Het Geheimzinnige Document ONDERLINGE KOFFIES en CHICOEEI met PREMIEN Christiaens Devolder - Kortrijk KOBTBIJKSCHC Te koop io alle goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaardstraat, Yper. 22-9-1934 Het Ypersche - 2e Bijvoegsel - La Hégion dYpres N° 25 EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. door CHRISTIAN HAUGEN Faire nettoyer ou teindre ses vêtements chez 11 Kleederen door e est leur donner une nouvelle jeunesse. Glacage Américain de Cols et Manehettes in "t nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoone Strijkwascti Kilowasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bijhuis Y P E R. Y P R E S. Tel. Waar zijt gij het ZEKERST en V0QRDEELIG5T verzekerd T NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Brand - Leven Ongevallen Voor alle inlichtiBgeo wende men zich tot het Bijkantoor te Yper Rlgemeen OpzienerOMER R03YN. Mengelwerk van Het Ypersche N' i3 Vertaald door P J. AERSSENS VERBODEN NADRUK (Vervolg) XVI. Een Ontmoeting Vertwijfeld schudde Algv Rodney het hoofd. Deze ontdekking werkte daarom zoo teleur stellend op hem, wi 1 zij kwam op het moment, dat hij een licht meende te zien opdagen en hoopte eindelijk den doolhof te kunnen ont vluchten. Nu echter was hij weer even ver als in 't begin. Beschouwde hij de laatste vondst als ge heel op zich ze If staande, dus afgescheiden van de kwestie Stenton, dan werd de geheele aangelegenheid nog ingewikkelder. Wie was 't dan geweest, die deze bankbiljetten, die geen enkel bijzonder kenmerk droegen, in z'n bureau verborgen had wat kon daarvan de bedoeling zijn, en hoe had de bewuste persoon daartoe de gelegenheid gevonden Dit waren niet minder dan drie nieuwe factoren. Hoe onwaarschijnlijk het ook was, na lang peinzen en veel hoofdbrekers kwam hij tot de conclusie, dat hem niets anders overbleef, dan toch maar verband te veronderstellen tus- schen de bankbiljetten en het document. Een andere veronderstelling zou eenvoudig absurd geweest zijn. En op die basis z'n gedachte opbouwend kwam hij tenslotte tot het resultaat, dat Lord Denholm, die in den voortdurenden angst leef de, eens door Stenton's hand te vallen, even voor z'n ontvoering een goed viiend of 'n trouwen bediende de zonderlinge opdracht gegeven had, tijdens Algy's afwezigheid in diens woning te gaan om vier bankbiljetten, met bepaalde jaartallen in zijn bureau op te bergen, waar vroeger reeds het document opgeborgen was. Lord Denholm had op deze manier de zaak inztjn leven nog gearrangeerd opdat het document niet voor altijd waarde loos zou blijven. Maar de bankbiljetten waren daar nog niet lang opgeborgen, misschien wel gedurende zijn laatste vacantie. Algy klampte zich nu weer aan deze verkla ring vast en meende opnieuw 'n zwak licht te bespeuren. Hij noteerde de jaartallen der bankbiljetten en, tevreden over het resultaat van z'n denken en zat ken, legde hij zich te bed. Den volgenden ochtend maakte hij zich reisvaardig. Zijn plan, hoe hij de spionnen zcu misleiden, was tot in de kleinste bijzonder heden opgemaakt. In het magazijn van den verfhandel stond zijn motor. Hij keek hem terdege na en gespte er z'n koffer op vast. Het was intusschen reeds tien uur gewor den. Hij belde Cynthia op. Een mannenstem gaf antwoord, zeker een bediende bij W 15 33. Met Thomas en Co., Bondstreet meld de Algy zich op korten zakelijken toon. Kan p, Rue de Dixmude t Diksmudestraat, ik Miss Hope even spreken 'n Oogenblik Even later hoorde hij Cynthia Met Rodney zei hij. Schrik niet. Ik zou u graag willen spreken. Kan dat Ja Jk geloof, dat ik 'n spoor gevonden heb, dat misschien naar het bewuste boek voert Ik zou de zaak graag met u bespreken. Kunt u over 'n half uur in de Grosver Street zijn bij Hyde Park Neen Later misschien Zij antwoordde op een toon, alsof hij haar een der laatste hoeder.creaties geoffreerd had, en haar vroeg er enkelen op zicht te mogen zenden. Over 'n uur dan Ja, dat kan. Goeden dag Algy nam de ondergrondbaan en was ruim een kwartier te vroeg op de afgesproken plaats. Ongeduldig wandelde hij op en neer. Even later passeerde Hunter hem en nam allerbeleefdst z'n hoed af. Wacht u op iemand m vroeg hij. «Ja antwoordde Algy kort. Kom, kom, ik wil 't u niet lastig maken glimlachte Hunter. Ik dacht zoo, dat ik u wel wat gezelschap zou mogen houden om den tijd wat te bekorten. Vooral dames kunnen iemand zoo gruwelijk lang laten wachten Ik ben te vroeg antwoordde Algy en lachte onwillekeurig met Hunter mee. Deze trok een bedenkelijk gezicht. Dat is iets nieuws meende hij. Dus verliefd, 'n roerend afscheid voor de reis, of... gaat de dame misschien mee Dat zou onder deze omstandigheden toch onverantwoorde lijk zijn. U mag haar niet aan het schrikken maken, vóór zulks noodzakelijk zal blijken. Ik wil u 'n goeden raad geven. Het is beter, dat u alleen reist, zoowel voor u als voor haar. Denkt u dat 't lang zal duren W at Het afscheid natuurlijk. Ik zou vanmorgen nog graag in de club.'n borrel gaan drinken. Zou ik daar nog tijd voor hebben Man ga toch riep Algy half schertsend, half ongeduldig uit. Hunter keek hem ondeizoekend aan. Waarachtig, ik heb er wel zin in zeide hij nadenkend. Maar van den anderen kant heb ik order gekregen 'n ocgje op u te houden. Erfici, ik wil het wagen. Doch dan moet u mij beloven, dat u geen dwaasheden zult uithalen, dat wil zeggen, u zult alles nalaten, wat u ook niet z^udt durven doen, als u wist, dat u bewaakt werd Ik heb een en ander met de dame te bespreken en ga dan weer naar huis. En ik kan u er gerust m'n eerewoord opgeven, dat u niets zult missen, als u mij de eerste uren niet zoudt bespionneeren of... u zoudt er waarde aan moeten hechten, de dame te leeren kennen Deze laatste opmerking d ed hij in 'n op welling van overmoed 'n soort galgenhumor. Hunter glimlachte argeloos. Neen, voor die dame hebben wij niet de minste interesse zeide hij Ik ken haar wel Handelsregister Kortrijk gÓ2 TE KORTRIJK Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December iq32, in uitvoering van de wet van 25 Juni iq3o. Hare werking uitstrekkende ever gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8» Mondstraat - Tel- 109 niet, maar toch twijfel ik er niet aan, of zij is knap. U geeft mij dus uw eerewoord, dat u direct na afljop naar huis gaat en geen dwaze sprongen zult doen Rodney he: haalde wat hij reeds gezegd had en Hunter scheen Kevredigd. Goed zei hij, dan verdwijn ik. Als ik me niet vergis, komt daar uw schoone reeds aangewandeld. En zooals u weet, vergissen wij ons maar zelden. Tot ziens, Mr. Rodney Hij groette beleefd en verdween in een

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 13