Charles Hongenae Mm Tryssesoone-Proux In deze tijden van Crisis - MODISTE - IN DEN ANKER FL. BRAEM - CARDOEN Tempelstraat, 5, Yper. SNOECK's Almanakken 3 Koopt nuttige Kerst- en N ieu wj aarsgeschenken Agent de change agréé la Bourse de Bruxelleg 25, Rue du Temple, 25, YPRES Ordres de Bourse Comptant Terme ▼oor 1935 zijn verschenen MARCHÉ AUX CEUFS a l'honneur d'annoncer a toute sa clientèle quecontrair e ment aux bruits qui circulent, elle reste tou- jours a Y F» Ft ESa la disposition de ses sympathiques cliënt es, et comme par le passé elle sera en mesure de satisfaire a toutes les exigences de celles-ci. ne te doenMen leeft in de wereld van weder- keerigheid en bestond deze niet, dan was het evenwicht verbroken dan komt de gekrenkte eigenliefde en de boosaardigheid in het spel, en eene nietigheid wordt eene maatschappelijke wonde te meer. Mijnheer Daliski heeft gelijk, ja rriaar toch zal hij, Mijnheer Golden, niet naar hem toegaan. Hij heeft immers geen verplichting aan den Pool Wat gaan hem die Polakken aan, die misschien maar goed in schijn zijn Wie weet of gansch die zaak niet een bestoken spel isZeer goed mogelijk..., Mijnheer Golden gaat dien avond buitenge woon misnoegd naar bed, stellig besloten de por tierster weet hij zelfs haar naam wel in dien hij haar ooit te zien krijgt, eens duchtig de waarheid te zeggen en haar voortaan te verbie den, personen boven te laten, welke hij niet ver langt te ontmoeten. Ongelukkiglijk is het moeielijk, zeer moeielijk die schim van een portierster te zien, en dus haar te doen luisteren. II. Mevrouw Golden. Er zijn verscheidene dagen verloopen, sedert de taalmeester een bezoek bij Mijnheer Golden heeft gebracht. 't Is een koude, regenachtige avond, zoo koud dat men weêr, gelijk in den winter, bij het vuur terugkeert en die grillige Meimaand, met hare bloemen en zonnestralen bij dag en met hare verkleumende nachten, vermaledijdt. De straat beneden is als het ware ledigde deuren der huizen zijn gesloten en de gordijnen, als men een lap een gordijn kan noemen neêrgelaten. De lantaarns werpen een flauw licht op de nat geregende steenen der straat. Het eenige wat men daar hoort, is soms het geklons van een voetstapdan ziet men ook eene zwarte gestalte, langs de huizen eene der kleine, vuile herbergen binnensluipen, wier ver zakt venster nu van binnen met groen percallen gordijnen zorgvuldig gesloten is en waar, in den dag flesschen met bedriegelijke etiketten staan, ■om den straatslijper te lokken. Daar, uit die kroegen, klinken wel eens ver warde en schorre stemmen, een soort van gehuil en gelal, alsof het een kermiswagen met wild ge dierte is, die juist daar heeft stilgehouden. Verder hoort ge nog wel eens het gekrijt van een bengel achter de deuren, en de scherpe, drei gende stem van eene straffende moeder, ofwel het geklop van den schoenmakershamer op het zoolleêr. De taalmeester, die, zooals men weet, in deze nederige buurt woont de man heeft het niet breed is sedert een half uur van zijne laatste les, en den regenscherm stijf en diep over het hoofd houdende, thuis gekomen. Als hij bij het binnentreden met nadruk zijn gewoon slecht weerliet hooren, schijnt hij volkomen tevreden, nu hij welbehagelijk in zijn donkergroenen kamerrok bij de tafel zit, van waar de lamp met matten bol, een stillen licht- U vindt een groote keus coupons stoffen, crêpe Georgette en c êpe de Chine aan de laagste nieuwe prijzen en in de mooiste kleu ren voor avondkleederen. Ook alle slach heerenhemden, plastrons, ondergoed Inter lock beddelakens, hoofdkussens, sargién, combinaisons in Bredaline indémaillable, schorten, kousen, schoone keus tafellakens, enz. Beziet onze schoonste verzameling versiersels: Brugsche kanten, macramé en gewone kanten, frangen voor stoors op maat en naar keus gemaakt. glans door het eenvoudige, doch zeer huiselijke, vertrek werpt. Ja, 't is eene eenvoudige kamer, maar bovenal zindelijk. De meubels zijn niet prachtig, maar getuigen van goeden smaak een bewijs, dat ze den bewoner, niet den verhuurder, den man denmaker, toebehooren. Bij het binnentreden voor u, staat eene ronde tafel, met donker gebloemd tafelkleed rechts is de schouw, waarboven een spiegel met een aantal snuisterijen op de plank, welker rand met groene franjes en koperen nagelkoppen ver sierd is links de piano en boven deze eene stralende ster van portretjes, waarvan het mid denpunt dat eener nog jonge vrouw is. Is zij ook het middenpunt aller liefde Is zij de vereering van allen Vormt zij het heiligdom en zijn die, welke er rond geplaatst zijn, enkel daar aanwezig om als glanzende puntjes te die nen en haar des te meer te verheerlijken 't Moet zoo wel zijn want het vrouwenportret is in een sierlijker lijst gevat dan wel de andere portret ten het is met een kruis bekroond en dat kruis met een rouwkrep omgeven. Tusschen de vensters, langs de straatzijde, staat een eikenhouten en in antieken trant ge beeldhouwd kaske, waarop een porceleinen ser vies, en boven dit het beeld der Moeder Gods, voor welke, ter gelegenheid der Meimaand, op een koperen armkandelaar licht brandt, en om geheel dit sieraad is een krans van frissche bloe men geplooid. Wij laten een aantal snuisterijen en schilde rijen, met poolsche onderwerpen en portretten van Polen, in gravure en in buuste, en die veel leven aan de meubeleering der kamer geven, ter zijde. Die kamer heeft, wij herhalen 't, iets vriende lijks, iets huishoudelijks, en daartoe brengt het aardige figuurtje, dat aan tafel een poppenkleed knutselt, veel bij. ('t Vervolgt). Met toelating der maatschappij Voor God en Volk Telephone 461 en te bekomen ten bureele dezer, 34, Boter- straat, 34.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11