FOOTBALL De Dwangbevelen van liet Beheer C.S. Y. lllbSp. - R. S, Waereghem 15e Jaar. N° 34 - 24 November - 1934 15eAnnée, N° 34 - 24 Novembre Chambre de Commerce et d'Industrie Groot Appelsienen BAL J* Weekblad - bet Arrondissement Yper Journal hebdomad&ire de I'Arrondissement d'Ypres Handels- en Nijverheidshamer YPER - Lapiere's Zaal, Hondstraat Zondag 25 November 1934 Zondag 25 November 1934 De noodzahelijhheid van het spijzen der Yzerkom met Leiewater langs Yper-Komen HET YPERSCHE der Gatoistordeiv she Club*, onjk Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 Ir. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd LA RÉGION D'YPRES Organ* de I'Association des Sinistrée» des Clubs Y prots», etc. Eédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés Abonneert u op Het Ypersche voor 1935 en stort 18 fr. op postcheckrekening 46.173 van C. Dumortier te Yper, of ten onzen bureele, Boter straat 34, Yper, en gij zult ons blad. van heden tot einde 't jaar kosteloos ontvangen. Abonnez-vous a La Région d'Yprespour 1935 en versant 18 fr. au compte chèques postaux 46.173 de C. Dumortier a Ypres, ou au bureau du journal, 34, Rue au Beurre, Ypres, et vous rece- vrez La Région d'Ypresgratuitement de ce jour a fin de cette année. YPER Zaterdag 1" December 1934, te 8 uur 's avonds, in het lokaal Hötel du Sultan Groote Markt, Yper, ALGEMEENE STATUTAIRE VERGADE RING. DAGORDE 1. Jaarverslag. 2. Rekeningen 1934. 3. Begrooting 1935. 4. Kiezing van drie uittredende en herkies bare leden van het bestuur. 5. Benoeming van het Bestuur der Handels foor voor 1935. 6. Mededeelingen en besprekingen. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, Ed. Toussaert. H. Vermeulen. YPRES Samedi lr Décembre 1934, a 8 heures du soir, au local Hotel du Sultan Grand'Place, Ypres, ASSEMBLEE GÉNÉRALE STATUTAIRE. ORDRE DU JOUR 1. Rapport annuel. 2. Comptes 1934. 3. Budget 1935. 4. Élection de 3 membres du comité, sortants et rééligibles. 5. Désignation des membres du Comité de la Foire Commerciale 1935. 6. Communications et .discussions. Pour le Comité Le Secrétaire, Le Président, Ed. Toussaert. H. Vermeulen. om 6 uur 's avonds Ingaricht door De Ware Trachterschutters Ingangsprijs 3 Fr. Kaarten op voorhand te bekomen bij de leden. Om 2 uur Ingangsprijs i Fr. 5"». EEN BEWIJS TE MEER Wij hebben hier reeds herhaalde malen ge schreven en beweerd dat de waterschaarschte in de Yzer en in de vaart Yper-Yzer, die zich zoo dikwijls en met de noodlottige gevolgen die men hier maar al te goed kent doet gevoelen, niet kan verholpen worden tenzij door het her stel der bestaande vaart Yper-Komen en den aanvoer, .langs dien weg, van het overvloedig Leiewater. Dit is de eenige mogelijke oplossing van gansch het Yzervraagstük. In vorige bijdragen hebben wij zulks reeds genoegzaam bewezen en zouden er dan ook niet meer op moeten terugkomen, ware het niet dat zich gedurig nieuwe feiten voordoen die onze overtuiging nog versterken en onze zienswijze bekrachtigen. Zoo kregen wij o. m. deze laatste dagen nog kennis van de volgende bekendmaking die dcor de zorgen van het Bestuur der Noordwatering van Veurne aldaar in de streek werd uitgeplakt Naar aanleiding van de bevoorrading met zout water, welke door het Beheer van Bruggen en Wegen werd gedaan in de Staatsvaarten, dewelke als noodlottig gevolg heeft gehad, de geringe hoeveelheid versch en drinkbaar water, waarover Veurne-Ambacht nog beschikte, on bruikbaar en schadelijk voor het vee te maken, heeft de Regie der Noordwatering van Veurne, in zitting van 20 dezer, beslist bij het Ministerie van Landbouw hevig protest aan te teekenen, tegen de handelwijze van het Beheer van Brug gen en Wegen en tevens eene kollektieve vraag tot schadeloosstelling bij het Staatswezen in te dienen. »Diensvolgens worden de personen, die door het zout water geteisterd werden, verzocht ten bu reele der Noordwatering, Zwarte Nonnenstraat, 17, te Veurne, het rekwest, welke door de Wate ring naar het Ministerie van Landbouw zal ge stuurd worden, te komen naamteekenen, uiter lijk vóór 31 October 1934. Ten einde alle aanleiding tot misbruik te voorkomen, zullen de geteisterden bij het onder teekenen, de hun berokkende schade dienen te verrechtvaardigen, bij middel van een getuig schrift in regel, afgeleverd door eenen Rijks veearts, welk getuigschrift het juist bedrag der ondergane schade zal vaststellen. Gedaan te Veurne. den 20 October 1934. Namens de Regie De Secretaris, De Voorzitter, J. LEPER. Emeric FEYS. Volgens de inlichtingen die ons toekwamen heeft deze waterbederving in gansch Veurne- Ambacht schade berokkend en is het Beheer der Noordwatering van Veurne voornemens binnen kort een onderhoud aan te vragen met den Heer Minister van Landbouw om bij hem tegen deze waterspij zing met zeewater protest aan te teeke: nen en de bfelangen der geteisterde landbouwers en veekweekers te verdedigen. Een vijf en twin tigtal dezer laatste hebben den oproep der Noordwatering van Veurne beantwoord en de aldus opgegeven schade bedraagt de som van ongeveer 70.000 fr. Wij zijn benieuwd te weten welk gevolg deze zaak zal hebben en wat men zal beslissen om den terugkeer van dergelijke noodlottige feiten te voorkomen. Het middel is noch/"ns niet ver te zoeken en, alhoewel men het to'A jgtoe in sommige middens schijnt te willen oru-'-rschatten, dringt het zich iederen dag meer i meer op. Willens nillens zal men er zich vana (moeten overtuigen dat de sedert eeuwen voori.01\gestelde oplossing, de be voorrading met Leie\c,'ater langs de vaart Yper- Komen, de doelmatigste, de beste, de goedkoop ste en de eenigste mogelijk is. Wilden de betrokken middens, de gemeente besturen van Nieuwpoort, Dixmude en Veurne, de Noord- en Zuidwateringen van Veurne, de Handelskamers van Nieuwpoort en Veurne, in een woord allen die in de kwestie der spijzing van de Yzerkom eenig belang stellen, zich bij ons aansluiten en onze werking ondersteunen, dan zou, dank aan deze samenwerking, deze kwestie een grooten stap vooruitgedaan hebben en de oplossing nabij zijn. «Eendracht maakt macht» en zoo onze schoone nationale leus in praktijk wordt gesteld, dan zal het en moet het gaan. Wij brengen hen de door allen gewenschte oplossing, aan hen nu ons aanbod te beant woorden. Het feit dat de Heer Van Cauwelaert thans terzelfdertijd minister is van landbouw en van openbare werken is een schoone gelegenheid om hem gansch de kwestie te onderwerpen die hij, wij twijfelen er niet aan, tot een goed einde zal weten te brengen. sjt N. B. Ter volledige inlichting der bevol king van Yper en omliggende gemeenten, heb ben wij boven aangehaalden plakbrief aan de vensters van de drukkerij van Het Ypersche r> ter lezing uitgehangen. Van tijd tot tijd herhalen wij hier den raad, dien wij sedert jaren reeds aan de geteisterden geven, van zich niet te laten verschrikken door de bedreigingen van het Beheer van Financiën dat de terugbetaling eischt van intresten die het beweert ten onrechte betaald te hebben, of de betaling vraagt van helftemuren die door het Koninklijk Hoog Commissariaat zouden her bouwd geweest zijn. Na eenige jaren met rust gelaten te zijn, wordt onze verwoeste streek dezen laatsten tijd opnieuw met een reexs dwangbevelen overvallen. Dat alle geteisterden, die vanwege het Beheer van Financiën derge lijke bevelen mochten ontvangen, hun toevlucht nemen tot de in dienst gebleven Samenwerken de Vennootschappen voor Oorlogsschade van Yper of Wervick en haar hunne papieren over handigen. Aan hen ook kennis te nemen van de beraadslagingen die door de algemeene verga dering der afgevaardigden van de geteisterden van het Arrondissement Yper, in datum van 14 October 11., genomen werden. Het zal voor allen van het grootste belang zijn kennis te nemen van het hieronderstaande von nis, dat verleden week door den Heer Vrede rechter van het 1' Kanton van Yper geveld werd. Dit vonnis verklaart dat het Beheer geen recht heeft tegenover de geteisterden te werk te gaan met dwangbevelen, wanneer, wel te verstaan, het niet de betaling van belastingen, taksen of vorderingen van de Domeinen geldt. Vredegerecht van het 1° Kanton van Yper Vonnis van den 5 November 1934 Aangezien de Heer Bestuurder der Registratie

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 1