Volledige Meststoffen Battaille (Basècles)? UITTREKSEL Maandelijksche raad SEPTEMBER Gevonden en Verloren Voorwerpen NATIONALE MILITIÊ Lichting 1935 Allerhande Nieuws De StudenteDstraat aan het gerij verboden iestat gingen gemaakt in landbouw REDENEN OPGELET Landbouwers, gebruikt de herfst- meststoffen (2-8-10, 3—8—7,5-8-7), maar eischt zakken met etiketten langs buiten en langs binnen. Eischt deze merken Bij exploot van Deurwaarder Paul Flamey, te Wervik, op 19 September 1934, ten ver zoeke van 1) M. Bruneel Oscar-Jéröme, chauffeur te Herseaux, sentier Glorieux, 121 2) M. Bru neel Léopold-Julien, werkman gehuisvest te Morlanwelz. Imp. Merlot, 1 3) M. Bruneel Camille Cyrille, metser gehuisvest te Holle- beke, Yperstraat, 23; 4) M. Bruneel Alphonse- Hector, metser gt huisvest te Yper, Dicke buschsteenweg, 252 5) M. Bruneel Lucien- Michel, chef magazijnier gehuisvest te Hout hem, Neer-Waastensiraat, 7 6) M. Bruneel Remi Joseph werkman gehuisvest te Hout- hem, Neer Waastenstraat, 7 hebbende als pleitbezorger Meester Am Lommez, gehuis vest te Yper, Maloulaan, 11 Werd er sommatie gedaan aan Vrouw BRUNEEL Madeleine - Marie, vroeger gehuisvest te H outhem (Yper), gevlucht naar Magnac sur Trouve (Frankrijk), vandaar ver trokken in 1919, en sinds zonder bekende woonplaats i°) Van kennis te nemen van het lastenkohier dat opgemaakt geweest is door Meester Jean André Naudts, Notaris te Komen, om over te gaan tot de vetkooping bij openbare vei ling, van een woorhuis met afhankelijkheden, erve, weide en land, staande en gelegen te Houthem bij-Yper, gehucht Pont Mallet», gekadastreerd sectie B, Nis 3igc, 3tgd, 320, 3i8en 240, door het ambt van Mr Naudts voornoem daartoe aangesteld bij vonnis der Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper, in datum van vierden Juli 1900 vier-en-dertig, aan den overslag tegenwoordig te zijn welke zal plaats hebben, op Zaterdag, negen en- twintigsten September 1900 vier-en dertig, te Houthem bij Yper, ter herberg A la Maison Communale» gehouden door M. Henri Boone- Lauraine, om vijf uur 's namiddags 2°) Van tegenwoordig te zijn en te verschij nen, op Zaterdag, negen en twintigsten De cember 1900 vier-en dertig, om twee uur 's namiddags, ter studie van Meester Jean-André Naudts, Wervikstraat te Komen, aan de be werkingen van vereffening en verdeeling bij voormeld vonnis bevolen. Voor uittreksel P. FLAMEY. Gevondea. Zaterdag i5 September, door Mevr. Depuydt Isidore, een huissleutel. Door M. Louwagie Henri, op de eiermarkt, een netzak. Maandag 17, door M. Leuridan Désiré, twee valiezesleutels. Door Mevr. Timperman Flavie, een dames handschoen. Dinsdag 18, door M. Veys, van Vlamer tinghe, een stopsel van naphtabak van auto. Door M. Hoedt Maurice, scholier, een hoofddeksel. Door Mej. Holvoet Irène, scholierster, een portemonnaie. Donderdag 20, door Mevr. Demey Zulma, een paternoster. Door M. Dehaene Arthur, een zilveren ket ting. Al deze voorwerpen werden ten politiebu reele afgegeven en mogen aldaar door hunne eigenaars teruggehaald worden. Verloren. Zaterdag i5 September door M. Lefevre Jules. Dickebuschsteenweg, een rijwielplaat nr 333 409. Door Mevr. Denè/e Marie-Louise, een pakje met kinderbroekjes. Maandag 17, door M. Ivanon Michel, een brieventasch eenig geld en zijne eenzelvig heidspapieren be vatten ce. Dinsdag 18, een fransche rijwielplaat van 't jaar 1934 Woensdag 19 verklaarde M. Derous Emile, Lindendreef, over enkele dagen en waarschijn lijk te Poperinghe zijn brieventasch met zijne eenzei vigheidsbewijzen er in verloren te heb ben. Een damesbril met branchen tusschen de Meenenpoort en Basculestraat. Terugbrengen tegen belooning ten bureele van 't blad. Het College van Burgemeester en Schepe nen van Yper brengt ter kennis van belang hebbenden, dat het wervingsbureel te Yper vergadering zal houden den 25 September 1934, te 9-3o u. en te 14 u., en den 28 Sep tember 1934, te 9 3o u., in de Muziekschool. De niet uitgestelde miliciens der lichting 1935, die geen oproepingsbrief mochten ont vangen hebben, moeten zich onverwijld tot het Gemeentebestuur wenden. Yper. Terechtwijzing Men bidt ons mede te deelen dat de vechtpartij die Zondag laatst in de St Jacobstraat plaats greep, niet in de door ons bedoelde danszaal maar wel in een der herbergen uit de nabij heid ontstaan is. Bijna nog een drenkeling - Nog waren aller gedachten bezig met de zoo geheimzin nige verdrinking van Dury Madeleine, wiens lijk verleden week Vrijdag uit <Je kaai werd opgehaald, nog was deze duistere zaak het voorwerp aller gesprekken, of daar kwam ons Zaterdag namiddag, rond 4 u., het ontstellend nieuws toe dat men een nieuwen drenkeling uit de kaai gehaald had. Dit zou de derdt. zijn in omtrent tien dagen tijd. Zooals te be grijpen stroomde er dadelijk een massa volk naar de kaai, doch daar gekomen was het met een ware verlichting dat allen vernamen dat de drenkeling nog tijdig had kunnen gered worden. De 14 jarige Monniez Robert, wonende in de Gouden Pooitstraat, was met zijn velo gaan zien naar zijn oom, M. Migom, die aan den Oostkant der vaart, tusschen de kaai en den brijkoven, aan 't visschen was. Daar hij maar weinig beet zag, besloot M. Migon rond 4u 's namiddags naar huis terug te keeren. De kleine Monniez sprong dan terug op zijn rijwiel doch, tengevolge eener slechte bevve ging in het smal voetwegelke, reed hij de vaarthelling af regelrecht het water in. Op het hulpgeschreeuw van den oom kwamen aanstonds een zestal personen toegesneld die, zich hand aan hand vasthoudend, zoo ver mogelijk in 't water gingen en den drenkeling een vischpers toestaken. Op het oogenblik dat de arme jongen, die niet zwemmen kon maar zich heftig weerde, voor de tweede maal boven kwam, gelukte het hem in een uiterste krachtinspanning de uitgestoken vischpers te vatten en zoo werd hij, gansch uitgeput en bijna half bewusteloos op het droge gebracht. Dadelijk droeg men hem binnen in de dicht bij zijnde woning van M. Verhaeghe Cyriel, waar de jongen in wollen dekens gewikkeld werd en alzoo, met de ambulanceauto, die intusschen ter plaats was toegekomen, en ge zien zijn toestand niet gevaarlijk geoordeeld was, naar zijne woning werd teruggebracht. Wat hier vooral dient aangestipt te worden is het moedig optreden van den heer Beiri.aert Leon, die al den overkant der vaart aan 't werk was en op het hulpgeroep van M. Migom, geen oogenblik aarzelde om gansch gekleed in 't water te springen en den in 't water gevallen jor.gen van een gewissen dood te redden. Zijne moedige pogingen wer den door de angstige toeschouwers gevolgd tot op het oogenblik dat hij den jongen be reikte toen deze juist de vischpers had kunnen vastgrijpen. Ook spraken allen met den mees ten lof over den heer Beirnaert Leon die om zijne zelfopoffering en zijne heldhaftigheid van harte dient geluk gewenscht te worden. Zijne daad wordt des te meer geroemd en te schooner bevonden, daar men daags te voren de handelwijze te laken had van twee personen die, hadden zij dadelijk om hulp geroepen, er misschien nog in geslaagd zouden zijn een menschenleven te doen redden. Zillebeke. Schrikkelijk Onweer on geval. Zaterdag avond, tijdens het kort maar hevig onweder dat hier boven de streek woedde, is de bliksem rond 7 u. 3o gevallen op de hofstede van M. Verhoest Jules, wonen de Pappotstraat, nabij het gehucht de Zand berg. De landbouwer, die in de stallingen bezig was met de vaarzen en kalveren te voe deren, werd doodgebliksemd en het vuur zette zich aan het gebouw over dat in een oogwenk in lichte laaie stond. De verschrikte vrouw liep aanstonds nog eenige deuren der stallin gen open smijten, opdat de dieren zouden kunnen uitloopen, en riep overal op haar man. Daar zij van hem geen antwoord kreegr meende zij eerst nog dat hij zich ievers achter het hof schuil hiel 1, doch het is enktl wat later dat de treurige werkelijkheid ontdekt werd Met behulp van eenige moedige gebu- ren, die dadelijk toegesneld kwamen, poogde men het vuur, dat in het voorhanden zijnde strooi en hooi een gemakkelijke prooi vond. te blusschen. Bij gebrtk aan voldoende water werd zelfs het mr stpu'zop gebruikt. Anderen klommen op het dak en wierpen een aantal reken pannen af om des te beter de woning,, die aan de stallingen paalt en met deze een en zelfde gebouw uitmaakt, te kunnen vrijwa ren. Na lang en hard werken werden hunne pogingen met goeden uitslag bekroond en wa ren zij het vuur meester. Doch toen stelde men met ontzetting vast dat, benevens een aantal verbrande vaarzen en kalveren, ook het verkoolde lijk van Verhoest in de nog rooken- de puinen van het koeistal lag. Door de man nen der rijkswacht, die intussch n ter plaats waren tcegt komen, werd het lijk van den- ongelukkigen landbouwer in de gespaard ge bleven woning binnengedragen. Het slachtoffer van dit jamme lijk ongeval laat een weduwe na en twee minderjarige kinderen die zich op het oogenblik der ramp te Ardoye in een kos school bevonden. Buiten de woning zijn al de stallen, schuur' en andere afhankel.jkheden met gansch hun nen inhoud totaal afgebrand. De oogst die binnen was is eveneens de prooi der vlammen geworden. Alben hat graan, dat zich op den huiszolder bevond, bleef gespaard doch werd door het water grootelijks beschadigd. Ook het paard en de koeien, die in de weide waren, bleven behouden. De Riikswacht van Yper verzekerde er den ordedienst en bleef gansch der, nacht ter plaats. De schade is door verzekeiing gedekt. Omtrent op hetzelfde oogennlik viel de bliksem insgelijks op de kleine kapel van het Hoog he, zonder er echter veel schade te ver oorzaken. Elverdinghe. Brand. Zaterdag avond, rond 7 u werd een strooischvlf, toe— behoorende aan lanJbouwer Van Eecke Mau rice, wonende langs de haan naar Zuydschote, door den bliksem getroffen. De schelf brandde geheel af, doch was verzekerd. Gelukkig dat zij eeneiud van degebou.ven verwijder 1 stond zoodat deze geen schade ondergingen. De burgemeester van Yper nam deze week:. het volgend besluit De Burgemeester, Gezien art. 6 der Politieverordening van 18 Maart 1922 op het vervoer en het 1 eikeer Aangezien de bouwvalligheid der Voetvolk- kazerne een bestendig gevaar oplevert voor" het vei keer in de Studentenstraat Besluit Alle verkeer, uitgenomen voor de voetgan gers op het voorland langs de huizen, is ver boden in de Studentenstraat. De overtreders zullen gestraft wor len inge volge de bepalingen van bovengemelde ver ordening. Yper, den 19 September 1934. De Burgemeester T. VANDERGHOTE. Niettegenstaande dei guren winter en de groote droogte van 1934, welke waren de uitslagen van het gebruik der Weerstandbiedende granen Winstgevende vlassen en tabakken Levende beeten en aardappelen. Volledige meststoffen volledig voedsel Oplosbare bestanddeelen verzadigd water Voedsel verzekerd goede uitslagen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 10