HOFSTEDE Maison Ouvrière e ElicliificaÜB der Wist-Vlaamschi Bergen Studie van den Notaris ■clmond Maariani te Kortrijk, Hendrik Consciencestraat, 6. Om uit gemeenzaamheid te treden o - Openbare Verkooping te NOEN (bij Kortrijlf) De Notaris Edmond MAERTENS, verblijvende te Kortrijk, zal openbaarlijk verkoopen Een HOFSTEDE, bestaande uit Woon huis, schuur, stallingen en verdere afhangen met koer, zaailanden, weiden en boomgaard, samen groot 6 hectaren 5o aren. Verdeeld in 8 loten. Gebruik: Deze hofstede is gebruikt door de kinders Lippens en z d ter vrije beschikking van de koopers gesteld worden tegen i Oc tober 1934. ZITDAGEN Instel: Woensdag 29 Augustus 1934 1/2 instelpremie te winnen. Recht van samenvoeging. Zie plakbrieven met plan. Etude du Notaire Naudts a Comines. Vente Publique Volontaire pouvant servir de commerce sise a Comines le long de la chaussée de Comines vers Wer vicq.et 2 are* 57 ca. de fonds bati et jardin, cadastrée section C, numéro g3oi. Libre d'occupation. Visites Les Mardi et Jeudi de 9 h. a midi. Séances a Comines Pour la mise d prix, le LUNDl 3 SEP- TEMBRE 1934. au café A St Michel tenu par M. Marcel Pauwels Blanckaert Et pour 1'adjudicationle LUNDl 10 SEPTEMBRE 1934, au café A 1'Alliance», tenu par Vj"" Veuve Henri Vanhée Taillieu, chaque fois a 5 h. précises de relevée o,5o p. c. de Gain de mise a prix. Facilité de payement. Pour tous renseigrements s'adresser en l'étude de Me NAUDTS, susdit. Noordwatering van Veurne De Regie der Noordwatering van Veurne, heeft de eer de eigenaars die 3o Hectaren grond in gezegde Watering bezitten tot eene Gewone Algemeene Vergadering bijeen te roepen welke zal plaats hebben in het Hotel van Commerce te VEURNE, op Dinsdag 4 September naast, om 10 y« uur 's morgens. De Regie. PROVINCIE WESTVLAANDEREN Omschrijving leper Openbare Heraanbesteding der Verbeteringswerken ui le Wegen N" 15-16-44-46 ea 56 der Gemeente Langemarck op Vrijdag 7 September 1934, om 11 uur voormiddag. Bestek': 104.062.88 frank. De stukken liggen ter inzage der belang hebbenden op het Gemeentes^cretariaat, als ook bij den Heer A De France, Arrondisse mentsingenieur, te lepe*-, Surmont de Vols- berghestraat,-Nr 5g. De aanbiediugen onder dubbelen omslag moeten ter pest besteld worden uiterlijk op ^4. September 1934. Bezoek van den 11. Gouverneur van Limburg aan de Woensdag morgen, rond it u. 1/2, kwam de heer Gouverneur van Limburg, vergezeld van twee leden der Limburgsche Bestendige Afvaardiging, hiertoe om de electrificatie der West-Vlaamsche Bergen te bezichtigen. Deze hooge bezoekers werden hier te leper afgewacht door den heer Jan Bernolet, besten dig afgevaardigde van West Vlaanderen en Voorzitter der West Vlaamsche el ctriciteits maatschappij, door den heer Leroux, hoofd ingenieur der zelfde maaischappij, door den heer Verbeke, ingenieur, den heer Cloedt, provinciaal afgevaardigde en den heer Lom mez, Bestendig afgevaardigde De heer Baels, gouverneur van West-Vlaanderen, had zich laten verontschuldigen. Van hier trokken ze naar de bergen waar deze maatschappij hare uitbating bezit. Er wierd bijzonder veel aan dacht geschonken aan de hoofdkabien der electriciteit te Meessen, die waailtjk een won der der techniek mag genoemd worden en waarover de heer Gouverneur van Limburg zijne bewondering uitdrukte. Na al de gedane werken bezocht te hebben, keerden deze hoogwaardigheidsbekleders naar leper terug, ten zeerste voldaan over hunne studiereis. Ze werden in het Hotel Excelsior Groote Markt, op een lunch onthaald Alles verliep in de beste gemoedelijkheid. Daarna bezochten ze nog het prachtig Belfort alsook de St Maar tenskathedraal, waar ze den heer Ingenieur Coomans, bouwmeester dezer twee kunstge wrochten, aantroffen. Hij toonde de heeren bezoekers de gebouwen en gaf hun over alles uitleg. De heer Gouverneur bedankte hem en wenschte den heer Coomans geluk. Nadat de heer Gouverneur afscheid geno men had van de heeren der West Vlaamsche Electriciteitsmaatschappij, aan wien hij zijne bewondering en dank nogmaals uitdrukte, bezocht hij nog verschillige krijgskerkhoven. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden Dinsdag 2t Oogst, door M. Decrock Jerome, een sleutel. Denzeltden dag, door M. De witte Oscar, een ondervest. Woensdag 22, door M. Tresy Emile, een huissleutel. Donderdag 23, door M Verminck Cha'les, een handzakje eenig kleingeld bevattende. Al deze voorwerpen berusten op het politie- bureel Een tabakzak, te Dickebusch, bij Henri Van Cauwenberghe, Au Faisan Doré Verloren. Maandag 20 Oogst, door Mevr. Tiberghein Marie, een paar hand schoenen. Woensdag 22, door Jvr. Defrayer Colette, een gouden armbandje. Denzelfden dag, door Mevr. Dykstra Maria, van Amsterdam, een armband. Allerhande Nieuws Yper. Straatlantaarn omvergereden. Dinsdag avond werd op de Kalfvaart een gaslantaarn omvergereden. De lantaarn zelf was afgesnakt en lag met gebroken glazen ten gronde, terwijl de lantaarrpaal half uit den grond was geheven en vervaarlijk naar den grond helle. Naar het schijnt zou dit veroor zaakt zijn geweest door een zwaren auto camion geladen met vlas die naar St-Jan toe reed, en, om dts te gemakkelijker zijn draai naar de Lindendreef te nemen, den linkerkant der baan hield. De voerder is er van door gere den zonder zich om iets te bekommeren. Waarschijnlijk weet de man niets van het ge beurde en is hij den schok nooit gewaar ge worden. Dit kunDen wij gereedelijk aanvaar den, doch wat wij minder kunnen aannemen is dat de personen die ooggetuige zijn van dergelijke feiten, en er zijn er altijd, er niet eens aan denken de nummerplaat van de auto op te nemen en zich zelfs de moeite niet doen de politie van die beschadigingen op de hoog te te brengen. Het feit zelt is misschien wel van weinig belang, 's anderdaags 's morgens werd het ongeluk reeds hersteld, doch wat meer belang heeft 't is dat zulke werken ge schieden op de kosten der stadskas, dus met het geld van iedereen. Als belastingbetalers zouden alleinwoners den openbaren eigendom onder hunne bescherming moeten nemen of ten minste niet nalaten de beschadigers ervan, zoo vrijwillige als onvrijwillige, aan te klagen. Landloopers Woensdag verschenen voor de Politierechtbank de genaamden Cal loone Puident, 43 jaar oud, diens'knecht ge huisvest te Ramegnies Chin, en Vercruysse Cyrille, 3ojaar, daglooner te Brussel, die bei den zonder middelen van bestaan waren Zif werden dan ook. uit hoofde van landlooperij,, veroordeeld om voor twee jaar in het bede laarsgesticht van Merxplas opgesloten te worden. Werkloozensfeun ontnomen. De genaamde Sinnaeve, wonende op de Kalf vaart, thans werkloos, kwam in bedronken toestand thuis en begon er met zijn vrouw ruzie te maken, hetgeen de tusschenkomst var» de gendarmerie veroorzaakte, en voor gevolg, had dat Sinnaeve voor enkele dagen zijn werkloozenst'un wegens dronkenschap ont nomen werd Zijn broeder, die den daaropvolgenden Ziierdag. de mannen der Rijkswacht om bovenverm 1de f iten lasiig viel, werd naar den amigo opgeleid. Op heeterdaad betrapt. Z-ker L.. uit de Augus inestraat, die ve'leden weelc Donderdag, op het fransch ktijgsk-ikhof van den Zonuebfkesteenweg kunstbloemen aan "het wegnemen was, werd door de gendar merie betiapt. Proces verbaal werd opge— maakt. Gemeente Sint-Jan Prijskamp Trabolling bij Lucien Delva, op Maandag 27 Oogst.- l5o Fr. prijzen. Inleg 1 fr. 5o per man. Inschrijving van 2 uur 's namiddags, om on middellijk te beginnen. Per peleton en loting: van vier mannen. Dickebusch. Moto-ongeval. Zon dag voormiddag omstreeks 10 1/2 uur, bij het doorrijden van het dorp, sprong de achter band van een moto, waarop de genaamde Jules Eeckhout van Locre, langs achter had plaats genomen. De geleider maakte een gevaarlijke tuimelpert doch brkwam als bij wonder slechis enkele onbeduidende schram men. Hit was echter slechter gesteld met M. Eeckhout die een tamelijk diepe wonde aan: het hoofd opliep. Na ter plaats de eerste zor gen ontvangen te hebben werd hij per auto' door Dr Larmuseau van Kemmel naar huis. gevoerd. De moto was gansch ontredderd. Stavele Brand. Woensdag, om<-- streeks 3 uur 's morgens, is op het gehucht: Het Hoekje brand ontstaan op de hofste de van de We Van Ingelandt Riem. De vlam men, die zich het eerst hoven den zwijnstaL verklaarden, namen sp -edig uitbreiding em wellicht stonden al de gebouwen in lichte laai.. Een 3o tal varkens, een 5oo tal hennen,., evena's een groote hoeveelheid strooi ent graan, dat juist de week te voren gedorschem werd. kwamen in de vlammen om. De paarden- konden gered worden, het hoornvee was- gelukkig huiten in de wpide. Er bestaat verze kering De oorzaken van den brand zijn tot: nog toe onbekend. Wansten. Doodelijk verkeersonge val. Maandag avond gebeurde hier op de baan Rijsel-Yper een verschrikkelijk ongeluk. De genaamde Pauwels Henri, 47 jaar oud, werkzaam in de stokerij LesafLe, te Quesnoy- sur Deule, en wonende te Waasten in de Meessenstraat, kwam per velo van zija werk terug en voorhij den overweg van Waasten stak hij links af om de Meessenstraat in te rijden. De wielrijder wasechter gevolgd door een autobus met werklieden die te Rijsel arbeiden en insgelijks naar huis trokken. Op zeker oogenblik werd Pauwels door de zware autobus aangereden en verdween onder h~t voertuig. Dadelijk snelde men toe om den ongelukkige te hrlpen, doch alle bijstand bleek vruchteloos. De arme man, die zeven kinderen nalaat, was den schedel gebroken en moet op den slig gedood zijn geweest. De: rijkswacht stelde een onderzoek in en onder vroeg den voerder van de autobus, den ge naamde Leignée Maurice, van Yper. Etat Civil de Comines Burgerlijke Stand van Yper VAN EEN Overslag Woensdag 12 September 1934 telkens om 3 uur namiddag, in het gasthof Hotel de Gand bij Mevr. Wed. P. Boels Gyselinck, Statieplaats, te Kortrijk d'une bonne du 11 au 24 A cüt 1934 Naissances Paret Pierre, Rue de la Victoire, 33. Mui- lier Marie-Louise, Rue du Chem. de fer, 4. Poncheaux Jeannine. Rue de Wervicq. Vandeputte Roger. Cruyseke.— Denys Marle, Cruyseke. Horrent Ivette, Place Sw Anne, 14. Bruyneel Georges, Chaussée de Wervicq, 263. Decherf Noëlla, S'" Ten Brlelen. Décês Deroncy Marie-Louise, 65 ans, mênagère, ép" de Wellecan Charles. Rue des Canons, 17. Sieuw Pauline. 77 ans, veuve de Duvosquel Jules, s. p. Rue de Wervicq. Verklaringen van 18 tot 24 Augustt 1984. Geboorte Dutnalin Jeannine, Zonnebekesteenweg, 258. Huwelijk Vallaeys Oaston, wattman-ontvanger te Ghe- luwe en Kerrinckx Rachel, z.b. te Yper Overlijden Devloo Valentinus, 68 j. landwerker, ech' Notredame Celina, L. Thouroutstr., 25 (van Oostyleteren).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8