FOOTBALL C.S.Y.'II'S K Heule Gemeenteraad van Yper 15c -ïaar. N° 33 - 17 November - 1934 - 15e Annee, N° 33 - 17 Novembre Zondag 18 November 1934 Groot Appelsienen BAL VRIEMDEMSCHIETIMG Weekblad bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I Arrondissement d Ypres C. S. Yper - IIIc - Stade Mouscron C. S. Yper - Illb - Stade Kortrijk Samedi 24 Novembre 1934 OR AH D BAL YPER - Lapiere's Zaal, Hondstraat Zondag 25 November 1934 Ingericht door De Ware Trachterschutters Ingangsprijs 3 Fr. St-Sebastiaan "Waarom is de Chicorei PACHA zoo straf Omdat PACHA geen water in zijne chicorei wil doen zooals de dwaze wet dit thans toe laat. Doet er dus een mindere hoeveelheid in uwe koffie. PACHA, kampioen der droge, straffe en spaarzame chicorei. HET YPERSCI1E af der etv Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd LA REGION D'YPRES Orgnna de I'Association des Sinistréa» des Clubs Yprois, etc. Redaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés Om q 1/2 uur Om XI uur Om 2 uur Ingangsprijs Match van II® 3 fr. andere matchen I fr. 5o. Jligue des Poilus de France Ypres a 7 1/2 h. du soir, en la Salie Lapiere avec initrmède en 3 parties par Mr Max Noelly fantaisiste de la Gaieté Lyrique de Paris et Zo-Zocomique-grime du CercleBotrel de Lille Prix d Entrée 3 Francs. L'intermède comique et musical peut être vu et entendu par tout le monde. om 6 uur 's avonds Kaarten op voorhand te bekomen bij de leden. Koninklijke Handboogmaatschappij De leden der drie Ypersche Handboog- maatschappijen worden uitgenoodigd tot de AAN DE LIGGENDE PERS die zal plaats hebben in de zaal van het lokaal AU MIROIR op Zaterdag 24 Novem her 1934, om 5% uur zeer stipt 's avonds. Inschrijving om 5 uur. Inleg 5 fr. 5o te verschieten in vogels van 2fr. 5o na aftrek van pijlrapersgeld. Verslag der Zitting van 12 November 19H De zitting wordt te 18 u. 10 geopend. Zijn tegen woordig de Heeren Vanderghote, burgemeester-voor zitter Lemahieu en Delahaye. schepenenPattyn, Jvr. Cornillie, Seys, Missiaen, Van Alleynnes en Ver- beke, raadsleden Versailles, secretaris. I. Wettelijk plaatsvervangend gemeenteraadslid - Afstand van mandaat Onderzoek der geloofsbrieven van het derde plaatsvervangend lid der lijst Nr 1 Eedaflegging. M. Vanderghote. Daar ae Heer Bonnet de stad Yper verlaten heeft en aldus aan de voorwaarden om het ambt van gemeenteraadslid uit te oefenen niet meer voldeed, werd hij uit zijn ambt vervallen ver klaard. De wet verplicht ons over te gaan tot het onderzoek der kiesbaarheid van het wettelijk plaats vervangend raadslid. Dit onderzoek mag slechts dragen om te weten of de Heer Michiel, derde plaatsvervan gend lid der lijst Nr 1. de voorwaarden vervult om als raadslid te zetelen. Om kiesbaar te zijn moet men Belg zijn, meer dan 25 jaar oud, te Yper gehuisvest, geen verwantschap hebben met andere gemeenteraads leden en geen veroordeelingen opgeloopen hebben. Daar uit het onderzoek der geloofsbrieven blijkt dat de Heer Michiel deze voorwaarden vervult, besluit ik tot de eedaflegging over te gaan en vraag de goed keuring van dit besluit. Al de tegenwoordige raadsleden stemmen ja. De Heer Michiel wordt hierop in de raadszaal toe gelaten en. op verzoek van den Heer burgemeester die hem de gebruikelijke formule Ik zweer getrouwheid aan den Koning, gehoorzaamheid aan de Grondwet en aan de wetten van het Belgisch Volk voorleest, legt hij den grondwettelijken eed af. M. Vanderghote. Akte is gegeven aan den Hêer Michiel Maurice zijner eedaflegging en ik vraag hem het proces-verbaal dezer eedaflegging te willen onder teekenen. Het nieuw raadslid voldoet aan dit verzoek en gaat 'vervolgens zijn plaats innemen nevens den Heer Missiaen. M. Vanderghote. Wij hebben een brief van ver ontschuldiging ontvangen vanwege den Heer Biebuyck, die wegens rouw belet is de vergadering van dezen avond bij te wonen. De Heer advokaat J. Leuridan, die heden avond een spreekbeurt heeft, is insgelijks in de onmogelijkheid op de zitting aanwezig te zijn. Vervolgens vraagt de Heer burgemeester aan den Heer Charles Bekaert, gewezen bureeloverste van het stadssecretariaat, naar het midden der zaal te willen vooruitkomen en, terwijl de raadsleden alsook het opgekomen publiek, waaronder zich al de gemeente bedienden bevinden, rechtstaan, richt tot hem de volgende woorden Mijnheer Bekaert, Over enkele maanden hebt gij uwe aanvraag gedaan om, na lange jaren dienst, uw pensioen te mogen ont vangen. De gemeenteraad heeft deze vraag met alge- meene stemmen ingewilligd en tevens den wensch uitge drukt dat gij hier in 't openbaar zoudt gehuldigd wor den voor de góede en getrouwe diensten die gii. ge durende uwe lange loopbaan aan de stad bewezen hebt. Het is voor mij een aangename plicht dit te mogen doen en u, namens de stad, te bedanken voor al hetgeen gij zoo lange jaren en zoo plichtvol voor haar gedaan hebt. In Januari 1878 zijt gij als klerk in dienst der stad getreden en hebt steeds met veel offervaardigheid en plichtbesef uwe taak vervuld. Na tot klerk van eerste klas bevorderd te zijn, werd gij tot bureeloverste aangesteld en het is voor ons allen een voldoening te bestatigen dat gij, na 47 jaren goede diensten, nog van uw rustgeld kunt genieten. Ik ben gelukkig u hier hulde te mogen brengen en te be danken, en ik vorm den wensch dat gij nog lang van uwe welverdiende rust zoudt mogen genieten. Bij deze officieele hulde houd ik er eveneens aan u mijn persoonlijken dank toe te zeggen en te herhalen dat ik in u steeds een voorbeeldig en ijverig bediende heb gevonden. De Heer Bekaert bedankt hierop, in korte woorden, den Heer burgemeester en den gemeenteraad voor de hem gebrachte hulde en zegt dat het steeds zijn eenig doel is geweest te werken in 't voordeel der stad en harer bevolking en ter voldoening zijner oversten. Hij zinspeelt ook nog op den naoorlogschen tijd toen het stadssecretariaat geheel en gansch opnieuw moest ingericht worden en dit, niettegenstaande al de oor konden verdwenen waren, verwezenlijkt werd zon der ooit de minste opmerking van de hoogere overheid te ontvangen. M. Vanderghote. Ik moet aan den gemeenteraad ook nog kennis geven van een brief dien wij zooeven komen te ontvangen en waarbij de Heer Coutelle ons laat weten dat hij aan de zittingen van den gemeente raad geen deel meer zal nemen en zijn ontslag van gemeenteraadslid om persoonlijke redenen indient. Tijdens de aanstaande zitting zullen wij akte nemen van dit ontslag. II. Proces-verbaal der zitting van 8 October 1934. De Heer secretaris geeft lezing van dit proces-verbaal. Ondertusschen komt de Heer schepen Van der Mersch de raadszaal binnen. Daar de raadsleden op dit proces-verbaal geen be merkingen te maken hebben, stelt de Heer burge meester voor het goed te keuren. Al de raadsleden, stemmen eenparig ja. III. Openbare Onderstand Onderzoek der kas Proces-verbaal 3' kwartaal 1934. M. Vanderghote. Volgens het proces-verbaal van onderzoek der kas van den Openbaren Onderstand, opgemaakt den 24 October 11., beliepen de ontvang sten voor het derde kwartaal 1934 tot de som van 2.744.520 fr. 96 en de uitgaven bedroegen de som van 2.649.269 fr. 21, een overschot latende van 95.251 fr. 21, som die overeenstemde met de in kas zijnde gelden. IV. Openbare Onderstand Ruiling van grond.- M. Vanderghote. De Commissie van Openbaren Onderstand heeft den 9 October 11. een beraadslaging genomen waarbij zij besluit, op aanvraag van De- splenter Henri, van Merckem, met dezen een hoeveel heid van 340m2 grond te Merckem, Sie D, deel van nr 510, te verwisselen tegen 340m2 grond, te Merckem, S>': D, deel van nr 509, toebehoorende aan genoemden Desplenter. Deze vraag werd door Desplenter gedaan om zijne woning, die voor zijn kroostrijk gezin te- klein geworden is, langs den kant van den eigendom der Commissie van Openbaren Onderstand te kunnen vergrooten. Gezien de aanvrager een oorlogsinvalide is en erin toestemt de meerwaarde van den grond der Commissie van Openbaren Onderstand, welke volgens - schatting van den Heer Ontvanger der Domeinen te Dixmude op 408 fr. vastgesteld wordt, op te leggen en alle kosten van ruiling te betalen, en gezien er ook tijdens het gedane onderzoek van commodo en incom- modo geen verzet tegen deze verwisseling van gronden gedaan werd, besluit de Openbare Onderstand van de hoogere overheid de machtiging te vragen om deze ruiling te mogen doen. Al de raadsleden brengen een gunstige stemming uit. Alleen de Heer Missiaen onthoudt zich in zijne hoeda nigheid van lid der Commissie van Openbaren Onder stand. V. Openbare Onderstand Begrcoting voor het jaar 1935. M. Vanderghote. De begrooting der Commissie van Openbaren Onderstand voor het dienstjaar 1935 werd door de Commissie van geldwezen in haar laatste zitting onderzocht en er werden geen opmerkingen gemaakt. Alleen werd er geoordeeld, alhoewel dit niet als een kritiek mag aanzien worden, dat de som van 20.000 fr. voorzien onder het artikel voor het on derhoud der bosschen wat groot was, gezien den korten tijd dat de bosschen herbeplant zijn. Ik stel dan voor een gunstig advies over die begrooting te willen uit brengen. Al de raadsleden stemmen ja, behalve de Heer Mis siaen die zich onthoudt. VI. Openbare Onderstand Vaststelling van den prijs van den Onderhoudsdag gedurende het jaar 1935. M. Vanderghote. Bij haar beraadslaging van 9 Oc tober U. heeft de Commissie van Openbaren Onder stand den prijs van den onderhoudsdag in haar ver- schillige gestichten voor de vreemde behoeftigen als volgt vastgesteld in het O. L. Vrouw Gasthuis 14 fr. 68, in het moederhuis 29 fr. 13, in het oudemannenhuis Nazareth 8 fr. 90, in het Godshuis Belle 5 fr. 25, in het St-Janshospitaal 6 fr. 25, in het Weezengesticht van Locre 6 fr. 81, en in het Weezengesticht van Yper 6 fr. 69. Ik stel voor hierop een gunstig advies uit te brengen. De raad brengt nogmaals dezelfde stemming uit als zooëven. VII. Kerkfabriek van St-Maartens Begrooting voor het jaar 1935. M. Vanderghote. De begrooting der Kerkfabriek van St-Maartens voor het jaar 1935 sluit in ontvang sten en uitgaven met de som van 358.754 fr.60. Ik stel

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 1