HET YPERSCHE LA RÉQION D'YPRES Zondagrast - Repos dominical Encore le .Cortège Historique Hebt Ge uw biljet Koloniale Loterij Tuindag Concerten HANDWERKEN ZIELMISSEN 15' Jaargang, N' 20 - 18 Oogst 1934 15' 4nnée. N° 20 18 Aoüt 1934 Bijvoegsel z Supplément Het Schutsraem van 1383 120 miljoen uitgedeeld in 222.440 loten, waarvan 20 van één miljoen elk. Een enkel biljet kan verachillende loten winnen. Gounod a la Cathédrale d'ïpres La Procession Paroissiale de St-Jacques Gedurige Aanbidding Overllfdens Nécrologie Meeuenstk aat o— Rue de Menio Suite a voire article Rectification nous avons regu de Mr Coppieters't Wallant la lettre suivante que nous insérons avec plaisir Bruges, i3 acüt 1934. Monsieur le Rédacteur de La Region d' Ypres, Je lis dans votre estimé journal n* 19 du II aoüt 1934. l'article Rectification et sigré Un Yprois bien renseigné Je suis tout a fait de son avis et si j'avais lu l'autre article je vous aurais demandé de faire la rec tification et de rendre aux organisateurs du cortège et aux commissaires, qui ont été si bien a la hauteur de leur tache, les félicitations qui leur étaient dues. Je dois, en particulier nom mer Monsieur le B^urgmestre d'Ypres, Ma dame Van der Mersch et Monsieur Ernest I «veins d'Eeckhoutte ;c'est gi ace a eux que les festivités ont eu un si grand succès et je me fais un plaisir et un devoir de les féliciter, car ce qu'ils ont fait a été un véritable tour de force, vu le peu de temps dont ils disposaient pour réaliser un tel programme. Si j'ai pu leur être utile et leur donner quelques conseils j'ai été heureux de pouvoir leur rendre ce service. Veuillez agréer, Monsieur, l'expression de mes meilleurs sentiments. (Signej Rob. Coppieters 't Wallant. Dans notre compte-rendu flamand de la semaine dernière nous avons oublié de signa ler que 1'Harmonie Libérale accompagnait a Les enfants de rue en liesse tache dont elle s'est tiès bien acquittée. Onder de vele merkwaardigheden van den Yperschen historiscben stoet van 29 Juli werd door de kenners een zwaar oorlogstuig opge merkt, zijnde een dekkingschut vooiuitgestuwd door paarden en mannen die allen beschut tot bij de belegerde muren en poorten de scherp schutters konden voeren. Un tank ancien Het was vervaardigd uit stukken eik en lai iks, soort belgische pitchpine, voortkomende van de oude balken der vernielde St Maartenskerk en van de piloten, 3 meters diep rond den Halletoren uit de modder opgehaald. Het werd niet geschilderd om de ware kleur niet te schaden, maar enkel met iepersche klei grond wat beplakt. De bekleeding in leder die, naar de overle veringen, diende om bij begieting van bran dende stoften brand te beletten, werd vervan gen door oude linoleum. Dit schutsraem werd opgevat door onzen Yperschen aannemer Heer Julien Vandekerc- hove en strekt hem ter eere. Het ware wenschelijk dit zeldzaam staal van middeleeuwsch oorlogstuig te bewaren, des te meer dat zijne bouwstoffen echte getuigen zijn van het B-leg van Yper in i383. van de Bestel het vandaag nog bij eene bank, een wisselagent of bij het Bestuur der Koloniale Loterij, 56, Guldenvlieslaan, te Brussel, met 100 frank per biljet te storten op post- checkrekening 71.60 en er 2,5o fr. aan toe te voegen voor de aangeteekende verzending. De coi certen, uitgevoerd ter gelegenheid der Tuindagen, zijn goed van s'apel geloopen. Ielere maatschappij deed haar best om, in de mate van het mogelijke, voldoening te geven aan het publiek Beurtelings heeft men de Harmonie Yptiana, Vlaamsche Hirmonie en Symphonie Yptiana kunnen toejuichen, en Donderdag en Zaterdag respectievelijk Har monie Ypriana en Liberale Harmonie. Zondag laatst hadden wij hier een groot muziekfeest en k-egen een puike retks concerten te hooren. Muzieken van Thourout, Ingelmunster, Komen, Wervick en Poperin ghe hebben ons met uitgelezen programma's en een zeer loffelijke uitvoering vergast. Jam mer dat het October weder was, en dat die voorkoude, regen en wind de liefhebbers in huis gekluisterd hielden. Ongetwijfeld waren het van de beste maatschappijen uit West- Vlaanderen. Het ware te wenschen ze hier terug te zien komen met beter weder, om ze dan ock in grooter getal te kunnen toejuichen. De Tentoonstelling der handwerken van de Mariaschool, bestuurd door de Zusters La motte, Rijselstr., is een waar succes geweest. De talrijke bezoekers en bezoeksters kon den hun tevredenheid en bewondering niet verbergen. In de handwerken der leerlingen, zoowel der kleinste als der grootste, trof men een netheid en verscheidenheid aan die getui gen van een flinke opleiding en vaardigheid. Eere aan de Mariaschool alsook aan haar ijverige leerlingen. II convient de marquer l'exécution artistique de la Messe a St' Cécile du Maitre Charles Gounod (adaptation liturgique) en notre Ca thédrale a la Fête de l'Assomption. La Chorale mixte de St-Martin, avec accompagnement d'orgue et d'orchestre, s'est surpassée. De nombreux étrangers assistant a la Grana'Messe en furent émerveillés. Félicitons done le maitre de chapelle M. Maurice Baert, ses chanteurs et ses instrumentistes, ainsi que l'organiste virtuose M. Hanoulle. Joignons y un chaleureux proficiat pour les solistes MM. le Docteur Cousein et Marcel Neels, et surtout pour la si dévouée artiste amateur Mademoiselle Geneviève Busschaert. La belle procession de l'Assomption a fait sa sortie annuelle, Mercredi dernier, par un après midi ensoleillé, au milieu d'un grand concours de monde. L'ordre était parfait et les jolis greupes aux couleurs chatoyantes furent a bon droit admirés. Au salut solennel, la maitrise paroissiale fit entendre avec sue cès un sublime Ave Maria de notre réputé compositeur Yprois Mr Henri Moerman, accompagné aux orgues par notre talentueux concitoyen Mr Ernest IVenes. Nos tneilleures félicitations. Op Dinsdag 21 Oogst, wordt heel den dag het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld in de St Maartenskerk. Te 9 u. plechtige Hoogmis. 's Avonds, te 6 1/2 u., plechtig Lof en Sermoen. Wij vernemen dat M. Joseph Renson, een oud Yper ling die hier voor den oorlog langen tijd in het welgekend Lang Winkeltje woonde, in den ouderdom van 56 jaar te Ronse over leden is. Vrijdag laatjt is ook de heer Capt. Boyce te Londen overleden, na een kortstondige onpasselijkheid. Capt Boyce, die 58 jaar oud was, verbleef na den oorlog geruimen tijd te Yper, waar hij een eierhandel uitbaatte en van iedereen gekend en geacht was. Samedi dernier, 11 aoüt, est décédée a Nieuport, après une lengue maladie, Madame Lucie MEYNNE, épouse de Mr le notaire Perlau, de Nieupert. La défunte était la soeur de Madame Hector Vermeulen. Nous présentons a Mr le notaire Perlau, ainsi qu'a Madame et a Monsieur H. Ver meulen nos bien vives condoléances. Vrienden <*ri kennissen worden uitgenodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 19 Oogst, om 8y, uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Madame Octavie MAHIEU Weduwe van Mijnheer Claes. Vrienden en kennissen worden uugenoodigd de ZIELMIS bii te wonen d e zal gezongen worden op Zondag 19 Oogst, om guur, in de kerk der EE. PP. Carmelieten, Mond- straat, tot zielelafenis van Heer Camille DEGRYSE zoon van Frargois en Virgirie Duprez vanwege de Confrérie van O. L. Vrcuw van 't Scapulier. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 19 Oogst, om 10 c. in St Pieterskeik, lot zielrlafents van Heer Gustaaf BONTE echtgenoot van Vrouw Emma Bogaert. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen dje zal gelezen worden op Zondag 19 Oogst, om 11 y« uur, in St-Maariei.skei k, tot zielelafenis van Heer Emile HOLLEBEKE gewezen beenhouwer. Vrienden n kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS b'i te wonen die zal gezongen wobden op Zondag 26 Oogst, om 9 uur, in St Nikhaske'k, tot zielelafenis van Heer Arthur DEDEURWAERDER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 26 Oogst, om 11 y, uur, in St Vlaartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Emile DURNEZ. Les amü et connaissar.c-,s sont priés de bien vouloir assister au Service Solennel Anni- versaire qui sera cé'ébré en la Cathédrale St- Martin, le Jeudi 30 Aoüt, a 11 heures, pour le repos de l'araj de Monsieur André VERGRACHT décé a Ypres. le 3l Arüf IQ27. Vrienden en kennissen worden u tgeuoodigd het Plechtig Jaargetijde bij te wonen dat zal gecelebreerd worden in St Maa'tens Kathe draal, op Donderdag 30 Oogst, te 11 uur, tot zielerust van Mynheer André VERGRAGHT overleden te Yper, den 3i Oogst 1927. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER is alleen open op reste seule ouverte e Zondag 19 Oogst Dimanche 19 Aoüt van 8 tot 12 ure en van 1 tot 7 ure. de 8 a 12 heures et de 1 a 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9