VELOSPORT Criterium van Namen Criterium van Malo les Bains Omloop van België Criterium van Herve Ronde van België voor Onafhankelijken Groote Prijs van Luik Groote Prijs van Yper Op het oogenblik dat we onze kroniek aan- ■wangen, kunnen wij niet nalaten eerst en voor al eene warme hulde te brengen aan den ech -ten wereldkampioen Jef Scherens welke in ■snelheid opnieuw den titel binnen onze gren zen bracht en dus voor de 3e maal de regen boogtrui aantrekt Na te Rome, Parijs alle- man geklopt te hebben, was deze maal de ■vrees eenigszins gewettigd in Leipzig, omdat «enerzijds de piste hobbelig lag, en anderzijds daar een zekere Richter woont, welke het ons Poeske op sommige oogenblikken erg lastig maakt. Niettemin heeft Scherens er zich prachtig door heen gewerkt en op eene manier welke ons toelaat te zeggen dat in de nabije toekomst nog zijns gelijke niet zal te vinden ;zijn. Achtereenvolgens sloeg hij Lazaretti (al wandelen), Leene, Ehmer in kwart finaal, Gerardin in halve finaal om meesterlijk de kroon op 't werk te zetten met Richter 2 na- eenvolgende keeren in finaal te kloppen. Bra vo Poes. Mocht het nu in 't baankampioen schap evenzoo er naar toe gaan we zouden weerom den prachttijd mogen gedenken waar in Ronsse ons ook 2 maal den titel naar Bel giê bracht. En wie zou beweren dat we met Kaers, Danneels, Rotls en Bruneau als plaats vervanger onze kans niet hebben. Ten andere -Carlo.op wien wij 't meeste betrouwen stellen, komt het te bewijzen met prachtig het krite- rium van Turnhout te winnen vóór Huys, Vissers, Meeuwis en Meuleman. Volgens de -dagbladen, stak er Karei nog al een beetje den bult omhoog, in zake eenige blauwe brieven binnen te palmen, maar ook om den sprint te verscherpen met het oog op Leipzig. Uitslag 1. Kaers, 125 km. in 3 u. 25 2. Huys op 20 met. 3. Vissers op 100 met. 4. Meeuwis 5. Meuleman op 2.20 min. ;>6. Van Hasselt 7. Leemans 8. Loopmans op 2.40 min.9. Pol Mertens10. Cardinaels. Indien wij terugkeeren op den Grooten Prijs •der stad Kortrijk waarin Duerloo zegevierde, is het om aan Cesar te geven wat Cesar toe komt. In dezen koers was het wel De Calu wé welke het prachtigst op dreef was en moest gewonnen hebben, hadde hij zoolang niet getalmd achter zijn leermeester en boezem vriend Gyssels, welke voorwaar zijne schoon ste dagen heeft gekend en er krasselde gelijk *den eersten den besten beginneling. Het criterium van Namen, waarin de in dichters nogmaals een geheel stel vreemde lingen staken o. a. Speicher, Morelli, Canar- do, Le Grèves, Trueba, Buse, Ottevaere, Miethe en andere Cameselli, welke de eene achter de andere tegensloegen en 't zij na eenige kra. rayons moesten opblazen, of den zadel repareeren, kwam dan toe aan Leo De- ryck welke sedert lang bestempeld werd als ■m hazewind maar in dit geval telkenmale moest ^iuim leggen voor de «azen(zonder h). Die kerel welke verduiveld rap geroemd wordt door bevoegdheden, welke de Antwerp sche schooi zoo hoog ophemelen, scheen dus enkel het vertrouwen te missen en deze over winning zal hem dan voorzeker ook een riem onder bet hart hebben gestoken. Uitslag I. Deryck lo5 km. in 2 u. 45 26 2. Bonduel op 10 met. 3. Dictus op Vi leng te 4 Capelle 5. Schepers ;6. Kaers 7. De Caluwé 8. Hardiquest 9. Gurinckx 10. Herkenrath. In Maloles Bains werd er ook ge criteriumd en 't was Antonin Magne, welke den scepter der overwinning tot bij de commissietafel sleurde. Uitslag: I- Antonin Magne 100 km. m 2 u. 16 2. Ch. Pelissier op 40 sec. 3. Schallier 4. Dermeaux 5. Meysman 6. Broways 7. Lamoureux 8. Barthélémy 9- Lengagne 10. Devoldere. In Wiiryck kregen de profs nogmaals de kans zich te meten en eventjes 82 renners bo den zich aan 't vertrek, en in den sprint was het te doen tusschen 21 renners waar Léon Tommies voor de 2e maal Haemerlinck een half wieltje paste. Zou Don Fredo dan werke lijk den weerbots beginnen te voelenofis Léon, die ten allen tijde uiterst rap en daarbij oolijk was, aan het toppunt van zijne forme Uitslag i. Tommies 175 km. in 5 u. 3i 2. Haemerlinck op 1/2 wiel 3. Raes 4- Struyven;5. Meerschaert 6. Gyssels 7. Alf. Deloor; 8. Dyzers 9. D'Hooghe 10. Van Eenooghe. [n den vreemde bemerken we nog dat Jean Bidot Parijs Bourganeuf komt te winnen over 356 km. vóór Hamelin, Van Rijsselberghe en Salazard. 5e was Janvier, 6e Louyet en 7' Van Tricht. In Parijs Cambrai, 175 km., was Michel Catteeuw nogmaals overwinnaar, en, zien wij den Michel niet te veel op onze banen, in Frankrijk doet hij des te meer den oogst in Fransche baarden binnen. 2e was Porré, 3* Oplinus, 4* Vermassen en 5* Dupuy. In Parijs Lens was het Blin die de zege snapte vóór Vandendriessche, Driancourt, Allebourg, Pecy en Decru. Dinsdag nacht om 1 ure, wanneer eenieder van ons ter ruste lag, zette de groote koers, Jamaica prijs aan, of de Omloop van België in één rit over 470 km., van Antwerpen over Leuven, Luik, Namen, Charleroi, Enghien, Kortrijk, Gent, Aalst, Mechelen terug naar Antwerpen. Het was een koers zonder graten, waar slechts den moed kan geprezen van hen die voleindigden. Na geheel het seizoen door, bijna alle dagen hun lijf afgesloofd te hebben in klassiekers en andere kermiskoersen, vraagt men hen nog den afstand van 470 km. te verte ren waarvoor slechts 2e klassers en oud over winnaars van dezen koers uitkwamen.Uitzon deringen als Decaluwé b. v. was het feitelijk om te zien of ook dien afstand ben onder 't bereik lag en met het oog op Bordeaux Parijs 1935 wien Dilecta, 't merk van Edgard, het nu met Gyssels en Bonduel als afgedaan kan beschouwen, en niet meer zal doen aan zetten in een koers waarin zij niets meer dan een heele boel kosten meebrengen. Zoodat de Bananen Prijs 't jarent op een heel andere leest zal dienen geschoeid, wil hij nog de kans hebben te bestaan. De renners zelf kloegen putten in de aarde, van de onvol doende bevoorrading. Uitslag 1. Corthout Alfons, 470 km. in 17 u. 40 2. Rolus Louis op 3 lengten 3. Gurinckx op 100 met. 4. Verdyck Aug. op 5.3g min. 5. Van Grootenbruele R. op 1 leng te 6. Bogaert Cesar op 10 cm. 7. Van Slem- broeck G. op 2 lengten 8. Decaluwé op i3.55 min. 9. Roosemont op 16.23 min. 10. Van Keer Karei. Marseille Lyon werd voor de Belgen eens te meer fataal en wij moeten pluizen tot de ioe plaats ex aequo, om er Louyet te vinden. Weis was er overwinnaar vóór Bertocco, Bonnefond, Mauclair, Molinaro, enz. In de kaasstad Herve werd een Criterium veroverd door Vissers welke flinke baarden op zak graaide en de manier waarop Ward tegenwoordig rijdt bewijst best van al op welke manier hij Kaers in tip top form zal hebben gezet. Uitslag 1. Ward Vissers 140 km. in 4 u. i5 2. Adam op 4.30 min. 3. Cappelle op 1/2 wiel4. Gardier 5- Vanderhaeghen op 1 wiel 6. Matthys op 1/2 lengte 7. Mottard 8. De Geeter op 4 5o min. 9 Rom. Gyssels 10 Alexander. En hier hebben we het nu eindelijk aan den stok met de Ronde, waar algemeen de leider Wierinckx als eindoverwinnaar werd bestem peld, nadat Braeckeveldt, Meulenberg en andere favoris waren uitgeschakeld. Ik was in de gelegenheid meerdere van die kerels te spreken in De Panne ter aankomst en allen verklaarden dat dees jaar de Ronde te lastig was en er te weinig was aan te verdienen. Kerels zooals Wierinckx zelf, Defoordt, Neu ville, Leop.Vandenbossche, Marcel Georges, spraken van niets anders. Of het dus op het zelfde terrein zal wezen, dat de inrichters te naaste jaar zich zullen wagen, zullen wij moe ten afwachten. In alle geval, deze Ronde is dramatisch geëindigd zooals ge hieronder in de technische uitslagen zult kunnen nagaan. De 8H rit Barvaux Esch werd gewonnen door Neu ville, welke het peloton, dat enkel uit Fabris, Verschueren, Ribeccai en hem zelf bestond, ontliep in de stad Luxemburg zelf om alleen toe te komen. Uitslag I. Neuville, 186 km. in 5 u. 42 2. Fabris, 5.44.28 3. Verschueren z. tijd 4. Ribeccai, 5.44.34 5. Denys G., 5.47.38 6. Luppens, z. t. 7 Warnier, 5.48.27 8. Disseaux, 5.5o.54 9. J. Vandenberghe, 5.51.32 10. Lambert, z. t. In Esch Pont de Loup 9e rit, zegevierde Kemps, welke velen hier in stad verwarden met Kneepkens, den Maandag van den door tocht van de Ronde. Immers Het Laatste Nieuws had het Nr 28 als Kemps aangege ven alswanneer het Kneepkens moest zijn. Uitslag I. Kemps Richard, 22© km. in 6 u. 55 2. J. Vandenberghe, op 1 meter 3. Janssens; 4. V. Campenhout; 5. Beekman; su 5 6. Pedroli, 6.55.08 7. Keteleer, 6.55.32 8. Harmand, 6.55.48 9. De Kee 10. Wie rinckx, 6.55.58. Tot nu toe stónd Wierinckx kloek aan de leiding van de rangschikking met 10 min. 40 sec. vóór Luppens, welke Lowie Jules met i.3omin. voorafgjng, en in 4'positie volgde Michel De Kee insgelijks op i.3o min. Na af loop dus van dezen 9" rit vergaderden de Commissieleden en straften zoo maar links en rechts, bij zooverre dat er besloten werd, tot slot van zaken, een gansch serieus koers- einde te bewerkstelligen, en waarlijk de kans bood zich schoon. Immers, Wierinckx breekt zijn kader, grabbelt de fiets van Bodart zijn ploegmakker, bolt er honderd meter mede tot hij er een krijgt van een toeschouwer en vlan... i5 minuten straf. Luppens stayerde zoowat, hetwelk op zijn eigen genomen een grove fout is, maar voor hem te grover omdat de inzittenden van het voertuig zijns beken den waren, en hij ook profiteerde dus van de roede der inrichters, welke hem 5 minuten lapten. Nu was Lowie op kop, maar aan 18 km. van de aankomst ziet ook hij dat er iets hapert aan zijn pedaal en stapt afDe onmid dellijke opvolgers in 't klassement geven door, en als met 27 seconden verschil de moedige Cruyshouthemnaar den Heysel kwam binnen gestormd na 't groote peloton en zich te goe der trouw overwinnaar dacht, werd hij met verbazing geslagen als hij de zege in handen van den verbouwereerden De Kee zag over gaan, die er niet het minst van bewust was. De rit zelf werd gewonnen door Gouverneur vóór Max Harmand, Fabris en Pedroli. Uitslag 1. Gouverneur, 180 km. in 5 u. 10 2. Max Armand, z. t. 3. Fabris, z. t. 4. Pedroli, z. t. 5. Wierinckx. 5.12.35 6. Keteleer, z. t. 7. Verschueren, z. t. 8. Van denberghe J., 5.12 55 9 De Kee, 5.i3o5; 10. Heymbeeck, 5.i3.25 11. Kemps, 5.14.05 12. Coppens. De A Igtmeent Rangschikking 1. De Kee M., 57.52.3i 2. Lowie Jules, 57 53.i8 3. Wierinckx Robert, 57.53.40 4. Pedroli, 57.56.24; 5. Verschueren, 57-56.53; 6. Luppens, 58.oi.i7 7- Neuville, 58.21.12 8. Coppens, 58.3g.35 9. Keteleer, 58 3g.57 io. Lambert P. 52-42.33; 11. Vandenberghe J. 58 44.5o 12. Charlet, 58.44 54. Na afloop van de koers richtten de inrich ters zelf stappen bij het uitvoerend komiteit om de straf van Wierinckx te verzachten en zagen hun beroep aanvaard. De straf van dezen laatste wordt op 10 minuten herleid, hetgeen hem terug de eindoverwinning be zorgt vóór De Kee, Lowie en Pedroli. En of hij deze verdient Maar wat bijzonder in 't oog springt is de prachtprestatie van een onzer gewestelijke jongens, Gaston Denys uit Woumen welke in deze lastige karwei i6e eindigt en x* in het klassement der Juniors. Voor wie weet dat Gaston in het begin van 't seizoen nog begin neling was en de geduchte tegenstrever van onze Woets, Degraeve, Salomé en andere Verbeke'n, valt deze prestatie bijzonder te loven en een welgemeend proficiat aan Gas ton welke we immer aanzagen voor een flinke kracht. De Groote Prijs van Luik voor onafhanke lijken werd eveneens een succes en hier lieten Kam. De Kuysscher en Defoordt den boel staan en liepen het uitvechten in den sprint (en voorzeker wel van 't bovenste schof), tus schen die 2 harde en veelbelovende kleppers. Uitslag 1. Kam. De Kuysscher, 112 1/2 km. in 3.©9 55 2. Defoordt A. op 1 wiel 3. Wierinckx op 2.3o min.; 4. Braeckeveldt op 20 sec. 5. Kemps op 3 min. 6. Bourgeois 7. De Ceulaer 8. Bury 9. Vanderveeren 10. Trekels. Woensdag i5D Oogst, dag waarop de Yper- scheWielrijdersclub uitpakt met den «Groote Prijs van Yper Dees jaar waren er 1 groote en 2 kleinere ronden af te leggen over een afstand van Il5 km. Niettegenstaande den Grooten Prijs der stad Luik waar 67 ingeschrevenen vermeld stonden, konden de inrichters alhier op 53 vertrekkers bogen... en als men vertrekkers telt als Kint, Demeersman, Deberlenger, Van Herzele, Denys, Verschueren, D'Olieslagers, Pol Maes, Decroix, Knockaert, Dermeaux, Waelkens mag men van het succes verzekerd zijn. Alhoewel gedurende de ie ronde op den Rooden Berg alleman eenigszins is gescheiden geraakt, wordt het peloton weer hervormd en

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5