Charles Hongenae KOBTBIJKSCHF ONDERLINGE I JÏXeRR^ Se waarborgde Permanenten KOLEN DE KEIZER KOOPT BELGISCHE 2 Hout- en Marmer Schilderklas Beeldhouwkundige Afdeeling Agent de change egréé A Ia Bourse de Bruxelles 25, Fue du Temple, 25, YPRES Ordres de Bourse Comptant Terme Leest en verspreidt Het Ypersche EINDUITSLAGEN Let Op Sportgilet motocycliste aan 8 5 fr. Tennisbroek vanaf 45 fr. bij GLISSOUX Statiestraat, 11YPER. G. NUYTTENS - CllOMBE Kalfvaart. 22 YPER Waar zijt gij het ZEKERST en VOORDEELIGST verzekerd NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de TE KORTRIJK Brand - Leven Ongevallen Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor te Yper Algemeen Opziener OM ER ROBYN- fnramnrtffli—mw Tentoonstelling in de H. Familie G. de Stuersstraat Faire nettoyer ou teindre ses vètements chez Kleederen door c'est leur donner une nouvelle jeunesse. Glacage Américain de Cols et Manchettes in t nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoone Strijk wascti Kilowasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bijhuis 53, Rue de Dixmude Diksmudestraat, YPRES. Tel. 260 YPER. Te koop ten bureele dezer Wet op de Openbare Dronkenschap Huffel Michel Glaswerk I. Baelen Eric. Ontwerpen en Bestekken van Gebouwen I. Degraeve Pol en Snick Albert 3. Bed- deleem Leon. Autotechniek I. Verleure Evarist, Eeremetaal. Hoogste Afdeeling van Bouwkunde i. Casier Henii, bijzondere prijs, eerem. Prijs van het Lootenfonds I. Casier Henri 2. Degraeve P. 3. Snick Albert. 23 ingeschreven leerlingen Leeraar Mr Degroote Prosper Eerste Afdeeling I. Baert Achiel 2 Frantzen August 3. Ooghe Robeit 4. Vandaele Daniel 5. Per nelle Fernand. Tweede Afdeeling 1. Vincart Polen Leclercq Jan, eeremetaal; 3. Leleu Albert, eeremetaal 4. Menu Jan. Hoogere Afdeeling i. Chercbye Henri, eeremctail2. Goemae re Camiel. Hoogste Afdeeling i. Gouwy Julien, eereprijs eeremetaal. N. B. De heer Leon Beirnaert, gewezen leerling der schilderklas. die verleden jaar den eereprijs behaalde, heelt het Bekwaamheidsdi ploma met de grootste onderscheiding bt komen voor schilderkunst,afdeeling hout- en marmer schilderen, aan de Vrije Beroepsschool voor Kunsten en Ambachten, te Rousselare. Praktische Leergang voor Hout- en Steenbewerkers 12 ingeschreven leerlingen Leeraar M' Cornillie Camiel Modeleering Eerste Afdeeling 1. Depikker Daniel 2. Claeys André 3. Vandooren Raoul. Tweede Afdeeling I. Kools Alfons, eeremetaal. Bijzondere Afd. (Graphische Oefeningen) Eerste Afdeeling i. Vandamme André, eeremetaal. Hoogere Afdeeling I. Pottel Léonard, Eereprijs Eeremetaal. De inschrijving van nieuwe leerlingen, in de lokalen der Nijverheidsschool, O. L. Vrouw straat, 8, op Zondag 30 September van 10 tot 12 uur. Aanvang der lessen Maandag i October 1934. Téléphone 461 bekomen coor de leerlingen der St-Joseph's Vr\je Beroepsschool - leper Zondagleergang Coupe en Confectie Eeremetaal en diploma met groote onder scheiding Deprez Maui its, Meenen. Diploma met groote onderscheiding Lou- wagie Willem, Elverdinghe Verbrugghe Julien, Zonnebeke. Diploma met onderscheiding Garrain Gaston, leper Verstraete Marcel, öecelaere; Van Meenen helix, Gheluwe; Dewulf Jerome, Zonnebeke Vanacker Albeit, Wevelghem Vandamme Albert, Gheluwe. Diploma met voldoening Wolters Georges, leper Pype Roger, Zonnebeke. Dagvakschool - Houtbewerkers Eeremetaal en diploma met onderscheiding Btckaert Georges, Becelaere. Diploma met voldoening: Trooster Camille, Pollinckhove Cardoen Albert, Becelaere Lievyns Joseph, leper Gelein Andié, Pope- ringhe Duthoo Albert, leper Trooster Charles, Pollinckhove Verblijjsgetuigschrijt Masschelein Gaston, leper; Desmet Isidoor, id.Muylle Frans,id. Metaalbewerkers Eeremetaal en diploma met onderscheiding: Verbtke Albert, Houthem. Diploma met onderscheiding Gryson Hu bert, Komen Legraeve Maurice, leper Demey Jean, Kemmel Denorme Albert, Becelaere Lamaire Raymond, Poperinghe Temperville Joseph, Beveren a/Y Verbeke André, Gheluvelt Descamps Gaston, Poel capelle Corion Julien, Becelaere Vervenne Paul, Gheluvelt. Diploma met voldoening Duprez Albert, leper Van Eenaeme Jean, leper Vanpete- ghem AlfoDS, Wytschaete. Verblijfsgetuigschrift Bartier Prosper, Ko men en Hallot Jules, Zantvoorde. Deinschrij ving van nieuwe leerlingen wordt gedaan ten huize van Eerwaarden Hetr Be stuurder, St Jacobstraat, 5, leper, van 10 tot 12 uur, op de Zaterdagen 1, 8 en 15 Sep tember en de Zondagen 2, 9 en 16 Septem ber. Het Dieuw schooljaar zal beginnen op Dinsdag 18 September a. s. voor de nieuwe leerlingen en op Maandag 17 Sep tember voor de oude leerlingen telkens te 8 uur. aan SO fr. alles inbegrepen zonder electriek noch doom Allerlaatste nieuwigheid Vraagt dag en uur a. u. b. Handelsregister: Kortrijk g52 Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December iq32, in uitvoering van de wet van 25 Juni iq3o. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Mondstraat - Tel 109 We hadden de vorige jaren er zoo hoog hooren mee oploopen en we zouden er maar eens naar toe trekken dit maal. We zijn ge gaan en... we hebben onze nis niet beklaagd. We hebben gezien en, zelf staand in de praktijk, hebben we bewonderd. Ja, bewon derd, hoe vanaf de laagste klassen het onder wijs in de praktische hand wei ken met zorg en ijver wordt gegeven en met succes be kroond, want naarmate we de leerjaren op gaan is er telkens een merkelijken vooruitgang blijkbaar. De heele kleintjes breien kousen, halsdoekjes, broekjes. Ia 't volgende jaar leeren ze naaien, alle slach van steken die op kleinigheden worden toegepast: tafelkleedjes, omslagen voor nachtjaponnen, zakdoeken. Vervolgens zien we hemdjes, broeken, lijf rokken met tusschenin fijne en smaakvolle fantaisiewerken die de huiskamer kunstig ver sieren zullen. Doch dit was nog maar een begin, de leer lingen der Beroepsschool staan aan de spits voor wat aangaat linnen- en confectiewerk. We hadden kunnen uren besteden aan het bezichtigen der kieskeurige toiletjes, mantels, hoedjes en beroepsteekeningen, de modellen zijn zoo goed gekozen, elk stuk zoo netjes afgewerkt dat men zich afvraagt of het wer kelijk leerlingen zijn die zulks hebben voort gebracht. Het antwoord lag voor de hand 16 diploma's door de leerlingen behaald in de officieele examen legden een prachtige getui genis af van wat er in de H Familie wordt gepresteerd in zake vrouwelijke handwerken. We zijn gelukkig het te hebben mogen be statigen en te vermelden. We wenschen dat de school van de H. Familie van langs om meer moge gekend en gewaardeerd worden. Een aankoop van duizend kilos vreemde kolen doet twee dagen loon verliezen aan een belgitch mijnwerker. De inlandsche huiskolen zijn beter dan de vreemde. Ze branden langer en komen ten slotte beter koop. Laat U dus niet beïnvloeden door den schijnbaar geringen prijs aan denwelken men U de vreemde kolen komt aanbieden. De firma E. VAN OVERSTR AETEN, Statiestraat, 35, Yper, telefoonnummer 123, verkoopt enkel belgische kolen. Zij aan vaardt alle bestellingen van af duizend kilos en levert deze kolen aan den prijs van den groothandel. Ondersteunt onze mijnwerkers met enkel belgische kolen te koopen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 14