TRABOLSPEL Voetbalkroniek Kampioenschap 1934-35 Koningen en Prinsen Uitslagen der matchen van 4 111934 Klasseering 2e Afdeeling A Derde Speciaal B Derde Speciaal C Supporters Ministerie van Landbouw Tuinbouwdienst 6c Woensdag 7" gingen de mannen van de Coo op bezoek naar den Katholieken Kring. Beide ploegen traden op met hun gewoon peloton onder de spelleiding van de heeren Vanden- hussche en Storme. De heeren Noyez en Vier- straete traden op als scheidsrechteis. De ontmoeting Coo-Cercle had kunnen af loopen in 't voordeel van de Coo. Hadden ze sommige kansen die bun aangeboden waren kunnen te baat nemen, dan zou Cercle wellicht het punt van de match verloren hebben. De opzet van de Coo faalde in 't begin en ze lie ten te veel kans onbenut voorbijgaan. De spelleider scheen wat nervtus, nochtans kalm blijven is beter. De Cerclemannen presteerden niet hetgeen we gewoon weg van hen zien. Ze waren even wel de Coo de baas, maar het had hun nood lottig kunnen worden, daar ze den nosdigen brio misten, die we van hen mochten verwach ten daar ze aan huis speelden. Zc hebben evenwel de partij behaald met 25 tegen 17 voor de Coo. Het is het i' punt in de rang schikking. Proficiat 1 Toekomende week 14° November 'n harde schok tusschen Bascule en Statie. Zal de Bas cule ook aan huis winnen We gaan naar de Bascule zien he want de Statiebolders zijn ook geen katten om zonder handschoenen te pakken. Dat belooft KLASSEMENT Gespeeld Gewonnen Punten Statie 111 Postje 211 Katholieke Kring 211 Coöperatieve 211 Bascule 100 Bolder snlews In den Katholieken Kring hr Rosez Hil., Koning en hr Salomé Rodolf, prins. In de Bascule hr Devos Achille, Koning en hr Deceuninck Alidore, prins. Van harte proficiat KRABBER. IIe Afd. C. S. Yper 2 Waereghem Sp. 0 Niettegenstaande het regenweder is een bevredigende opkomst waar te nemen op het Ypersch voetbalplein. De lokale supporters hebben namelijk de gelegenheid hun elftal nogmaals thuis te zien optreden. Scheids rechter Adyns stelt dan ook volgende ploegen in lijn Waereghem Sp. Vanhoutte Snoeck G. Coudyzer Ysabie Dendus Deketele Desmet Vandekerckbove Vanoverstraeten Vandewiele Snoeck C. S. Yper Molein Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Vandamme Verleure Ververeken Ossieur Callens Dechievre Messelis De Gaverbeekzonen winnen den opgooi, doch op dat oogenblik waait de wind over de breedte van het veld. De eerste minuten ver- loopen in wederzijdsche aanvallen en men stelt alras vast dat het terrein glibberig ligt. Maar ziedaar, de onzen komen gevaarlijk aan gerend. Mclein zendt in, het leder belandt bij Vandamme die forsig op de bovenlat schiet. Vanderbauwhede herneemt met kalmte op het hoofd en Vanhoutte mag voor de eerste maal visschen. Men speelt tien minuten. Waereghem laat het zich niet wel bevallen en verplaatst het spel 1 mgs Desmet. Messelis stopt met brio een keers hem door Ysabie toegezonden. Op vooruitrukken der rood- witten schiet Cherchye rakelings nevens. De bezoekers bekomen den eersten hoekschop, weldra gevolgd door een corner voor Yper, doch beiden brengen niets op. Op freekick, goed door Ververcken gegeven, bemachtigt Vanhoutte al duikelend den bal, valt, maar kan toch wegwerken. Op hoekschop kopt Vanoverstraeten boven. Na corner ons toege staan, zien wij een prachtig combinatiespel der Ypersche voorwaartsen, maar het eind- shot wordt door Cherchye nevens gezonden, 't Was nochtans verdiend. Waereghem wil ëvenwel gelijkmaken, en doet onze achter hoede tusschenkomen, die echter niet te spreken is. Twfee hoekschoppen worden ons nog toegestaan, maar van score verandering is er geen spraak meer. Aan de rust t o voor Yper. Nauwelijks is het spel wederom aan gang of hoekschop wordt afgedwongen, Molein zendt goed naar 't doel, maar Vanhoutte ont zet. De bezoekers doen nu enkele gevaarlijke aanvallen en lukken twee corners. Een balie a terre op missing van den leider tegen ons doel, geeft aanleiding tot een geharrewar, waaruit Jules zegevierend den bal bemeestert. Een verdere hoekschop voor rood wit wordt achtergezonden. Nu drijven de lokale spelers s'illekens aan de bezoekers in hun kamp. Vanhoutte redt juist op de lijn een schieten van Molein. De druk wordt al meer en meer zichtbaar en back Coudyzer onderscheidt zich menigmaal bij het zuiveren van zijn kamp. Menigvuldige aanvallen der rood witten wor den gestuit. Onze halflijn, waarin Ossieur zich bijzonder onderscheidt, duwt onze voorwaart sen vooruit. Op pas van Vandamme laat Vanderbauwhede het leder door de beenen gletsen en Vanlimburg verslaat Vanhoutte voor de tweede maal aan de 40' minuut. Wae reghem zou graag de eer redden en doet een gevaarlijke spel verplaatsing, doch Ossieur wendt het gevaar af met het leder buiten te zetten. De ontmoeting eindigt dan ook met een verdiende zege der rood-witten. Eerst en vooral een welgemeend proficiat aan onze spelers voor de nieuwe zegepraal die ze komen te behalen Vervolgens moet het fair optreden der bezoekers aangestipt worden, die daarbij de eerste waren om kapitein Vanderbauwhede na de ontmoeting geluk te wenschen. Dat getuigt dat onze betrekkingen met Waereghem nog altijd om ter vriendelijkst zijn. Dat schoon gebaar zou ten andere voor al de ploegen tot voorbeeld moeten strekken, en zou er veel toe bijdragen om ons voetbalsport nog meer te doen prijzen en waardeeren. Mannen, morgen trekt gij naar het verre Noorden bij F. C. Heyst. Dat zal de derde ex promotieploeg zijn die gij naeenvolgens zult ontmoeten. Sedert 7 October hebt gij de nederlaag niet meer gekend en zeven punten veroverd. Zal Heyst bij machte zijn uwe reeks mooie uitslagen te stuiten Spelers, wij rekenen op u, de helft van den inzet zou reeds menigeen tevreden stellen C. S Yper 2 Waereghem Sp. o R. S. Waereghem 5 St Baafs o S. K. Sweveghem 1 St. Moeskroen 1 W. S. Lauwe S. K. Roeselaere (uitgest.) F. C. Roeselaere 4 S. K. Heule 1 Wevelghem Sp. 2 F. C. Iseghem 1 S. C. Meenen 3 F. C. Heyst o F. C. Iseghem 10 7 2 1 26 9 15 S. C. Meenen 10 7 2 1 34 15 15 S K. Roeselaere 9 6 1 2 19 10 14 F. C. Roeselaere 10 6 3 1 26 17 13 S.K. Sweveghem 10 6 3 1 26 25 13 C. S. YPER 10 5 3 2 26 16 12 St. Moeskroen 10 4 3 3 23 15 11 F C. Heyst 10 5 5 0 33 24 10 R. S. Waereghem 10 5 5 0 21 27 10 Waereghem Sp. 10 4 5 1 22 29 9 S. K. Heule 10 2 6 2 15 29 6 Wevelghem Sp. 10 3 7 0 23 25 6 W. S Lauwe 9 0 7 2 14 28 2 Vyve St- Baafs 10 1 9 0 8 45 2 3de Speciaal B Kortrijk Sp. 4 C. S. Yper 1 Ons eerste reserve-elftal kende nogmaals de nederlaag in de Leiestad waar het tegen Sport's reserve moest uitkomen. Deplancke was niet van de partij en zoo was onze verde diging eenigszins verzwakt. De rood witten teekenden nochtans het eerste doel aan. Ollivier schoot op den paal, Gadeyne hernam en het punt was geboren. Kortrijk kon even wel gelijk stellen en aan de rust was de stand 1 1. Nadien echter was de verdediging niet meer opgewassen om de aanvallen der be zochten te stremmen en met 4-1 moesten wij het onderspit delven. Jongens, morgen wordt u de gelegenheid verschaft om eens uw hartje op te halen. St-Baafs komt immers op bezoek en wij verhopen dat gij ditmaal ons de eerste afgeteekende zege zult bezorgen. S K. Roeselaere 6 6 0 0 46 2 12 Harelbeke 5 3 1 1 27 9 7 Heule 5 3 1 I 22 10 7 Waereghem Sp. 5 3 2 0 16 10 6 Kortrijk Sp 6 2 3 1 15 21 5 R.S. Waereghem 5 2 3 0 17 18 4 Stade Kortrijk 5 2 3 0 16 29 4 C S. YPER 5 0 3 2 5 16 2 St Baafs 6 0 5 1 5 54 1 III' Spec. C C. S. Y. 4 Kortrijk Sport 4 De bezoekers treden met 10 man op. Yper speelt met het voordeel van den wtnd en na vier minuten spel teekent Carlier het eerste doel aan, op voorzet van Versailles Beide kampen zijn dan beurtelings aan den aanval. Yper bekomt vier hoekschoppen, Kortrijk twee. Daarna ondergaat het doel van Geldhof soms een bombardement in regel, maar de Kortrijksche doelman onderscheict zich eiï laat niets door. Integendeel, tt< kt de center- voor der geel rooden er van onder en Wolft mag insgelijks voor de eerste maal visschen. Yper is nu wederom de meerdere en krijgt nog twee corners ten deel. Op center van Carlier, schiet Croes het leder rechtstreeks binnen en aan de rust leiden de rood witten met 2 1. Na de koffie is het sp-1 zeer verdeeld, maar onze ploeg speelt zeer onsamenhangend. De spelers ervan geraken niet vooruit en de tien bezoekers houden goed stand en voeren zelfs het hooge woord Ztj stellen dan ook gelijk en, aan het half uur teekenen de bordjes reeds 4 2 in hun voordeel. De onzen kunnen zelfs van een strafschop geen gebruik maken, daar hij door Depuydt nevens gezonden wordt. Eindelijk kan dezelfde speler onzen achterstal verminderen, nadat Notebaert op den keeper geschoten had, die onvoldoende wegwerkt. Op corner voor Kortrijk onderscheidt Wolft zich met gepast met de vuist te ontzetten. Van dan af beginnen de rood witten wederom goed door te geven en weldra is de stand 4 4 door toedoen van Croes Er blijven nog enkele oogenblikken te spelen, Versaevel breekt door,, de keeper komt uitgeloopen, het doel is ledig,, maar het leder wordt nevens gezonden. De- overwinning ontsnapte ons dus op een nipper tje. Specialers C, morgen speelt gij nogmaals; thuis tegen Meenen, tracht het beter te doen-, ten einde uwe klasseering te verbeteren. NEMO. St. Moeskroen 6 6 0 0 29 4 Stade Kortrijk 6 5 1 0 29 10 Wevelghem Sp. 6 3 2 1 18 15 S C. Meenen 6 3 2 1 12 21 Lauwe 6 2 2 2 13 12 C.S YPER 6 2 2 2 18 20 Poperinghe 6 1 3 2 11 17 A.A. Moeskroen 6 1 3 2 12 27 Kortrijk Sp. 6 0 3 3 9 18 S K. Sweveghem 6 0 5 1 7 23 Wie gaat er meê naar Heyst Al wie kan zal ongetwijfeld de verplaatsing willen medemaken om te kunnen getuige zijm van den strijd dien onze jongens daar zullen-. leveren en die bovendien prachtig en hard nekkig belooft betwist te worden, daar Heyst zich niet zoo gauw verloren zal geven en zaD willen stand houden tegen de Ypersche- ploeg die, voor h ft oogenblik. in goede «form»- verkeert. Onze laatste uitslagen bewijzen het. Daarom zullen de rood-witte voetballiefheb bers er aan houden daar tegenwoordig te zijn,,, om hunne mannetjes luidruchtig aan te moe digen. Zooals gewoonte moet men zich latem inschrijven in het lokaal bij Albert Blootac- ker. De prijs is vastgesteld op 3 fr. voor de leden van de supportersclub en 8 fr. vo®r de niet leden. Men schrijft in tot Zaterdag avond' en het vertrek is vastgesteld om 12 ure. Het gunstig seizoen om fruitboomen te- planten is thans begonnen. Vele kweekers zijn gereed om hunne boomgaarden uit te breiden,, of er de minderwaardige fruitvariëteiten door betere te vervangen. Vroegere teleurstellingen hebben een weF te rechtvaardigen wantrouwen ingeboezemd' tegenover sommige boomenhandelaars, die zich maar weinig bekommeren om de echtheid der door hen verkochte fruitboomen, of om hun aanpassingsvermogen aan de streek, of verder nog om hunne vruchtbaarheid, hun weerstandsvermogen tegen ziekten, enz. Er wordt derhalve aanbevolen aan hen, die fruitboomen willen planten, van te eischen dat de leveraar de echtheid van de verkochte variëteit en van den onderstam op factuur zou waarborgen. Verdere inlichtingen nopens de variëteiten welke het best in elke streek of in elk bijzonder geval passen kunnen kosteloos bekomen worden bij den Rijkstuinbcuwcon- sulent der streek HH. Pee mans, te Sint- Andries bij Brugge,,. Delbeke, te Sint Amandsberg, Demeyer, te Bonheyden, Seis, te Duffel, Verbelen, te Heverlee, Chatelain, te Namen. Evrard, te Montignies sur Sambrè,^" Lecrenier, te Alleur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6