Oorlogsmuseum Excursion 1 la Braderie da Uil» van 't lepersch Saillant 8 Nos Vis itaurs Une partie du persennel desUsines Philips, partie le Vendredi soir d'Harwich.est arrivée Samedi dernier, II aoüt, 6 heures du matin A Zeebrugge et de la est venue en Train-Radio Ypres. Arrivés vers io h. 1/2, nos visiteurs se sont rendus musique en tête, l'hótel de ville oü ils furent re^us par M. le Bourgmestre, et ensuite au monument de la porte de Menin, oü une courte cérémonie a cu lieu. Après une promenade d'environ deux heures en notre ville, ils sont repartis pour Ostende oü ils devaient déjeuner et de la retourner a Zee- brugge pour en repartir a 1 heure du matin pour Harwich. Parmi eux se trouvaient des membres du personnel de toutes les Usines des Appareils de T. S F. Philips il y en avait de Londres, de Cardiff, d'Edimbourg et de toutes les villes de l'Empire Britannique. On nous signale pour aujourd'hui Samedi, la visite d'une autre partie du personnel de ces mêmes u-ines qui arrivera en gare a 10.25 heures pour repartir a 12 h. 3o pour Ostende. Dimanche est arrivé a Ypres, a 12 h. 47, un Train Radio de Mors. Après une courte visite en notre ville, les excursionnistes sont repartis a 16 h. 10 pour Gand. Pendant la journée du i5 Aoüt, 482 visiteurs ont signé les registres au Monument Anglais de la Porte de Menin, dont environ la moitié sont anglais II faut tenir compte de ce que le plus grand nombre des non anglais ne signent pas ces registres, et que seuls du reste les signent ceux qui visitent le monument pour la pre mière leis. II nous revient qu'un groupe de membres de la British Legion, du Comté de Sussex, au nombre d'environ 120, séjournera en notre ville du Samedi lr au Mercredi 5 Septembre prochain. Alwie het bezoekt, zal immer een voorstander zyn van den Vrede onder de Volkeren.» De Tentoonstelling bevat o. a Aanvals en Verdedigingswapens, Uitrustingen, bezienswaardigheden van technischen en historischen aard onder dewelke menige stuk ken, door hunne samenstelling, aan de belang rijkste oorlogsfeiten herinneren. De Beste Verzameling die er bestaat. De talrijke vakken en bestanddeelen der ver schillende Legers zijn er vertegenwoordigd alsook de foto's in de vuurliniën, door den vijand zoowel als door de bondgenooten ge nomen en die de Gewichtigste Gebeurtenissen van den Grooten Oorlog duidelijk maken. Tegenover de Hallen. Ingang Boomgaardstraat. Een Oud-Strijder geeft kosteloos alle inlichtingen. Conservator Mr L. N. MURPHY, F. I. L., leper Telefoon ig5. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Zondag 12 Oogst, door M. Van ^Islander Robert, eer sleutel. Maandag i3, door M. Verstampe Antoon, een lederen zakje met paternoster erin. Beide voorwerpen berusten op het politie- bureel. Door M. Demey Theophiel, Rijselstraat, 134. een kleine zilveren ketting met twee zilveren medailletjes, die hij ter beschikking van den eigenaar houdt. Een mrchelsche schapershond is toegeko men bij M. Timmerman Hector, Maarschalk Frenchlaan, alwaar de eigenaar hem mag terughalen. Woensdag i5, door Jufvr. Huyghebaert Nelly, een brieventasch bevattende een re klaambrielje en een photo. Ten politiebureele terug te bevragen. Verloreo. Vrijdag 10 Oogst, tusschen De Panne en Yper, door M. Nieulat Maurice, van Rijssel. een reiszak in goed verscheidene k!eedingstukken inhoudende. Zaterdag II, doer M. Dekens Anselme, van Gheluvelt, een brieventasch met een ze kere som geld en versch idene papieren erin. Door Mevr. Caenen Emile, drie sleutels aan een ring gehecht. Tusschen de Maarschalk Haiglaan en de Kruisstraat, langs de vaait, een bi il in een lederen brilledoos. Tegen belooning ten bu reele dezer terug te brengen. Zondag 12, op de autoskooter ter foor alhie', door M. Vandepo<le Jules, van Leu ven, een geldbeugel een groote som geld inhoudende. Door M. Desmettere, van Marcq en Ba roeul, het deksel van den koffer van zijn auto. Door M. Facobricie Mario, wonende te Parijs, een brieventasch inhoudende papieren en een zekere som geld. Allerhande Nieuws Yper. Omvergereden. Sedert eeni gen tijd reeds is men bezig den Rijselsteen- weg, juist buiten de Rijselpoort. te herstel len en tengevolge dezer werken is het verkeer, dat op deze baan uiterst druk is, thans zeer moeilijk en zelfs gevaarlijk. Zaterdag laatst, rond 10 u. 's morgens, werd een der aldaar gebezigde werklieden, de genaamde Vanraes Cyrille, 55 jaar oud, van Yper, terwijl hij aan den arbeid was, omvergereden door een fran sche auto gevoerd door M Herteskene Jules, van Marais de Lotr.me. Het slachtoffer, dat den voet gebroken had juist bij den knoesel en kloeg van geweldige pijnen in den schou der en de zijde, werd dadelijk opgenomen en ter verzorging naar de kliniek der Z warte Zus ters gebracht. Een onderzoek werd ingesteld. Hel Verkeer. Ter gelegenheid der Tuin dagfeesten hebben wij nogmaals kunnen be statigen hoe druk het verkeer hier is op de Groote Markt, bijzonderlijk den Zondag. Het mag waarlijk een wonder heeten hoe er aan de kermisvierders, die talrijk rond de foorkra men wandelen of er eenigen tijd voor blijven stilstaan, geen ongeluk overkomt, want gesta dig komen daar, van beide kanten, autos voorbijgereden. Gezien onze Marktplaats groot genoeg is en ze met den Tuindag toch nooit vol bezet is, ware er, ons inziens, mid del het verkeer op de Staatsbaan langs den Zuidkant der Markt v^el te vergemakkelijken en minder gevaarlijk te maken, door de foor- kramen drie a vier meters achteruit te plaat sen. Gezien, anderzijds, de nieuwe wet op het verkeer binnen kort van kracht zal worden, ware het insgelijks zeer nuttig er eens op te denken het door den gemeenteraad reeds ge stemde reglement op het verkeer in toepassing te brengen en vooral de zoo noodige signalen te doen plaatsen, opdat de automobilisten, althans tegen het aanstaande seizoen, zouden weten waaraan zich te houden en niet meer blootgesteld zijn alle vijf stappen de steeds onaangename opmerkingen van de politie agenten op te loopsn. Landlooper. Maandag laatst werd de 5o jarige Snyers Victor, van Motscroen, die hier zonder bestaansmiddelen rondliep, door de rijkswacht aangehouden. Denzelfden dag nog werd hij door de Rechtbank veroordeeld om voor twee jaar naar Merxplas te gaan wonen. Botsing. Dunderdag avond, omstreeks 7 u. 3o. kwam een autotractor met sleepwa gen, gevoerd door D'Hooghe Jozef, maalder te Moorslede en geladen met 6000 kgr. graan, van Rousselare gereden op weg naar Watou, toen hij hier op den Bruggesteenweg, nabij de herberg De Kalfvaart, aangereden werd door een moto die uit de tegenovergestelde rich ting kwam Deze laatste, de genaamde Lam paert Remi, van Gheluwe, stuikte ten gronde en lag met zijn hoofd onder het achterwiel van zijn moto gekneld. D3 autovoerder, die dadelijk gestopt had, hielp samen met enkele geburen het slachtoffer, dat het bewustzijn verloren had, uit zijn neteligen toestand red den. D2 gekwetste kwam echter spoedig terug bij zich zeiven en werd ter verzorging naar het hospitaal vervoerd, waar men benevens eenige vleeschwonden ook nog een schedel breuk bestatigde. Het voorwiel van zijn moto was gansch ingebeukt. De rijkswacht deed het gebruikelijk onderzoek. Kerkdieven. Sedert eenigen tijd zijn dieven in het omliggende aan 't werk en heb ben het vooral gemunt op de kerken, welke zij 's nachts bezoeken en er de offerblokken openbreken. Zoo. bezochten ze reeds de kerk van Brielen en de kapel van het Hooghe te Zillebeke. Deze dieven worden ijverig opge spoord. Poperinghe. Verkeersongeval. Een fransche auto reed van Poperinghe naar Watou, toen nabij de Melkerij een kind over de baan liep. De voerder, een ongeluk willende vermijden, gaf een zwenking aan het stuur, doch tengevolge van den regen was de baan op die plaats wat glibberig, zoodat de auto uitgleed en in de gracht omkantelde na eerst nog een boompje ontworteld te hebben. Een der inzittenden werd slechts licht ge wond, doch het voertuig was erg beschadigd. Zonderling overlijden. De 43 jarige statiewerkman Duquesne Remi, wonende Rek- hofstraat, was sedert den Zaterdag avond niet meer gezien geweest. Zjne vrouw, met wie hij in geen te beste verstandhouding leefde, vroeg den Zondag, rond 's mid Jags, aan een gebuur eens in huis te willen gaan zien zoo er met haar man niets haperde. Da gebuur, die het huis aizccht. vond den man dood op den zolder liggen. Zijn kleederen bevonden zich op zijn bed Het paiket van per kwam 's avonds, rond 6 uur, ter plaats en was ver plicht de deur te doen openbreken daar de vrouw, die nochtans verwittigd werd dat ze bij de komst van het parket moest thuis zijn,, afwezig was. Maandag weid er in het gast huis tot de lijkschouwing overgegaan, daar dit overlijden verdacht voorkwam. Gheluwe. Aanrijding. Maandag: morgen greep er in de Meenenstraat een aan-r rijding plaals tusschen de auto van Catry Ge rard, van Neuville (Frankiijk) en een moto die door de gebroeders Galloo, van Gheluwe,. bereden was. Deze laatsten werden beiden ten gronde geslingerd, terwijl de moto onder de auto terecht kwam en gar.sch buiten dienst gesteld was Galloo Remi had het rechterbeen 1 gebroken. Zijn broeder, Jerome, kwam er met enkele lichte verwondingen vanaf. Een onder zoek werd ingesteld. Poelcapelle. Knaap overreden. Vrijdag voormiddag, omstreeks 11 uur, werd de kleine Paul Gheeraert, vijfjarig zoontje van M. Jules Gheeraert, die met zijn broertje een traamkarretje voorttrok tusschen de Statie en de Madone door een toeristen auto gevat en op den slag gedood. Het parket van Yper is ter plaa's afgestapt om een onderzoek in te stellen. Vroedvrouwschool 5t-ffnna - Brugge Wij vernemen dat Jufvrouw R. M. Van Bleu, van Yper, haar eindexamen, met groote onderscheiding in hooger genoemde school aflegde. Onze beste gelukwenschen. La Ligue des Poilus de France organiser pour le Lundi 3 Septembre une excursion-, a la B aderie de Lille. Les personnes désirant accompagner peuvent se faire inscrire a.. l'Hótel du Nord, rue de la Gare, t.° 65. Prix aller et retour 10 fr. Départ a 6 h. 3o Les places étant limitées- se presser. Burgerlijke Stand van Yper MARKTEN MARCHES: M1DDELPRIJZEN PRIX MOYENS Markten van Anderlectit 13 Oogst Varkensmarkt te koop gesteld 3791 stuks. Gemiddelde prijs-- per kilo op voet 3,70 4,20 fr. 14 Oogst Veemarkt te koop gesteld 343 ossen aan 3,65 6,00 fr. 133 stieren aan 3,254,40 fr., i338koeient aar 3,25 - 4,40 fr. Totaal 1814 stuks. 16 Oogst Kalvermarkt te koop gesteld 1741 stuks. Gemiddelde; prijs per kilo op voet 3,70 7,00 fr. Aangekomen gedurende de week 2028 stuks (Woorden van den Bisschop van Willesden, in St-Martin's tn-the-Fields. Trafalgar-Square, Londen, 10-11-32). Verklaringen van 11 tot 17 Augusti 1934. Geioorten Saelen Camille, Recollettenpoort, 5.— Lelong;; Eddy, Paddepoelstraat, 18. Debreyer Marguerite, Zonne- bekesteenweg, 50. Overlijdens De Waele Maria-Ludovica, 64 J. z.b. onge huwd, Bollingstraat, 3. Knockaert Engel, 83 j. z.b. wed' Capoen Pbilomena, wed' Duprez Juliana, Rijsselstraat, 133. Yper 11 Oogst KortrIJk 13 Oogst Rousselare 14 Oogst Veurne 14 Oogst Poperinghe 17 Oogst Tarwe de 100 kllogr. Froment les 100 kilos 69,50 73 75 66 71 *ogge ld. leigle ld. 62,50 70 75 71 87 Haver ld. 4 votne ld. 67,50 68 70 03 62 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 37,50 38 40 45 50" Boter de kilogram 8eurre le kilo 19,50 20,00 19,00 19,00 19,0<R' Sieren het stuk CBafs la pitte 0,45 0,45 0,47 0,48 0,40» Hoppe de 50 kllogr. Houblons les 50 kilos 825- tss*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 12