CYCLES BURY DE JUNIORS Trofee vao Brasschaet Wereldbaanhampioenschap 1934 1. Karei Kaers Regionale Koersen 1934 1. Woets Albert (9 overwinningen) Agent René VERMEERSCH BEGINNELINGEN. GROOTE VELOKOERSEN op Kermis-Zondag, 9 September 500 Fr. Prijzen en Premiên Kermis-Donderdag, 13 September 600 Fr. Prijzen en Premiên Ypersche Voetbalkroniek Uitslagen der matchen van 2 9 1934 C. S Yper 6 - St Baafs o Iseghem 7 Heule 1 Lauwe 1 S. K. Sweveghem 3 S. K. Roeselaere 2 St. Moeskroen 2 Wevelghem Sp. 4 R. S. Waereghem 3* Waereghem Sp. 1 Heyst 3 Meenen 5 F. C. Roeselaere 1 SUPPORTERS Italiaan Pedroli aan de eer en klopte er Perickel met een volle lengte. Op 5 min. kwam Vanderveeren toe, Laplume, Heyman, Mambour, Haegeman en Braelemans Maandag zegevierde in Wakken Pol Ver- schuerenvóor Vermassen, Descamps, G. Ver meiren, Bekaert A., Vandendriessche en G. Desmet. In Nevele stekte D'Olieslagers den i* prijs vóór Claeys, Carpriaux, Vandervennet, Ver- stuyft en Degraeve. In Caprycke won Marcel Kint eens te meer na een puiken koers vóór Romain D'Hoeye, Hendrickxen Pol Verschueren. De hoofdschotel was z<.ker wel de Trofee van Brasschaet waar elke provincie een ploeg zette. De renners welke in voorafgaan- delijke proeven het meest punten behaald had den werden er voor aangeduid, en voor West- "Vlaanderen was het heel kaal zoo geslagen uit den strijd te komen. De koers werd bitsig be twist en 't was alleenlijk Jefke De vos van Heyst welke het den overwinnaar Cools tot in de laatste meters lastig miek. Interprovin ciaal bezetten de West Vlamingen de 4' plaats en individueel de 2% io*, 25° en 25* plaats ex ae quo. Uitslag I. Cools Robert (O VI.) 143 km. in 3 u. 42 2. Devos Jef (W VI.) 3. Reniers (Limb 4. Keymolen (Brab.) 5. V. Laeken (O VI.) op 200 m. 6. Raeyen (Limb.) 7. Noens (O-VI.) 8. Kernland (Antw.) 9. De- weerdt (Antw.) 10. Barbe(W-Vl.) In Komen was het eens te meer Marcel Meernhout welke er 't boeltje van den i° prijs meescharrelde. Bravo, Marcel, Proficiat. Maar wanneer een trapken hooger. (bijgenaamd Smidje) Esplanade, 2, YPER. Beveelt zich aan voor alle toebehoorten van velos, en zinkwerk. Prijzen buiten alle con currentie. Nieuwe velos vanaf 350 Ir. Alle dagen verhuring van vrouw en mansvelos. Deze van Yper en omstreken trokken naar Reninghe waar nogmaals een proef werd ge loopen voor het Criterium van de Hoppestreek. De overwinning viel te beurt aan Moerman, welke in den sprint op kop zat en door de dichte haag toeschouwers bevoordeeligd, nie mand de kans meer gaf hem te remonteeren. Woets werd er 4' en Degraeve 6*. Uitslag 1. Moerman 2. Vanlerberghe 3. Berton 4. Woets, Yper 5. Boutlegier 6. Degraeve, Yper 7. Hosdey 8. Verbeke, Yper 9. D'Halleyne 10. Capoen. Zondag laatst, op het gehucht De Potyze, was het de Yperling Salomé die met de bloe men wegliep, nadat hij na een 3o tal kilometer koers, er alleen van onder getrokken was, om met ruim twee minuten voorsprong de eindmeet over te bollen. Hartelijk proficiat, Paul. Bakkertje Gouwy, weeral ongelukkig, pooest door wielbreuk opgeven, en Sonneville werd buiten koers gezet door val. Uitslag 1. Salomé, Yper 2. Vandevyveré; 3. Desimpelaere 4. Muylle, Yper 5. David 6. Debrouwer, Yper 7. Dejonghe 8. Lands- Jheere, Yper 9. Slosse 10. Vermeersch, Yper 11. Versaevel, Yper. Maandag te Zonnebeke, waren onze be ginnelingen Salomé tweede en Gouwy derde, na een prachtigen koers geleverd te hebben. Uitslag 1. Masschelein 2. Salomé, Yper 3 Gouwy, Yper 4. Deschacht 5. Slosse 6. Denys. Maandag in den Omloop rond den Kem- melberg zegevierde Mee Degraeve, Verbeke kwam er 3" en Albert Woets, na alleen weg geloopen te zijn, viel plat en moest een tube leggen. Anders, was het spel, me dunkt wel, gebakken voor de io* overwinning hé Albert. Geen moed verliezen jongens en hartelijk pro ficiat aan Maurice, die in lastige koersen toewijst steeds goed steke te staan. Uitslag Degraeve, Yper 2. Storme 3. Verbeke, Yper 4. Denaeghel5. Everaert; 6. Inion 7. Dêli8 B.-rton 9. Capoen. Woensdag in Staden presteerden onze Ypersche beginnelingen eveneens puik. Woets kwam er tweede en Verbeke vierde. Uitslag 1. Lefevre 2. Woets, Yper 3 Sioen 4 Verbeke, Yper 5. Martin 6. Boutlegier 7. Desimpelaere. Sprinter. iemeeateu Zuidschote - Boesioghe - (Uzerie) voor alle Beginnelingen Inschrijving te 2 uur. Vertrek te 3 uur. Het lederen dingetje is Zondag aan 't rollen gegaan, en het heeft, voor wat de rood witte kleuren betreft, voor de eerste maal vreugde gebracht onder de talrijke voetballiefhebbers. Immers wij boeken twee mooie overwinnin gen, die beide afgeteekend behaald werden. Scholieren C. S. Y. 6 - A. A. Moescroen 1 Toen het aanvangsuur geslagen was, ston den onze kleine voetballers op heete kolen en met reden. Hunne tegenstrevers waren nog niet aangekomen en ze dachten reeds de match niet te moeten spelen en te winnen met for faitscore alswanneer het nieuws gemeld werd dat de zuiderlingen met hun autocar in panne lagen tusschen Gheluwe en Gleluvelt. Geluk kig konden ze de buurttram nemen om hier met een kwart uur vertraging aan te landen. Heel sportief aanvaardden wij de match offi cieel te doen doorgaan. De Yperlingen stel den volgende ploeg in lijn Vermeersch Cainerlynck Anseeuw Deleersnijder Doolaeghe Busscbaert Lievijns Woets Beddeleem Sedeyn Claeys Dadelijk is het te zien dat de thuisspelers beter op dreef zijn dan hun tegenstrevers, maar daar het een eerste match geldt, zoeken de rood witten de beste verstandhouding. Weldra dwingen zij hun spel op en, op voor zet van Doolaeghe, doelt centervoor Bedde leem op prachtige wijze het eerste punt van het seizoen aan de ioe minuut. Yper blijft aan dringen en op inzenden van Claeys zit nummer twee in de kas, nogmaals door toedoen van Beddeleem. Moescroen schiet wakker en be komt den eersten hoekschop die niets opbrengt. Op tweestrijd met den back rechts der bezoe kers, levert Lievyns naar de vijandelijke kooi en nummer drie is geboren aan de 19° minuut. Op hoekschop, goed door Claeys gegeven, tee kent Woets een vierde doel aan, doch de scheidsrechter vernietigt het punt voor buiten spel. Aan de rust draaien onze kleinen met 3 o in hun voordeel. Bij het hernemen is Moescroen wakker ge schoten en dwingt drie hoekschoppen af. Op vooruitrukken der bezoekers begaat Bus- schaert hands in het gevaarlijk gebied en de penalty wordt in doel omgezet aan de i5e min. Yper komt nu wederom aan de hand en Doolaeghe, op ontsnapping, wordt gemaaid. De strafschop wordt door denzelfden speler op de zijlat gegeven. Doch 't is enkel uitge steld. Op inzenden van Lievijns mist de keeper in het grijpen, maar B-ddeleem is zeker van zfin stuk en Yper telt zijn vierde doel aan de 2oe min. Moescroen doet loffelijke pogingen om door te breken, doch Camer- lynck met zijn maat Aaseeuw wil van geen liefde hooren en zendt alles terug. Doolaeghe, die goed zijn centerhalf plaats vervult, geeft gepast aan Woets en 't vijfde punt staat op onze rekening. Twee corners brengen ons niets op, maar een samenspel der voorlijn geeft aan Beddeleem de gelegenheid het half dozijn te bereiken. De Yperlingen winnen ten slotte met 6 1, hetgeen een prachtig begin daarstelt voor onze jonge scholieren. Mochten zij te Meenen verder mooi optreden om er tenminste één puntje te bemachtigen. Tweede Afd. C. S. Y. 6 - Vyve St Baafs o Scheidsrechter Ostyn heeft de leiding over de ploegen van St-Baafs en Yper, die elkander voor de eerste maal ontmoeten. De bezoekers, die van tweede B overgekomen zijn, dragen dezelfde kleuren als de thuisspelers, doch 't is rood wit gestreept, zoodat misgrepen uitgesloten zijn. De elftallen zijn als volgt samengesteld Vijve St Baafs Deconinck Declercq J Sengier L. Taelman Maes Vankeirsbilck Bonnet Declercq A. Vandenbossche Desmet Sengier O- C. S. Yper Cherckye Molein Vanderbouwhede Vanlimburg Ossieur- Oadeyne Versailles Coene Callens Dechlevre Messelis Kapitein Vanderbouwhede wint den toss met het voordeel van wind en zon. Nauwelijks is het spel aan gang of Deconinck moet reeds stoppen op schieten van Vanderbouwhede. Op freekick voor hands levert onze kapitein naar 't doel, het leder belandt hij Vanlimburg en Seppe heeft de eer het eerste doel voor de rood witten aan te teekenen aan de 4' minuut. Op vooruitrukken onzer voorwaartsen zendt Ossieur in, Sengier weert met de hand afin het gevaarlijk gebied en Michel zet onmee- doogend de penally in doel om aan de 6® minuut. De bezochten blijven aandringen,. Versailles zendt naar 't doel, Deconinck weet echter in corner te redden. Vijve St-Baafs- tracht zich los te rukken en Jules moet voor de eerste maal tusschenkomen. Het leder komt bij Ossieur terecht die langs zijn lijn wegvlucht en gemeten inzendt, Molein zet zijn kop onder den bal en Deconinck mag. voor de derde maal visschen aan de i3* mi nuut Het spel golft nu meer weg en weer,, doch onze meerderheid blijft bestaan met dat verschil dat de bezoekers zich beter te weer" stellen. Twee hoekschoppen brengen niets op,, terwijf Vijve er ook een onbenuttigd laat- Ossieur, die goed optreedt, is er voor de zoo- veelste maal van onder gegaan en geeft mooii over. De kopstoot van Molein moet in corner' gered worden, maar Georges is er bij om de herkansing te doen en, waarlijk, met de borst zit nummer vier diep in de netten, 't Was als of het aanvalsteeken opnieuw moest gegeven worden, want twee andere doelen volgen elkander snel op. Inderdaad, op hoekschop, zendt Cherchye goed langs de lat in en back: Declercq, op misverstand met keeper Deco- coninck, doelt in eigen netten aan. Een weinig- nadien stopt Deponinck onvoldoende op schieten van Michel, en Molein neemt de ge legenheid te baat om nummer 6 op ons actief te zetten. Daarmede breekt de rust aan en iedereen ziet de score tenminste verdubbelen in de tweede speelhelft. Dech de bal sloeg deerlijk mis. Zooals wij een schoonen eersten time w gezien hadden, zooveel te slechter was zijn* tegenhanger. Vijve St Baafs bleef zich hard nekkig verdedigen, maar bij de onzen was het heilig vuur zoek geraakt. De aanvallen wer den niet meer afgewerkt zooals in het begin en waarlijk het spel daalde onder nul. 't Was- dan ook tijd dat de ontmoeting eindigde, want alhoewel alles niet meer meêsloeg gelijk: in het begin, werd het weldra zichtbaar dat wij op onzen voorsprong leefden en er niets meer zou aangetetkend worden. Niettemin doet deze afgeteekende zege ons deugd aan 't hart, omdat ze wellicht het teeken van nog menige overwinning zal zijn. De moraal is in de beste voorwaarden bij de spelers binnen gedrongen, en 't zal misschien veel helpen om de verplaatsing bij F. C. Roeselaere in goede stemming te ondernemen en bij te dragen tot puntenoogst. Zouden wij Zondag avond vier' punten tellen, mannen Aan u het woord en..- de daad 1 NEMO. Het voetbalseizoen is verleden Zondag aan gevangen en, tot groot genoegen der liefheb bers, met een klinkende zege ingezet. Op mor gen Zondag 9 September doet C. S. Y. een eerste verplaatsing, die rood wit voor een niette versmaden tegenstrever stelt, namelijk F. C. Roeselaere. Daarom wordt er bij de Ypersche supporters een oproep gedaan omr onze ploeg zooveel mogelijk te vergezellen, ten einde ginder hun lievelingen sterk aan te moe digen en ze te helpen om de twee punten naar stad mede te brengen. Om aan iedereen de gelegenheid te geven de verplaatsing mede te maken, heeft de suppor tersclub van C. S. Y. besloten dat de leden van vermelde club de reiskunnen doen aan dert geringen prijs van 3 fr. Voor de niet leden zijn de kosten 8 fr. Men mag zich laten inschrijven in het lokaal bij Albert Blootacker, Fochlaan,,. tot Zaterdag avond. Later wordt r.iet meer iit- geschreven. Allen dus naar Roeselaere

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6