Het Geheimzinnige Document KOLONIALE LOTERIJ I 8-9-1934 Het Ypersche - 2e Bijvoegsel - La Flég ion d'Ypres N° 23 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. PRIJS PER Er zijn 222.440 loten BILJET 100 FRANK 20 Loten van één Miljoen. Een enkel biljet kan verschillende prijzen winnen. Faire nettoyer ou teindre ses vêtements chez Kleederen door c'est leur donner une nouvelle jeunesse. Glapage Américain de Cols et Manctiettes in 't nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoone Strijkwascti K i lowasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bijhuis Rue de Dixmude Diksmudestraat, YPRES. Tel. Y P E R. Mengelwerk van Het Ypersche Nr 12 door CHRISTIAN HAUGEN Vertaald donr P. J. AERSSENS VERBODEN NADRUK (Vervolg) Algy lachte sarcastisch Och, ik geloof, dat ik niet veel in te bren gen heb. U bent de baas Hij was een weinig geprikkeld door Hun ter's meer dan hoffelijken toon. welke hem zijn machteloosheid nog duidelijker deed voelen. Maar toen Viel hem in, dat Hunter hem eigenlijk slechts met gelijke munt be taalde. Ook hij had vriendelijke woorden tot Hunter gesproken, toen hij hem in de auto z'n revolver onder den neus hield. En zonder eenigen wrevel voegde hij er aan toe Welnu, ik zal 't u niet lastig maken. Maar, waar wilt u eigenlijk naar zoeken «Naar 't document natuurlijk antwoordde Hunter schouderophalend. Ik hoop, dat ik 't vinden zal. Eigenlijk kondt u mij nu even goed direct zeggen waar 't ergens ligt Algy vertrok geen spier. Hunter had hem niet geloofd, toen hij hem oprecht verzekerde, dat hij niets van het document afwist, wat inderdaad het geval was. Hij zou dus zeker niet diens vertrouwen hebben, als hij hem iets trachtte voor te liegen. Ik wist vooruit, dat ik die vraag achter wege had kunnen laten zei Hunter. U bent onhandelbaar. Maar drijf 't niet te ver, anders kon uw halsstarrigheid wel eens zwaar op de proef gesteld worden. Stenton is er voorloopig nog van overtuigd, dat wij zullen vinden wat wij zoeken, ook zonder 'n pijnlijk experiment te herhalen, dat indertijd helaas mislukt is... Maar excuseer me, dat ik zoo spraakzaam ben. Ik kwam enkel om te wer ken. U wilt wel zoo vriendelijk zijn... Hij haalde een dun zijden koord te voor schijn en binnen enkele seconden kon Algy zich niet meer bewegen. Ik vind 't werkelijk heel onaangenaam, maar 't is m'n opdracht En Stenton is altijd uiterst voorzichtig. Als er iets van beteekenis op 't spel staat mag er niemand en niets ont «ien worden. Er zijn menschen, die meenen, dat in tijden van oorlog alles geoorloofd is. En eigenlijk leven ook wij op voet van oorlog het zou voor u 'n kleine moeite zijn om mij neer te schieten of op 'n andere wijze onscha delijk te maken. Dat is nu onmogelijk. En de kans bestaat, dat u zich op 't oogenblik, dat ik het zoo lang gezochte document vind, niet zoudt kunnen beheerschen Hunter begon nu de slaapkamer systema tisch te onderzoeken en Algy had er spijt van, dat hij het document niet op een veilige plaats opgeborgen had. Hij had dit, met de ge heimzinnige bankbiljetten in z'n portefeuille gestoken. In de vaste overtuiging, dat er dezen nacht toch niets meer zou gebeuren, had hij besloten de kostbare vondst mee te nemen op z'n vacantiereis. Terwijl hij iedere beweging van Hunter volgde, zat hij er over te piekeren, wat wel de gevolgen konden zijn, als Hunter het docu ment ontdekte en hoe hij zich tegenover Cynthia over deze verregaande nalatigheid zou kunnen verontschuldigen. XV. Het Jaartal Rodney was blij, dat hij het bureau in elkaar gezet had, eer hij naar bed was gegaan. in totaal 120 Miljoen frank te weten 200.000 loten van 20.000 loten van 2.000 loten van 200 loten van 200 loten van 20 loten van 200 frank De betaling der winnende loten zal geschieden, zonder eenige afhouling, op eenvoudig vertoon der winnende nummers De eenzelvigheid zal riet gevraagd worden, zoo- dat de win. ers onbekend kunnen blijven. 80 Frank in plaats van 100 Frank dit zal de prijs zijD, dat de biljetten der Koloniale Loterij zullen kosten, indien U 't zij alleen, 't zij samen met vrienden 10 biljetten neemt waarvan de laatste cijfers respectievelijk zijn 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 8, 9, o. Op deze wijze hebt U zeker een biljet, dat een lot van 200 frank wint en U kunt dan nog andere loten winnen. T.OOO 5 000 25 000 100.000 25o 000 20 loten van 1.000.000 Hunter zou anders spoedig ingezien hebben, dat het document zich wel in zijn woning bevinden moest. Zoo, zoo merkte Hunter op, U hebt dus twee bureaux Dit zal wel het goede zijn. Nu begin ik h-t te begrijpen Zonder Algy's antwoord af te wachten, trok hij een voor een de laden uit en doorsnuffelde dan den inhoud, waarna hij alles weer op z'n plaats legde. Na tien minuten kwam hij tot hetzelfde resultaat als Cynthia en Algy. Maar er moet 'n geheime lade zijn zeide hij. Ik weet nu heel zeker, dat dit het goede bureau is Eindelijk dacht ook hij aan de pooten en schroefde eerst die los, waarin de geheim zinnige bankbiljetten gezeten hadden. Hij scheen echter niet verbaasd te zijn, toen hij de holte leeg vond, doch mompelde vlak voor zich heen Hier heeft 't blijkbaar gezeten tot op aa~t\ms t oogenblik, dat wij er meer belang in be gonnen te stellen Hij achtte bet niet eens de moeite waard ook de andere pooten te onderzoeken, doch wendde zich tot Algy en zei op verwijtenden toon Nu hebben we tenminste het bewijs, dat u tot nu toe altijd comedie tegen ons gespeeld hebt. Dat was niet mooi van u En u op de eerste plaats zult wel inzien, dat het heele- maal geen doel had Algy achtte het 't beste, op dit, in den grond onverdiende, verwijt, niet in te gaan en zweeg. Hunter zocht verder, doch ging de kleerkast voorbij. Toen kreeg Algy nieuwe hoop. De andere hield het blijkbaar voor vanzelfspre kend, dat het document op 'n bijzonder ver scholen plaats verborgen lag. Hij betastte de gordijnen, zocht achter schilderijen, onder tapijten en tafelkleeden, in de lampekap, op alle denkbare plaatsen, waar ruimte was voor een stuk papier van 20 bij 3o cm. En zonder ziin ergenis om de vergeefsche moeite ook maar één oogenblik te laten blij ken, babbelde hij gezellig voort. Eigerlijk had ik gehoopt, u hier niet aan te treffen. U hebt immers vacantie en wij dachten, dat u al op reis waart. Zelf had u 'c laatst nog over Ramsgate Ja, dat is ook zoo. Maar ik heb de reis één dag verschoven. Wat zouden jullie eigen lijk doen, als ik eens trachtte te ontvluchten om mij ergens te verbergen Hunter was blijkbaar een weinig verbaasd over deze vraag. Natuurlijk blijft u onder bewaking ant woordde hij. U kunt geen voet op straat zetten, zonder gezien te worden. Dat zal u niet lukken En hij zei dit met zulk een onwankelbare overtuiging, dat Algy bijna alle hoop op z'n vacantie verloor. Hunter was met de slaapkamer klaar. Nu kwam het bed aan de beurt en dat was geen gemakkelijk werk, te meer, wijl Algy zich niet bewegen kon. Daarna moest hij nog langer dan 'n uur aa.ihooren, dat een ongenoode gast z'n stu deerkamer overhoop haalde. Het begon al licht te worden, toen Hunter de slaapkamer weer binnenstapte, naar z'n gezicht te oor- deelen, in 'n bar slechte bui. U maakt 't me vervloekt lastig zei hij. «Nu ben ik verplicht om morgen ook nog bij Watson C° in te breken om uw lessenaar te onderzoeken. En Stenton zal me verre van vriendelijk ontvangen, als ik straks weer met leege handen thuis kom. Maar voorloopig kan ik daar weinig tegen doen, en tegelijk stak hij, bij wijze van troost, een sigaret op Algy kon slechts roet moeite z'n vreugde verbergen. Ik mag wel veronderstellen zeide hij, dat u van mijn kant geen medelijden ver wacht. Als u me wilt bevrijden van dit touw, zou ik u zeer dankbaar zijn Hunter knipte het koord door en besteedde nog tien minuten om Algy's stijf geworden

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9