LUISTERLIJK BAL Ypersche Voetbalkroniek komst van een talrijke schaar dansers en bol dersfamilies. Mooie muziek verlustigde de toehoorders gedurende meer dan vijf uur. De boldersdans oogstte een buitengewoon «ucces en werd dan ook luidruchtig gebisseerd, üe jeugd en zelfs veel oudere koppels hadden er plezier in. De heer Viaene met zijn flinke muzikanten halen eere van hun jass. De inrichters danken iedereen zoowel de aanwezigen als alle andere personen die hun sympathie betoonden aan de bolderslederatie, en niet 't minst dr ze die het hunne bijgebracht .hebben om 't feest te doen gelukken. Krabber. V ELOSPOHT Tweede Afd. C. S. Yper5 W. S. Lauwe 5 't Scheelde weinig of de rood-witten werden door de lantaarndragers geklopt op eigen ter rein, en ze mogen tevreden zijn dat de helft van den inzet thuis gebleven is. De cijfers dui den voldoende aan dat de verdedigingen in geen te besten dag waren, want zelden worden zulke scoren langs beide zijden bereikt, 't Is M. Adyns die de leiding van de partij in han den heeft. Kapitein Vanderbauwhede wint den opgooi en plaatst den tegenstrever tegen een feilen wind. De bezoekers rennen met het leder weg, hun linksbuiten gaat er van onder, zendt in en Werrebrouck teekent na enkele oogenblikken het eerste doel der partij aan. Algemeene verslagenheidheerscht in het kamp der rood-witten. Yper neemt nochtans de bovenhand en dwingt den eersten hoekschop af, die achter gegeven wordt. Weinig nadien mist Vandamme een reuzenkans, op inzet van Molein en pas van Vanderbauwhede. Lauwe muist er wederom van onder, Dechievre ont zet, doch de gesternden dringen aan en met de 7* minuut ligt nummer twee in onze kas, noemaals door toedoen van Werrebrouck. 't Ziet er niet rooskleurig uit voor ons elftal, dat evenwel wederom moedig de teugels in handen neemt. De verdediging van Lauwe heeft het hard te verduren. Drie hoekschop pen moeten worden toegestaan, en de laatste geeft aanleiding tot het netten van ons eerste doel door tusscbenkomst van Vandamme. Rood-wit heefter opnieuw de zweep opgelegd en dwingt nog drie corners af. Schoten van ons trio vinden Deroo op de goede plaats. Maar zie, de alvlugge linksbuiten Maes gaat er op zijn eentje van onder, en de stand wijst 1-3. Een schieten van Cherchye moet in hoek schop omgewerkt worden. Na de ontzetting is Lauwe vooruitgekomen, Mar£onneau is uit- geloopen en mag voor de vierde maal het leder uit zijn netten halen. 1-4 voor Lauwe en er blijven nog dertien minuten te spelen. Yper geeft het niet op. Een gemeten pas van Molein is voldoende om Vanderbauwhede de gelegen heid te geven een prachtig tegendoel aan te teekenen. 2-4. Nauwelijks aangezet of Van limburg verschalkt Leancourt, geeft een geme ten pasje aan Michel, die opnieuw een mooi doel op zijn actief neemt. 3 4, stand die niet meer gewijzigd wordt tot aan de rust. Na de koffie dwingt Lauwe de eerste corner af, maar Mar^onneau ontzet. Hoek schop voor Yper die niets oplevert. Deprez heeft vervolgens ingezonden, Nesten stopt onvoldoende en dezelfde speler net nummer vijf voor Lauwe aan de 12' minuut. Leplae, die met Molein in aanraking komt, moet het spel voor goed verlaten. Yper maakt van de gelegenheid gebrüik om aan te vallen. Deroo komt te vroeg uit zijn kooi en Vanderbauw hede zendt in het ledige doel aan de l8* mi nuut 4 5. Het spel wordt nu meer verdeeld, niettegenstaande rood-wit insgelijks tegen den feilen wind te kampen heeft Langs beide zij den worden de verdedigingen erg op de proef gesteld. Vandamme wordt, op het oogenblik dat hij gaat schieten, door een back belet. De hoekschop die er op volgt brengt niets op, tenzij dat Vanderbauwhede geraakt wordt en op den linkerhoek gaat spelen. Molein neemt zijne plaats in. Het einde nadert snel en zie daar Dechièvre die naar voren komt, aan Vanlimburg overgeeft die Vandamme aan 't loopen zet en Miel is zoo gelukkig keeper Deroo te ontwijken en den gelijkmaker voor Yper binnen te zenden, na een wanhopige tusschenkomst van Leancourt. Weldra weer klinkt het eindsignaal dat ons de puntenver deling brengt. Jongens, morgen moet gij naar Wevelghem die ons altijd een harden strijd leverde. Het zal er dus niet gemakkelijk gaan, doch dan is het dat de Yperlingen goed hun man staan Ook zie ik u morgen de eerste punten op verplaatsing naar huis medebren gen, indien er met vaste overtuiging gespeeld wordt en de kansen tot schieten niet onverlet gelaten worden. Uitilagea der matchen van 14-10-193* C. S. Yper 5 W. S. Lauwe 5 Waereghem Sp. 2 St. Moeskroen I F. O. Roeselaere 6 R. S. Waereghem i Heule i S. K. Roeselaere 2 ^Wevelghem §P- i S. C. Meenen 4 Iseghem 3 S. K. Sweveghem 2 F. C. Heyst 4 St-Baafs o- Klasseering 2' Afdeeling A S. K. Roeselaere 7 6 O f 18 7 13 F. C. Iseghem 7 6 10 19 6 12 S. C. Meenen 7 5 2 0 20 13 IO- S. K. Sweveghem 7 5 2 0 20 15 10 F. C. Roeselaeré 7 4 2 1 15- 12 F. C. Heyst 7 4 3 0 21 15 3 C S. YPER 7 2 3 2 20 15 6 St. Moeskroen 7 2 3 2 12 13 9- R. S. Waereghem 7 »3 4 0 14 18 9 Waereghem Sp. 7 2 4 1 14 21 5 Heule 7 2 4 1 12 22 5 Wevelghem Sp. 7 2 5 0 16 17 4- W. S. Lauwe 7 0 5 2 12 20 2 StBaafs 7 1 6 0 7 25 3d* Speciaal B C. S. Yper 4 Harelbeke' 4 De hevige wind heeft ook deze ontmoeting fel beïnvloed. De rood witten beginnen mat het voordeel en Rotru zendt op den paalr. maar Plovier redt in corner. De bezoekers- gaan ook ten aanval over en, op misverstand; onzer achterhoede, tellen zij hun eerste doel- Op hoekschop zendt Rotru rechtstreeks in. 't doel en de stand is i-i. De lokalen zijn meester in 't veld, doch kunnen hunne meer derheid in geen doelen uitdrukken. Het duurt vrij wel lang vooraleer Ollivier op kopstoot nummer twee binnenzendt. De stand blijft onveranderd tot aan de rust. Nauwelijks is het spel wederom aan gang of Gadeyne net nummer drie op inzenden van Rotru. Harel beke vermindert zijn achterstal op freekick: voor doel. Een tweede vrijschop, voor hands van Messelis buiten de backlijn, geeft de bezoekers de kans den gelijkmaker aan te teekenen. Yper laat het zich niet goed beval len, dwingt twee corners af en, op hands in het gevaarlijk gebied, zet Gadeyne den straf schop in doel om. Stand 4 3 voor Yper aan de 28* minuut. Verder golft het spel heen ea weder en men denkt reeds dat de score zal behouden blijven, alswanneer de scheidsrech ter geheel lichtzinnig een penalty aan Harel beke toestaat die natuurlijk de stand op 44. brengt en onverwachts een punt naar huis ka» medeslepen. Mannen, gij verdiendet te wi»- nen, maar het lot heeft er anders over besliste Tracht te Heule uw best te doen om de eerste zege van het seizoen op uw actief te kunne» brengen. III' Speciaal C W.S. Lauwe i C. S. Y. r De rood witte juniors dezer speciale reeks hebben het ook tot een gelijk spel gebracht. Na het hooge woord gevoerd te hebben ge durende gansch de eerste speelhelft, werd er feitelijk maar 1 maal gedoeld door Cnockaert^ en de tweede time gaf aan Lauwe de gelegen heid om gelijk te stellen. Wat er verder ge daan werd om den winninggoal te nettea bleef nutteloos en de Yperlingen tellen, zooal» hunne makkers van reeks B, hun eerste puntr. van het seizoen. Morgen ontmoeten zij thuis- Sweveghem en 't is te hopen dat zij ons dit maal op een goede voetbaldemonstratie zullen! vergasten en spelen om de twee punten thuis te houden. Scholieren St. Moescroen 3 C. S. Yper z= De groote schok is in ons nadeel uitgeval len, maar onze scholieren komen niet ver minderd uit den strijd. Had de strafschop- kunnen omgezet worden, dan hadden de Sta- disten op geen winst moeten rekenen, eh mannen I Nu wij mogen toch fier zijn over uwen uitslag. Tot aan de rust ging het speli gelijk op, vermits er met I 1 gedraaid werd. Nadien werd het 2-2, de strafschop werd gemist en Moescroen kon in de laatste minu ten den winninggoal netten. Jongens, gij hebt den eersten toer flink werk afgelegd tracht zoo voort te doen om, op 23 December,'al uwe matchen met welslagen ten einde te brengen. NEMO. SUPPORTERS Alhoewel uwe lievelingen Zondag laatst minder gepresteerd hebben dan vorige Zon dagen, laat het geen twijfel over dat gij er toch zult aan houden hen naar Wevelghem te vergezellen. Immers de groentjes zijn al tijd hevige tegenstrevers geweest en de ont moetingen tusschen de twee elftallen worde» altijd vinnig betwist. Daarom zullen uwe spe lers uwen steun van doen hebben om hunne taak tot een goed einde te brengen. De in* schrijving voor de reis mag gedaan worden tot Zaterdag avond in het lokaal, bij Blootacker^ Fochlaan. Het vertrek is vastgesteldom i3u-. T5 i Niettegenstaande het barre najaarsweder, bij het welk een baanrenner het zou ontzien zich in de dunne Jroerskleedij te stellen, liet dokter Tistaert het kam pioenschap van zijn welbekende club f De Dender streek betwisten in twee afzonderlijke koersen, één voorbehouden aan beroepsrenners en onafhankelijken en één voor Juniors. Bij de beroepsrenners en indés of hoe ge ze noemen wilt, kortom de hoogere categories, was het nu te zien zoo er geen onafhankelijke zich bekwaam achtte van die proef gebruik te maken, om den begeerden titel in de wacht te slepen en het leven van zijn oudere mak kers zuur te maken. Maar neen, Noterman heeft er voor gezorgd den eersten prijs te halen vóór Braecxe- veldt, De Berlenger, Verniers, A. Van Herzele, ter wijl bij de Juniors, oud-beginneling R. Matthys prach tig won voor M. Van Herzele, De Meulenaere, Grysolle en Schollaert. In Boom wordt er telkenjare, ter gelegenheid der Jaarmarkt, den Grooten Jaarmarktprijsverreden en, zoo laat op het seizoen, zouden we denken dat zulks ■geen noemenswaardige renners meer kan lokken. Ge zijt er wel mee. Met 55 vertrekkers werd er nog gere den dat de stukken er van af vlogen, en Leo Deryck, de Antwerpsche hazewind, welke spijtig genoeg veel te laat in 't seizoen in form stak en ons dunkens nog moet bewijzen over de 175 km. te kunnen zegevieren, liep er eerste vóór Duerlo, R. Maes, Michielsen, Kint, S. Maes, Roosemont, Van Erpe, Leemans en Rombouts. En eindelijk in den laatsten koers van het seizoen, te .Putte Cappellen, werd er nog 't vertrek gegeven aan 60 mededingers, waaronder Kemper Horemans zich de beste toonde. Na allerhande schermutselingen, waarin Mortelmans, Dictus, O. Van Hevel, Rolus en Bogaert de hoofdrollen vervulden, ontliep Kemper het peloton in de laatste km. en eindigde met 100 meter voorsprong op Dictus, Rolus, Cardinaels, Bogaert, Van- derruit, Hardiquest, Mortelmans, O. Van Hevel, Snoei ers en De Ryck. In Zurich werd er nog een criterium verreden, waar soldaat-wereldkampioen Karei Kaers van de partij was en prachtig de eerste plaats bemachtigde vóór Piemontesi, Max Bulla, Pellenaers en Stettler. De baankoersen zijn dus een afgedane zaak en de wintervelodroms trekken volle zaal in zooverre de ren ners hunne taak opnemen gelijk ze het tot hiertoe hebben gedaan. In Antwerpen leed Poes Scherens een zeldzame nederlaag van Richter, maar eindigde vóór Hanssen. De klasseering van den stayerskoers kwam toe aan Blanc Garin vóór Meuleman, welke stilaan de plaats van Ronsse inneemt, en Seynaeve, de aspirant-genees heer van Gulleghem; terwijl lange Chariot Pélissier den koers achter tandems won vóór Huybrechts en Pijnenburg, nadat elk der twee voornoemden een reeks van 20 km. op zijn actief had gebracht. In Brussel boekte de hervormde reuzenploeg Deneef en Charlier een prachtzege in de 145 minuten ploeg- koers vóór Van Vlockhoven-Van Buggenhoudt, De Kuysscher-Raes, Roels-Danneels, Aerts-Buysse, Schoen- J. Van Kempen, Anthès-Smets, Capriaux-Verhaeghen. Zondag in Gent, op de waschkuip, was het geschil tusschen Billiet-Ver linden en E'e Kuysscher-Verhae- gen besloten in een uitdaging onder vorm van omnium waarin eerstgenoemden puik zegevierden. In de eerste reeks (25 km. voor onafhankelijken) won Thys, wijl in de tweede D'Olieslagers alleman een rondeke lapte. De 50 km. ploegkoers voor juniors werd veroverd door Van Cauter-Demulder, en meer moet er niet ge vraagd om de stroppen aangenaam te zijn. In Parijs waar de overwinningen der vreemde ploe gen een zeldzaamheid zijn geworden, wonnen Slaats met Braspenninx de 100 km. ploegkoers, vóór les gars de la marineBroccardo-Guimbretière, Magne-Le Grevès, Pynenburg-Wals, Speicher-Fournier, Choury- Dayen en Bouchard-Samyn. De ploeg Jan Aerts met Berten Buysse, op wie de Belgische sportmannen al hunne hoop hadden gezet, werd uitgeschakeld door val van laatstgenoemde. i En eindelijk mogen wij in Détroit een prachtzege begroeten van de aardigste onder alle renners, ik be doel Jerry Debaets welke zich met zijn ex-partner Letourneur, wien hij verleden winter een geduchte rammeling gaf, heeft verzoend en er de zes dagen komt te winnen vóór Reboli-Martinetti, Dempsey-Thomas, grootvader Mac Namara-Lands, Rys met Logghe, welke laatste, van Thorhout afkomstig, hier nog bij de onaf hankelijken verleden jaar niet mee kon en nu ginder era eerste plan rol speelt. De onafhankelijken hadden een uitgestelden koers te verrijden. Immers de inrichters van Sweveghen- Knokke hadden hun koers aangekondigd voor de laat ste week van September, maar de lokale favori Kint kon er geen deel dan nemen, nog altijd gekneusd door een val, waarbij werd gevreesd dat van Marcel een rib diende uitgehaald te worden. Dit ongeval is nog in *t beste uitgekeerd en als Marcel zich aan zijne sup porters gereed toonde, werd de koers nu eerst geloo- pen, waarin hij zich dan ook verhaastte prachtig te zegevieren vóór A. Bekaert, welke eveneens prachtig bolde. Over de categorie Juniors stappen wij heen om de beginnelingen aan te vatten, waar Albert Woets zijne 15* zege in huis haalde van Vlamertinghe Brandhoek. Proficiat Albert, en nu zal het me dunkt genoeg zijn. We hebben soms de laatste tijden kunnen bestatigen dat ge moe waart en, zooals men in rennerstale zegt, doeffe zat, maar het doet er niet aan. Toch hebben we meermaals kunnen zien dat ge allerbeste kwalitei ten bezit om er te komen. Te naaste jaar vroeg de baan op en ge moet u als eerste klas renner openba ren. Onze opkomeling Versaevel, toonde zich heel rap in de laatste meters, want hij werd maar heel niptjos geklopt door Woets en Vanslembrouck en moest zich jnet de derde plaats tevredeastellen. Onze andere beginnelingen klasseerden Zich Degrgeve 5e,' Salomé 6C en Muylle 9*. Maandag waren Salomé, .Verbeke en Degraeve aan den slag te Gheluwe. Salomé en Verbeke \yaren er voor dé zooveelsté maal respectievelijk 3e en 4' Jammer dat Pol en Jerome een weinig te kort kome^aan sprint, ze zouden anders vele palmen naar huis brengen. De graeve, in een slechten dag, klasseerde zich 10®. jSPRINTER ZONDAG 21 OCTOBER 1934, om 5 uur, in Lapiere's Huis, HoncflStraat gegeven door de Veloclub Vereenigde Sport vrienden van de Statiestraat. Sportmannen, steunt de krachtinspanningen van die jeugdige club.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6