CYCLES BÜRY schieting Lessive JEANNE D'ARC Handboogmaatschappij Yper-Hoekje Vacantiepatronaat Ypersche Voetbalkroniek 6 watgevleide overwinning derlokalen. Jongens, wij hebben daar kos elijke punten verloren en wat meer is, wij hebben zelfs de eer niet kun nen redden. Daarom zal het morgen beter moeten gaan om de Stadisten van Moescroen te keer te gaan. Deze ploeg komt ons bezoe ken vergezeld van een goede faam en worat terecht aanzien als een (Lr Would be Cham pion van het seizoen. Van den anderen kant is het een feit dat Yper altijd zijn schoonste matchen speelt tegen sterke elftallen. Wij rekenen dus morgen op een mooie opkomst der supporters, die hunne mannen ten gepaste tijde sportief zullen weten op te beuren en wie weet komt de verrassing van den dag wel licht uit Yper. Uitslagen der matchen van 9 9 1934 F. C. Roeselaere 2 C. S Yper o S. K. Sweveghem 4 S. C. Meenen 1 F. C. Heyst o Iseghem r St. Moeskroen 3 Wevelghem Sp. 1 St Baafs o S. K. Roeselaere 1 R. S. Waereghem 2 Lauwe 1 Heule 2 Waereghem Sp. 2 Klasseering 2e Afdeeling A F. C. Iseghem 2 2 0 0 8 1 4 S. K. Sweveghem 2 2 0 0 7 2 4 R. S. Waereghem 2 2 0 0 6 4 4 St. Moeskroen 2 1 0 1 5 3 3 S K. Roeselaere 2 1 0 1 3 .2 3 C S. YPER 2 1 1 0 6 2 2 F. C. Heyst 2 1 1 0 3 2 2 C. S. Meenen 2 1 1 0 6 5 2 F. C. Roeselaere 2 1 1 0 3 5 2 Waereghem Sp. 2 0 1 1 3 5 1 Heule 2 0 I 1 3 9 1 Lauwe 2 0 2 0 2 5 0 Wevelghem Sp. 2 0 2 0 4 7 0 St Baafs 2 0 2 0 0 7 0 Schol. R. S. C. Meenen 3 - c. S. Yper o Geel zwart heeft onze kleine mannen deer lijk afgetrommeld bij hunne eerste verplaat sing van het seizoen. Alhoewel de taak der rood witten heel lastig voo'kwam, was er nochtans middel om ten minste eenmaal tegen te doelen, doch de Yperlingen speelden hoe genaamd niet zoo zeker als den vorigen Zon dag. Behalve de verdediging, die zich niets te verwijten heeft, hebben de andere spelers in tegendeel niet voldaan. Evenwel zijn allen met den besten wil bezield en hebben zelfs beloofd tegen S. K. Roeselaere hun uiterste best te doen om de twee punten thuis te hou den. Te hopen dat zij hun woord zullen hou den en bewijzen dat ze de goede raadgevingen van hun trainer in praktijk willen stellen, hun ne kleuren ten bate. Scholieren R. S C Meenen 2 2 0 0 6 1 4 St. Moescroen 1 1 0 0 4 0 2 C. S. YPER 2 1 1 0 6 4 2 S. K. Roeselaere 2 1 1 0 2 5 2 Verb.Wevelghem 2 0 l 1 1 2 1 A.A. Moescroen 2 0 1 1 1 6 1 SK. Sweveghem 1 0 1 0 1 3 0 De twee ploegen speciaal spelen elk een Zondag om in gang te blijven tegen 3o Sep tember, datum der opening van het officieel kalender hunner reeksen. Het eene elftal speelde 4-4 te Bizet en het andere verloor ver leden Zonddg met 2 1 tegen S. C. Dixmude. Morgen trekken de oud juniors naar Poperin- ghe om er als laatste oefeningsmatch tegen de lokale specialers op te treden. NEMO. PRACHTIGE Wat'n heerlijk werk, het vacantiepatronaat te leper 1 Heerlijk was het voor onze 375 meisjes, 'n heele maand in Gods schoone natuur te leven, 'n heele maand nieuwe krachten te put ten in licht en lucht om met meer ijver aan 't leeren te gaan na 't verlof. Ge moest ze zien gaan,onze lieve kinderen, met groene pots en bruinen knapzak, in zingenden rang naar 't vacantieplein, 'n uur buiten de stad gelegen. En heel den dag heerschte er daar 'n onge wone diukte. Betrekkelijk stil was h t er enkel tweemaal daags 's middags en te vier uur wanneer de knapzakken aangesproken werden. Toen had den de mondjes ander werk dan gedurig praten, want de gtzonde lucht scherpt den eetlust. Buiten die twee rustige momenten, wat 'n rondloopen van honderden voetjes in 't gras, wat 'n pret bij schommel, molen en zand! Dit voor de gewone dagen, want buitengewo ne zijn er ook gekomen 1 Gulle ontvangst op het kasteel te Vlamertinghe en te Elverdinghe en, om alles te bekronen, die eenige Vlaamsche kermis van verleden week Donderdag Daar wonnen of kochten onze lievelingen allerhande speeldingen, schoolgerief of kleedingsstukken. Mochten ze daar koopen Wel zeker, zonder geld ze gebruikten de kaartjes die zij eiken dag verdiend hadden. Daar hadden de draai schijf, het zakkenloopen, de vischvangst, het appeltje knap, het friten en spekkenkraam, de tombola een niet te overtreffen bijval. Hoe geladen, hoe blij en hoe... moe kwamen de kinders dien avond thuis 1 Weet ge wie naar het vacantieplein zoo graag gingen als de- kinders zelf? Dat waren de V. K. b. leden en de K. S. meisjes die voor hen zorgden. Onder de 60 jonge meisjes die er 'n deel van haar' verlof voor opofferden, is er geen één die haar dagen of weken beklaagt. Daar leerden we hoe zoet het is zijn vrijen tijd en zijn krachten te- gebruiken in naastenliefde en anderen geluk kig te maken. 'n Heerlijk werk 't vacantiepatronaat 1 Daar in waren veel ouders het eens. Zoo dikwijls,- moesten ze jammeren hun kinderen binst het verlof gedurig op straat te zien loopen, ruzie te zien maken, ongehoorzaam worden. Nu>- wisten ze hun meisjes tusschen 7 en 14 jaar toch in goede handen, nu zagen ze haar met den dag 'n gezonder gelaatskleur, 'n grooterem eetlust en sterkere spieren krijgen. 'n Heerlijk werk 't vacantiepatronaat Dat moesten ze ook wel zeggen in den Hemel F Want eiken morgen aanriepen we onze H.H- Engelen opcat ze ons zouden beschermen. Geen enkel ongeluk naar het lichaam hebben- we te betreuren zouden de zieltjes ook niet bewaard gebleven zijn Onze Lieve Heer heeft ons zijn besten zegen geschonken. We danken Hem et om. Zijn kinders, arme en rijke, vertrouwde Hip ons toe. Samen speelden ze, samen aten ze. En wanneer 'n arm kindje nog honger had toen zijn knapzak reeds ledig was, is het meer dan eens gebeurd dat een rijker zusje heelf stil een van haar boterhammen weggaf. Hiér wordt de klassenhaat der wereld nieJt ver moed, naastenliefde heerscht er. Ik den Katholieken Kring zegepalm en Verbeke bolde 5®. Proficiat jon gens. Woets leverde prachtwerk en nadat hij van de 9 ronden, er 2 alleen had geloopen, kwam hij in gezelschap van Berton in den sprint welken hij regelde. Ge ziet wel hé, Albert, dat ge U bij de minste tegenslagen riet moogt ontmoedigen, en overwinningen .kunnen het ook niet altijd zijn. Degraeve haalde de 6® plaats in Poelcapelle. Poltje Salomé schaafde den 2e prijs in Zon- nebeke na Masschelein. Maandag laatst op de wijk Montmartre presteerden onze beginnelingen eveneensgoed. Degraeve M :unce was er tweede, Verbeke Jerome vierde en Albert Woets zevende. Dinsdag trokken Woets, Salomé en Ver beke naar Poelcapelle waar zij wederkeerig de 5*, 7' en g* plaats veroverden. Donderdag haalde Albert Woets den palm thuis uit Oostvleteren, waar Degraeve 9® en Verbeke J. 10' bolden. In Lizeine behaalde Poltje Salomé Don derdag een schoone 4® plaats. WereldbaanKampioenschap 1934 1. Karei Kaers Regionale Koersen 1934 1. Woets Albeit (11 overwinningen) Agent René VERMEERSGH (bijgenaamd Smidje) Esplanade, 2, YPER. Beveelt zich aan voor alle toebehoorten van velos, en zinkwerk.Prijzen buiten alle con currentie. Nieuwe velos vanaf 350 fr. Alle dagen verhuring van vrouw en mansvelos. STAD YPER Zondag 16 September 1934 in de Dixmudestraat GROÖTE PRIJS PROS EN JEAN voor beginnelingen Talrijke prijzen en premiën Om 2 uur inschrijving, om 3 1/2 uur vertrek. Tweede Afd. F. C. Roeselaere 2 C. S. Y. o In plaats van den heer Claeys is het de heer Baert die als scheidsrechter optreedt. Yper wint den opgooi en stelt Roeselaere tegen wind en zon. De rood-witten zijn dadelijk ten aanval, maar worden door de thuisspelende verdediging bedwongen. Aan de 6® minuut schiet de aanvallijn der Mandelzonen vooruit, de linksbinnen bemachtigt het leder en een korte aarzeling onzer achterhoede is voldoen de om Messelis voor de eerste maal het nakij ken te geven. Daarop gaat Yper opnieuw ten aanval. Vanderbouwhede breekt door, gaat recht op het doel af, doch wordt door den back van Roeselaere gehaakt in het strafschopge bied. Penalty.... neen, de scheidsrechter geeft freekick juist buiten de fatale lijn, alswanneer de fout wel 2 tot 3 meter verder gebeurd is. Het spel tempo is nu een weinig gezakt. Van derbouwhede tracht zooveel mogelijk met de hoeken te werken, doch het brengt niet veel aan den dijk. Ossieur is er op een gegeven oogenblik vandoor getrokken en als hij voor 't doel komt fluit de heer Baert.... offside. Bij onze tegenstrevers gaat de kans beter mede. Op vooruittrekken wil Callens met den kop wegwerken, maar krijgt het leder op een slechten kant met het gevolg dat de bal in een andere richting ons doel binnenvliegt. Niet tegenstaande Yper binst gansch de eerste speelhelft meester op bet veld was, drie hoek schoppen afdwong, welgerichte shotten af schoot, rappe aanvallen uitlokte, toch was het Roeselaere die met 2 kansrijke doelen op zijn actief aan de rust draaide. Na de herneming is h :t spel van minder ge halte, de thuisspelers hebben nu de meerder heid, terwijl onze aanvallijn niet meer te her kennen is. Messelis houdt de best gerichte ballen. Een verandering in het aanvalskwintet heeft goede gevolgen, want de vijandelijke kooi wordt wederom onder vuur genomen. De doelbewaarder echter kan iedermaal op een nippertje het gevaar afwenden. Zoo gaat de tijd voorbij en het einde komt met een iets Zondag 16 September 1934 Oppervogel 100 Frank 2 Zijdvogels, ieder 5o fr. 100 Frank 2 Kallen, ieder 25 fr. 5o Frank Alle vijf schutters een primé van i5 frank. Inleg 13.50 fr. Kleine vogels 10 fr. Zooveel vogels als schutters, oppervogels en priir.és inbegrepen Aftrek io °/0 op de hoogvogels, 5 op de primés en 25 c* op de kleine. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje bij de W® Maurice Lumortier, van 1 1/4 uur tot 1 3/4, om ten 2 uur zeer stipt te beginnen schieten en te eindigen om 6 uur. Een wit peloton voor de latekomers Andere gewone voorwaarden. Zooals telken jare zal het winterseizoen in den Katholieken Kring inzetten met den too- neelavond door Het Vlaamsch Katholiek- Beraepstooneel van Louis Devriendt en Poldi Sorel gegeven. Daes jaar geven zii ons op 16 October a. s. HET KIND DER ZONDE Het stuk gaat een succes te gemoet zonder voorgaande^ inderdaad het steekt vol handeling en laat op alle toeschouwers een diepen indruk na. Wij twijfelen er dan ook niet aan of allen die vroeger Louis Devriendt en Pol ii Sorel zijn komen toejuichen in den Katholieken Kring, ook ditmaal eraan zullen houden een deugd- doenden en tevens aangenamen avond door te brengen. Binnen kort worden de kaarten te koop aan geboden in de gelagzaal van den Katholieken Kring. Prijzen zooals altijd io, 8, 5 fr. Een V. K. B. J. er*. Sprinter.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6