Staden 4 Karei Maton, Moorslede. Vierde Handelsklas I. Roger Houtman. leper. Oudere Humaniora Zesde Klas 1. Lewis Lecleire, leper 2. Alexander De- bruyn, id. 3. Laurent van Deenen, id. 4. Marcel Delhaye, Zonnebeke 5. Leon Logie, leper. Vijfde Klas 1. André Buyse, leper 2 Robert Soubry, id. 3. Etienne Pattyn, id. 4. Albert Ver sailles, id- Vierde Klas i. André Leroy, leper 2. Willy Houtman, id. 3. Gerard Dubois, St Juliaan 4. Emiel Pien leper 5. André Godderis, id. 6. Willy Opdebeeck, id. Derde Klas i. Jozef Deconinck, leper; 2 Gerard Croc- quey, Kemmel 3. Antoon Bryon, Lange- marck4. Gilbert Deleu, leper 5. René Versailles, id. Poësis 1. Eric Van Eecke, Reninge 2. André Burggraeve, leper 3 Honoié Moeyaert, Langemark. Rhetorica 1. Albert Dehem, leper 2. Maurice Cor- tier, Vlamertinge en Carlos Leuridan, Mer- kem 4. Urbain Reynaert, Handzame 5. Georges Versailles, leper 6 Valère Al- laert, Ruiselede 7. Julien Waignien, Bese lare 8. Maurice Gauquie, leper. Mondelinge Proef Poësis Groote Onderscheiding André Burggraeve, leper. Onderscheiding Eric Van Eecke, Reninge. Rhetorica Groote Onderscheiding Al bert Dehem, leper. Onderscheiding Urbain Reynaert, Hand zame Valère Allaert, Ruiselede Carlos Leuiidan, Merkem Maurice Cortier, Vla mertinge. De prijs door de Iepersche Afdeeling van het Davidsfonds verleend aan dr-n leerling in de Rhetorica die de Eerste Plaats behaald heeft in de Vlaamsche Taal werd gewonnen door Mr Albert Dehem van leper. Het eeremerk geschonken aan den laureaat der Rhetorica wordt toegekend aan Vlr Albert Dehem van leper. Wendt U altoos in volle vertrouwen bij Rechtstreeksche en alleenvertegenwoordiger op de streek der Moto's Eischt voor al Uwe herstellingen origiueele stukken, zwicht U vau andere. Bezichtigt de nieuwe VELOS nierk Saroléa en Gillet. Vergelijkt hun prijzen en hun hoedanigheid. a 3 Voor de HERSTELLINGEN aan uw auto, moto of velo, wendt U bij Verkoop, verwisselen, herstelling aan gena- digen prijs en spoedige bediening. Handelsregister Kortrijk g52 Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December iq32, in uitvoering van de wet van 25 Juni ig3o. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Mendstraat - Tel. 189 Te hekomen bij René Van de Voorde, schapenhouder, Wilgendijk, 13, Dixmude wol van troepschapen Ruw uitgelezen vlie zen 10 fr. de kilo, andere 9 fr. de kilo ge- wasschen en geplukt eerste keus 22,50 fr. de kilo, gewaarborgd op factuur tweede keus 17,50 fr de kilo. Op aanvraag worden de matrassen gratis opgemaakt ten huize in bijzijn van den kliënt. Een aankoop van duizend kilos vreemde kolen doet twee dagen loon verliezen aan een belgis-ch mijnwerker. De inlandsche huiskolen zijn beter dan de vreemde. Ze branden langer en komen ten slotte beter koop. Laat U dus niet beïnvloeden door den schijnbaar geringen prijs aan denwelken men U de vreemde kolen komt aanbieden. De firma E. VAN OVERSTRAETEN, Statiestraat, 35, Yper, telefoonnummer 123, verkoopt enkel belgische kolen. Zij aan vaardt alle bestellingen van af duizend kilos en levert deze kolen aan den prijs van den groothandel. Ondersteunt onze mijnwerkers met enkel belgische kolen te koopen. aan 50 fc. alles inbegrepen zonder electrlek noch doom Allerlaatste nieuwigheid G. NUYTTENS - CROMBE Vraagt dag en uur a. u b.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9