FOOTBALL -HET YPERSCf IE LA RÉOION D'YPF *ES C. S. Y. -lllc-S. K, Sweveghem iondagrast - Repos dominical *5* vaargsng, Nr 29 20 October 1934 15e \nnée, N° 23 - 20 Octobre 1934 Supplément Wekelljkscb Overzicht Le Locataire du 3me sur la Cour ALLERHEILIGEN Extra Chrysanthemen in potten 1 aan genadigen prijs bij Hector CAS IER te Yper Bruggesteenweg, 58. Telefoon 82. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Wer< van den Akker, Yper Zondag 21 October 1934 Le Last Post Er bestaat geen verplichting Sterfgeval Marie - Louise - Elisa HOLLYNCK Nécrologie Monsieur Auguste-Julien MADOU ZIELMISSEN Vrouw Gustave GILLIS gehoren Luci- Tanghe. Mijnheer Georges CASTEL gewezen Vrederechter van het 2e Kanton Vper. BljvOtóJjTAöl Nog was de ontroering verwekt door den gru- welijken moordaanslag van Marseille niet ge stild, waarbij Frankrijk een zijner behendigste diplomaten verloor, of de mare deed de ronde dat ook de heer Poincaré het hoofd voor goed kwam neer te leggen. Met het verdwijnen van den heer Barthou ont stond er een groote leemteen de rangen van de groote werkers voor den algemeenen vrede. Met den heer Poincaré verdwijnt er een andere, die niet min gewichtig is. Men zou wellicht denken dat de heer Poincaré, die sedert enkelen tijd van het openbaar politiek verhoog verdwenen was, daar niet meer mee ge moeid was. Dat is mis. Niettegenstaande hij zich teruggetrokken had, werd hij nog zonder ophou den geraadpleegd, en hij heeft geen oogenblik opgehouden met raad en schrift voort te helpen aan de zware taak, die door de bestuurders van zijn land moest tot een goed einde gebracht wor den. En dat de heer Poincaré er bijzonder toe be kwaam was behendige werking uit te oefenen wordt zelfs door zijn vijanden erkend. Twee jaar vóór den wereldoorlog, tijdens den Balkan-oorlog, was het aan hem te danken dat er geen algemeene losbarsting ontstond, en een Duitsch dagblad, dat met de hooge kringen nauwe betrekkingen had, schreef toen zonder aarzelen: Indien het Balkansch poedermagazijn het vuur niet over gansch Europa heeft ver spreid, is het wel aan den heer Poincaré te dan ken In 1914, was hij juist op reis in Rusland om nauwer betrekkingen met dat land aan te leg gen toen de oorlog verklaard wierd. En men durft veronderstellen dat Duitschland van die afwezigheid van den grooten man heeft gebruik gemaakt om den oorlog te verklaren. Misschien zou hij den oorlog niet hebben kunnen ontgaan, maar een behendige tusschenkomst van zijnen kant, langs Oostenrijk om, zou misschien een heel andere wending aan de gebeurtenissen heb ben gegeven. Gedurende den oorlog dan, was er een oogen blik groote vrees voor de standvastigheid en het volhouden van Frankrijk, om wille der oneenig- heid die zich begon te doen gevoelen. Wat deed de heer Poincaré? 't Was in 1917, het jaar der ontgoocheling en der moedeloosheid, en Poincaré aarzelde geen oogenblik om beroep te doen op de medewerking van zijn ergsten tegenstrever: M. Clemenceau, de Tijger En Clemenceau werd de vader der overwinning genoemd! Ook is het grootendeels aan hem te danken dat Foch als opperbevelhebber aangesteld wierd, niettegenstaande al de onderhandsche werking van kortzichtige partijgenooten! Wat meer is, had men Poincaré laten handelen op 't oogenblik van den wapenstilstand, dan zou hij op 11 November 1918 nog een weinig gewacht "hebben om de Duitsche natie een wapenstilstand te laten onderteekenen en het zou dan in eens een vredesverdrag geweest zijn, dat vele van de nu ongelukkige gevolgen zou uit den weg ge ruimd hebben. Hij was de man der koude redeneering, die ver vooruit zag, de gevolgen en de doeleinden schatte en dan een doorslaande beslissing nam, met de volle verantwoordelijkheid voor de ge volgen. Frankrijk heeft er veel aan verloren en de ^wereldvrede misschien ook. De twee groote koppen die komen te verdwijnen zullen groote- lijks gemist worden in de tegenwoordige om standigheden. RIK. AMITIÉS EBANQAISES Le Comité a l'honneur de rappeler aux membres que c'est Mercredi prochain, 24 Octobre, a 8 h l5, qu'aura lieu la pre mière Fête de Gala. La troupe du théatre royal du pare vient nous jouer pièce en 3 actes de Jéróme K. Jéróme. Les portes s'ouvriront a ig h. 45. Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 19 Oogst 1934. M. Firmin Lepercq onder voorzitter, in vervanging van den heer voorzitter, die belet is, opent de vergadering om l5 uur. De secretaris geeft lezing van het verslag der voiige vergadering. Dit verslag wordt zonder op-nerkingen goedgekeurd. Aanbrengsten. Verscheidene schoone aanbrengsten overdekken de tafels en worden als volgt btkroond 1) Vandenbriele Cyriel 4 punten voor zijn meloen zwarte karmeliet zijn strooigele en platte roode ajuin, zijne wortels Lange Leidsche en Lange siompuntige Friesch 2) Dethoor Ferd., 3 punten voor zijn meloen Noir des Carmes en zijn selectie van vijf soorten ajuinen Rouge de Huy Géant de Sitan Nocera Paille des Vertus en roode sjalot. 3) Hebben Henri, 2 punten voor zijn tuin beet en toode platte van Egypten. 4) Buseyne Fideel, 2 punten voor één lot ajuin Gele Veurnsche half lange karoten Nantaise en aardappelen Ideal 5) Denolf, 2 punten voor zijn appels Trans 'parente Blanche Tombola. Een prachtige tombola, samen gesteld uit allerhande bloem en kamerplanten en geleverd door het huis Boudein Paul, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 16.45 u. Zoodag 21 October 1934, om 14 3o uur in het lokaal Hotel Continental Algemeene Maandelijksche Vergadering DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver gadering. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter Ferd. Dethoor. Hector Casier. Om 2% uur Ingangsprijs i Fr. 5o Certains journaux ont reproduit ces jours derniers la note suivante Le Comté anglais de Surrey a décidé de couvrir désormais les frais résultant de la sonnerie, chaque soir, du Last Post, au me morial britannique de la porte de Menin, a Ypres. Une somme de 40.000 francs a été réalisée par ce Comté Les intétêts serviront a payer les quatre clairons qui sonnent journellement le Last Post sur les champs de bataille yprois.» Le Comité du Last Post, Ypres, ignore tout A ce sujet. C'est la seconde fois que ce canard est lancé. voor de fabrikanten het gewicht te schrij ven op hunne pakken. Daarbij,laat de dwaze wet op de chicorei toe water te verkoopen in plaats van chicorei. PACHA heeft de ont leding van sommige chicorei door scheikun digen door den Staat aangenomen laten uitvoeren er is een voorbeeld geweest van een pak, in den winkel voor 500 grammen verkocht, dat volgens de ontleding tot iog° maar 357 grammen droge chicorei bevat te PACHA, kampioen der droge chicorei, bestrijdt deze oneerlijke wet. Heer Henri Dekindt Heer Célest Dekindt Heer en Vrouw Raphael Touriouse-Dekindt en kinder» Marguerite, André en Jeanne Heer Leon Dekindt Jufvrouw Marguerite Dekindt De familiën Dekindt, Hollynck, Lamaire en Moriocour, melden het afsterven van hunne teergeliefde echtgenoote, moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloedverwante VROUW Echiae- oote van Heer Henri DEKINDT geboren te Uoesinghe, de 22 April 1871, en godvruchtig over leden te Yper, den 14 October 1034. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Poperinghestraat, 26. Madame Auguste Madou, née Sophie Odaert Monsieur et Madame Francois Berlingin-Madou Monsieur et Madame Leon Notebaert-Madou Mademoiselle Aline Berlingin Monsieur André Netebaert Les families Madou. Viaene, Odaert et Nevejans, ont la profonde douleur de veus faire part de la perte de leur époux, père, beau-père, grand'père et parent bien-aimé, Décoré de la Médaille Commémorative du règne de Leopold II Honoré de la Décoration Civlque de lre classe et de la Médaille de l'Anniversaire de l'Indépendance Beige né a Ypres, le 18 Septembre 1853, ef y pieusement décédé, je 14 Octobre 1934. Les amis et connaissances, qui n'auraient pas regu de faire part, sont priés de considérer eet avis comme en tenant lieu. Rue de la Gare, 10. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bu te wonen die zal gezongen worden op Zondag 21 October, om 8 v, u., in St Pieterskeik. tot zielelafenis van Vrouw Marie PRIEM Echtgenoote van Heer Al- is Raes. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS oir re won-n die zal gezonge 1 worden op Zondag 21 October, om 9 u in dë ketk der EE. BP. Carmelteten, Mond- straat, tot zielelaienis van Vrie iden en kennissen wunien uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 21 October, om ir Vt u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Les amis et connaissances sont priés d'as- sisterala MESSE ANNIVER3 VIREquisera célébrée le Mercredi 24 Octobre, a 9 h., en l'église St-Jacques, pour le repos de l'ame de Monsieur Hubert FIERS Grand Invalide de Guerre 366, Chaussée de Zonnebeke. Vrienden en kennissen worden u tg- noodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 28 October, om 11 y, u in St Maartens Kathedraal, tot ziplelafenis van Heer Isidore SPILLEBOUDT. Vrienden n kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii re wonen die zal gezongen worden op Donderdag 1 November, om 8 uur, in St Niklaasketk, tot zielelafenis van Hr en Vw Alphonse LATOUR-BAEYEN en Zoon Jules. De Apotheek van M' VA N W Statiestraat o- is ALLEEN OPEN op Zondag 21 Oct. van 8 tot 12 ure de 8 a 12 heures I La Pharmacie de ALLEGHEM Rue de la Station reste seule ouverte 1 e Dimanche 21 Oct en van 1 tot 7 ure. et de I a 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11