Onder Werkersvrienden TPER - Lapiere's Zaal, Hondstraat Groot Appelsienen BAL 8 Eervolle Onderscheiding Bij Koninklijk Besluit van 19 September 1934, werd het Burgerlijk kruis van 2' klas verleend aan den heer Deforce Henri Charles, Sectiehoofd der Accijnzen te Yper, als beloo ning voor 35 jaar goede en trouwe diensten. Aan dezen voorbeeldigen ambtenaar, die tevens oudstriider is. bieden wij onze welge- meendste gelukwenschen. Twee trouwe werklieden van de Ypersche Centrale Brouwerij, de genaamden DE VOS Henri en VAN HOLST Jules, werden Zon dag 1.1 door de Federatie der Belgische Brouwers vereerd, en op de algemeene verga dering,te Brussel, gedecoreerd. Ze bekwamen allebei het gulden eeremetaal met diploma, voor meer dan 25 jaar dienstin den brouwers stiel. Deze onderscheidingen hadden niet alleen lijk de belanghebbenden het genoegen en de vreugde in 't hart gejaagd, maar al de werk lieden van de Centrale hadden met een ware voldoening en een ech'e fierheid de bekroning hunner makkers vernomen. Twee, drie der bijzondersten hadden alras de koppen bijeengestoken en algemeen werd beslist Maandag avond de gedecoreerden aan de statie af te halen. Bloemenkransen werden bijeengebonden, fondsen verzameld en muzi kanten gevraagd, alles zou op stipt geregelde manier afioopen. De vergadering der muzikanten en van al de werklieden der Brouwerij geschiedde, om zes ure, bij Camiel Jolyt, die de leiding over de spelers zou waarnemen. Stoetsgewijze trok de groep naar de statie, waar de gedecoreerden met den trein van 7 uur zouden toekomen. Op het aangekondigde uur, mieken de mu zikanten zich klaar en ieder werkman zette zich op rang, den blik naar den inrijdenden trein gericht. De twee gevierden vertoonden zich aan den uitgang en een algemeen hoe ra steeg de lucht in. Zij werden door de Chefs verwelkomd en,om alles op zijn puntjes te doen, met een redevoering onthaald. Heer Edgard Lelong sprak hen met krachtige ^stern volgende woorden toe Het is met groot genoegen dat wij U, dezen avond, komen groeten en gelukwên schen, om de onderscheiding die U beiden medebrengt, na een hoogst waarschijnlijk ge zellig reisje. Dit eereteeken hebt U verkregen, na meer dan 25 jaren, in vergelding van werk zaamheid en bekwaamheid Jn het Öitoefenen van uw beroep U verdient dit ten volle en wij zijn verheugd en fier U beiden onder ons te mogen tellen JULES en HENÏtI, dat U beiden nog lang in ons midden mocljt vertoeven en nog lange jaren goede gezondheid genieten, zijn onze vurigste wenschen Dezerede werd op algemeene toejuichingen onthaald en een dreunende Brabangonne weergalmde over 't Statieplein. Bloemengar ven werden de gedecoreerden aangeboden: in naam der Brouwersknechten door Camiel Dewachter en in naam der Biervoerders door Jules Maes. De plechtigheid voltrokken, Werd de groep hervormd om nu eens gezellig déze gebeurte nis te vieren. Daar moest een pintje op gele digd worden en er werd dan ook een bezoek gebracht *bij verschillende herbergiers en in ponder bij hunne werkbroeders die café hou- *i!en. Vol van vreugde, als een echte familie die een van de haren viert, stapten ze door regen en plassen. Het spelen van eenige stapmar schen verwijderde van hen het gedacht van slecht weer, en tot het einde van het feest gingen ze even gezellig en even kranig door. Men mag zeggen dat de werklieden van de Ypersche Centrale Brouwerij Maandag bewe zen hebben dat broederlijkheid en wederkee rige genegenheid bij hen iets meer dan ijdele woorden zijn. Dit voorbeeld diende zelfs waargenomen door velen van andere instel lingen ter meerdere eer en deugd van den werkman zelf. Supporter. Zondag 25 November 1934 om 6 uur 's avonds ligiricht door De Ware Trachterschutters Ingangsprijs 3 Fr. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden.— Vrijdag 12 October, door M. Maes Firmin, li3, Meenensteenweg, een gouden oorring dien hij ter beschikking der eigenaarster houdt. Woensdag 17. door Mevr. Seynaeve Ma thilde, een voorschoot. Denzelfden dag, door M. Descheurmaker Marcel, een ketting met medaille. Deze twee laatste voorwerpen berusten ten politiebureele. Zondag avond, in het Hotel Excelsior, heeft een verbruiker, die nog al erg veistrooid moet geweekt zijn, een hoed meegenomen die aan een anderen persoon toebehoort en voorzeker op zijn hoofd niet zal passen, gtzien de mee genomen hoed wel 6 of 7 nummers kleiner is dan dtzen dien hij achterliet. Deze persoon wordt vriendelijk verzocht zijne vergissing te herstellen. Verloren. Maandag i5 October, door M. Leuridan Henri, een zwarte velopomp. Tusschen Vlamertinghe en Yper, Kalfvaart. een gouden oorring Terugbrengen bij Camiel Vandemaele, Guido Gezellestraat, Pothem 26. Vlamertinghe. Donderdag 18. in den voormiddag, door Mevr. Devos, echtgenoote van den heer Onderzoeksrechter van Yper, een pakje in houdende 6 couverts, 6 dessert couverts, 1 dessert couvert en 2 koffielepeltjes, het alles in zilver. Goede belooning aan wien deze voorweden op het adres Cartonstraat, 14, te Yper terugbrengt. Allerhande Nieuws Yper. Gauwdief gesnapt. Zaterdag morgen, tijdens de markt, bemerkte de vrouw Staelens Marie, wonende Meenensteenweg, opeens dat zij niet meer in 't bezit was van haar portemonnaie die nog ongeveer 5o fr. moest bevatten. Het kwam haar dan te binnen dat zij een heelen tijd door een vreemden manspersoon gevolgd was geworden. De heer Vansevenant, adjunct politiecommissaris, aan wien de vrouw haar geval en ook haar vermoe den meedeelde gafhïar den raad de marktin alle richtingen te doorkruisenen aan den agent, dié haar op afstand volgen zou, tee ken te doen van zoodra zij den verdachten persoon zou bemerken. Eninderdaal die list lukte. De po litieagent Huygebaert hield den hem aange duiden kerel aan en bracht hem naar het poli tiebureel. Onderweg echter wist deze kerel heel behendij twee sleutels in zijn zakdoek gedraaid tusschen de kleine boomstruikjes na bij het justitiepaleis weg te werpen, doch nog niet rap genoeg opdat dit door twee voorbij gangers niet zou gezien zijn. Niettegenstaande het wegwerpen dier twee sleutels, die werke lijk aan de bestolen vrouw toebehoorden, poogde de gauwdief nog te loochenen, doch bij nader onderzoek vond men nog andere bewij zen te zijnen laste. Alleen de portemonnaie, waarvan hij zich reeds vroeger moest ont maakt hebben, werd niet teruggevonden. De gauwdief, zekere Naessens Leopold, 23 jaar oud, van Moesereen, is een oud veroordeelde. Hij werd ter beschikking van den heer Procu reur des Konings gesteld en gevankelijk naar Kortrijk overgebracht. Verkeersongeval Maandag morgen, rond 8 u kwam de 10 jarige Fernand Van Wonterghem, wonende in de Boterstraat, per velo van de Markt naar huis gereden, toen hij aan den hoek van den Vijfhoek verrast werd door een auto die te veel naar links reed. De velo verdween letterlijk onder de auto die slechts een vijftiental meter verder stoppen kon, terwijl de jeugdige wielrijder rap genoeg en vooral zoo gelukkig was zich aan den slijk weerder en den radiator van de auto te kun nen vastklampen, en dus dank aan zijne koel bloedigheid zich mag beloven ongedeerd uit dit ongeval, dat anders noodlottige gevolgen voor hem had kunnen hebben, te zijn gekomen. De velo echter was gansch buiten gebruik. De autovoerder, zekce S., brouwer te Wvngene, was verzekerd bij de Kortrijksche Onderlinge en door tusschenkomst van den heer Robyn, algem ene agent dezer verzekeringsmaat schappij, werd de schade onmiddellijk in der minne geregel 1. Voor alle boekhouden, fiscale kwes ties, aangiften, enz schrijf «f wend U ten bureele van 't blad. Auto gestolen te Turnhout. De dader is afkomstig van leper. Bij den garagist Weyn, Oesterstraat, te Antwerpen, bood zich een persoon aan om een auto te koopen. Zijn keus gedaan, vroeg hij om een proefrit te mogen doen tot Turnhout. Eerst hield hij stil voor een financieel ge sticht, waar hij enkele oogenblikken verbleef^ en dan voerde hij den garagist naar een koffie huis in de Statiestraat. Daar verzocht hij M. Weyn op hem te wachten. Gezien de kerel echter niet meer verscheen, werd de politie verwittigd die een onderzoek instelde en er in gelukte den dief te vereenzelvigen. Het is zekere Maurice Legrand, geboren: te leper, den 5 April 1899, een ou 1-veroor deelde, die aan zijn proefstuk niet is. Zijn signalement is overal rondgestuurd. bloedige twist. Zondag avond, rond 7 u 15, ontstond er in de herherg De Anker' een vechtpartij, tijdens dewelke de 23 jarige Deburchgraeve André, van Stjan, een zoo geweldigen shg op het hoofd ontving met den koterhaak dat deze ervan gansch geplooid was. Met het hoofd gansch bebloed vluchtte de jongeling weg en werd door de politie, die intusschen verwittigd werd, naar het politie- bureel geleid waar hij herhaalde malen in bezwijming viel. Een bijgeroepen geneesheer diende den gekwetste, die van de hevige pijnen kloeg, de neodige zorgen toe en deed hem vervolgens per auto naar zijne woning overbrengen. Een onderzoek is over die zaak: ingesteld. Wytschaete. Brand. Op Zondag 14 October 11., rond 7 ure 's avonds, is er begin van brand uitgebarsten ter hoeve bewoond door Hilaire Castrique te Wytschaete Kem- meisteenweg In een hangar geplaatst in de nabijheid der hofplaats, werden een tractor,, pikmachien en verder landsalaam door den brand vernield. Dank aan de spoedige aan komst der pompiers van Meessen konden de nabijgelegen gebouwen gevrijwaard worden. 't Is reeds de tweede brand sedert 26» Augusti 11. die tijdens de afwezigheid der bewoners dier hoeve aldaar gebeuit. De oor zaak is onbekend. Waaaten.-Werkongeval - De 4ijarige René Dewilde, ongehuwd, afkomstig van Oost Vlaanderen en alhier werkzaam in een brijkoven, werd Donderdag morgen, rond 9 u., tijdens den arbeid met de rechterhand in een cylindermachine gevat. Naar het hospi taal van Yper overgebracht, zag men zich er verplicht twee vingers, de wrjs en ringvinger die gansch verplet waren, van het slachtoffer af te zetten Een onderzoek werd ingesteld. Dickebusch. Gouden Bruiloft. Vandaag, Zaterdag 20 October, vieren de- echtgenooten Leon Vercuysse Sylvie Cuve— lier hun gouden bruiloft. Na een Mis van dankzegging, zullen de jubilarissen plechtig; door de gemeenteoverheid ontvangen en ge- lukgewenscht worden. West-Nieuwkerke. Doodelijk ver keersongeval De genaamde Josephs Ente, 17 jaar oud, was per velo naar Steen- werek gereden en botste er met geweld tegem de borst van een paard dat een wagen voort trok. Het verschrikte dier begon te steigeren en ging met zijn vracht op hol De wielrijder echter werd ©mver geworpen en kwam onder de wielen van den zwaren wagen terecht. Het" slachtoffer werd dadelijk naar het gasthuis van Belle overgebracht, waar het weldra den geest; gaf zonder tot bezinning te zijn gekomen. La Toussaint a Comines A l'occasion de la Toussaint ua cottèger composé des sections de la F. N. I. et F. N. C. et des autorités Communales se rendra k- l'issue de la grande messe au cimetière com munal, a la tombe des enfants de Comines,. morts pour la Patrie. Réunien a l'hötel de ville. Kristen Middenstand - Yper Het jaarlijksch feest wordt verzet op; ZONDAG VIERDEN NOVEMBER. Het Bestuur. Liggende f*ers De leden der drie Ypersche Handboog maatschappijen worden uitgenoodigd tot de POTJbbSCHIETINGENop de liggende pers in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon alle Maandagen om 6 uur 's avonds. De vriendenschietingen zullen plaats heb ben den tweeden Maandag der maand, om 5 1/2 uur. Yper - Slachthuis Gedurende de maand September werden in het stedelijk slachthuis volgend aantal dieren geslacht i5 ossen, 40 veerzen, 24 koeien, 33 nuchter kalvers, 57 vette kalvers, 20 schapen, 208 verkens, 1 geit, 6 paarden totaal 404 Beste Vrienden JULES en HKtJRI aarten op voorhand te bekomen bij de leden. 11

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8