Ryckeman Gebroeders V. Hof-V.d.drisssche W Motocyclisten UITVERKOOP Cadeaux Utiles Schoone Meubels Saroléa* F. N.* Gillet Mercerie Gevonden Oplossing Krisis RODOLPHE BOUDRY Voor het weeken en koken van Uw linnen De best geparfumeerde MAURICE VERFAILL1E FR. VAN BRUSSEL artikelen bij Mevrouw MO JET 2 Faire nettoyer ou teindre ses vêtements chez Kleederen door c'est leur donner une nouvelle jeunesse. Glagage Américain de Cols et Manchettes in 't nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoone Strïjkwdsch Kilowasch Succursale L. KNOCKAERT - JOOS Bühuis Rue de Dixmude Diksmudestraat, Y P R E S. Tel. Y P E R. 208, ZonnebeKesteenweg, Yper De firma Boekhouden Fiscaliteit Sociale Wetten V ennootschappen komt haar Agentschap te openen, te YPER, 9, Slachthuisstraat. Bestuurder Telefoon 495. RADIO - FLANDRE 7, Rue de la üare, Ypres. KLOEK, GOEDKOOP by 22, Meenenpoort, YPER. Pracht en gewone DOODKISTEN. 6. Veurnesteenweg. YPER. aan verminderden prijs van. Boomgaardstraat, 5. Yper. Terwijl hij de lucifer in het aschbakje depo neerde, zei hij koel Dus een comedie, of met andere woorden een grapje Lord Denholm knikte bevestigend, dorst hem echter niet aan te kijken. Ja alles zeide hij, uitgezonderd het laat ste. Mag ik u van ganscher harte bedanken, dat u mijn dochter tegen die twee ontvluchte ban dieten beschermd hebt Algy glimlachte bitter en stond op. Hij deed een pas terug. Ik twijfel er niet aan, of het moet ongehoord amusant geweest zijn zeide hij, doch het ge noegen was uitsluitend aan uw kant Hij maakte een lichte buiging voor het ver zameld gezelschap en voegde er aan toe De heeren zullen inzien, hoop ik, dat ik mij in deze opgedrongen rol maar matig behaaglijk gevoelde en ik verzoek u vriendelijk mij in de toekomst bij een dergelijke comedie geen rol toe te deel en. Het is een beetje vermoeiend en, eer lijk gezegd zijn stem klonk hard schijnt mij deze zoogenaamde grap ook 'n beetje onbe dachtzaam geweest te zijn Hij maakte een koele buiging en ging naar de deur. Wacht nog 'n oogenblikriep sir John en rende hem na. Je begrijpt toch... Algy wendde hem zijn verbitterd, bleek gezicht toe en onderbrak hem «Ik hoop dat het gezelschap zich nu genoeg ver maakt heeft en er geen bezwaar tegen zal heb ben, als de nar zich terugtrekt. Spel en grap zijn afgeloopen. Vaarwel Algy verliet de villa Moran en ging langs den kortsten weg terug naar Franklin's Hotel. Hier gaf hij de strikte opdracht, dat hij voor niemand te spreken was en maakte zich gereed om te ver trekken. Maar hij moest Watson en Co. telegrafisch ver zoeken hem wat geld te zenden. Zijn portefeuille en zijn chequeboek lagen nog steeds in John's kast. Het gevolg hiervan was, dat hem nog dien zelfden avond zijn «noodlot» bereikte in den per soon van Molly, die hem een pakje overhandigde. «Als 't u blieft», zeide zij. «Het was wat 'n chique dame die 't bracht. Zij heeft gezegd, dat ik het onmiddellijk moest afgeven Algy opende het pakje vlug. Het bevatte een brief en een ring Cynthia's ring, en deze ring smeekte nu nogmaals om vergeving. En Algy be greep nu, dat Cynthia zelf de beide woorden in den steen gekrast had. Toen hij daar aan dacht, was al zijn wrok en bitterheid als weggevaagd. De brief was zonder aanhef en zeer kort Alles was toch geen grap. Ik zal buiten tien minuten op u wachten Algy vouwde den brief weer op. Cynthia zou zeker niet zoo de deemoedige spelen, als zij wist, dat hij de hem toegefluisterde woorden op dien dramatischen avond voor villa Moran nog juist gehoord en verstaan had. Zij meende, dat hij toen reeds bewusteloos was. Sinds hij haar verlaten had, zocht hij door loopend naar een omstandigheid, die een ver ontschuldiging kon zijn voor het feit, dat ook zij aan de comedie tegen hem meegewerkt had. En zijn goeden wil in deze had bereids 'n menigte verzachtende omstandigheden aangevoerd. Hij ging dus. Zoo u bent dus toch gekomenzeide zij. Ik heb daar trouwens geen oogenblik aan ge twijfeld Toen echter wendde zij 't hoofd van hem af. Er blonk 'n traan in haar oog. Algy nam haar hand. Ja, je weet, hoe ik je bemin zei hij slechts. Ik weet 't antwoordde zij. Zij stonden alleen in de eenzaamheid, de stilte, onder den strglenden sterrenhemel en zij sloeg haar armen om zijn hals en kuste hem. Eh Algy die moest bekennen, dat hij aan deze booze scherts toch eigenlijk z'n geluk te danken had, ging met Cynthia terug naar villa Moran en vermaakte zich met de anderen over de grap, die zoo kostelijk geslaagd was. De aanleiding daartoe had Algy zelf gegeven, toen hij op een wandeling met z'n broer in ver twijfeling z'n hartgrondigen afkeer had geuit over de monotone en grauwe verveling van z'n eenzaam bestaan. Cynthia, haar broer en de too- neelspeler. John's vrienden, hadden dit gehoord. En toen Algy van z'n broer afscheid genomen had, had deze zich tot z'n vrienden gewend en samen hadden zij het komische plan in elkaar gezet. Sir Walter, alias Hunter, John's intieme vriend, was 'n hartstochtelijk jager en 'n goed schutter. Hij was 't geweest, die de beide moordaansla gen gepleegd had. Millers, de talentvolle tooneelspeler had de rol van den jongeren Hunterop zich geno men en als 'n oud man vermomd, Algy onder den naam Hope in de Sunner Street bezocht en later, in Franklin's Hotel had hij zich nog uitge geven voor Simpson en Robert Fulton. Het ge- heele gezelschap had elkaar wederkeerig beloofd, dat zij acht dagen lang alles in 't werk zouden stellen om Algy onafgebroken spanning te doen beleven, hem van 't eene avontuur in 't andere te jagen. En dat was hun bijna maar al te goed gelukt. Wij dreven 't 'n beetje te ver zeide Lord Denholm lachend. Maar nu zijn we weer goede vrienden, dank zij m'n beste meisje, dat mij nu blijkbaar niet alleen toebehoort. Zoo komt ten slotte de geheele grap nog op mijn hoofd neer. Ja, ja. vie een kuil graaft voor een ander... En met deze verzuchting trok hij zich terug. Toen Algy met Cynthia alleen was, zeide hij zacht Zoo sta ik dan als tot besluit, voor het schoon ste en mooiste avontuur van mijn leven. Maar meisje, meisje, wat heb ik daar lang op moeten wachten Ook ik heb gewachtfluisterde Cynthia en vlijde zich dicht tegen hem aan. En zoo wandelden zij, arm in arm, het won derbare sprookjesland der liefde binnen. Einde. maakt en hers'elt alle slach zetels, canapés, clubs, salongarniturenressortbakken, enz. Hergarniering van auto's. Lessive JEANNE D'ARC Pères de familie, vous ne pourrez pas faire de meilleur cadeau k vos enfants que de leur acheter un bon petit Poste de T. S. F. d'occasion, qui re vous coütera pas plus que 500 fr. tout complet. Quelle joie de voir vos enfants tous k l'écoute autour d'un appareil sur accus, trés robuste, qui vous donnera les mêmes lésultats, qu'un appareil d'un prix fort élevé. Venez écouter ces véritables occasions chez Seulement 500 fr. au grand complet avec accus et hautparleur. Postes sur secteur (sans accus) a partir de 850 fr. complet. Bezoekt zijn afdeeling Men bestelt in stad en omliggende. Wendt U altoos in volle vertrouwen bij Rechtstreeksche en alleenvertegenwoordiger op de streek der Mo.o's Eischt voor al Uwe herstellingen origineele stukken, zwicht U van andere. Bezichtigt de nieuwe VELOS merk Saroléa en Gillet. Vergelijkt hun prijzen en hun hi edanigheid.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9