Agendas de Bureau et de Poche Allerhande Nieuws Willemsfonds La Defease Aérienne Le Comité de Défense Aérienne Ce comité de défense aérienne qui vient de siéger pour la première fois a constitué son bureau et res commissions. II fallait bien commencer par UI... Mais les Yprois anxieux désirent avant tout l'aménagement Immédiat de solides refuges de guene, des bons marques pour la police, les ambulancieis et irfirmières, ainsi qu'un équipement antigaz up to date pour leurs pompiers. Plusieurs de mes concitoyens se demandent quelle sera, en temps de guerre, la coopéra- tion de nos pompiers armés a la défense de la ville. II y a au musée Murphy, a Ypres, un fusil antitank et antiavion un supercastar de fusil qui envoie des superpruneaux a quatie kilomètres. Trois de ces fusils aux mains de nos pompiers vaudront un avion de chasse. Puisse le ministre de l'intérieur dont dependent l>s pompiers aimés se mettre d'accord avec son collègue de la défense na tionale pour envoyer a nos firemen de ces flingots a longue portée et i gros calibre In* stallés aux plateformes de nos chateaux d'eau, ces redoutables engins montés sur che* valets giratoires descendront plus d'un avion ennemi. Puisse désormais aursi le ministre de l'in térieur envoyer aux bourgmestrts des instruc tions claires, nettes, précises et révoquer quelques maieurs recalcitrants a l'organisa tion de la défense nationale Les directives d'en haut doivent être rédigées en style lim pide et sur le mode impératif. Assez de chara- bia administratif. Comme le rugissait souvent Clémenceau On doit bien savoir ce que Ton veut 1 Quand on sait bien ce que l'on veut, on doit oser le dire Et puis, oser le faire 1 M. R. MAATSCHAPPIJ Vereenigde Hofbouwliefhebbers Gevonden en Verloren Voorwerpen Optelling der Paarden Ingevolge de bepalingen der Wet op de Militaire Opeischingen van 12 Mei 1927, zat de jaarlijksche telling der paarden, paarden- voertuigen en motorvoertuigen, plaats hebben van 1 tot 20 December 1934. De betrokken personen worden verzocht de plakbrieven te lezen welke, door toedoen van de Gemeentebesturen, gedurende de laatste vijftien dagen der maand November uitgehangen werden en waarop al de desbe treffende noodige onderrichtingen voorkomen. Bericht aan de Oorlogsverminkten De Oorlogsverminkten worden dringend verzocht hunne reiskaart, met vermindering van 75 thuis te laten, daar de rijkswacht aanstaande week die kaarten ten huize zal af wisselen tegen deze van 1935*1940. Burgeilijke Stand van Yper pour 1935 en vente 34, rue au Beurre, 34 Nous lisons dans La Flandre Libérale A V P R E S P, S. 11 nous revient que le Ministre de l'intérieur a du insister auprès des bourgmestres de plusieurs communes rurales pour l'organisa tion de la défense aérienne. Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper. Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt. Verslag der Algemeene Vergadering en Tentoonstelling van 4 November 1. 1. De algemeene vergadering en tentoonstelling worden te 15 uur, onder het voorzitterschap van den heer Vanbeselaere, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag van den 7 October L L Dit verslag wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Mijnheer Dekeerschmaker, oudstrijder, be dankt den heer voorzitter voor zijn blijken van erkentelijkheid tegenover zijne gesneuvelde wa penbroeders, binst den jaarlijkschen stoet van Allerheiligen, betoond. De heer Voorzitter geeft nogmaals kennis aan de leden dat er, tijdens de aanstaande algemeene vergadering, een open bare voordracht zal gegeven worden door Mijn heer Demuynck, Staatsvoordrachtgever. De in gang is vrij en hij wnkkert dienvolgens de leden aan hunne vrienden en kennissen uit te noodigen deze nuttige voordracht te willen bijwonen. Een nieuw lid wordt door den heer Balduc voorgesteld, te wetenMijnheer Depoorter Jé- rome, Secretaris te Zuydschote. Dit nieuw lid wordt met algemeene stemmen aanvaard. Mijnheer Mestag, het woord hebbende, geeft uitleg aan de leden nopens een persoonlijke proef voor het voortbrengen van aardappelen en in het bijzonder van plantzaad dat, gezien den goeden uitslag dien hij bekomen heeft, met de vreemde producten kan mededingen. Deze jonge spreker wordt hartelijk toegejuicht. Mijnheer Vanbeselaere, voorzitter, geeft ver volgens een voordracht nopens het kweeken van chrysanthèmen, liefhebberij die zeer aangroeit in onze streek. Ten slotte geeft de heer Sinaeve, ondervoorzitter, een korten uitleg over het wit- maken der salade, onder andere de Frisé de Louvière, Anduivesalade en Scarollen, volle hart. Deze voordrachten worden met aandacht door de leden gevolgd. Worden aangeduid als Juryleden Heeren Th Dekeerschmaker, meester Balduc en M. Dejon- gheheer Lamps, secretaris. Deze heeren over handigen vervolgens den uitslag hunner werking. Heer Vanbeselaere behaalt 24 p., H. Sinaeve J. 10 p., H. Beyens 8 p., H. Leuridan G. 6 p., H. Pie len» 4 p., H. J. Nouwynek 6 p., H. Lamps 2 p., H. Ooghe 2 p. Een schoone. tombola, geschonken door den Heer Camiel Verwarde, alsook sommige aan brengsten worden vervolgens onder de tegen woordige leden verloot. De Heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid, alsook voor hunne aan brengsten, en de vergadering wordt te 17 uur gesloten. Op Zondag 2 December 1934, om 15 uur ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1. Verslag der algemeene vergadering van 4 November 1. 1. 2. Mededeelingen. 3. Aanvaarden van nieuwe leden. 4. Voordracht, gegeven door Mijnheer De muynck, Staatsvoordrachtgever, over de behan deling der fruitboomen in het algemeen. 5. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, Versa vel André. Vanbeselaere Victor. Gevonden. Vrijdag 23 November, door M. Deroo Georges, een ijzeren stelsel waaraan een taksbriefje van auto voor het jaar 1934 gehecht was. Denzelfden dag, door M. Florizoone Emile, van St-Jan, een bril. Beide voorwerpen berusten ten politiebureele. Maandag 26, door Mw Vlaemynck Daniëlla, 10, Boesinghestraat, Yper, waar die voorwerpen ter beschikking van den eigenaar gehouden wor den, een sleutel en een paternoster. Dinsdag 27, is bij M. Michiels Louis, Ligywijk, 146, Yper, een jonge Groenendael toegekomen, die aldaar door den eigenaar mag teruggehaald worden. Verloren. Zaterdag 24 November, door M. Rust John, 19, Hoornwerk, Yper, een rood lede ren handschoen van de rechterhand. Zondag 25, door Mej. Dumoulin Simonne, 40, Dixmudestraat, Yper, een gouden armband uurwerk. Dinsdag 27, tusschen Abeele en Poperinghe, door M. Bruyne Georges, Zonnebekesteenweg, 44, te Langemarck, een velo die langs achter aan een auto was vastgemaakt. De rijwielplaat draagt het nummer 334.588. Woensdag 28, door Mevr. Claeys Alix, Klaver straat, 18, Yper, een lederen portemonnaie. Denzelfden dag, door M. Dekeyser Albert, Koninklijke straat, Meenen, een bruin lederen handschoen. Donderdag 29, door M. Vanneer Daniel, van Voormezeele, St-Elooi, een postmandaat van een nog al belangrijk bedrag. YPER. Verkeersongeval. Woensdag voor middag, rond 11 u., greep er op den hoek van de Stuersstraat en der Maloulaan, een aanrijding plaats tusschen de autocamionnette, toebehooren- de aan den heer Remi Degeest, kolenhandelaar te Yper, en komende van uit de Stuersstraat, en de zware autobus van M. Florent Dumortier, van Poperinghe, die werklieden naar Frankrijk ver voerde en, van de Maloulaan komende, de Stuers straat wilde inrijden. De auto van den Heer De- geest werd lichtjes beschadigd en de politie kwam ter plaats de noodige vaststellingen doen. Ons Uurwerk. Zaterdag laatst, om 3 u. 30 namiddag werd het nieuw geplaatst uurwerk op den Belforttoren door den Heer Burgemeester in gang gezet en deed het voor de eerste maal sedert den oorlog den beiaard spelen. Koloniale Loterij. Prachtig Geschenk. Bij eiken aankoop van een kilo beste koffie, voor den prijs van 20 fr., geeft het huis Maurice Bonduelle-Dumortier, Rijsselstraat, 22, een bon van een tiende lot der Koloniale Loterij als geschenk. POPERINGHE. Een groot lot gewonnen. De 55 jarige Meeuw Frederik, werkman, wonen de langs den steenweg naar Westvleteren, nabij de herberg De Muisheeft bij de trekking der 17" reeks van de officieele loterij der Ten toonstelling, waarvan hij een boekje gekocht had, het groot lot van 300.000 fr. gewonnen. Overtuigd dat het geluk toch eens met hem zou mee zijn, is het nu al sedert omtrent dertig jaar dat hij aan alle loterijen deelnam. N. V. Eternit, Kapelle-op-den-Bosch, heeft de eer hare geachte klienteel te herinneren dat al de echte Eternit producten uitsluitend in hare instellingen gefabriceerd worden, en waarschuwt tevens, tegen namaaksels, welke reeds ten on rechte, onder den naam van Eternit verkocht zijn geweest. De echte Eternit producten zijn gemakkelijk te herkennen. Zij zijn allen ge merkt met een dezer twee woordenEternit of E. B. De alleenverkoop voor Yper en omstreken is toevertrouwd aan de firma MONKERHEY-VAN NESTE, 9, Koeimarkt, Yper. Om deze reden kun nen wij verzekeren, dat voor wat de heele streek van Yper betreft alleen m de magazij nen Monkerhey-Van Neste echte Eternit pro ducten te verkrijgen zijn, en dat namaaksels» daar absoluut nooit aan den klient besteld wor den. Hoogachtend. N. V. ETERNIT. Af deeling Yper ZONDAG 2 DECEMBER 1934, te 3 uur» in de zaal ConcordiaSeminariestraat, voor- alle leden en belangstellenden FEESTVERGADERING PROGRAMMA EERSTE DEEL 1. Orkest onder de leiding van den Heer G. Van Egroo* 2. Aria uit Lakmé (Delibes) Heer G. Van den Hende- 3. Hemelhuis (Hullebroeck) Heer G. Van den Hende- 4. Prélude (Rachmaninoff) Heer J. Decadt 5. Ik hoor des windjes zacht geruisch Mej. J. De Backer- (woorden Hielmuziek Vermeulen). 6. VerslagEen jaar Willems-Fonds Heer V. De Bijser 7. Aria uit Hamlet (Ambroise Thomas) Mej. I. Verhack 8. EiBezinne de Mei (K. Mestdagh) Mej. I. Verhack 9. Uitreiking van diploma's en eereteekensi aan de leerlingen der Officieele Scholen die dem eersten prijs behaalden in de Nederlandscher taal. TWEEDE DEEL 1. Orkest onder de leiding van den Heer G. Van Egroo» 2. Waarom? (Schumann) Heer J. Decadt 3. Idylle (Alice Nahon) Mej. J. Coppiri» 4. Liefde (Moeremans) Heer G. Van den Hendf* 5. Chanson Triste (H. Duparc) Mej. I. Verhack: 6. Lentebode (Edw. Verheyden) Mej. I. Verhack 7. Ik ken een lied (De Mol) Mej. J. De Backer" 8. Clair de Lune (De Bussy) Heer J. Decadt 9. Madrigal (Simonett) Heer J. Gobron» 10. Schön Rose-Marine Heer J. Gobroir 11. Verslag van den Bibliothecaris Heer De Hem 12. Slotwoord van den Voorzitter Heer J. Tordeur 13. Het lied van het Willems-Fonds (Hullebroeck). Iedereen welkom van den 24 tot den 30 November 1934. Geboorten Dewaele Christiane, Lindendreef, 89. Bruneel Richard, Capucienenstraat, 76. HarteeF Auguste, Statiestraat, 57. Huwelijken Vandecasteele Cyrille, fabriekwerker en Legrand Romanie, fabriekwerkster, beiden te Yper. Vandenberghe Georges, zinkwerker en Beun Alice, z. b,. beiden te Yper. Stock Michel, z. b., te Meessen en Lemahieu Julia, z. b., te Yper. OvcrlijdensMilleville Henricus, 76 j., kostganger, wedr Victoor Marie, Rijsselstraat, 133. Garrein Julia, 71 j., huishoudster, weduwe Hoedt Augustus, Oude Houtmarkt, 31. Gadeyne Eugenia, 67 j., huishoudster^ weduwe Dauchy Henricus, Tempelstraat, 29. Cordenier René, 75 j., gepensionneerde onderwijzer en bestuurder der Coöperatief van Oorlogsschade, wedr Lahousse Marie. Esplanade, 1. HuwelijksbeloftenEmiel Vanoverberghe, autoge leider, en Germaine Catry, z. b., beiden te Yper. Roger Alleweireld, wever, en Ivonne Craye, fabriek werkster, beiden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8