Vlaamscha Toeristenbond - Tak leper Ypersche Voetbalkroniek Pension de Familie GABY Hötel AU RIALTO De Groote Prijs van Yper Het vertrek. De overwinnaar Marcel Kint DË JUNIORS DE BEGINNELINGEN Eenig... Koloniale Loterij. Supporters C. S. Y. speelt op Zondag 26 Oogst aan staande een laatste oefenwedstrijd tegen het elftal van Vlissingen (Holland). COXYDE - BAIINS LA PANNE i '.-v.r -■ n-v'.*•#*- «fe.jssl men moet wachten tot in de ie roDde over Kemmel, West-Nieuwkerke, Wulverghem tot in den klimop van Meessen cm de 1' ernstige ontsnapping te zien van Remi Decroix welke ingeloopen wordt door Knockaert samen houden beiden het bijna i ronde vol. maar in de 2' ronde worden ze voorbij de Vierstraat vervoegd door Dermeaux, Declercq, Kint, Descamps en Verschueren welke naderhand er een geweldig tempo op nahruden en enkel vervoegd worden door Deberltnger die alle man verstomde. Na allerhi wisselvalligheden slaagden Kint en Verschueren erin schampa vie te spelen en in den sprint werd de uitslag I. Kint Marcel. Ji5km in 3.09.40 2. Ver schueren Pol op 1/2 wiel3. D'Hoeye Romain op 5o met. 4. Degraeve Georges op 20 m3t. 5. Decroix Remi op 5 met. 6. Descrmps Mich, op 1 min. 7. Dermeaux Achiel op x wiel 8. .Deberlenger Jos. op 5 met. 9. Knockaert Jos. op 1 10 min. to D meers man Ph. op 2 min. it. Dcclercq Ncël op 3 min. 12. Baeyens jules op 4 min. t3. Wael- kens Georgrs op 4 -5 min. 14. Vermasten Camiel op 4.20 min. t5. Meysman R ger op 4-5o min. 16. Maes Pol op 1/2 wiel 17. Vandendriessche G. op 5. to min 18 Moerman op 7 20 min. 19. Tersago 20. Bekaert 21Claeys. Deze kategorie, waarvan we verleden week het krutmke aan slag zagen hier in Yper, ziet nu nog wekelijks minstens een 25 tal koersen voor haar uitgeschreven en 't zou ons waar lijk te verre leiden moesten wij ze allen citee- ren. Niettemin vfcdt de zege van Julien Heir* naert te onderlijnen welke de Groote Prijs van Douai komt te veroveren op 124 renners, terwijl dat Meernhout gewonnen is in Beke- ghem vóór Parmentier en Claeys. In Kortrijk wist Vanderbeeren, Jeroom Dufromont te kloppen in den sprint, terwijl Henri Deman den Grooten Prijs van de stad Armentières in zijn kleeren stak. En daarmee blijven we, tot het stiikt lokale. Zondag voor een herkansing van het Kam pioenschap van West Vlaanderen, wist de Club van Becelaeie met een nieuwen koers uit te pakken waar onze beginnelingen naartoe trokken en Albert Wouts den i* prijs mee- schaalde. Van in 't begin muisde Albert er van onder met Hoedt en Masschelein en eerst aan «ie aankomst vonden de tegenstrevers Albert met den bloemtuil in de handen. Proficiat Albert met uwe 8* overwinning. Maandag in Vlamertinghe bij den Sporlieven Sportkring der heeren Veys, was het de eerste proef van een wedstrijd over twee ritten waar van de andere Donderdag geloopen werd. Maandag lieten zich63beginnelingen inschrij ven en van in 't begin sleurden de voornaam- sten eraan. Als dus op beurt, Seys, Delcham bre, Wouts, Depoorter. Moerman, Berton en Masschelein de teugels in handen namen, rekte de bende, en weldra werd Moerman slachtoffer zijner roekeloosheid, werd Wouts uitgeschakeld door 3 bandbreuken, en moest Berton, welke een prachikoers deed, er ten gevolge van te veel zelfvertrouwen ook aan gelooven. 't Zelfde voor Masschelein, welke Seys, Depoorter en Delchambre liet ontvluch ten en hen enkel aan de aankomst weerzag, 't Was een prachtkoers, waarvan de heeren Veys, sportmannen uit één stuk, alle eer halen; op een lengte gevolgd van den gedienstigen Pottilius, welke steeds in de bres springt om het sport te dienen en op j/2 lengte door Odiel Deberdt welke zijn eigen ondervinding ten bate stelt van het jong geweld, in den sportkring. Zoo vooruit mannen. Uitslag le rit 1. Seys, Oostduinkerke 2. Depoorter, Ichteghem 3. Delchambre, Waasten 4. Pylyser, Middelkerke 5. Delo belle. Wervick 6. D'Halleyne, Poperinghe 7. D'Herdt, Houthem 8. Titeca, Zonnebeke 9. Hoedt*, Wervik 10. Maene, Woumen 11. Durivaux, Oost Duinkerke 12. Degraeve, Yper i3. Beels 14. Bouttelegier, Lange marek. l5. Masschelein, Gheluvelt16 Hos- dey, Poperinghe 17. Inion, West-Nieuw kerke 18. Schouteten, Ledeghem 19. David 20. Verbeke, Yper 2T. Salomez, Yper 22. Pattyn, Komen. De 2e rit Donderdag Uitslag 1. D'Halleyne, Poperinghe; 2. Del chambre, Waasten; 3. Depoorter, Ichteghem; 4. Delobelle, Wervick 5 Vandecandelaere 6. Pylyser 7 Boone 8 Hoedt 9. Devos 10. Haeck it. Woets, Yper; 12. Degraeve, Yper i3. Verhaeghen 14. Clément i5. Bouttelegier 16. Moerman 17. Coussaert 18. Seys 19. Bottez. Klassement 1. Depoorter 5 p 2. Delchambre, 5 p. 3. D'Halleyne 7 p 4. Pylyser g p. 5. Delo belle 10 p. 6. Hoedt 17 p. 7. Seys 19 p. 8. Degraeve 24 p. 9. Bouttelegier 29 p. to. Moerman 42 p. Beker voor Constructeurs, merk Odiel De berdt. Beker voor Clubs Vlamertinghe Sportief 20 p. Vlamertinghe Sporting Club 22 p. Van Poperinghe bracht Woets ons zijn 9' bloemtuil binnen stad. Hartelijk proficiat Albert. Sprinter. De Ypersche Wielrijdersclub richt een woord van dank aan allen, die tot het welluk ken van haar prachtig wielerfeest hebben mee gewerkt en bijzonderlijk aan de milde gevers, helpers, inrichters en den heer Mottrie Cesar, agent van het automerk Chevrolet die zoo bereidwillig zijn prachtigen nieuwen «Pontiac» ten dienste heeft gesteld van het Comiteit. Zondag 2 September a) Deelname aan den boottocht naar Dover en speciale trein naar de Engelsche badplaats Margate. Indien voldoende deelnemers vertrekt een autocar uit leper. Deelnemingsprijs boottocht 75 fr. autotocht naar Oostende 20 fr. b) Autotocht naar Oostende met bezoek aan de stad prijs 20 fr. Vertrek te 6 uur. Voor a en b inschrijven vóór 29 Augustus in Klein Stadhuis. Is het voordeel dat toelaat verschillende loten *e winnen met één enkel biljet van de Ofschoon het officieel programma van jhet voetbaljaar 1934 35 enkel op 2 September aanvangt, is C. S. Y. reeds van wal gestoken met de eerste oefeningswedstrijden. Na drie maanden lange rust, waren wij blij; eens een voetbalmatch bij te wonen, al waren de gespeelde ontmoetingen ver van ons te begeesteren. Immers, voor een eeisten dag,, waren de afwezige opgeroepene spelers te talrijk, zoodat die matchen, welke eigenlijk als leiding moesten dienen, ons niets leerden, en daarenboven en spelers en supporters onte vreden gemaakt heboen en... met reden. Wan neer zullen sommigen het in hun hoofd pren ten dat zij, om hun geliefd sport goed te beoefenen, regelmatig moeten trainen en de voorgeschreven wedstrijden medemakën Is het niet pijnlijk voor de medematea/te moeten bestatigen dat er te veel nalatigheid te bespeuren valt onder hunne voetbalgezel len Daarom is het te hopen dat, van morgen af, de noodige wilskracht bij al de spelers van C. S. Y. zal opdagen om met ernst de oefenin gen en de oefeningswedstrijden te volgen en uit te spelen. Ziehier nu eenigemededeelingen nopens het aanstaande seizoen Op Zondag 12 Oogst speelde het eerste elf tal tegen A. S. Oostende (Reserve) en verloor met 5-1. De Oostendenaars hadden een wel gedrilde ploeg in lijn gesteld en gaven den in druk reeds goed getraind te zijn. De juniors van verleden jaar hadden derde speciaal van Poperinghe te bekampen en bezweken met 4 1Onze geburen bezitten in hun tweede' elftal eenige krachten die beloven. Eindelijk: trokken onze specialers onvoltallig naar S. K. Staden en kenden er insgeliiks met 7-4 de nederlaag. De gastheeren mogen op een niet te versmaden ploeg bogen en ons inziens kan Staden, in het toekomend seizoen, mooie uit slagen boeken. De balans voor rood wit is dus voor den eersten dag niet al te rooskleu rig. Wat zal ons de tweede Zondag brengen Op Zondag 19 Oogst hebben wij thuis, 's morgens om 10 u., de juniors van verleden jaar tegen deze van S. K. Roeselaere. 's Na middags, om 16 u., returnmatch dérde spe ciaal S. K. Staden, terwijl de eerste ploeg te Kortrijk tegen de Reservisten zal optreden. Op Zondag 26 Oogst, algemeene uitstap naar Vlissingen (Holland), waar wij tegen de: lokale ploeg zullen uitkomen. Ziedaar h?t: programma der oefeningswedstrijden voör de maand Oogst. Tot naricht deelen wij mede dat Rood wit dit jaar ingeschreven heeft im Tweede A, Derde Speciaal B en C, en Scho lieren. Op 2 September vangen de eerst en de laatst genoemde elftallen de offfcieele matchen aan. Voor de beide speciale ploegen zullen nog vrienden ontmoetingen bezorgd worden. NEMO. Aan onze leden supporters de gelegenheid! willende verschaffen om de reis naar het: mooie Nederland mede te maken, hebbém wij besloten een gezamenlijke autotocht in te: richten. De prijs van reis en bootovertocht bedraagt 35 frank Het weze nochtans verstaan dat de leden bij het betalen van hun lidgeld voor het sei zoen 1934 35, eene teruggave van i5 fr. zullen bekomen. De gansche reis zal dus aan de supporters 20 fr. kosten. Het vertrek zal geschieden om 7 u. 's mor gens zeer stipt. De overzet per boot te Bres- kens heeft plaats om 10 u. 45 (hollandsche tijd) Voor den terugkeer is het overzetten vastgesteld om 5 u. 45 (hollandsche tijd)- De inschrijvingen mogen gedaan worden tot ign dezer in het lokaal, bij Albert Bloot- acker. De deelnemers mogen hun eenzelvig- heidskaart niet vergeten. Supportersclub. 35, Digue de Mer, 35 Café"- Restaurant Pension de familie Maurice Viaene-Vancraenenbroeck: Boulevard de Nieuport, 58 Face 1'Hotel l'Océan a 10 pas de la mer Cuisine soignée Prix modérés.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6