HARMONIE YFRIANA B™D™k° L'ARMISTICE ARMISTICE DAY Wapenstilstand VELOSPORT ;Les Fourrures Vandevoorde Symphonie Ypriana Belachelijk schouwspel 16me ANNIVERSAIRE de The 16th Anniversary of 16° VERJAARDAG van den Het Bestuur der Harmonie YPRIANA heeft besloten dien heuglijken dag op plechtige wijze te vieren. Het noodigt al de maatschappijen met vaan dels, vlaggen en kartels uit aan die betooging deel te nemeri. ZONDAG 11 NOVEMBER 1934 te 17 uur, vergadering op de R. Colaertplaats Te 17 i uur stipt vertrek De maatschappijen plaatsen zich achter de Harmonie «Ypriana» in de volgorde die ze ver kiezen. In de eerste reeks plaatsen zich de vlag den der Invaliden, Oudstrijders en Ypriana. Vandaar gaat de stoet, langs Statie-, Tempel en Boterstraat, naar het Gedenkteeken der Yper- sche Gesneuvelden waar de Harmonie «Ypriana» -volgende stukken uitvoert: 1°) De Brabangonne 2°) Aan onze Helden De klaroenen blazen de Taptoe Vervolgens trekt de stoet naar het Britsch Gedenkteeken der Meenenpoort waar de Har monie Ypriana volgende stukken uitvoert 1°) Het God save the King 2°) La Voix des Cloches. De klaroenen blazen The Last Post Teh slotteOptocht door de stad langs de Meenen-, St Jacobsstraat, St Jacobsnieuwweg, Merghelynck- en Rijsselstraat tot aan de Groote Markt. Uitvoering door de Harmonie Ypriana van het God save the King de Marseillaise en ^e Brabangonne als blijk van erkentelijkheid -tegenover de Engelschen, Franschen en Belgen als helden gesneuveld voor de verdediging van ■onzen geboortegrond. Het Bestuur der Harmonie Ypriana rekent <®p de medewerking van gansch de bevolking. Beleefd verzoek de huizen te bevlaggen HET BESTUUR. Le Comité de l'Harmonie YPRIANA a dé- cidé de fêter solennellement cette journée mé- morable. II invite toutes les sociétés a participer a cette manifestation avec drapeaux, étendards et car tels. DIMANCHE 11 NOVEMBRE 1934 a 17 J h., réunion Place René Colaert Départ a 17 J h. précises Les Sociétés occupent la place qui leur con- vient derrière l'Harmonie Ypriana Prennent place au premier rang les drapeaux des Invalides, Anciens Combattants et Ypriana Le cortège se rend par les rues de la Station, du Temple et "la rue au Beurre au Monument aux Enfants d'Ypres morts pour la Pa trie, oü l'Harmonie Yprianaexécute les morceaux suivants 1°) La Brabangonne 2°) A nos Héros Les clairons sonnent la Retraite Le cortège se rend ensuite au Mémorial Britan- nique de la Portè de Menin oü l'Harmonie Ypriana exécute les morceaux suivants 1°) Le God save the King 2°) La Voix des Cloches. Les clairons sonnent The Last Post Pour terminerDéfilé en ville par les rues de Menin, rue St Jacques, rue Neuve St Jacques, Merghelynck et rue de Lille jusqu'a la Grand' Place oü l'Harmonie Yprianaexécute le God save the Kingla Marseillaiseet la Brabangonne en hommage de reconnaissance envers les Anglais, Frangais et Beiges tombés pour la défense du sol natal. Le Comité de l'Harmonie «Ypriana» compte sur la participation de toute la population. Prière d'arborer les drapeaux LE COMITÉ. The Committee of the «YPRIANA BAND» have decided to form a Pilgrimage for the pur pose of Honouring this Memorial day, And have the Honour of inviting all Societies with their Flags and Banners. SUNDAY II OF NOVEMBER 1934 at 5.15 p. m. the Societies will meet in Station Square start at 5.30 p. m. for the purpose of forming a Pilgrimage and will march behind the Ypriana Band Flags, etc. should be placed together. The Flags of the Invalides Old Soldiers and Ypriana will have the first place. The first visit will be paid to the Ypres Memo rial through the Stationstreet, Temple street, Butter street and when there the Ypriana Band will first play La Brabangonne then To our Heros The Buglers will sound La Retraite The second visit will be to the British Memo rial ot the Menin Gate, where the Pilgrimage will pay hommage to the Dead. The Ypriana Band will play God save the King, then La Voix des Cloches. The Buglers will sound The Last Post The Pilgrimage will then march through the Meninstreet, St-Jackstreet, St-Jack Newstreet, Merghelynck, Lillestreet up to the Grand'Place, where the Ypriana Band will play God save the King», «La Marseillaise», and «Brabangonne» in Honour of the British, French and Belgians, who have fallen in defence of our Country. The Committee of the Ypriana Band wishes that the whole Population of Ypres will take part in the Pilgrimage, it is also the wish of the Committee, that all Flags should be hoisted on this occasion. THE COMMITTEE. sont reconnues pour la qumlité 1 Biles sont les plus économiques Tine charmante Soirée a Poperinghe Ce fut celle donnée a Poperinghe mercredi par Ja Symphonie Ypriana. Cette société a donné la bas line nouvelle preuve de sa vitalité et de ses capacités toujours en progrès. Nous complimenterons done tous les musiciens en fél Lei tant cordialement leur chef dévoué Georges Van Egroo. L'interprétation des mor ceaux d'ensemblé fut parfaite, pas un raté, pas une note discordante ne vint rompre le charme Je Taudition aussi un public choisi, amateur Je bonne musique, n'a-t-il pas ménagé ses mar ques de satisfaction. Mais que dire du succès triomphal remporté par nos excellents solistes M. et Mmc Van den broecke, MM. Gobron et Neyrinck dans des mor ceaux de genre, pleins de sentiment et d'humour. inais hérissés de difficultés. lis captivèrent l'audi- toire qui leur prodigua applaudissements et rap- jjels nourris. Une mention toute spéciale a la .pianiste, l'indispensable Mme Van den broecke, qui fut a la tache pendant toute la soirée avec sa bonne grace souriante et quel talent La fêbe se termina dans la plus franche gaité autour d'un hennepotje a la mode de Pope ringhe, après quoi la jeunesse et même les .anciens allèrent se dérouiller les jambes au son d'un jazz endiablé. L'organisateur de ce concert était M. Quaghe- foeur, aimable amphitryon auquel vont tous nos remerciments. YPERMAN. I* 1933 vindt een Minister met zijn Beheer ▼au Volksgezondheid dat het oneerlijk is dat een wet aan de fabrikanten toelaat water te verkoopen voor chicorei dienvolgens -stellen zij een ontwerp van herziening op. Tn 1934, geeft een ander Minister toe aan de ^stappen door de belanghebbenden aangewend en klasseert het ontwerp van herziening. PACHA, kampioen der droge chicorei, zet ■dfn strijd voert in het algemeen belang. De wintervelodrooms zijn ten volle in hun element en, waar over 3 of 4 jaren reeds ernstig spraak was dat Gent er het bijltje ging bij neer leggen, is er intusschen Antwerpen bijgekomen, die ook 's Zondags volle zalen lokt. Intusschen is Gent, dank aan de vele goede, gewestelijke renners er bijgekomen in de jong ste generaties, de crisisjaren voorbij en heeft thans regelmatig zijn meeting die allerbest lukt. Brussel van zijn kant heeft, sedert Van Hammée, wel 10 verscheidene bestuurders gekend, maar houdt het toch uit, dank aan de agglomeratie van Brussel en voorstad Schaerbeek, op wiens grondgebied de winterbaan is gebouwd, en waarin de stad zelf haar intresten wil verdedigen. Intusschen speelt Parijs ook alle Zondagen met evenveel bijval en daar niettegenstaande kan Am sterdam een welgevuld programma op zijn zesdagen kalender brengen. Wie zegt er dan dat het voor de rijders, t.t.z., voor de goede, crisis wordt Mijn ge dacht is, dat alle renners die er zich op toeleggen nog altijd meer baarden verdienen dan met hamer of beitel hun dagen te slijten. In Gent dus kwamen de aspirant-stayers aan de orde van den dag en n.l. Meerschaert, Capriaux, Braeckeveldt en Verhaegen, waarvan eerstgenoemde waarlijk als een revelatie mag betiteld worden. Hij snapte de 2 eerste reeksen, maar kon de 3e niet win nen omdat de machtige Verhaegen. op kop vertrok ken, niet te remonteeren viel en telkens verdapperde als Wies kwam opdagen. De ploegkoers voor juniors werd betwist in 2 reek sen, waarvan de beslissing werd binnengepalmd door den jongen Noens met den Witten Haelemeersch, die op piste altijd in piek fijne forme steekt. Zij snapten zoo maar 2 ronden op Dutré-Declercq, 3 ronden op V. Wayenberghe-Verbraeken en Robbens-Godefroid, en 4 ronden op Van Cauter-Demulder en Deblauwe- Moreels. Brussel gaf als hoofdnummer de klassieke 3 uren ploegkoers, waarin de Lange Fredobijgenaamd Haemerlinck, de zege behaalde met zijn maat De- kuysscher. 't Is reeds een groote eer die Camiel te beurt valt van door Fred uitverkoren te worden om met hem een koers te loopen. 't Bewijst dat Haemer linck de vele gaven van Kuyschere weet te waar- deeren. In alle geval, gaan winnen in Brussel is voor de renners uit de Vlaanderen geen klein bier. Ze wonnen met het rondeke voorsprong op Billiet-De- greef, twee kleintjes maar die niettemin fel te duchten zijnAlwie als beginneling-pistier met Billiet ploeg vormt zal nooit verkeerde stappen zetten. Hij zelf is immers bij Fred, Bruyckere en Raes op school ge weest, en dat is de klas der allerleepsten. 3" waren de stoere werkers Loncke-Huys. Op 2 ronden volgden Depauw - Van Nevele, de ketjes Van Buggenhout- Van Vlockhovenop 3 ronden Aerts-Charlierop 4 ronden Martin - Smetsop 5 ronden Haegelsteen- Baiwirop 6 ronden Duray-Bertinop 8 ronden Wy- nants-Pricqueleerop 9 ronden Raes-Mortier en de Franschen Mouton-Boucheron, en op 10 ronden de Duitschers Ippen-Rausch. De inleiding was een snelheidsmatch voor liefheb bers, die gewonnen werd door Heusy vóór Cacherat, Debruyn en Vandenberghe. In Antwerpen kwamen de wereldkampioenen ii* 't strijdperk. Poeske deed er de zooveelste herhaling van zijn tijgersprong en paste zich de overwinning aan vóór Richter, Honeman, Hansen, Andersen en Gérardin. De snelheid per tandem won Falck Hansen met Gé rardin vóór Schepers-Honeman en Richter-Andersen. De 3 reeksen achter tandems werden in de wacht gesleept door Carlo Kaers, die Huybrechts en Dictus van 't leer gaf. En ten slotte won oud-wereldkampioen G. Ronsse de 60 km. achter 't grof geronk vóór Gust Meuleman, Seynaeve, Verkeyn, Geers en Thollèmbeek. In Parijs was het een ander paar mouwen. Immers, de Franschen verkeeren zoodanig in den waan dat hun tegenwoordig idool Antonin Magne onklopbaar is sedert zijn overwinning van verleden week op Kaers, dat ze direct gewaagd hebben hem tegenover Richard te stellen en dan nog in diens specialiteitde achter volging. Magne kan wel Criteriums winnen, zelfs Ronden van Frankrijk in prachtstijl, maar hier had men gerekend zonder de kunde van Richard, die Antonin op zijn veste gaf. Fournier klopte ook Le- moine, terwijl per ploeg Archambaud - Rigaux de pisteratten Ignat-Deschamps inliepen. Speicher-Lapébie mieken kort spel met Coupry- Pecqueux, die daags te voren in Brussel hadden gere den, evenals Mouton-Boucheron die een maat werden gepast door Louviot-Le Drogo. Zoodat de baanrenners ten volle de pisterenners op eigen gebied verpletterden. De uurkoers op eigen kracht werd veroverd door Diot, welke zoo maar 43 km. 700 aflapte. Ongelooflijk I Over een vijftal jaren bereikte men amper de 35, 36 of 37 en nu zijn die cijfers bereikt, ja zelfs overtroffen op de baan.Op piste moet men dus 42 of 43 kunnen rijden, zooniet men mag gaan vogels vangen. De jonge Diot won dus vóór ai wat naam had in de Fransche wielerwereld, en 't bewijst dat onze Zuider buren ook nieuwe jeugdige elementen op de piste aan het kweeken zijn. Ten andere zijn maat Tonnelier is ook uiterst rap. Ten slotte kaapte de ploeg Leducq-Magne de uur- koers vóór Le Grevès-Fournier, Dayen-Lemoine, Lape- bie - Speicher, Weiss - Le Calvez, Coupry - Pecqueüx Richard-Guyot, Louviot-Le Drogo en Ignat-Deschamps. Amsterdam zit ten volle in het zes dagen gedoe en voor ons Belgen is de groote vraag of Buysse-Deneef den stormloop der Hollanders zullen weten te weer staan. Tot nu toe gedragen ze zich uiterst moedig en geven hunne tegenstrevers goed de repliek, maar zul len ze het uithouden In alle geval het laatste Woord is nog niet gesproken en ook les gars de la marine Broccardo-Guimbretière zullen den kaas nog betwis ten aan Van Kempen-Slaats, Bras-Hill en voornamelijk Pijn-Wals, die de groote favoris van 't volk zijn. En nu om te sluiten een woordeke over onzen lokalen crack Fons Ghesquière, waarvan we met vreugde ver nemen dat manager Ludovic Feuillet zijn kontrakt met het azuurblauw merk Alcyon heeft vernieuwd voor het jaar 1935. Mochte Fonten, die, benevens zijne merkwaardige- Giro d'Italianiet veel kans had en dus niet veel presteerde, 't jarent beter begunstigd worden en na een verscherpte oefening met succes in Parijs-Nizza, Ronde van Vlaanderen en Parijs-Robaais mededingen. Dit is de wensch van alle Ypersche sportliefhebbers. SPRIMTER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5