Volledige Meststoffen Battaille (Basëcles) Gesprek over Landbouw Maaadag 27 Oogst KLEINE PRIJS 11 SIGARETTEN BEL6A Ypersche Voetbalkroniek Kalender der Voetbalmatchen IIe Afdeeling Provinciaal Het water ei de meststoffea in landbouw Maandelijksche raad AUGUSTUS Landbouwbestatigingen DUS Opgelet Eischt deze merken go fr. verdere 80 60 40 3o 25 20 i5 - 10 - 10 10 Inschrijving in de Herberg Den Hert Vertrek Herberg Prince Albert Aankomst en Prijsdeeliag Café de la Tour om 17 ure voor Beginnelingen onder de i8jaar - 25 Km. 150 Fr. Prijzen en Premien Inschrijving en Prijsdeeling in Café Nor mandie Vertrek aan de Prince Albert Aankomst Herberg A la Ville d'Ypres Wij drukten verleden week den wensch uit van de rood witte spelers wederom allen aan den start te zien om de aangewezen ontmoe tingen te bet wisten. Helaas, driemaal helaas, *t was een ware ontgoc cheling en men zou zeggen dat de crisis in de rood witte club heerscht. De drie aang< kondigde matchen gingen toch door, dank aan de, bereidwillig heid van verschillende spelers die hunne taak dubbel gekweten hebben om den naam van de Ypersche club hoog te houden, 's Morgens stonden de juniors voltallig in lijn om hunne makkers van S. K. Roeselaere te bekampen. Het vertoonde spel stond, in vergelijking met dat van vorigen Zondag, honderd per honderd hooger. Zeker was de tegenstrever niet te ver smaden, doch het elftal der Mandelzonen bevatte enkele- nieuwe elementen die geheel zeker nog niet opgewassen waren om hunne opgelegde taak naar behooren te vervullen. Niettemin mogen onze juniors van verleden jaar op een mooie zege bogen en dat belooft voor het officieel seizoen. Anders was het gesteld met de ploegen die wederkeerig S. K. Staden en Kortrijk Sport moesten ontmoeten. Plaatsvervangers met de vleet, zoodat van mooi optreden geen spraak kao zijn. Alleen is de moed en de clubgeest van die spelers te loven en te roemen. Deze ten minste hebben alles veil voor hunne geliefde kleuren. Ziehier nu de technische uitslagen der gespeelde matchen Jun. of 3* Spec. C 7 -Jun. S.K. Roeselaere o Derde Speciaal B o S. K. Staden 2 Tweede Afdeeling I Kortrijk Sport (Res.) 5 Tweede trekt morgen naar Vlissingen op. Daar al de spelers aan den uitstap mogen deelnemen, staan er geen andere ontmoetin gen op de orde van den dag. De reis naar onze Noorderburen belooft goed van stapel te loopen, daar de supporters goed den oproep beantwoord hebben. Des te beter, want aan wakkeriogen zullen er van doen zijn om de spelers moed in te pompen daar onze tegen strevers S. K. Roeselaere met 3 X de nederlaag toegediend hebben. Te hopen dat die laatste oefeningsmatch de noodige les en vruchten zal afwerpen om met een goed in elkaar gestoken elftal de officieele matchen van 2 September aan te vangen. NE MO. 3 u. 2 Sept. Iseghem Lauwe Yper S K. Roeselare Wevelghem Sp Waereghem Sp. Meenen 3 u. 9 Sept. S.K. Sweveghem Heyst St. Moeskroen F.C. Roeselare St Baafs R S. Waereghem Heule 3 u. 16 Sept. Lauwe Yper S K. Roeselare Wevelghem Sp. Waereghem Sp. Heule Iseghem 3 u. 23 Sept. Heyst St. Moeskroen 2 u. 9 Dec. Heule S.K Sweveghem St Baafs St Moeskroen R S. Waereghem Heyst F.C. Roeselare 16 Dec. 2 u. Meenen Iseghem Wevelghem Sp. Yper S K. Roeselare Lauwe Waereghem Sp. 23 Dec. 2 Meenen St. Moeskroen Heyst St Baafs F C. Roeselare Sweveghem R.S. Waereghem 3o Dec. 2 1 Heule Iseghem F C Roeselare St Baafs R.S. Waereghem Meenen Sweveghem 3 u. 3o Sept. S K Roeselare Weyelghem Sp. Heule Iseghem Lauwe Yper Waereghem Lauwe Waereghem Sp. S K. Roeselare Yper Wevelghem Sp. 6 Jan. 2 Meenen F.C Roeselare St. Moeskroen St Baafs Heyst Sweveghem R S Waereghem Oct. Oct. 3 u S K Roeselare St Baafs R S Waereghem Meenen Sweveghem Lauwe St Moeskroen 3 u. 14 Waereghem Sp. F C Roeselare Heule Wevelghem Sp. Iseghem Heyst Yper 2 30 u. 21 Oct Meenen R.S. Waereghem Lauwe Sweveghem St. Moeskroen S.K. Roeselare Wevelghem Sp. 2 30 u 28 Oct Waereghem Sp. Heyst Yper F. C. Roeselaere St Baafs Heule Iseghem 2 u. 4 AJov. R S Waereghem Yper Sweveghem Lauwe F.C. Roeselaere Wevelghem Sp. Meenen 2 u 11 Nov. Iseghem S.K. Roeselaere St Baafs Heule Waereghem Sp. St Moeskroen Heyst 2 u. 18 Nov. Yper F C Roeselaere Sweveghem Lauwe Wevelghem Sp. Meenen Waereghem Sp. 2 u 25 Nov. l3 Jan 2 u. F.C Roeselare Heule Yper Iseghem Waereghem Sp Wevelghem Sp. Heyst 20 Jan. 2 u. St. Moeskroen R S. Waereghem S K. Roeselare Meenen Sweveghem St Baafs Lauwe 27 Jan. 2 u St Baafs Heule Waereghem Sp. Heyst F C Roeselare Iseghem Yper 3 Febr. 2,30 u. Wevelghem Sp. R.S. Waereghem S.K. Roeselare Sweveghem St. Moeskroen Meenen Lauwe 10 Febr 2,30 u. St Baafs Waereghem Sp. St. Moeskroen S K Roeselare Heule Iseghem Heyst 23 F tbr 2,30 u. F.C. Roeselaere Wevelghem Sp Sweveghem Lauwe Meenen R S. Waereghem Yper 3 Maart 3 u. Heule St Baafs S K. Roeselaere St. Moeskroen Heyst R S. Waereghem Iseghem Maart 3 u. St Baafs Heyst S K. Roeselaere Heule Iseghem St. Moeskroen R.S. Waereghem 10 Lauwe F C. Roeselaere Waereghem Sp. Wevelghem Sp. Yper Meenen S.K Sweveghem Nevens de onmisbare bestanddeelen ge- êischt door de herstelling en die zijn stik— stof, phosphoorzuur, potasch, zwavelzuur ere kalk, is er een lichaam dat in den groei eerr eerste rol speelt t. t. z h t water. Het water vervult een dubbele rol. Inder daad het dient tot voeding en middtl tot voortplanting. Het water voor voeding is ditr genomen door de plant, dat dient tot het voe den en het vormen van 70 tot 80 0 van het- organisch stelstl dat verdwijnt door de ver- branding, het drogen en door een lang bewa ren der produkten Het water van den groei is dit dat de voe deren oplost, dat zich er van verzadigt en dat: door een onophou lende beweging opgeslorpt: wordt door de wortelen, overgeztt tot de bladeren of tot de plaats der wei king, t. t z. de verbinding van hi t voeds 1 met de koolstof van de lucht voor het vormen van hydraat ere de nu tige produkten. Dus, het ovetschotvan dit water verdampt door de bladeren en de gevormde nuttige produkten gaan terug naar beneden in alle deelen van de plant, der blad deren en zelfs tot de wortelen. Dus, voedingswater en groeiwater zijn zeer' nuttig door het verz keren van een normaal! leven,sterke planten en winstgevende opbreng sten. Hoe kunnen onze landbouwers zich- tegen een mogelijke waterschaarschheid, zoo als in 1934, beveiligen Eerst en vooral, diepe beploegingen vóór den winter laten toe het winterwater eD ditr van gesmolten sneeuw terug te houden. Deze-- wateren bewaken in den ondergrond en stijgen:»- in noodigen tijd geèischt door de aantrekkings kracht der haarbuisjes in de nabijheid der- wortelen. Vervolgens moet men dit capillariteitswater besparen door het vermijden van verdampen». door de zon, bij middel van hei haalde omwer kingen van den grond welke twee besproeiïn-- gen waard zijn. Eindelijk moet men den grond een volledige bemesting toepassen door het gebruik van in water oplosbare bestanddeelen, zoo dat dit water, wel verzadigd, het meest spaarzaam.- gebruikt weze en od dezj manier lijdt de oogst veel minder en is zijne op >1 engst verzekerd. Bestatigingen gedaan in 1934 op de gevolge» van eene volledige en rationeele bemesting. De herfsttarwen door een guren winter em een onvol ioende bemesting ttjdens het zaaien hebben veel geleden. Niettegenstaande het toepassen van stikstof in de lente zijn deze dun», voorzien van onkruid en geveu een onvol doende opbrengs Deze die 5oo tot 6oo kgr p ataschhouiende- super kregen vóór den winter hebben weer staan en de 75 kgr. nitraat toegepast in de- lente hebben vele graangewassen genezen. De haver is zeer gulzig aan groeiwater; ten gevolge dezer omstandigheid, hebben de ha- vers, die vóór den winter een diepe heploe- ging kregen en in de lente een normale bemes ting van 5oo tot 600 kgr. 5-8 7 P, stand gehouden zij hebben goed stroo, hebben tegen het weerslaan stand gehouden en bezit ter. goede aren onbetwistbaar gevolg van; een volledige bemesting die de waterschaarsch heid verzacht. Besluit Elk jaar, het zij normaal of droog, zal de rationeele bemesting immer vol doening geven, want volledige voeding geeft volledige opbrengst. Am. Hantson, Voordrachtgever te Peruwelz. Het jaar 1934 heeft zich gekïnmerkt door een guren winter en een groote droogte. Welke waren de uitslagen'van het gebruik der Volledige bemesting. Water verzadigd door voedende bestanddeelen. Droogte verminderd Voeding verzekerd Winstgevende opbrengsten. Landbouwers, eischt zakken met etiket langs buiten en nazicht etiket langs binnen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6