Het GehBimzinnige Document Charles Hongenae 20-10-1934 Het Ypersche- 2e Bijvoegsel-L,a Hégion d'Ypres N° 29 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche Nr ió door CHRISTIAN IIAUGEN Faire nettoyer ou teindre ses ff vêtements chez li Kleederen door c'est leur donnèr une nouvelle jeunesse. Glapage Américain da Cols et Manchettes in 't nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoons Strijkwasch Kilo wasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bijhuis Hue de Dixmude 1 Diksmudestraat, YPER. Y P R E S. Tel. Robert Fulton Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles 25, Fue du Temple» 25, YPRES Ordres de Bourse Comptant Terme Vertaald door P. J. AER3SENS VERBODEN NADRUK (Vervolg) Algy Rodney was zeker geen lafaard, maar ongekend gevaar, schrikt gemakkelijk af. De gedachte aan den onzichtbaren, op hem loerenden vijand, miakte hem toch angstig Hij besloot dan ook z'n heil in de vlucht te zoeken. Met wilde sprongen rende hij weg en kield zijn vaart niet in, vóór hij zijn hotel bereikt had. Van zijn achtervolger zag of hoorde hij niets meer. Nu was geen twijfel meer mogelijk. Met den diefstal der bankbiljetten had Stenton z'n doel bereikt en dus aan zijn spionnen opdracht gegeven, hem, Algy Rodney, afdee üngschef van de firma Watson en C°, op de meest diligente wijze uit den weg te ruimen. Maar juist daarom was Cynthia's telegram voor hem zoo'n groote verademing. Het was zoo juist binnengekomen en werd hem direct overhandigd. Zij seinde Rodney, Franklin's Hotel, Exmouth. De man aan de telefoon onbegrijpelijk. Was Stenton niet, die aan de lunch ver klaarde, dat hij zooeven uw spoor gevonden had. Gebroeders Hunter ontvingen opdracht vanavond naar Devonshire te reizen de oudste tot Tiverton, de jongste naar Exmoor. Voorloopig geen gevaar. Brief met nadere bijzonderheden, alsook voorstel voor nieuwe schuilplaats, volgt. CYNTHIA. Viermaal herlas Rodney deze merkwaardige mededeelingen. Dan bestelde hij 'n sterke whisky-soda en begaf zich naar z'n kamer. Rusteloos stapte hij heen en weer. Als Stenton vandaag pas z'n spoor gevonden had, dan moest de man aan de telefoon buiten de zaak Stenton staan en hij had dus nog 'n tweeden onbekenden vijand, die hem op dezelfde verwoede wijze achtervolgde. En deze laatste moordaanslag was een onweer legbaar bewijs, dat zijn nieuwe vijand hem om onbekende redenen eveneens naar het leven stond. Nu viel ook 'n geheel ander licht op de omwisseling der bankbiljetten en nu was het ook te verklaren, waarom het docu ment Diet gestolen was geworden. Doch aan genamer werd z'n positie daardoor niet. Het eenige resultaat van Algy's herhaald denken en peinzen was de conclusie, dat hij zonder zelf te weten waarom, twee vijanden had, die beiden vanuit 'n ondoordringbare duisternis op z'n leven loerden en die beiden in verbinding stonden met die geheimen, die z'n oud bureau verborgen had gehouden. Kon hij maar met zekerheid aannemen, dat de onbekende man, die vandaag op hem gescho ten had, werkelijk iets uitstaande had met de bankbiljetten Maar na al de onverwachte wendingen, die z'n avontuur genomen had, waagde hij 't niet meer, om schijnbaar vol komen logische conclusies als bewijzen te aanvaarden. Misschien had de man met het geweer 'n geheel andere beweegreden voor z'n daad gehad en wist hij misschien hoege naamd niets van 't bestaan der bankbiljetten en het document af. In dit geval had hij dus te doen met drie hopeloos onoplosbare raadsels, die hem met een driedubbele keten van spionnen en mis daden omringden. Doch Rodney boekte de gevaarlijke schoten voorloopig onder het hoofd Bankbiljetten geheim waar ook reeds genoteerd stonden de omwisseling der bankbiljetten en de onbe grijpelijke telefoonoproep. Al het andere kwam op rekening van het Negentien zeven twintig document. Z'n oog vh 1 op den gepakten koffer en hij bleef 'n oogenblik staan. Het was misschien 't beste, z'n onbekenden vijand door 'n haas tigen aftocht te ontwijken. Direct echter liet hij dit plan weer varen, immers, de kans was dan groot, dat hij de gebroeders Hunter in de armen rende, zonder zekerheid te hebben van z'n nieuwen vijand voor altijd verlost te zijn. Het was dus verkieslijker, te wachten, tot ook Stenton hem hier zou gevonden hebben, om dan door 'n handige manoeuvre aan beiden te ontsnappen. Bovendien had Cynthia hem een brief be loofd, waarin 'n voorscel voor een nieuw te zoeken schuilplaats. Wilde hij zich dezen brief na laten zenden, dan diende hij een adres achter te laten, dat dan tevens een nieuw spoor voor z'n achtervolgers zou zijn. En Cynthia's brief wilde hij onder alle om standigheden ontvangen. Haar bericht was het eenige lichtpunt en zij zelve de eenige verkwikkende noot in dit miserable avontuur. En bij de gedachte aan haar bekoorlijk glim lachje en haar diepe, innige oogen, weken alle angst en zorg. Om vijf uur 's middags ontving hij een telegram, dat hem van blijdschap deed jube len, wijl hij daarin een nieuw bewijs van haar genegenheid vond. De inhoud van het telegram echter maakte den doolhof nog meer verward. XXI. Het telegram was wel kort, maar die enkele woorden waren voor hem van enorm veel be- teekenis. Het luidde Stenton heeft zijn spionnen teruggeroepen en is voornemens de achtervolging te staken. Ook hierover in mijn brief». CYNTHIA. Algy was intusschen zóó aan alle mogelijke verrassingen en onlogische nieuwe gebeurte nissen gewend geraakt, dat hij dit bericht met groote kalmte opnam. Hij constateerde enkel, dat Cynthia dit telegram afgezonden had, Téléphone 461 vóór zij zijn laatste berichten omtrent de bank biljetten had ontvangen. Hij gaf zich niet de minste moeite om er een verklaring voor te vinden, waarom Sten ton z'n plan plotseling gewijzigd had. Het avontuur was te gecompliceerd, dan dat hij alleen er 'n logischen draad in zou kunnen ontdekken. Al zou de mogelijkheid bestaan, dat Stenton de bankbiljetten had laten om ruilen waaromtrent hij Cynthia zeker niet zou ingelicht hebben dan was dat heele- maal nog geen reden om z'n actie te staken. Het allereerste geheim, de eigenlijke beweeg grond tot den moordaanslag, gold waarschijn lijk nog steeds. Algy hoopte nu maar, dat Cynthia's brief, dien hij nu spoedig verwachtte positieve bij zonderheden zou bevatten. Intusschen zou hij er toch altijd nog rekening mee dienen te houder, dat één van zijn vijanden zich in zijn onmiddellijks nabijheid bevond eu dat hij moest trachten te achterhalen, wie die man was. Het was heel goed mogelijk, dat de man in dit hotel logeerde. Het zou hem anders bezwaarlijk gelukt zijn om ongehinderd de bankbiljetten om te wisselen. Onder het diner bestudeerde hij alle aan wezigen opmerkzaam. Franklin's Hotel bood plaats aan hoogstens twintig gasten, hoewel er zooveel wel nimmer tegelijk gelogeerd zul len hebben. Nu, midden in het seizoen, ver schenen slechts zeven menschen aan tafel. Algy kon vanaf zijn plaats alle aanzittenden ongemerkt overzien. Hij zat aan 't eene uit einde van de tafel, tusschen twee vreemdelin gen in. Het bleek hem eehter al spoedig, dat dezen niets met den moordaanslag uitstaande konden hebben. De drie gasten aan z'n rechterzijde kon hij zonder meer uitschakelen drie dames, onder wijzeressen uit Exeter, die over niets anders spraken, dan over haar beroep. De vierde aanzittende was een man met langen baard, 'n hoornen bril en andere kenteekenen, die wel op een masker konden duiden. Waar de onderwijzeressen hem echter voortdurend als adviseerende stem in haar conversatie betrok ken, voerde Algy ook hem van de lijst af. Doch eigenlijk met tegenzin, want de man maakte zulk een heerlijk verdachten indruk. De twee overige gasten waren glad gescho ren en hadden eerlijke gezichten. Na enkele oogenblikken mocht hij één dezer ook niet meer verdenken. Deze was iemand uit Sid- mouth en de gebaarde kende hem van vroe gere ontmoetingen hier in Franklin's Hotel. De andere en tevens de laatste, was helaas ook geheel openhartig en ongedwongen in zijn optreden. Hij kwam wel uit Londen en uit z'n ietwat luidruchtige conversatie bleek, dat hij zich voor de eerste maal hier bevond. Doch zijn voorkomende manieren en vriende lijk gezicht alsmede z'n keurig costuum en woordenrijkheid bewezen, dat hij inderdaad was, voor wat hij zich uitgaf handelsreizi ger in manufacturen. Hij wist spoedig de aan dacht van alle aanwezigen op zich te trekken,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9