"woont, was het Maandag de sluitingskoers. Aan Corneel Leemans kwam de eer toe waar dig 't seizoen te eindigen met een klinkende zege vóór Roels, wat al een heele verdienste beteekent, en Duerloo welke eveneens rap is in de laatste meters. Haemerlinck, ingesloten, was enkel 8*. Uitslag i. C. Leemans, 125 km. in 3 u. 25 2. Roels Louis op 1/2 lengte 3. Duerlo op I lengte 4. Braeckeveldt 5. Maertens P. 6. Moerenhout 7. Struyven 8. Haemerlinck; 9. G. Deloor 10. Verdyck Aug. Volgen nu nog Hekelgem den 14", Boom den i5® en Putte Capellen den 16", en daar mee zal 't meesterschap dienen uitgevochten te worden. Haemerlinck en Dictus wonnen elk 7 koersen, Deryck 6 en Dyzers volgt met 4. De velodrooms zijn aan de orde van den dag. Brussel organiseerde een Franco-Bel gische ontmoeting, welke op een volmaakte zege der onzen eindigde. De snelheid werd gewonnen door Poes Scherens met 6 punten tegen Ar let 10 punten en vóar Gérardin en Faucheux, elk 11 punten. De Omnium met 6 renners (3 Belgen en 3 Franschen) begon met de snelheid welke Albert Buysse won vóór Charlier, J. Aerts, Ch. Pélissier, Fournier en Lemoine. In achtervolging won dezelfde Belgische ploeg, de drie hoogervermelde Franschen inloopende in 5 min. 3$ sec. De puntenkoers werd door den jongen Buysse gewonnen vóór Charlier, Fournier, Pélissier, Lemoine en Aerts. De 4® reeks of de 20 km. achter kleine motoren, snapte Jan Aerts voor zijn deel en won met 2 ronden op Charlier, 3 ronden op Buysse, 5 ronden op Pélissier, 5 1/2 ronden op Four nier en 7 ronden op Lemoine. De 5e reeks -{3o km. achter motos) werd nogmaals door Jan Aerts gewonnen, die zich als een prima stayer openbaarde (ja, wat kan Jan al niet) en Charlier x ronde lapte, Fournier 3. Van Pélissier, Lemoine en Buysse waren de ron den niet meer te tellen. Gent speelde ook op het klassieke kuipke van 160 meter. Jan Van Kempen stak er de snelheid op zak vóór Omer Debruycker, Depauw, Van Nevele, Degreef en V. Vlock- hoven. De achtervolging over 3o ronden werd door de xe Gentsche ploeg Danneels Verhaegen Martens gewonnen op de 2* lokale Raes, Dekuysscher en Braeckeveldt. De Australische achtervolging, bestaande uit 4 renners welke op 4 verschillende evenwijdige punten elkaar te achtervolgen hebben, zag Carpriaux winnen vóór Verlinden, Van Ach ten en Kegels. De 80 km. ploegkoers was een brokje fijn sport, waarin Danneels, Dekuys scher, Raes, V. Vlockhoven, Depauw, Van Nevele, Degreef, Van Kempen, Braeckeveldt en Billiet optraden en er beurtelings aan snakten en 't publiek lieten genieten van een fel betwisten koers, waarin de fijne rat V. Vlockhoven en Degreef de leepste waren en met 9 punten wonnen op Debruycker-Verhae ghen 1 punt, en met 2 ronden voorsprong op Depauw-Van Nevele 8p., Lanckaert-Verniers, 3 ronden op Éraeckeveldt Billiet en 5 ronden op Van Achten-Kegels. Antwerpen gaf ook een schoon programma ten beste. Di Pacco won de snelheid vóór Deryck, Haemerlinck en Roels. Van Oers sleepte de afvallingskoers in de wacht vóór Pol Mertens, Leemans, Dervaes, Duerlo en Schepers. De achtervolging werd door de Belgische ploeg gewonnen (Vervaecke, Dic tus, Huys en Rom. Maes) tegen de vreemde lingen (Bogaert, Pellenaers, Magne enGilgen). De stayers traden op in een 20 en 3o km. reeks welke alle 2 gewonnen werden door Gust Meuleman die zich aan de rol reeds op het gemak gevoelt. Hij versloeg Verkeyn, Geers, Benoit, Thollembeek en Wynsdau, wat een schoone prestatie is. De kampioen van Belgie Louis Roels ver overde de 5o km. op eigen kracht met 3 p., den afstand afleggende in I uur 4 minuten en samen met Ward Vissers een ronde nemende op Di Pacco, Duerlo, Pellenaers, Magne, Dictus, Huys, Deryck, Bonduel, S. Maes en Haemerlinck, en 2 ronden op Bogaert, Sche pers, Van Oers, Gilgen, Trueba, Vanderruyt, Hardiquest, Dervaes, Vervaecke, Leemans en Pol Mertens. DE ONAFHANKELIJKEN leggen er 't bijltje bij neer, en de besten zitten reeds in onderhandeling om een contract bij een Franschen constructeur los te krijgen, om toekomende jaar in de hoogere kategorie op te treden. DE JUNIORS grabbelen ook hier en daar nog de kruimels van tafel en zoo zien we Maaandag in Kortrijk, om in 't gewest te blijven, Van Laecke mooi zegevieren vóór Demeulenaere en Tack, 4* was Depoortere van Ichteghem welke we goed kennen hier in de streek en die het bij de Juniors geheel goed doet. Vanderheeren, kampioen van West Vlaanderen, titel verkre gen doordat Heirnaert, die het kampioenschap te Vyve St Elooi betwist feitelijk won, den Franschen bodem bewoont (Neuville), werd 5e Dewaelsche 6* R. Cools 7* Pylyser 8® Vlieghe 9' Barbe io® en onze wakkere beginneling Degraeve 14*. DE BEGINNELINGEN reden Zondag in Merckem, waar Cappoen van Dickebusch prachtig won. Salomé werd 2', J. Verbeke 4® en Versaevel 12®. Woets, ongesteld tijdens den koers, moest opgeven. Maandag in Vlamertinghe nam Woets zijne weerwraak door prachtig den palm der kermis te veroveren in den sprint. Dit maakt 14, hé Albert, en proficiat. We mogen hem gerust betitelen als de meester der beginneling- koersen van de streek en we mogen van Albert ook bij de Juniors veel goeds verwach ten. Niettegenstaande het slecht weder trokken Maandag 11. Salomé en Verbeke naar Mere kern om er een 60 tal kilometer koers te betwisten. De wedstrijd was zeer lastig gezien de onophoudende wind en regenvlagen, toch wisten onze kleppers er respectievelijk 3e en 4® te bollen. Woensdag, was Salomé naar Lauwe getrok ken, waar hij q® sprintte in het hoofdpeloton, bestaande nog uit 14 renners. Donderdag waren onze Ypersche beginne lingen wederom aan den slag in Merckem, waar Verbeke J. 6®, Muylle 8® en Salomé io® bolden. Woets, in een slechten dag, gaf den strijd op. Denzelfden dag trok Degraeve Maurice naar Houthulst en veroverde er prachtig den 2® prijs na Verhaeghe. Eerlang zullen we aanvangen met de eere- lijsten van onze Ypersche opkomende krach ten weer te geven. Sprinter. TRABOL Kampioenschappen van 't Bollespel 1934 - 1935 Kalender 1934 - 35 Heenmatch Returnmatch 3l Statie Postje 23 7 Nov. K. KringCoo 3o 14 Bascule Statie 6 Febr. 21 Coo Postje i3 28 Bascule K. Kring 20 5 Decemb.: Statie Coo 27 12 Postje Bascule 6 Maart 19 K. KringStatie i3 Boldersbal. Vergeet niet Zondag 14 October aanstaande te komen naar ons bolders bal. Ieder jaar beleven we een ongeëvenaard succes. We twijfelen er niet aan dat iedereen er deze maal nog eens zal willen bij zijn. Er is plezier voor oud en jong. 't Bal begint te Ypersche Voetbalkroniek II' Afdeeling R. S. Waereghem 4 C. S. Y. 2 Met veel hoop vertrokken onze spelers naar de streek van de Gaverbeek, met het vast gedacht zich te onderscheiden. Maar zij hadden moeder Fortuna vergeten mede te nemen, want zij hebben nog maar zelden zulk een ongelukkige partij gespeeld. Niet dat ónze mannen slecht gespeeld hebben, ver van daar, maar de onkans was hevig aan onze zijde. In de eerste speelhelft waren de rood- witten veruit den baas. Schoten van Molein, Cherchye, Vanlimburg, Vaudamme en kapi tein Vanderbauwhede werden geheel dikwijls op een nippertje door de tegenpartij gered. Alles stond in den weg paal, lat, armen of beenen, waarlijk het was om er genoeg van te krijgen. Van den anderen kant redde Messelis een zeker doel uit de voeten van den aanloo penden centervoor. Zoo werd er met o o ge draaid. Waereghem moest vier hoekschoppen toe staan, terwijl Yper er geen enkel toegaf. Na de herneming was het niet beter gesteld. Na 16 minuten spel teekendeil de bordjes^ reeds 4 0 voor Waereghem aan. Een ware overrompeling dus. Onze spelers waren eenigszins ontmoedigd, maar voor niet lang; echter, want zij namen opnieuw de teugels in handen en zetten een geweldig offensief in. Op inzenden van Molein, teekende Vander bauwhede het eerste tegenpunt aan i5 minu" ten voor het einde Rood wit bleef aandringen en, op pas van Vandamme, verminderde Michel op kopstoot nogmaals den achterstal van zijn elftal Daarna werd het einde gefl» ten met een ietwat gevleide overwinning van de thuisclub. Jongers, tot nu toe is er geen enkel punt van verplaatsing binnen gekomen en nochtans wordt er ihuis zoo wel gespeeld dat iedereen er van verbaasd staat Ook is het niet te ver wonderen dat de sportkroniekers ons als volgt bestempelen Cercle Yper is waarachtig de aardige ploeg der reeks. Aan huis voor nie mand willen onderdoen en op verplaatsing het tegenovergestelde In afwachting dat het rood-wit zal gegeven zijn die gezegden omver te kegelen, krijgen zij morgen het bezoek der gesternden van W. S. Lauwe. Mannen, on derschat dezen tegenstrever niet, want hij is er op belust zijn eerste zege te boeken. Dit mag in geen geval te Yper gebeuren en daar, waar al de sterkste ploegen van hunne pluimen lieten, mag de roode lantaarn der reeks? geen uitzondering maken. Rood-witten, wij. moeten zegepralen om onze rangschikking merkelijk te verbeteren. Uitslagen der matchen van 7-10-1934 R. S. Waereghem 4 C. S Yper 2 S. K. Roeselaere 3 F. C. Roeselaere i_ St Baafs 1 Heule 4 S. C. Meenen 2 Iseghem 1 S. K. Sweveghem 4 Waereghem Sp. T- Lauwe o Wevelghem Sp. 1 St. Moeskroen 5 F. C. Heyst 2 Klasseering 2e Afdeeling A S. K. Roeselaere 6 5 0 1 16 6 lf F. C. Iseghem 6 5 1 0 16 4 10 S. K. Sweveghem 6 5 1 0 18 12 10 S. C. Meenen 6 4 2 0 16 12 9 F. C. Roeselaere 6 3 2 1 10 11 T St. Moeskroen 6 2 2 2 11 11 6- F. C. Heyst 6 3 3 0 17 15 6 R. S. Waereghem 6 3 3 0 13 12 6- C S. YPER 6 2 3 1 15 10 5 Heule 6 2 3 1 11 20 5- Wevelghem Sp. 6 2 4 0 15 13 4- Waereghem Sp. 6 1 4 112 20 3^ St Baafs 6 1 5 0 7 21 2*- Lauwe 6 0 5 1 715 t 3d® Spec. B Waereghem Sp. 4 C. S. Yper o Met 8 mannen waren de specialers naar Waereghem vertrokken. Deze die beloofif hadden wederom op te treden, hadden hunne kat gezonden of hadden nog de moeite niet gedaan om hunne afwezigheid te vermelden, zoodat hunne makkers onvoltallig moester* optrekken. Met genoegen zagen wij Deplancker zijn heroptreden doen. Niettegenstaande hun ne numerieke minderheid, hebben de rood- witten heftig weerstand geboden en enkel drie doelen laten aanteekenen. Een strafschop bracht de stand op 4-0. Morgen speelt dezelf de ploeg aan huis tegen Harelbeke, en indien de mannen allen opkomen voorzien wij een eerste overwinning. Derde Speciaal B S K. Roeselaere 2 2 0 0 10 1 4 Waereghem Sp. 2 2 0 0 10 1 4- Stade Kortrijk 1 1 0 0 6 3 2 Harelbeke 2 1 1 0 7 4 2 Heule 2 1. 1 0 10 9 2 Kortrijk Sp. 2 110 8 9 2 C S. YPER l 0 1 0 0 4 O St Baafs 2 0 2 0 2 12 0 R.S. Waereghem 2 0 2 0 2 12 O^ 3d® Spec. C C. S. Y. 2 - A.A. Moescroen 7 De oud-juniors stonden voor een geduchte ploeg omhun eersten thuiswedstrijd te spelen. Immers de zuiderlingen staan met een enkel reserve elftal ingeschreven, zoodat de spelers rechtstreeks de plaatsvervangers uitmaken van het eerste elftal. Ook was het sefiens te zien dat de onzen niet opgewassen waren om de wit-blauwen met succes te bekampen. Voegt daarbij dat de rood-witten in geen goeden dag waren en zoo wordt het klaar dat zij een groo- te davering opliepen. Vóór de rust was de stand reeds 41 om te eindigen met 7 2, de tegen punten door Cnockaert en Carlier aan- geteekend zijnde. Morgen trekken de juniors- specialers naar Lauwe, en ons inziens kunnem zij de punten aan hunne tegenstrevers ontfufc- Waensdag ij" October aanstaande gaat de 1® match door in 't Postje, te 6 uur 's avonds. De Katholieke Kring komt er op bezoek. Van eerst af krijgt Postje een zware thuismatch te spelen. De kampioenen zullen alles doen wat mogelijk is om hun zegereeks voort te zetten. We twijfelen er niet aan dat de mannen van 't Postje al het hunne zullen bijbrengen om de match te winnen. Deze belooft veel belang stelling te verkrijgen. Alle liefhebbers zullen eraan houden om daar aanwezig te zijn. Aan wie dat eerste punt 17 October Postje K. Kring 9 Januari 24 Coo Bascule 16 18 uur en eindigt te 23 uur. Mooie jassmuziek. Inkomgeld 3 fr. Krabber.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6