Het Geheimzinnige Document Charles Hongenae KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder - Kortrijk Te kesp in alle goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaardstraat, Yper. 24-11 1934 Met Yperache- 2e Bijvoegsel - L,a Ftégion. d'Ypres N° 34 EISGHT ALTIJD EN OVERAL DE Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Faire nettoyer ou teindre ses vêtements chez 11 Kleederen door c'est le.hr donner une nouvelle jeunesse. Glapage Amérïcain in "t nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoon® £»trijkwasch Kilo wasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bijhuis Rue de Dixmude Diksmudestraat, YPRES. Tel. 260 YPER. 25, Sue du Temple, 25, YPRES Ordres de Bourse Comptant Terme Mengelwerk van Het Ypereche Nr 21 door CHRISTIAN HAUGEN Vertaald door P.-J. AERSSENS VERBODEN NADRUK (Vervolg) All rightantwoordde Sir John en maakte zich gereed. 'n Oogenblikjeonderbrak Algy hem nog. Ik laat deze dingen maar liever hier liggen. Als ik gevangen genomen of gedood word, dan wil ik toch voorkomen, dat mijn vijanden die in handen krijgen En hij sloot zijn portefeuille met het docu ment, de bankbiljetten, die in verband stonden met de Dobrowitz-aangelegenheid, en Cynthia's ring in sir John's ijzeren kast. De beide broeders gingen nu naar het hotel, waar Algy hun ontbijt op zijn kamer liet brengen. Om kwart voor negen kwam 'n bode uit Ex- mouth en bracht 'n brief voor M. Rodney, Frank lin Hotel. Het was van Cynthia en luidde Lieve Algy, Het schijnt, dat 't zal lukken. Twee van Sten- ton's spionnen arriveerden hier per -motor, 'n uur nadat wij de auto met de stroopoppen weg gestuurd hadden. Zij zijn er in gevlogen en zullen wel 'n behoorlijk aantal mijlen uit de buurt zijn. Maar wij hebben geleerd voorzichtig te zijn en houden ons goed verborgen. U kunt mij ontmoeten als u den weg naar Sidmouth volgt tot aan het bosch van Moran en dan het zijpad links inslaat. Volg dit bosch pad tot aan de groote open plek met de vier eikenboomen. Daar verwacht ik je om tien uur, au revoir. CYNTHIA. Algy was gelukkig, bijzonder om dat «lieve Algy Zonder z'n broer den brief te laten lezen hij had hem ook de anderen niet laten zien stak hij hem in z'n zak en zei slechts «Nu moet ik gaan». Ik laat je niet graag alleen gaan zuchtte z'n broer. Neem me toch mee Je hoeft je om mij geen zorgen te maken verklaarde hij dan. Stenton is nu eindelijk eens in de val geloopen. Maar het is een heel eind weg. Als je wilt, kun je me wel 'n poosje gezelschap houden Sir John ging mee tot aan het bosch van Mo- xan. Hier bleef Algy staan. Ga nu weer aan boord, en laat de machines in gang zettenzeide hij. Wij komen waar schijnlijk tegen elf uur Algy sloeg den boschweg in. Nadat hij onge veer 'n honderd Meter afgelegd had, begon hij 'n deuntje te fluiten. Eenzaam en verlaten lag de weg voor hem in den zonneschijn en met iederen stap, die hem nader tot Cynthia voerde, werd z'n stemming beter. Hij was al diep in 't bosch, toen hij twee ge stalten uit den greppel langs den weg zag op staan, die naar hem toe kwamen geslenterd. Zij zagen er uit als landloopers en Algy zocht naar z'n revolver. Naar hun gezichten te oordeelen waren het echte misdadigers, die om 'n beetje geld zelfs niet voor 'n moord zouden terugdein zen. Toch kende Algy geen angst. Zij waren wel met hun tweeën maar hij had z'n revolver gereed en floot rustig verder... Wat er nu gebeurde, duurde hoogstens twee JKeRRP b d-a Cols et Manchettes seconden. Een der beide bandieten bleef vlak voor hem staan en nam z'n hoed af, als "wilde hij beleefd vragen hoe laat 't was, of naar den weg. De andere slenterde verder en groette eveneens beleefd. Doch dat grijpen naar hun hoed was slechts een manoeuvre, 't Scheen of zij de ijzeren sta ven, die Algy boven z'n hoofd zag zwaaien, uit hun mouwen tooverden. Hij loste 'n schot op den man voor hem, om dan vlug zijwaarts te springen... maar te laat. De andere trof hem op 't hoofd en hij verloor het bewustzijn. XXVIII. Villa Moran Rodney had daar reeds geruimen tijd gelegen sloeg eindelijk de oogen op en keek naar de ja gende, donkere wolken, die van uit het Zuiden gedreven kwamen en de heldere, blauwe lucht verduisterden. Hij ergerde zich erover, dat het gedaan was met het mooie weer en dat hij zoo'n verschrikkelijke hoofdpijn had. Plots herinnerde hij zich wat er gebeurd was Hij zag nu, dat hij in 't bosch lag, 'n heel eind verwijderd van den landweg en het verwonder de hem, dat hij nog in leven was. De onver wachte aanslag had hem tot de overtuiging ge bracht, dat de beide bandieten omgekocht waren Agent de change agréé a Ia Bourse de Bruxelles Téléphone 461 om hem te dooden en even voor het nacht om hem heen was geworden, flitste een laatste ge dachte door z'n hoofd dat hij nu toch door zijn vijanden overwonnen was. Maar hij leefde toch. Hij betastte z'n bonzend hoofd, om te onderzoeken of hij ernstig gewond was. Waar de slag hem getroffen had, ontdekte hij een buil en een huidwonde en in z'n haar zat een korst geronnen bloed. Gevaarlijk was 't zeker niet. Snel ging hij naar z'n hotel in de hoop, daar Cynthia te treffen, of tenminste 'n levensteeken van haar te vernemen. Doch het werd weer een teleurstelling. Niemand wachtte op hem en er was ook geen enkel bericht gekomen. Trouwens het was pas twaalf uurCynthia kon dus hoog stens 'n uurtje op hem gewacht hebben. Hij waschte zelf de wonde en legde een ver band, zonder de hulp van het kamermeisje in te roepen. Hij wilde geen opzien verwekken en trachtte alle praatjes te voorkomen. Daarn4 ging hij 'n paar uur slapen en toen hij wakker werd, voelde hij zich weer monter en totaal uitgerust. Hij belde Molly om te vragen hoe laat 't was en bemerkte, dat het brave meisje hem ontsteld aanstaarde. Dat kwam zeker door 't verband om z'n hoofd. Ik heb 'n beetje hoofdpijn verklaarde hij. Hoe laat is 't eigenlijk Ongeveer vijf uur, denk ik. Maar bent u thuis Zooals je zietantwoordde Algy op deze volkomen onnoodige vraag. Is dat zoo gek Neen, eigenlijk niet. Maar wij wisten er niets van. En er zijn twee heeren geweest om u te spreken Wie Molly's antwoord bezorgde hem de vijfde ver rassing. De eene, die 't eerst kwam, dat was hij, de kapitein, die vanmorgen bij u ontbeten heeft en de andere noemde zich Stenton. Hier is z'n kaart je. Hij zou vanavond om acht uur terugkomen Mechanisch strekte Algy z'n hand uit en nam het kaartje aan doch hij keek er niet op. Dank je welzei hij. Breng me nu even een whiskey-soda Hij stond op en begon weer in z'n kamer op en neer te wandelen. De eene vraag bestormde hem na de andere. Maar hij kreeg niet veel tijd om na te denken. Toen Molly hem de whisky bracht, legde zij tegelijk een brief voor hem neer dien een matroos van de E 94 zoo juist afgegeven had. En zij vertelde, dat Miss Fran klin terug uit Exmouth was en zich liet veront schuldigen, dat zij verzuimd had voor haar ver trek Rodney's boodschap aan het personeel mede te deelen. Terwijl zij nog stond te praten opende Algy den brief. Hij kwam van z'n broer en bevatte slechts enkele zinnen in telegramstijl. Beste Algy, Heb Miss Hope gesproken. Reis uitgesteld. Ik moet naar Brixam voor 'n gewichtige aangele genheid, ben over 'n paar uur terug. Wacht mij om negen uur in villa Moran. Miss Hope komt daar ook. JOHN. Rodney wierp een blik door 't venster en zag, dat de E 94koers naar 't zuiden zette. De kans, om spoedig 'n verklaring van dezen zon derlingen brief te krijgen, was dus verkeken. Hij stak hem in den zak en mengde z'n whis key, die hij inderdaad wel noodig had. Toen Molly wilde gaan, riep hij haar terug Waar ligt de villa Moran ergens vroeg hij. Het meisje legde 't hem uit, onder een stort vloed van woorden, waarin de aanduidingen links en rechts zoodanig domineerden, dat Algy al spoedig de kluts kwijt raakte. Tenslotte drong het toch tot hem door, dat hij, om de vilia Moran te bereiken, precies denzelfden weg mceSt

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9