In den Yperschen Stadsschouwburg a Aux Amitiés Francises (jouden Bruiloft te Yper Oe Levende Brug .KOLONIALE LOTERIJ Consulat de France - Ostende Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Maandag 8 October, door M. Liefooghe Cyriel, Komensteenweg, een autoband dien hij ter beschikking van den eigenaar houdt. Verloren.Maandag 8 October, door M. Castel Johan, twee aaneengehechte autoban den. In den Openbaren Onderstand Allerhande Nieuws Yper. Rijwiel fiestolen. Zondag avond, om 8 u 3o, ging de genaamde Goe- maere Leon, van Langemarck, een herberg binnen op den Meenensteenweg, om er eeD glas te drinken en liet zijn rijwiel onbewaakt aan den gevel staan. Toen hij eenige oogen- blikken later terug buiten kwam, was zijn velo reeds spoorloos verdwenen. De taksplaat van zijn velo draagt het nr 33o.8o5 Klacht werd bij de politie ingediend. Gekwetste langs de baan. Zondag avond, rond 20 u., vonden Debaene Georges- en Lefever Charles op den Meenensteenweg^ omtrent rechtover het huis bewoond door M. Roger Wauters, een man bewusteloos met de= beenen onder zijn moto op de straatsteenen liggen. Dadelijk liep een hunner de politie^ verwittigen die, ter plaats gekomen, den ge kwetste opnam en de woning van den heer Wauters binnendroeg. Daar werden aan het slachtoffer, dat gansch het hoofd en aange zicht bebloed had, de beste zorgen toege-- diend. Hoor de politie ondervraagd, nadat hij het bewustzijn had teruggekregen, verklaarde- hij Benoit Alfred te heeten, geboren te Kor-- trijk, den 16 Mei 1880, en wonende te Moes- croen. Volgens het verhaal van het slachtoffer was hij op weg naar huis toen hij onverhoeds langs achter werd aangereden en omverge worpen door een auto, waarvan de voerder onbekommerd zijne vaart voortzette. De ge kwetste werd vervolgers met de ambulance— wagen van het Rood Kruis naar het hospitaal- overgebracht, waar men bestatigde dat de op- geloopen verwondingen niet erg waren. Dem Maandag morgen reeds kon het slachtoffer huiswaarts keeren. Botsing Zaterdag laatst, rond den mid dag, reed Albert Desramault, kolenhandelaar, wonende Carton straat alhier, met zijn ledigen; autocamion van de Groote Markt de Hond straat in, waar hij op den hoek der Merghe- lynckstraat verrast werd door een autocamion komende uit den St Jacobsnieuwweg en aam een handelaar van Roeselaere toebeheorende. Beide voertuigen werden nog al beschadigd' doch de geleiders werden gelukkiglijk niet: gekwetst. Een onderzoek werd ingesteld. Croix Rouge de Belgique Registratie en Domeinen Radiopraatje 120 Miljoen II y a quelque 9 ou 10 ans, notre sym- pathique président, MArthur Butaye, donna une première fois aux membres dts Amitiés Fran<;aists dansleslocauxde 1'Hotel Ypriana, l'agréable causerie sur Ypres dont il a bien voulu nous favoriser une fois encore mercre di soir. L'auditoire se composait alors en grande partie d'ancier.s yprois, a qui les souvenirs de la vieille ville, celle de Kur enfance et de leur jeunesse, évoqués par la parole et les clichés, procurèrent deux heurt s d-'autant plus sentimentales qu'elles répondaient, a cette époque, a l'émotion nostalgique de toutes ces personnes a peine rentrées du long exil de la guerre. Les rangers aussi, assez nombreux a cette soiré furent vivement impressionnés par les beautés de notre ancienne ville d'art, et fort intéressés par les quelques points d'histoire locale que rappela le conférencier. Depuis lo s une nouvelle géoération a monté. Beaucoup d'enfants d'Ypres, aujourd' hui adultes, n'ont pas réellement connu la ville d'antan. celle oü ils sont nés. La deu xième conférence de mercredi sur Ypres, sentimentale peut-être pour beaucoup d'entre eux, documentaire certainement pour tous, est done venue a son heure. Cette causerie, M. Butaye nous l'a déve- loppée, comme il l'avait déja fait une série de fois devant des auditeurs anglais durant la guerre, en trabissant son profond attache ment a sa ville, particulièrement, et aussi a tout ce qui se pare d'un cachet artistique. Nous savons d'ailleurs qu'il a toujours été attiré par les beautés des villes anciennes. L'Italie, notamment, a été plusieurs fois le but de ses voyages. Animé de tels gcüts, il devait forcément céder plus que beaucaup d'autres a la séduction des nobles ornements de la ville cü il a passé sa vie. C'est la sans doute le secret de sa réussite dans le magni- fique choix de ses nombreux clichés, et celui de son érudition en histoire locale se ratta chant a nos anciens immeubles et monuments. Sa causerie de mercredi soir a agréable- ment récréé et instruit l'auditoire des A. F. Que notre cher président trouve ici l'expres- ston de notre profonde gratitude et celle de notre sympathie toujours plus vive I R D. Monsieur E. de Albytre, Consul de France a Ostende, fait connaicre que la Chancellerie du Consulat est transférée, r. de Bruxelles, 17. Woensdag 10, door M. Oreel Jules, een sleutel. Donderdag II, door M. Van Eecke, eere notaris, Boterstraat, op den dorpel zijner deur, een groote nieuwgemaakte ijzeren haak met oog en scherpen punt. - Deze beide voorwerpen berusten ten politie- bureele. Vrijdag 12, nabij het Hotel Skindies, Statie plaats, door M. Firmjn Maes, Meenenstwg, 108, Yper, een gouden oorring die op gemeld adres mag teruggehaald worden. Dinsdag 9, door het kind van Mevr. Scheer- linck Maria, een gouden oorring. Donderdag II October 1934 vierden de echtgenooten Corstant Verhaverbeke Tytgat Marie Louise, wonende te Yper, Rijselsteen- weg, de vijftigste verjaiing van hun huwelijk. Beiden zijn te Zonnebeke geboren, onder scheidenlijk den 27 September i860 en den 3 Mei 1864, en de huwelijksinzegening werd hen insgelijks in hun geboortedorp gegeven, den 11 October 1884. Uit hun huwelijk had den zij vijf kinderen, waarvan twee zonen en drie dochters, die allen op hunne beurt ook reeds in den echt getreden zijn en hen tien kleinkinders schonken. Naar een aloude en schoone gewoonte heb ben de jubilarissen,omringd van hunne fami'ie, dezen blijden dag ingezet met een plechtige mis van dankzegging in St-Pieters, hunne parochiekerk, te 9 u. opgedragen en waarop hunne talrijke vrienden en kennissen en ook meest al hunne geburen eraan gehouden had den aanwezig te zijn. Nadien werden zij, rond 10 u., op het stad huis in de groote raadszaal plechtig ontvan gen door den heer schepen van den Burger lijken Stand, die hen lezing gaf van den brief bij denwelken H.H. M.M. de Koning en de Koningin hunne innige deelneming betuigen in het jubileum van 5o jaar huwelijk van het echtpaar Verhaverbeke Tytgat en hen tevens met hunne welgemeende heilwenschen een geschenk aanbieden. Daarna bood de heer schepen Lemahieu, op zijne beurt, namens de stad, zijne beste heilwenschen aan de geluk kige jubilarissen en drukte zich uit als volgt Hooggeachte Jubilarissen, Geachte Familieleden, Als schepen van den Burgerlijken Stand is het mij een groote eer en een waar genoe gen u hier, in deze schoone zaal, in naam der stad Yper, mijne beste gelukwenschen te mo gen toesturen ter gelegenheid dezer schoone en aandoenlijke plechtigheid. Het is een zeldzaam feit dat een echtpaar het geluk heeft vijftig jaar huwelijk te mogen beleven. Als ik nu hier de geachte jubilarissen met hunne kinderen en kleinkinderen, 3o in getal, allen in blozende en geede gezondheid voor mij zie staan, kan ik niet nalaten zoo een deftige familie, uit den werkersstand gesproten, hoog te waardeeren en mijne beste heilwenschen bij die van H.H. M.M. den Koning en de Koningin te voegen, opdat de zoo geachte jubilarissen nog lange jaren samen in gezond heid en vreugde zouden mogen leven om al- zoo, binnen tien jaar, hun diamanten bruiloft te mogen vieren en hier nog eens ten stad- huize, samen met hunne familie, ontvangen te worden. gevierd en in het gebuurte, waar zij alge- meen geacht en bemind zijn, gefeest en> gehuldigd. Aan de jubilarissen, die er beiden nog frisch en gezond uitzien, biedt «Het Ypersche» zijne hartelijkste gelukwenschen. Daar de heer schepen Van der Mersch, plaatsvervangend lid van wijlen M. Desaegher, zooals wij vroeger meldden afstand gedaan heeft van zijn mandaat en hij eenige plaats vervanger was, moest er een nieuw lid der Commissie door den gemeenteraad benoemd worden. Tijdens de geheime zitting van Maandag laatst werd de heer Ernest De Cock, notaris te Yper, door den gemeenteraad gekozen als lid der Commissie van Openbaren Onder stand, en de heer schepen Lemahieu, als plaatsvervangend lid. Zaterdag 13 October, te 8 uur 's avonds,, opvoering door het Schouwtooneel van: Brussel van Het groot spectakeldrama in II tafereelen.- Nieuwe schermen en kostumen, prachtige muziek, schoone balletten, eerste rang artisten en de akrobaten «De Bustovs». Tusschen het tweede en derde bedrijf Liederen recital van den heer Jos. Van Beers, gezengen door- Mevr. G. Deglas en M. Frans Monnoyer. De vartooning is te 11 uur afgeloepen. Zondag dagvertooning te 2 1/2 uur. Zondag te 12 uur, Beiaardconcert door den heer Jos. Van Beers. Le Comité local d'Ypres a l'honneur d'in- former le public de la région que des cours; pour l'obtention du diplome d'ambulancier et ambulancières-auxiliaires de la santé publi- que, seront donnés gratuitement pour per sonnes agées d'au moins 18 ars. Pour l'inscription se rendre rue de la. Bouche, N° 28, chez la seciétaire M'11' Bos- saert, jusqu'a la fin de ce mois. Het bureel is overgebracht van de Rijssel straat nr 71, naar nr 136 der zelfde straat. Heden ZATERDAG i3 OCTOBER, te 16 u. 45, houdt de heer R. Buckinx, leeraar aan 's Rijks Middelbare School alhier, een radiopraatje in het N. I. R. over De Westvlaamsche Bergen Een onderwerp dat vele radioluisteraars zal interesseeren. zullen verdeeld worden door de Postcheck 71.60 100 Fr. het biljet Banken, wiss;lagenten en postkantoren. Trekking den 18 October. Het stadsbestuur heeft ook het zijne wil len bijbrengen en, bij de gift van 100 fr. door den Kor ing u geschonken, heeft het ook een gift van 5o fr. voor u bestemd. Ik heb de eer en het genoegen deze giften, samen in dezen geldbeugel ingesloten, aan het verdienstelijk echtpaar te behandigen, en tevens aan de ge achte jubilarissen en aan geheel hunne fami lie den eerewijn aan te bieden en op hun aller gezondheid te drinken. De heer Castel, buret loverste van den Bur gerlijken Stand, gaf vervolger s nog lezing van de huwelijksakt, die vijftig jaar geleden juist dag op dag opgemaakt werd. Na nog eenige gemoedelijke woorden met de juoilanssen en de familieleden gewisseld te hebben, nam de heer schepen dan met een warmen handdruk afscheid van de feestvieren den die, bij het verlaten van het stadhuis, nog de gelukwenschen van tal hunner vrienden en kennissen in ontvangst mochten nemen. Deze heuglijke gebeurtenis werd verder gansch' den dag door in intiemen familiekring

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8