- HET YPËRSCHE- LARIGION D'YPRES 15e -Jaargang, N' 25 - 22 September 1934 Bijvoegsel 15e Annee, N° 25 22 Septembre 1&34- Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper BERIOIT Stad Yper - Bericht Nieuwe Priester V lag ge wij din g (Euvre des Dames de la Misrarde Burger lij He Stand van Yper Heer Alois VANGHELUWE Zosdagrost - Repos dominica; Supplément \rekeiijkscb Overzicht Da Volktrer bor.d is weer eens vergaderd. Niemand hecht rog veel belang aan deze verga deringen, ware 't riet dat er ditmaal iets bui tengewoons te berde kwam En dit was de ui.- noodiging aan de U. S S. R dat wil zeggen de Sovjet Republiek van Rusland, om ook in den Volkerenbond te komen zetelen. En dat is juist het komieke van de zaak het was over bekend dat Rusland stond te hu-keren om in den Bond opgenom-n te worden, maar zelf vragen om erin te komen wilde htt niet. De andere landen moesten hem zulks vragen, op dat Rusland later zou kunnen zeggen wij hebben u niets gevraagd, gij hebt het gewild en opdat wij er zouden inblijven moet gij dan ook wat toegevend zijn Toegevend! juist dat wordt verlangd. Iede reen staat tegen de barbaarsche dwingelandij van de Sovjetten op, maar men heeft de han den voor de oogen gezet en toch aangenomen ze in den Bond op te nemen. Dat is reeds eene eerste en groote toegeving. Maar Rusland heeft gezien dat Duitschland, het alomver- foeide land na den wereldoorlog, ook in den Volkerenbond werd opgenomen en het heeft gezien wat het Reich daardoor zooal heeft kunnen bekomen groote, voordeelige behan delingen. En toen Duitschland niet genoeg meer kreeg volgens zijne baatzuchtige eischen, heeft het de deur met een harden slag toege worpen en gezegd ik kom niet meer Achter de deur begon het echter weer geheimzinnig te lachen, want het dacht in zijn eigen ze zullen me toch gaarne terug hebben, dat staat vast, maar om me terug te hebben, zullen ze nog eens allemaal moeten knikken als ik mijne voorwaarden stel Niet zoo slecht gerede neerd. niet waar Wel, Rusland heeft daar een goede les uit opgeraapt en het Sovjetland zal op dezelfde manier te werk gaan We zullen er nog wel over spreken en de tijd zal het uitwijzen Zonder iets te vragen of iets te eischen, spruiten er uit deze aanneming reeds ver schillige gewichtige gevolgen waaraan men niet schijnt gedacht te hebben, buiten één land misschien. Zwitserland heeft, na de beroerige communistendagen die zijn Regeering erg in 't nauw brachten, altijd geweigerd een opsto kend sovjetkopstuk binnen zijne grenzen toe te laten. Maar nu Rusland opgenomen is in den Volkerenbond, is het juist dat kopstuk dat als gezant aangewezen werd en Zwitser land kan hem niet meer buiten zetten Dat is al niet zoo slecht aan boord gelegd, is 't niet Ten tweede, nu zullen de landen die tot hier toe geweigerd hebben de Sovjetregeering te erkennen, wel verplicht zijn dit te doen aan gezien die regeering een bestendigen zetel veroverd heeft in den Volkerenbond 1 Wat hebben de kleine landekens nu nog te praten als de groote zeggen, houdt u maar stil, kleine kinderen, wij weten beter wat wij moeten doen. En als men zoo de zaken nader instudeert, dan staat men al met eens verbluft vóór al de gevolgen die uit zoo'n alledaagsche gebeurte nis kunnen voortspruiten. En wat nog meer is, China dat nu juist met Rusland sedert geruimen tiid aan 't kibbelen is, vliegt buiten uit den Volkerenbond. Het is natuurlijk wat vroeg om de onmid dellijke gevolgen van dit alles met den vinger te wijzen, maar dat het niet lang zal duren eer er druk over gesproken wordt, daar zijn we stellig zeker van. Ook is men niet ver wonderd geweest bij de eerste bespreking te bestatigen dat de fransche minister, heer Barthou, maar heel flauwtjes meer kon de aanneming verdedigen, na hetgene hij moest te hooren krijgen van den weisprekenden gezant van Zwitserland. RIK. Door onvoorzien geval wordt de vergade ring, die moest doorgaan op Zondag 23 Sep tcmber aanstaande, verdaagd op den DER DEN ZONDAG VAN OCTOBER. Het Bestuur. In gevolg het bericht over enkele dagen aan de dagbladen medegedeeld, heeft het College van Burgemeester en Schepenen van Yper, in vergadering van 18 Septem! er 1934 besloten het verval te verklaren van de volgende grond vergunningen op net stedelijk keikhoi dit bij toepassing van art. 43 en 44 van het Gt meen tereglemei.t van t5 Janua i 1870, in geval be doelde grafzerken vóór 1 November 1935 niet hersttl i zijn. Rosalie Bisschop (1900) Charles Duflou Guillaume Roland 1856) Louis Ma- vaut Speybrouck Dewaegheflaere- Bus;yne 1853) Emma Willebois Wallaert Castryck L Wallaert-Vanwer- vecke (1901) Engel Van Eeckhout O902) Reubrecht Vanpeteghem (1909) - Deleersnij der-Schouteten got) Families Mahieu Debouck ('892) Edouard en Anna Van- doorne (1877) Gaston H ughebaert (1874) Pierre Lagrange Doncker 1853) Duval Louis Devarveri?) Verschaeve Lemaire (1884) Villers Warlomont (1896) - Gebroe ders Roets Vanpeperstraete Tyberghein 858) Paul Otto (:868) Vanthcll De- clercq(i§7i) - Lucien Gillet (1898) Jacobs Jacques - Familie Btke Edouard Ghesquiere Zusters van Bermhertigheid Familie Sarity Ferdinand Thie- bault 8j3) Vanheyleweghen Bousson Carton-Hynderickx Désiré Braem (1904) Joseph Mortier Deruelle Hon- verne - Kapel Generaal Blomberger - Lambin-Mortier Buschor Hauspie- Vuylsteke Keyser- Baratto - Familie Lemaire 1865) Joseph Desmüs(?)Pierre Thiehault Hage Fache Sergeant Van Leyde Delaruwiere Het zelfde besluit werd uitgebracht betrek kelijk een zeker aantal grondvergunningen waarvan bij gemis aan opschriften de vereen zelviging onmogelijk is. Deze grafzerken zijn op het keikhof aange duid. Yper, den 18 9 1934. Voor het College De Burgemeester, J. Vanderghote. Eerw. Pater Maria Bernardus, Minder broeder Capucijn (in de wereld Paul Versail les), zoon van onzen achtbaren Stadssecreta ris en van Mevrouw Versailles Wigny, wordt priester gewijd op Zondag 23 September, door Z. Exc. Mgr. Coppieters in de kapel van het Groot Seminarie te Gent. De nieuwgewijde priester zal zijn plechtige Eeremis opdragen in de parochiekerk van St- Niklaas op Dinsdag 25 September te io.3ou. Alle vrienden en kennissen worden er toe uitgenoodigd. Op Zondag 3o September, zal 't feest zijn op St Pietersparochie. Onder het plechtig Lof, te 3 u.zal Zeer Eerw. Heer Deken Vermaut de nieuwe vlag wijden van den H. Hartebond. Daarna gelegenheidssermoen door E. Pater De Clippele, S. J., algemeene proost van de H. Hartebonden van ons Bisdom. De plechtigheid zal besluiten met de eedaf legging van getrouwheid der Bondsleden aan het Heilig Hart. V1UUE D»VF»RES Vendredi 28 Septembre, ét 8 h. du soir au Théatre Communal COHFÉRBBTeE donnée par le R. P. HENUSSE, S. J. Sujet La Vie en Vitesse Cartes personnelles 10 frs et 5 frs. Cartes de familie 3o frs et i5 frs. On peut se procurer des cartes chez M. Boudry-Temperman, impr.rue de Menin, et chez M. Dumortier, imprimeur, rue au Beurre, ainsi que, le soir de la conférence, a l'entiée de la salie. Verklaringen van i5 tot 21 September 1934. Geboorten Loyson Guido. Mondstraat, 43. Claeys Jeanne Zonnebekesteenweg, 244 Huwelijken Cherchye Eduardus, glaswerker en Hallaux Marie, dienstmeid, beiden te Yper. Picket Julianus, tim merman en Vantroeyen Alicia, fabriekwerkster, beiden te Yper. Vansteenkiste Firmin. handelaar, te Iseghem en Bagin Rosa, zonder beroep, te Yper. Overlijdens Destailleur Leontina, 46 j. huishoudster, echtg Debeuf Julius, Lange Tbouroutstraat, 25. Deburg- graeve Marie-Louise, 63 j.. huishoudster, echtg. Bourdeaux Auguste. Zonnebekesteenweg. 223. Vangheluwe Alois, 73 landbouwer, wed' Versavel Hermina, Augustlnusstraat 14. Deberdt Desiderius, 65 j. z b ech' Verbrugghe LeonTa, M. Plumerlaan. Huwelijksbeloften Hilaire Lamaire, beenheuwersgast, en Beatrice Vandevoorde, winkelierster, beiden te Yper. Norbertus Didier, bediende, te Yper en Madeleine Gillioen, z. b., te Poperinghe. Willy Rotsaert, hotelbediende, te Yper en Maria Notebaert, hotelbediende, te Elverdinghe. Raoul Sculier, steenkapper, te Attre en Madeleine Cerdobbel, werkvrouw, te Yper. <S33:rfgeval Jufvrouw Elisa Vangheluwe Heèr Achille Vangheluwe Heer en Vrouw Jules Vangheluwe-Vanrenterghem Heer Léon Vangheluwe Jufvrouw Héiène Vangheluwe Heer Marcel Vangheluwe Heer en Vrouw Henri Vangheluwe-Dewiide en kinders Esther, Denise, Agnes en Anaïs Heer en Vrouw Florent Deiannoy-Versavel en dochters Maria en Roza Jufvrouw Rachel Vangheluwe Heer Gèratd Vangheluwe De familiën Vangheluwe, Fierlefyn, Versavel en Samyn, melden met diepe droefheid het afsterven van hun teerbe minden vader, schoonvader, grootvader en bloedverwant Weduwnaar van Vrouw Hermina VERSAVEL geboren te West Roosebeke, den 26 September 1861, en god vruchtig overleden te Yper, den 19 September 1934. De lijkdienst zal plaats hebben op MAANDAG 24 SEP TEMBER 1934, om 10 uur, in de parochiale kerk te Brielen, gevolgd van de begraving in den familiekelder te Yper. De vrienden en kennissen die bij ergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht, dit bericht als dusdanig te aanzien. Z 1 L l i I S S E N Vrienden m kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS Hi te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 September, om 8 u in St Niklaaskeik. tot zielelafenis van Mevrouw Philomène VANROUSSEL We"uwe van Mijnheer Ernest Ferrand Lts ami; ec connaissanc s sont priés d'as- sister a la MESSE DE REQUIEM qui sera cé'éhrée le Dimanche 23 Septembre, a 10 heures, en l'église St Pierre, pour L repos de l'am; de Monsieur Albert BOONE décé^é le 24 Septembre tg3o. Viiendt-n en kennissen worden uitgenoodigd de ZILL.vDS bij te wonen di- zal gezongen worden op Zondag 23 September, om 10 u., in St- Pieterskerk, tot zielclaienis van Mijnheer Albert BOONE overleden den 24 September ig3o. Vrie.-dtn en kennissen worpen uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 23 September, om ri y» uur, in St Maartenskerk, tot zielelatenis van Vrouw Charles VERPLANCKE ge -ren Elisa (-ILLIS Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen aie zal gelezen worden op Zondag 30 September, om 11 Vi uur, in St .Vlaaitens Kathedraal, tot zitleiust van Heer Louis DELAERE en Zoon Arthur, gesneuveld. De Apotheek van La Phartnacie de M' VAN WALLEGHEM Statiestraat o— Rue de la Station IS ALLEEN OPEN Op Zondag 23 Sept. reste seule ouverte ie Dimanche 23 Sept.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 15