CYCLES BURY DE JUNIORS Wereldbaankampioenschap 1934 1. Karei Kaers Regionale Koersen 1934 1. Woets Albert (11 overwinningen) Agent René VERMEERSCH Esplanade, 2, YPER. DE BEGINNELINGEN 18 October! 18 October! 18 October Trekking der Koloniale Loterij. 20 Loten van 1 Miljoen. Ypersche Voetbalkroniek Scholieren mms Uitslagen der matchen van 16 9 1934= Klasseering 2e Afdeeling A wmm 2. Hendrickx Alb. op X lengte 3. Descamps Mich, op 1/2 lengte 4. D'Hoeye 5. Beeck man 6. Vermeeren op 1 min. 7. Dubois 8. Van Parijs 9. Van Ighem op 2 min. 10. Porré op 6 min. In Andenne zegevierde Pol Vandenbossche, oud snelheidskampioen van België onafhan kelijken, op Gouverneur, Meyvisch en Oeyen. Uitslag: I. Vandenbossche Leop., 100 km. in 2.40 u 2. Gouverneur op 1 wiel 3. Mey visch 4. Oeyen 5. Mambourg 6. Ver- schueren 7. ex aequo V. Achten, Van Cam- penhoui, Bury, Coelaert, V. Hemelryck en Willems. Terwijl in Baesrode Reré Segers de zege behaalde op 27 mededingers, Tersago, Colet te, Van Ransbetk, Deschepper, Van Herzele Alb., Claeys, Debruycker, Bivot en Vande- vyvere in deze orde kloppende, liep Wilmot te Chatelet 6 minuten vooruit op Bury, Mer- tens, L. Georges, Joly, Vandenberg, Cop- pens, Villez, Loeyaertsen Cordier. In Anderlecht, waar de sportieve beenhou wer Pier Buyle een koers had uitgeschreven, kwamen op de lijst 47 vertrekkers en op dit zoo prachtige lot, verzekerde zich Rich. Kemps de zege \óor Reuten, Buyck, Rog. Vandendriessche, Van Overberghe, D'Olie- slagers, Dewaele, Geens, Beeckman en Be kaert. Voor deze kategorie hadden we in de streek zelf, of liever in West Vlaanderen 2 koersen. Beveren Roeselaere, waar César Paepens won vóór Boekaert, Barbe, Busschaert, Ros- seel, Coussens, Pattyn H., Hallaert, en ver ders te Lombardzijde Westende waar Voske, van Heyst, het geheel de Club van de Zeekust- Zeemeeuw explikeerde, en mooi zegevierde vóór Depoerter Rich., Van Houtte M., Pyly- ser, Vandenberghe M., Parmentier André, Seys en Tack. »i 1min rrrftrmririmirni-" (bijgenaamd Smidje) Beveelt zich aan voor alle toebehoorten van velos, en zinkwerk. Prijzen buiten alle con currentie. Nieuwe velos vanaf 350 fr. Alle dagen verhuring van vrouw en mansvelos. reden Zondag in den Grooten Prijs Pros en Jan of de namen van de 2 sportieve café bazen uit de Dixmudestraat. Ze kregen er 34 vertrekkers en natuurlijk waren de Yperlingen allen van partij. De koers werd heel bitsig verreden en, na ten slotte rond de ioe ronde een schoone poging te hebben zien aanwen den van Salomé met Woets, welke tot 200 meter voorsprong namen, maar naderhand werden ingeloopen, werd de uitslag als volgt I. Van Steenkiste 2. Depraetere 3. Woets 4. Hosdey 5. Spetebroodt 6. De graeve 7. Masschelein 8. Muylle. Maandag in Meessen behaalden onze jon gens de 2plaats met Degraeve, na Valcke, 3* werd Woets, en 5' Verbeke. Dus steeds in de hoofdprijzen. Poltje Salomé die naar Mee nen was getrokken veroverde er een prachtige 2' plaats. Dinsdag in Brielen werd Cappoen van Dickebusch ic, wijl Albert Woets, Delcham bre van Waesten in den sprint van 't leer gaf, Muylle eindigde 7' en Salomé 10'. Maurice Degraeve kwam toe, zonder zich de moeite te loonen van te sprinten. Als men nu eens alle dagen te koersen heeft hé Maurice. Donderdag in Houthulst kwamen Degraeve 5', Verbeke 8e en Muylle io'. Sprinter. Postcheck yr.óo. 100 frank het biljet. Scholieren C. S. Yper 5 S. K. Roeselaere o Onder geleide van scheidsrechter Allaert lebben de scholieren bun derde ontmoeting gespeeld. Ditmaal waren het de Sportkringers van Roeselaere die als tegenstrevers opge steld werden. Kapitein Doolaeghe wint den tcss met een klein windvoordeel. Nauwelijks is het spel drie minuten oud of Woets teekent nummer i aan, op inzenden van Claeys. Een weinig later schiet Sedeyn goed naar 't doel, doch Lanssers waakt en ontzet, 't Is er kei uitgesteld, want op kopstoot van Beddeleem igt nummer twee in 't net, nogmaals op in zenden van Claeys. Pas is het sp 1 hernomen of Doolaeghe zet aan Sedeyn voor, die op persoonlijke poging het derde doel op ons actief brengt. Roeselaere heeft weinig in te brengen tegen ons oprukken. Toch lukken zij erin een hoekschop af te dwingen die evenwel niets opbrengt. Op corner van rood-wit be gaat Vanbecelaeie handsin het gevaarlijk ge aied, wat ons een strafschop bezorgt. Jammer genoeg schiet Doolaeghe, zooals over veertien dagen, op den zijpaal. Doch het vierde punt blijft niet lang uit en Woets neemt het voor zijn rekening. Dan krijgen wij een reeks loekschoppen, gevolgd van een tweeden straf schop Doolaeghe schiet echter op den keeper. Waarlijk Charles heeft geen kans en zal zich moeten oefenen om de strafschoppen goed te nemen. Aan de rust 4 o voor Yper. Nadien is Roeselaere eerst ten aanval op ïoekschop, maar onze verdediging wil van niets weten. Zichtbaar is het dat de rood witte scholieren op hun voorsprong leven, want zij geven niet meer door zooals in het begin. Toch kan Beddeleem nummer vijf doelen op inzenden van Lievyns. Verder gaat het spel op en af, maar de bezoekers gelukken er niet in de eer te redden en mogen naar de Mandel stad met een forfaitscore terug trekken. Jon gens, wederom hebt gij getoond dat gij kunt spelen zooals het behoort. Daarom moet gij doorgeven van het begin tot het einde en zoo gij dat indachtig zijt, dan zie ik Verbroedering Wevelghem ijdelhandsnaar het Leiedal terug keeren. R. S C Meenen 2 2 0 0 6 1 4 St. Moescroen 2 2 0 0 7 0 4 C. S. YPER 3 2 1 0 11 4 4 Verb.Wevelghem 2 1 1 0 10 2 2 S. K. Roeselaere 3 1 2 0 2 10 2 S. K Sweveghem 10 10 13 0 A.A. Moescroen 3 0 3 0 1 18 0 Tweede Afd. C. S. Yper o St. Moescroen o De h. Vanderhaeghe, in vervanging van den h. Grymonprez, stelt volgende ploegen in lijn Stade Moescroen Allaert Dobbelaere Petit Daels Debaes Degeyn Qeersheuvels Herwyn Bettens Leveujle Aerts C. S. Yper Molein Vanderbouwhede Vandamme Vanlimburg Ossieur Gadeyne Ververeken Bourdeau Callens Decbievre Margonneau Kapitein Vanderbouwhede wint den opgooi en verkiest te spelen met een licht windvoor deel. Wanneer het spel aan gang gaat is het seffens te zien dat de ontmoeting fel zal bekampt worden. Ossieur ontsnapt in de eerste oogenblikken, zendt in, Vanlimburg schiet naar 't doel, maar Allaert staat op de goede plaats. Op overzet van Molein, kopt Vanlimburg nevens. Op ontzetting van een corner ons toegestaan, gaat Moescroen onze verdediging bezoeken, doch Margonneau komt gepast tusschen. Het spel golft heen en weder, rappe aanvallen worden langs beide zijden ingezet, de verdedigingen echter staan rotsvasten laten niet begaan. Op vooruitruk ken der bezoekers redt Gadeyne in hoekschop. De stadisten trekken geheel hun spel samen op den linkervleugel, maar Bourdeau is van de partij en Geersheuvels, alhoewel mooie speler, kan zijn gedacht niet altijd ten uitvoer brengen. Langs onzen kant spelen de voor- waartsen een voortreffelijk samenspel, en Allaert moet gevaarlijker zendingen houden dan zijn tegenmaat. Twee hoekschoppen leve ren ons niets op. Evenmin een vrije schop goed door Ververeken naar den hoek van de kooi gezonden. De strijd duurt voort en, niet tegenstaande loffelijke pogingen der voorlij nen, blijven de achterhoeden baas van het spel. Men speelt reeds 33 minuten alswanneer, op gevaarlijken aanval der onzen, Dobbelaere hands begaat in het gevaarlijk gebied. De Moescroensche supporters krijgen reeds het kippenvleesch als Vanderbouwhede vooruit komt om den strafschop te nemen. Spijtig genoeg vliegt het leder langs den zijpaal bui ten. De kars is ons waailtjk niet mede en de rust komt met blanke stand. De tweede speelhelft is de herhaling van de eerste. Een strijd om maar te kunnen aan- teekenen. Alhoewel de Stadisten nu een lichte meerderheid aanstippen, geraken zij toch door or ze backlijn niet en Maigonneau heeft geen moeilijke ballen te verwerken. Op ont snapping van Ossieur krijgt Vandamme het leder toegespeeld en staat gansch alleen voor doel. De scheidsrechter fluit een onverklaar- baie offside. Nadat ieder kamp een hoekschop afgedwongen heeft, komt ïper wederom onder doom. Mooie aanvallen worden door onze hoeken afgewerkt. Molein teekent met de hand (jammer genoeg) een doel aan, dat terecht wordt afgekeurd. Schoten van Van damme en Vanderbouwhede wore en op een nippertje door Allaert onschadeli k gemaakt. Moescroen wil kost wat kost den winninggoal netten, maar Dechievre en Callens willen van geen liefde hooren en, ofschoon een laatste corner wordt toegestaan, moeten de would be champions het afl *ggen en zich gelukkig achten een punt van ons los gt kregen te hebben. Jongens, uw optreden werd door de talrijke supporters naar waarde geschat en iedereen heeft tevreden het veld verlaten. Indien de taak te Meenen op dezelfde wijze opgenomen wordt, dan lijdt het geen twijfel dat Devos' lievelingen voor een zware karwei zullen staan en zich ongemeten in den strijd zullen moeten werpen om gansch den inzet thuis te houden. C. S Yper o St. Moeskroen o Lauwe 2 S. C. Meenen 3 S. K. Roeselaere 5 F. C. Heyst o Wevelghem Sp. 8 St Baafs 2 Waereghem Sp. 2 F. C. Roeselaere 4. Heule o S. K. Sweveghem 3 Iseghem 1 R. S. Waereghem o F. C. Iseghem 3 3 0 0 9 1 fr S. K. Sweveghem 3 3 0 0 10 2 fr S. K. Roeselaere 3 2 0 1 8 2 5 St. Moeskroen 3 1 0 2 5 3 4 C. S. Meenen 3 2 1 0 9 7 4 R. S. Waereghem 3 2 1 0 6 5 4 F. C. Roeselaere 3 2 1 0 8 7 4 C S. YPER 3 1116 2 3 Wevelghem Sp. 3 1 2 0 9 9 2 F. C. Heyst 3 1 2 0 3 7 2: Waereghem Sp. 3 0 2 1 5 10 1 Heule 3 0 2 1 3 12 1 Lauwe 3 0 3 0 4 8 fr" St Baafs 3 0 3 0 2 12 fr- Derde speciaal (oud juniors) ging een laatste oefening spelen te Poperinghe en werd er met 3-o verslagen. De offfcieele matchen voor deze reeks beginnen op 3o September aanstaande. Mannen van speciaal, nog acht dagen goed getraind om in de beste voor waarden de lange reeks ontmoetingen in te= zetten. NEMO. SUPPORTERS Allen zijt gij ooggetuige geweest van het" puik optreden onzer jongens tegen Stade Moescroen en wie van u zou er niet willen tegenwoordig zijn morgen te Meenen? Daar zal schoon sport te zien zijn en 't zal noodig; zijn dat de supporters talrijk op het plein der Kortrijkpoort aanwezig zijn, om hun lievelin-- gen luidruchtig aan te wakkeren, ten einde op-- die wijze onze ploeg te helpen overwinnen em de punten naar Yper roede te brengen. Men kan zich laten inschrijven in het lokaaF bij Alb. Blootacker, Fochlaan, tot Zaterdag; avond. De leden betalen 3 fr. en de niet- leden 8 fr. Het bestuur doet een warmen oproep aan al de voetballiefhebbers, die de verplaatsingen begeeren mede te maken ,om zich als lid te laten inschrijven ten einde te kunnen genieten van de voordeelen door de suDportersclub aange boden, want alle reizen zullen aan den gerin gen prijs van 3 fr. kunnen medegemaakt worden. Het ordewoord voor morgen Zondag weze dus Allen naar Meenen PIER, JEF en JAN kunnen gelijk welk merk op een pak chicorei zetten. Dit is niet voldoende men moet den naam kennen van den fabricant. PACHA en haar fabriek te Halle zijn voor U een waarborg van hoedanigheid en zuiverheid. 109 Jaren on dervinding van vader tot zoon.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6