Het Geheimzinnige Document Crédit Fancier de Belgiqne Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk toekomen. 3 Uitgifte van Grondobligatiën BANK VAN KORTBIJK EN WEST VLAANDEREN 120 Miljoen... Koloniale Loterij Mengelwerk van Het Ypersche Nr 9 .door CHRISTIAN HAUGEN hertaald door P. J. AERSSENS VERBODEN NADRUK (Vervolg) XI. U Liegt Ik heb 't begin van uw onderhoud met IHunter gehoord z ide Cynthia. En om nu -maar niet de minste aanleiding tot argwaan te geven, moest ik zorgen voor hem thuis te -zijn. Daarom heb ik de di ur van een neven- vertrek, hetwelk misschien wel door 'n ander «gehuurd wordt, opengebroken en sta nu aan de telefoon. Ik moet u namelijK ten steikste cafraden, op het voorstel van Hunter in te gaan. Zeg onder alle omstandigheden neen». Ja antwoordde Algy, enkel om maar iets te zeggen. Hunter echter keek hem wantrouwend aan. Stenton weet natuurlijk wel, waarom hij u zoo *n groot bedrag biedt ging Cynthia -verder. En ik geloof, dat ik 't ook weet. Maar daarover later. Over 'n paar uur bel ik -weer op. Nu moet ik gaan. Doet u, alsof 'n -wriend *n praatje met u kwam maken Ik heb er geen antwoordde Algy met groote beslistheid. Cynthia antwoordde niet meer. Zij hing den hoorn op den haak en Mrs. Jones keek niet weinig verbaasd, toen zij de elegante jonge dame uit de kamer van den ouden Perkin zag komen. En haar verbazing nam nog toe, toen •jsij zich herinnerde, dat zij diezelfde jonge dame an Rodney's kamer gelaten had en Per Janheeteraaal niet thuis was. Intusschen fingeerde Rodney een gesprek aan de telefoon en vertelde onder andere, dat hij morgen geen tijd had om te komen, want dat hij nog denzelfden avond vertrok naar Ramsgate, om daar z'n vacantie door te brengen. Toen hij afgebeld had en weer ging zitten, «vroeg Hunter Bent u werkelijk van plan, om naar Ramsgate te gaan Het komt me erg zonder ling voor, dat u dit in mijn bijzijn vertelt Algy haalde de schouders op en lachte. Ik geef de zaak volkomen op zeide hij. Ea wat 't zonderlinge betreft Mr. Stenton heeft daarin toch zeker 'n schitterend record geslagen, 'n Onverklaarbare moordaanslag, 'n onverklaarbare ontvoering, een onverklaar bare spionnage, en tot slot een onverklaarbaar bod wat zegt u daarvan Hunter glimlachte. Voortreffelijk in scène gezet antwoord de hij. Maar ik kan u de verzekering geven, dat *t u niet zal gelukken, mij uit te hooren. Zóó groen ben ik niet meer in m'n vak. Ik heb u al meer gezegd, dat 't gevaarlijk is, Stenton te weerstreven. Overigens wil ik u wel beken nen, dat uw comedie eenvoudig belachelijk is. Wij zijn er vast van overtuigd, dat u drom mels goed op de hoogte bent. Daarom begrijp ik niet, dat u maar blijft aandringen. Geef u verder geen moeite, om iets van ons omtrent Stenton's plannen te weten te komen. Maar genoeg daarover. Gaat u op ons voorstel in Neen Hunter verloor 'n oogenblik zijn zelfbeheer- sching. Welnu, beken dan liever direct dat u *t gevonden hebt en noem 'n prijs zeide hij geërgerd. Wat gevonden vroeg Algy. Hij begreep echter reeds lang, wat Hunter bedoelde. Doch hij wilde zekerheid hebben. Hunter antwoordde niet, doch keek hem vol minachting aan en stond op. Bij de deur geko men waagde hij nog 'n laatste kans. Ik wil u nog 'n goeden raad geven zei de hij. Neem de tien duizend pond en ver laat onmiddellijk uw kamers. Het is uw eeni- ge uitweg. Verzet u zich toch niet tegen Stenton Algy keek hem lang aan. Ik kan niet zei hij dan. Hunter greep hem bij den arm en schudde hem onstuimig heen en weer. Mensch, begrijpt u dan niet, dat uw leven op het spel staat riep hij uit en zijn stem klonk dreigend en overredend tegelijk. Rodney wrong in vertwijfeling de handen. Zoo waar als ik hier sta, ik kan niet antwoordde hij. U moogt ervan denken wat u wilt, maar 't is de zuivere waarheid. Ik begrijp er niets van. Geef dan toch eens een verklaring Hunter liet zijn arm los en keek hem aan, alsof hij wilde zeggen u liegt Doch hij preste de lippen op elkaar en sprak geen woord. Algy Rodney was weer alleen Mrs. Jones was totaal overstuur, toen om acht uur dezelfde jonge dame weer aanbelde. Doch Algy ontving zijn bondgenootemet over groote blijdschap. Ik heb met smart op u zitten wachten zeide hij. U bent de eenige mensch, met wiens hulp ik misschien ooit iets zal begrijpen, van al de geheimen die mij omgeven. Ik heb de beide broeders Hunter gevraagd mij toch te zeggen, waarom ik achtervolgd wordt en waarom Stenton mijn vijand is. Maar beiden denken, dat ik comedie speel. Zij willen me eenvoudig niet gelooven Cynthia antwoordde niet. U gelooft me misschien ook niet voeg de Algy er verbitterd aan toe. Zij keek hem geruimen tijd onderzoekend aan. Het zwijgen werd bijna pijnlijk. Ik geloof u zeide zij eindelijk. Maar nu begrijp ik ook van de heele zaak geen steek meer. En daarom kan ik u dan ook tot mijn spijt niet verklaren, waarom Stenton u zoo vijan dig gezind is. Misschien heeft hij 'n wrok tegen uwe familie, nog van uit den tijd, dat uw ouders leefden. In ieder geval heeft 't geen doel, er steeds over na te denken, waarom hij een aanslag op uw leven deed. De rest laat zich gemakkelijk begrijpen. Ik weet, dat Sten ton reeds geruimen tijd Daar een document zoekt en al zijn spionnen met de opsporing daarvan belast heeft. In den nacht toen hij u trachtte te dooden, kwamen er weer berich ten binnen en hij meende, dat 't hem nu einde lijk zou gelukken de schuilplaats van het docu ment te achterhalen. Hij hield 't voor zeker, dat 't in uw bezit moest zijn en in uw bureau opgeborgen lag. Toen zette hij een nieuw plan in elkaar. Doch daarover later. Nu heb ik iets met u te spreken van zeer veel gewicht en wel 't volgende Stenton vond het document niet. Het ligt dus voor de hand, dat hij 't verkeerde bureau heeft laten halen. Ik ben op deze gedachte gekomen, toen ik in uw slaapkamer een ander bureau zag staan. Misschien kunnen wij het document wel vinden Denkt u dan, dat het document in 't an dere bureau zou kunnen liggen Dat is een erfstuk, zeker al meer dan honderd jaar in onze familie en nooit in vreemde handen geweest. Zoolang ik deze kamers huur, staat 't hier tt Dat zegt nog niets antwoordde Cynthia vol vuur. Laat ons direct gaan onderzoeken. Ik zou er graag bij willen zijn. Mag ik Hier is de sleutel Beiden traden de kamer binnen en stapten naar het oude schrijfbureau. XII. Het Document Algy stond naast de lieve Cynthia voor het oude schrijfbureau, dat naar hunne bereke ning een groot geheim moest verbergen. In stilte verbaasde hij er zich over, dat het nu pas drie dagen geleden was, dat hij zoo geheel onverwachts in dit merkwaardige avontuur betrokken werd. Pas drie dagen Het was hem, of de dagen van rust onein-- dig ver achter hem lagen en hij kon niet begrijpen, dat er eens 'n tijd geweest was» waarin hij snakte naar afwisseling en avontu ren. Nu had hij er al meer dan genoeg van. Ondanks dit alles, was hij in één opzicht toch ook weer blij. Hij beschouwde het hup- sche slanke meisje, dat zich ijverig over het oude bureau heenboog. De verrukking, die uitging van haar lieftalligheid, de vreugde, zich in haar onmiddellijke nabijheid te bevin den, deed hem al 't andere vergeten. Maar u moet mij helpen zoeken zeide Cynthia. Zullen wij eerst eens zien, of er geen geheime lade is Dat denk ik niet antwoordde Algy en trok de eene schuiflade na de andere uit. En het bleek, dat hij gelijk had. Hoelang zij ook klopten en tastten, er was niet 't minste, dat op een geheim vak duidde. Na 'n half uur vergeefs gezocht te hebben hielden zij op en keken elkaar eens aan. Maar 't document moet hier zijn zeide Cynthia. Alles wijst er op. En 't komt mp wenschelijk voor, dat we het vinden vóór u op reis gaat, dan valt het tenminste niet in Stenton's handen. Blijft 't in uw bezit, dan zult u 't zeker als 'n scherp wapen tegen hem kunnen benutten Misschien heeft een der laden een dubbe len bodem meende Algy. Laat ons nog eens kijken De laden werden op het bed leeggegooid en daarna de bodem nauwkeurig onderzocht. Dit vorderde weer 20 minuten, doch gaf geen resultaat. Wat zal Mrs Jones wel denken zeide Cynthia opeens. Het is intusschen al zoo laat geworden. Ik ik moet nu wel gaan Oh nee verzekerde Algy, maakt u zieh daarover geen zorgen. Voor haar behoeft u zich niet te haasten. Zij is al lang vergeten, dat u hier bent. En ik heb u nog zoo heel veel te vragen. Als we maar dat ongelukkige docu ment gevonden hadden Tot zijn groote vreugde liet Cynthia zich overreden en verklaarde hem tevens waarom zij neg bleef. Ik ben werkelijk nieuwsgierig. Stenton spreekt al jaren over dit document en heeft zich alle moeite getroost, om 't in zijn bezit te krijgen. Laat ons verder zoeken. Tenslotte moeten wij 't vinden Vervolg te naaste week. BELGISCH GRONDKREDIET Naamlooze Maatschappij gistichi ia 1835 INTREST 4y, ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE EN TOEKOMENDE LASTEN Die obligatiën uitgegeven doer deze maatschappij met een bestaan van bijna 100 Jaar, en beschermd deer de SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE, zijn eene volstrekt zekere plaatsing. ®nder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGEMEENE SPAAR- en LIJFRENTKAS en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP Naamlooze Vennootschap gesticht in 1073 Hypotheekleeningen aan voerdeelige voorwaarden zullen, ten laatste in October a.s., ver deeld worden tusschen de bezitters der loten van de

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 15