Groote Prijs van Vlamertinghe- Criterium van 't Noorden BEROEPSRENNERS Groote Prijs Jaa Wauters De JUNIORS DE BEGINNELINGEN Woensdag 15 Oogst 1934 14® Oroote Prijs van V p er en Sigaretten BBL.QA voor Onafhankelijken B. W B. - 125 km.- 4 500 Fr. Prijzen en 500 Fr. Premiën Maandag 13 en Donderdag 16 Augustus 1934 3 u. c8 m. 2. Moerenhout, op 5o sec. 3. De Caluwé 4. Christiaens 5. Degeeter 6. Corthout 7. Verniers 8. Struyven 9. Raes 10. Verdyck. Om te vervolgen met de Onafhankelijken hadden we het Criterium van 't Noorden van Frankrijk in 4 ritten geloopen waar Remi Verschaetse den 1" rit won vóór Flamand en Pyncket. De 2' rit werd door Achiel Der- meaux gewonnen welke alleen toekwam vóór Deleu Vermassen, Ceulgnaere De 3* rit was Blin aan de eer vóór Dermeaux welke de lei ding van 't klassement, door hem sedert den 2° rit behaald, blijft behouden De 4* rit werd door Porré binnengepalmr welke met Ver massen binnen kwam. Achiel Dermeaux, welke in het klassement 1' eindigde en destijds door snapping waagt, maar Vandenberghe, Depoor- ter en Catrysse springen op 't wiel en de vijf leiders nemen 100 meter als wanneer Dufro- mont, Parmentier en Stockelinck vervoegen. De groote bende, waarin Meernhout het groot ste werk doet wordt in den lastigen klimop naar den Rooden Berg totaal uiteengerukt en Marcel samen met Mistiaen,Van Craeylynghe en Van Walleghem kiezen het hazenpad. Deze laatste moet echter afstappen voor bandbreuk. Op den Rooden Berg waar de beklimming ge leid wordt door Vandenberghe en Meernhout, wint de eerstgenoemde de premie. Onder- tusschen vinden wij in den afzink Verfailleen Boone aan het herstellen en tegen Westoutre moet Carreia door breuk achter blijven. In Reninghelst wordt de premie door Vanden berghe gewonnen en op weg naar Vlamer- tinghe wagen Formet, Meernhout, Stocke- De Juniorskoers te Yper De renners aan het vertrek. het noodlot werd achtervolgd, heeft dus deze maal van ongelukken gespaard, kunnen too* nen dat hij niettegenstaande zijn schouder breuk in 't begin van het seizoen, nog een beetje daar is. Noël Declercq welke 2' eindig de verdient ook allen lof. We zien in deze kategorie dat Jan Wauters den koers van Anderlecht wint die naar zijn naam werd gedoopt, Groote Prijs Jan Wau ters vóór Dictus, Christiaens, enz. Uitslag 1. Jan Wauters IÓ2 km. in 4-36 u.; 2. Dictus op 3o sec. 3. Christiaens op I min. 4. Struyven 5. Loopmans 6. Corthout 7. Leemans 8. Verniers 9. Decaluwé. In Verviers ging het Gentsche baaske Alexander de palm halen voor 2. Geens 3. Bonduel 4. Van Grootenbruele 5. Van Henooghe 6. Deloor Alfons 7. Adam 8. Hardiquest. In Spanje is Frik Vervaecke, tengevolge van zijne mooie prestatie in de Ronde v. Frankrijk, nu bezig met de baarden binnen te rafelen en ging te Barcelona in een koers van 53 km. alleman kloppen zooals Esqueriet, Ferrando, Destrieux, Morelli, Trueba, Esquerra. In St*Niklaas toonde Haemerlinck nog eens te meer dat er nog met hem dient afgerekend en liep prachtig I* vóór 2) Boutmans, 3) Vis sers, 4) Bogaerts, 5) Kegels. 6) G. Deloor op i.3o min., 7) Meerschaert, 8) Fl. Horemans, 9) Dictus en 10) Leemans. Voer een maal zullen wij ons bij het strikt lokale houden, omdat hier in Yper zelf, de janiors aan slag lagen bij de Vereenigde Sportvrienden welke er hun «Grooten Prijs» lieten betwisten. Bij een uiterst mooi weder was de belang stelling zoowel van publiek als van renners ten volle verzekerd en 47 juniors haalden hun rugnummer af. Het kiuimke uit de kategorie was er vertegenwoordigd en alles liet dus een heftigen strijd voorzien. De vertrekkers Tack, Dejonckheere, For met, Vanderveeren, Verselder, Catrysse, Bar- be, Hallaert, Staelens, Stockelinck, Vander- heeren, Devos, Meernhout, Dufromont, Deman, Dumon, Pattyn, Van Walleghem, Claeys, Heirnaert, Desmet, Duran, Roose, Mistiaen, Verzele, Hermie, Gyselinck, Ver- meeren, Robbens, De Jans, Senesael, Van Craeylynghe, Vroman, Depoorter, Dehaut, Vandenberghe Mee, Boone, Carrein, Janssens, Covelyn, Van Dycke, Parmentier, Servaege, Verfaille, Vergote, Riethaeve en Dupont. Nadat de laatste waarschuwingen afgeroe pen werden stellen de renners zich in rang en om 2 ure 35 wordt de bende gelost. Onder het geleide van Verselden en Duran worden de eerste kilometers afgedraaid en de premie in Dickebusch doet den trein wat ver dapperen. 't Is eerst aan de Clytte dat Formet .samen met het Waaltje Dupont de eerste ont linck. Hermie en Parmentier eere ontsnapping welke hen gauw 200 meter voorsprong op brengt. De leiders geven volle gas en in Vlamertinghe hebben zij reeds 400 m op een groep van 14 man waarin Tack en Deman op kop zitten te sleuren. In Yper wordt Tack slachtoffer van een dwaas ongeluk, veroor zaakt door een automobilist welke toch den weg wilde dweerschen op 't oogenblik dat de 2e groep in aantocht was. Tack kon de auto niet vermijden, en reed er bovenop. Op dit oogenblik echter kunnen we met genoegen melden, dat aan den renner in kwestie, de wonden oppervlakkig waren en dat hij na de zorgen van heer Snick ontvangen te hebben, 's avonds reeds kon huiswaarts keeren. Intusschen zijn wij in achtervolging van de onderscheidene groepen tot bij de leiders geraakt waar Parmentier den klop van den hamer kreeg en loste Stcckelinck valt plat, terwijl Formet den trein, welke Meernhout en Hermie voerden, niet kon volgen en hen ins gelijks moest laten gaan. Blijven dus 2 leiders en welke dan nog De kansen worden be sproken Achter hen volgen Dufromont en Formet op 2 c6 min Op 2 25 min. volgen 10 renners waaronder wij PaTmentier, Mis tiaen, Riethaeve, Depoorter, Vermeeren her kennen. In de volgende ronden wordt deze tweede groep gescheiden door Robbens welke heftig te werk gaat, en goed bijgestaan wordt door Hallaert welke van diep uit den achter grond naar voor is gekomen. De derde groep welke nu bestaat uit Claeys, Rieihaeve, Du mon en Mistiaen volgt de tweede groep op 600 meter, terwijl M. Vandenberghe, Vander heeren, Dupont en Verzele op de derde groep 3oo meter achterstal hebben. Volgen dan nog Van Walleghem en Dejonckheere welke het laat steken evenals Heirnaert. Die groepjrs geraken hoe langer hoe meer gescheiden en loopen hunne ronden uit aan een razend tein- De aankomst Meernhout wint op Hermie. po. De aankomst van verre afgespannen gaf aanleiding tot een prachtsprint waarin Meern hout nogmaals toonde tot wat hij in staat is en er- afgeteekend Hermie klopte. Bravo Marcel. Aankoms1, I. Meernhout Marcel 110 km. in 3.25 u. 2. Hermie Michel op 1 leegte 7: Dufromont Jerome op 4.55 mm. 4 For met Joseph op 1/2 lergte 5. Robbens Pierre op 5 25 6. Vandenberghe M. op 7 o5 7. 7 Depoorter Jules op 3 lengten 8. Dumon Charles op 7.10 9. Riethaeve Hector op 40; 10. Hallaert André op 12.15 n. Roose Gaston op 14.10; [2. Vroman Gerard op 1/2 lengte i3. Verzele Gerard op i5 min. 14. Claeys M arcel op 19.10 i5. Vanderheeren op I lengte 16 DeJans Urbainop 1/2 lengte 7 17. Van Wdlleghem Uscar op 2 lengten 18. Covelyn gedubbeld 19 Verselder, idem. Om te sluiten een woordje van dank aan al dezen welke de Vereenigde Sportvrienden in hunne pogingen s eunden 't zij geldelijk of anders. De Veloclu welke nu, aan haar twee jarig bestaan, zulk een prachlfeest durft op touw zetctn moet ongetwijfeld deze successen bekroond zien. Daarom wordt allen lid bij de Vereenigde Sportvrienden Deze lapten het Zondag af in B.-celaere alwaar het officieel kampioenschap van de West Vlaamsche WieLrvereeniging doorging. Al de Ypersche renners namen er aan deel doch hadden geen kans. Maurice Degraeve liep weg, werd bijgehaald om naderhand door ongelukken in den achtergrond te verzeilen- Bertje Woets vi-1 plat, stak een ander wiel, reed uiterst goed. maar was te passief, en liet maar begaan. Jammer toch, want anders had. hij zijne kans. Nu eindigde hij 9' als de eind sprint door hem tegen Verstraete betwist,, veel vinniger was als die der eersten. Nu, Albert, eep raad, alswanneer men in een groep van 72 renners steeds van achter zit, i& de onkans zooveel te grooter dan, alswanneer men valt, men er g op 10 maal boven op rent, en anders niet. Daarentegen van voor ziet: men dat er gedemareerd wordt en met een minimum van inspanning zit men er bij. Zoo dus onthouden hé Poltje Salomé viel plat op* een slecht moment, terwijl Vandecasteele en Verbeke insgelijks door breuk moesten op geven. Sprinter. STAD YPER te 1 uur zeer stipt Ingericjijt door het Stadsbestuur en de: Ypersche Wielrijdersclub met de milde on dersteuning der Firma Van Ier Eist, Klakkem «City - Sport Neringdoeners en Sport wereld Verdeeld als volgt iooo fr. en Palm, ver ders 700, 600, 5 jo, 400, 3oo, 25o, 175, 125,. 100, 100, 75, 75, 5o, 5o fr. en verscheidene: premiën. Verdere inlichtingen Inschrijving en Ver trek aan Taverne Chevrolet bij Gaspard Vanlimburg, Veurnesteenweg. Wegwijzer Eerste ronde Kemmel, Locre, Rooden Berg,. Westoutre, Reninghelst, Poperinghe, Elver- dinghe, Yper (één maal). Tweede ronde r. Yper, Potyze, St Jan, Kemmel, West Nieuw- kerke, Wulverghem, Meessen, Vier Koningen,. Yper (twee maal). Aankomst aan 't 1 kaal' Café Sportwereld bij J. Debeer. Prijs- uitdeeling ter café Au Monarque bij dem Oud Renner Odiel Taillieu. In 2 ritten, over 70 km., voor alle begin nelingen (oud juniors uitgesloten) 2500 Frank prijzen en premiën Bekers voor clubs, konstrukteurs en win naars. Omloop 's Maandags Vlamertinghe, Yper, Popeiinghestraat, Fochlaan, Statiestr., Tempelstr., Boterstr., Vandenpeereboompl., Elverdinghestr., Veurm steenweg. Brielen, Switch Road, Vlamertinghe (7 maal). 's Donderdags Vlamertinghe, Pothem, Brielen, Yper, Augustinestr., Vlamertinghe, Belle str.. Casselstr., Brandhoek, Vlamer tinghe (6 ronden). Inschrijving van heden af bii Pottilius, lokaal van Sporting Club Vlamertinghe, of bijl Oditl Deberdt, Brielen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6