of Ex-Service Civil Servants PILGRIM AGEtoYPRES TWENTY YEARS ON VELOSPOHT BEROEPSRENNERS Kampioenschap van Vlaanderen sa—5 Criterium van Knokke Criterium van Nice Groote Landenprijs Omloop der Varèze BIJ DE ONAFHANKELIJKEN During the weekend 6th loth September the City was filled with visitors who were assembling to fio honour to the memory of the t3th Belgian Field Artilleiy at the unveiling -of the memorial tablet to the men who fell whilst serving with that Battei y. Numbered amongst the visitors was a party of about 5o representing the Association of Ex Service Civil Servants, and represen tative of all Branches of the British Civil Service the Departments represented -were H. M. Treasu y, Board of Education, Mines, Wales N° 2, Board of Trade, Pensions Ministry, H. M. Stationery Office, Air Minis -try and H. M. Office of Works. A very inten s ing and complete itinerary had been arranged for the party by Captain Stone, late Inmskillings, and Intelligence Dept, 5 h Division, who was resporstble for the whole organisation, and every hour of the stay was lully occupied. Arriving in Ypres on Friday morning the party left by chara for a tour of the Salient Valley and a wreath was placed by Mrs Maud Sykes at Tyne Cot in memory of her son Pte R. M. Sykes, r8' Battalion Cheshire Regiment, '5th Division, who having fought through the whole of the retreat from Mons, fell during the ffighting at Passchendaele on April 25th igi5 The evening was pleasantly and fully occu pied by the party in the festivities that were arranged. Saturday, the party left for Arras and en jroute wreaths were laid at Bailleul by Mr é- Mrs Walker in memory of their son, Pte A. ^Walker, ioth Battalion Cheshire Regt, 25th .Division, and at Faubourg d'Amiens by Mr Mitchell in memory of his Brother and at "Noeux Les Mines by Mr Strickland in memory ,-of an old Comrade. Vimy Ridge was visited and lunch taken and then on the return the party partook of tea in Lille, a tea which will be long remem i%er by them. Little time was spent, on the return to Ypres for the journey to Poperinghe was made and the party were conducted around Toe H by Major Slessor.who had journeyed especially from London for the occasion. The representative British Chaplain from Ypres who had accompanied the party con -ducted a short but impressive service in the cupper room and the party then returned to Ypies for a concert which lasted well into the small hours. Sunday, gth the great object of the pilgri- mage, the unveiling of the memorial to the l3ih Belgian Field Artillery. Whilst the Memorial Service was being .conducted at St Martin's Cathedral the party -were present at Divine Service at the English Church having previously laid a wreath at the Men in Gate. Both these services were taken by the Rev. Mr Cochrane, the Acting British Chaplain. Leaving the English Church the party mar ched to their alloted position in the Grand Place for the unveiling ceremony, Capt. F. J Hopkins, M. C. acting as marker, the wreath beaters being M Mrs Thomas, Lewis, Bulcraig and Lucas. Capt. Stone was welcomed by the Burgo master of Ypres, M. Vander Ghote, arid introdected to General Gillieaux who wel comed the party in the name of the King of Belgium The wreath was laid in the name of the A. E C. S. and the President of the i3th Belgian Field Artillery Fraternelle, M. de Rosée, publically acclaimed the honour to the memory of their late comrades which was paid by the members of the British Civil Service there present. During the afternoon the party visited the Belgian Battle Front and in the evening were present at a dance which brought the festivi ties to an end. The weather during the whole of the stay was perfect and no untoward incident marred the pleasantness of the pilgrimage which conclued by their departure on Monday morning from Ostend. Amongst the members who might be men tioned were Capt. F. J. Hopkins, M. C. anc his brother Mr Hopkins. Capt. Hopkins, an Old Contemptible served throughout the war with the Royal Field Artillery, 7th Divi sion and his brother with the British Red Cross attached to the French Army. Mr. G. J. Mitchell, late i5th London Regt Mr Bluff, late C. S. M. R. A. S. C. Mr Lucas, late Royal Engineers, 49th Field Company Mr W. Wright, late R. Q M. S. 20th London Regt Mr J. Galvin, late R. A F. Mr Camp, late 15th London Regt; Lieut. PeriyThomas, late gth Bitt. Royal Welsh Fusiliers, igth Division Mrs Lewis, late Nursing lister, Welsh Metropolitan Hospital Cardiff Mr Lewis, late Mobile Brigade R. F. A. Vir A. E. Smith, late 7th London Regt, 47th Divi sion Lieut. T. Stott, late Royal Garrison Artillery; Capt Burt, 1st B ittalion, 2nd Bri gade Tank Corps and Mrs BurtMr Meyer, late 3rd Hussars Mr Bulcraig, late 6th Lon don Field Ambulance and Mrs Bulcraig, late Sergt, W. R A. F Mrs Yaxley, late W. R. A. F. Mr Borley, late Intelligence Dept, G H Q. Mr Strickland, late 12th Field Com pany, Royal Enginee-s, 6th Division Mr Turner, late 12th Batt. Royal Fusiliers; Mr& M s Walker Mr Sykes, etc. The whole of the party arrangements were in the most capable hands of Mr W. H Fran- come of the Bristol Hotel, Rue d'Elverdinghe. Wij zijn reeds totaal het voetbalseizoen ingetreden, reeds 3 Zondagen kregen we offi cieele matchen te aanschouwen en nog steeds komende Criteriums en andere Groote Prijzen lijk de paddestoelen uit den grond gerezen, bij zooverre dat als van zelfs bij ons de vraag te binnen komt Beleven we nu werkelijk eene krisis, als voor het wielrijderssport ettelijke duizenden worden te verdienen gegooid, en we nog nooit zulken toestand beleefden half September Eertijds, na de Groote Ronde, ^eenden we enkel het kampioenschap van Oost Vlaanderen in Somerghem, het kampioen schap van Vlaanderen in Gits en Coolscamp, iet Criterium van Longchamps en de Groote Prijs Wolber, die we als klassiek mochten aanzien verders misschien nog een 5 tal proeven, niet meer, waarbij de Groote Prijs van Yper de rangen kwam aandikken, en voor de rest kwamen de pisteriiwielen fonkel nieuw uit de kassen en snorden zelfs de baan mannen al de pisten af. Nu is er eene kente ring gekomen, bij zooverre dat gekende pis tiers als Raes en Billiet, zonder nog Omer Debruycker te noemen, hun geluk op de baan beproeven, daar hunne pistekontrakten, ten gevolge van de steeds toenemende taksen, een geweldigen deuk hebben gekregen. Zoo komen wij dan ook aan het Criterium van de Ajuinboeren van Aalst waar Don Fredo Haemeilirck alleman bewees dat steeds met hem dient afgerekend te worden. Het kleine, Billietje was weerom 2e, Reyns 3e en stayer Meuleman 4'. Uitslag 1. Haemerlinck Fred 116 km in 3 u. o3 2. Billiet Alb. op 1/2 lengte 3. Aug. Reyns op 1/2 lengte 4. Aug. Meuleman op 1/2 lengte 5. Bonduel 6. Moerenhout 7. Rolus 8. Van Grootenbruele; 9. ex aequo Van Keer, D'Hooghe, Wynants, Van Vloek hoven, Alexander, Gust Deloor, Roosemont, Deputter, Meeuwis, Degeeter en Goessens. Ook in de Carolinger stad was men aan den slag en hier trok de overwinnaar van de Ronden van België en 't Westen van Frankrijk, Wierinckx, aan het kortste eind en zegevierde prachtig. Uitslag I. Wierinckx Robert 100 km in 3 u. 16 2. Vanderhaegen op 5o sec. 3. Dig- nef op 1/4 wiel 4 Hardiquest 5. Braecke- veldt 6. Maicel Georges 7. Leemans op 1.20 min. 8. Lapébie op i 45 min. 9. Bri son 10. Dewitte. Nu kunnen weevenwel moeilijk onze kro niek voortzetten zonder nog even een blik te werpen öp het Kampioenschap van Vlaande ren te Coolscamp, uitslag welke we verleden week op 't laatste nippertje weergaven, ware 't maar om aan onzen lokalen renner Ghes- quière recht te laten wedervaren. Kortom, Fons miek deel van al de jachten, schaafde eenige belangrijks premiën op zak, werd als een der voornaamste bezielers genoemd en toch heeft hij er den moeilijken omloop onder schat, en moest tegen het einde lossen om in een groep te vallen bij Bonduel, Nitschzke, enz. die alle kans op winnen verloren ziende, zonder begeestering voortdeden. Niettemin stippen we graag bij Fons een zekere verbete ring aan, en moest hij steeds volop in 't ge- drang hebben gezeten wie weet of ook hij niet den een of anderen Grooten Prijs had gewonnen. Zondag in Knokke reden ze insgelijks een Criterium 5g renners waren opgekomen, en hoe de gewestelijken zich ook inspanden om. de zege in eigen veste te houden, hadden ze bij het beslissend offensief Deryck aan hun wiel, die hen in een subliemen sprint allen den baas werd. Uitslag 1 L. Deryck, 125 km. in 3.28.20; 2. Rom. Maes op 10 met. 3. Van Isegem op 25 met 4. Dyzers op 3.32 min. 5. Mertens; 6. Raes 7. Van Hevel Odiel op 3.43 min. 8 Christiaens9. Haemerlinck op 4 min. 5 sec. 10. De Corte. In 't Noorden van Limburg is men er ook wakker bij, en terwijl op Hollandschen bodem de baankoersen meestal worden verboden, maar niettemin de wielerbanen van Zundert, Ginniken en Zwartberg vollen bloei kennen, schreven de Hollandsche promotors een koers uit op Belgisch grondgebied, namelijk in Op- Glabbeek, waar Kemper Horemans puik zegepraalde. Uitslag 1. Kemper Horemans, 140 km. in 3.48 u. 2. Louis Muller op 1/2 lengte 3. Mottard Ernest 4. Put Louis 5. Rom- bouts 6. Michielsen 7. Keteleer; 8. Loncke; 9. Boeken 10. Dignef, allen wiel in wiel. Op internationaal terrein zien we Guerra het Criterium van Nice winnen, spijts Butta- focchi was uitgeloopen en eerst over de meet kwam. Kaers sloeg Memi en Guerra in den eindsprint. Maar de koers was geloopen vol gens het pistesysteem, t.t z. met toekenning van punten. Daardoor werd Kaers, welke geweldig werd uitgefloten (waarom omdat hij wereldkampioen is) 8e en Roels, welke er integendeel veel succes oogstte en een premie van 5oo baarden meescheerde vóór den neus van Piemontesi, enkel ne. Uitslag r. Guerra 23 p., 75 km. in 2 u. o3.i5 2. Buttafocchi 16 p. 3. Broccar- do i3 p. 4. ex aequo Vietto en Piemontesi 10 p.; 6. ex aequo Guimbretiere en Rimoldi 8 p. 8. Kaers 6 p. 9. ex aequo Meini en Rinaldi 2 p. 11. Louviot en Roels 1 p. De groote landenprijs of de koers tegen 't uurwerk beteekende een volledige zege van den franschen kampioen Antonin Magne, welke weliswaar eenigen tegenstand onder vond in de jonge hoop van Alcyon, Fournier, die er zijn strepen van groot baanrenner ver diende. Maar ons dunkens was Magne nog niet gewonnen, had Dictus geen zes maal moeten afstappen om te herstellen toch ein digde hij nog 7e. Uitslag 1. Magne Antonin i38 km. in 3 u. 35 57, (gemiddelde 37 km. 285 per uur) 2. Fournier in 3.36.56 3. Montero in 3 40.46; 4. Rebry 3 43.00 5. Cazullani 3.45.57 6. Godinat 3.46.09 7. Dictus 3.47 08 8. Richard 3.49.59 9. Salazard 3.5o.o6-; 10. Mersch 3.5o.2y il. Vissers 3.5r14. Zooals men ziet verdienen Rebry en Vissers eveneens te worden vermeld, en had Ward wat rapper vertrokken hij had zeker de kans zich tusschen de 6 eersten te plaatsen. In den Omloop der Varèze won de deken van het Italiaansche wielrijdersport Piemon tesi, de oude baanrat, die reeds optrad ten tijde van Gremo, Gay, Colombatto en andere Lucotti's en nu nog de jongeren duchtig de les spelt. Uitslag I. Piemontesi 25 punten, 96 km. in 2 u. 38 2. Rimoldi 16 p. 3. Canarezi 7 p. 4. Jan Aerts op 1 ronde 16 p. 5. Battesini 14 p. 6. Bergamaschi 4 p. Jan Aerts beging een grove fout met te verre het Italiaansche trio te laten loopen, waarop hij naderhand te vergeefs reageerde. Anders had de 2e plaats hem niet meer ontglipt, in acht genomen dat hij geene punten meer had verzameld in de klassementen. won in Dworp de nieuwe kampioen van Vlaanderen, Marcel Kint, die sedert den Grooten Prijs van Yper iB piek fijne conditie steekt. We mogen zelfs verklaren dat mis schien wel die koers er veel heeft toe bijge dragen om het vertrouwen in zijne kunde te sterken, want we zien stelselmatig dat, is de Groote Prijs van Yper eene lastige brok ge weest, Marcel steeds op het voorplan is te vinden wanneer ook de uiterste krachtinspan ningen dienen aangesproken te worden. Uitslag: 1. Marcel Kint, 120 km. in 3.45 u.;

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5